Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Посещение на църква


gudybo

Recommended Posts

На вниманието на всички злостни антихристияни :

Че кой ви кара да ходите насила в Църквате бе ... вярващи в Бога форумци та ще агитирате хората да бягат от църквата ??? Ми като не искате да ходите в Църква ...ходете в джамиите или в пещерите при Осама бен Ладин .... или по ...балканите за да се молите на Бога бе ... Мога с чиста съвест на християнин да кажа , че ми са накърнени християнската чест и достойнство от вас антихристияни . Никога не съм казал лошо за вашите религии каквито и да са. Мисля, че модераторите ...особонно Ивайло Станев , който непрекъснато ме модерира като си защитавам религията . трябва да модерира всички хулещи моята религия ако иска да посещавам форума като член на християнското общество в България. Също така , ако има форумци с засегнати християнски чест и достойнство да изискат от модераторите зачитане на християнското им достойнство .

Християнин !!!

Линк към коментар
Share on other sites

Ходенето на църква не е критерийй дали някой е християнин или не.

Всеки който е достигнал до определено ниво на езотеричното познание, знае за ролята на Христос в нашата еволюция, както и знае че такава е невъзможна без Него.

Иване, аз мисля че тук хората не се съгласяват по-скоро с църквата, като инситуция и ритуалите лишени от смисъл и съдържание.

Ние може и трябва да намерим Христос в нас, в душите на ближните и в цялата жива Природа.

Не Го ли намерим там - къде ще Го търсим по църкви?

Но ако някой го чрез църква Го намери в себе си и в другите - какво по-хубаво.

Неведоми са пътищата Господни.

Но, ако някой не приема църквата и съпътствашите я атрибути, това не означава че не приема Христос.

Нека Христос заживее в душите на всички ни!

Линк към коментар
Share on other sites

Точно го е казал Ради! Благодаря! Не знам за какво може да се обиди някой - сякаш Христос има нещо общо с църквите! Ами няма! Нали е в душите ни, в лъчите на слънцето и в аромата на цветята, в жуженето на пчелите и красотата на жените, в чувството на радост, във вътрешната Хармония и Любов, в Устрема към Истината и Безкрая! Аз понякога ходя на църква - просто сядам и си мисля, свързвам се с божественото - понякога се получава, понякога не! Както и на всяко друго място, разбира се! Днес постоях в църквата Света Неделя в София! Харесва ми аромата на тамян(той е връзка между световете)! Харесва ми лекият дим на свещите, тихата и спокойна атмосфера, символиката на иконите и рисунките, която е много дълбока действително, но едва ли служителите знаят каквото и да е по разшифровката и! Всички религии имат църкви - явно си имат място в живота - човек влиза там за да се свърже с нещо в себе си, с потулените от трясъка на ежедневието кътчета на душата си... но ако сме осъзнати самият трясък и шум на животите ни може да ни служи като църковна литургия! Много хубави и силни са славянските църковни песни, много силна вибрация имат! Искам да кажа че не искам никого да ранявам с постингите си - аз съм най-обикновен грешник и наистина желая на всички здраве и душевна благодат!!! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Орлин и Ради :-) Казали сте нещата така, както ги чувствам. С цитата от книгата на Лазарев потърсих мнението на форумците. А защо Иван реагира по този начин той най-добре си знае.

Да бъде Неговата воля!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, нека разбера защо считаш че Христос няма нищо общо с църквите ? Той не може ли да присъства и там ? По принцип ходя рядко на църква, но вашето мнение ми се струва малко крайно..., та реших да подпитам.

Приятно и ведро да е.

Линк към коментар
Share on other sites

И защо трябваше да реаргирам толкова остро, че Ради и Орлин да кажат Истината каквато си е !

Същото нещо коквото казаха двамата в последните си постинги ще кажа , но с малко по- инаква формулировка за да е ясно на обикновенните форумци точно за какво става въпрос.

Пример или притча който иска :

Децата ходят на училище в ущилищните сгради и и когато си изучат вече не ги посещават, но това не омаловажава училищата и училищните сгради за идващите след тях по-младо поколение.

Точно така е и с каменните Църкви. И този/тези които искат една нация или народ да потъне в забрава тихомълком удрят точно по Вярата и Храмовете където се пази познанието и разбира се удря по младото поколение - т.е. децата. В случая се удря по идващите по-млади души за да забравят вярата на дедите си. Еееееех.... после е лесно . народ без вяра , означава народ без бъдище.

А бе вие за толкова задръстен ли ме вземате ?

Всеки който е достигнал до определено ниво на езотеричното познание, знае за ролята на Христос в нашата еволюция, както и знае че такава е невъзможна без Него.

Иване, аз мисля че тук хората не се съгласяват по-скоро с църквата, като инситуция и ритуалите лишени от смисъл и съдържание.

Ради как можа да го кажеш , че ритуалите нямат значение. Че нали точно ритуала пази спомена на дедите ни бе ... християнино.

На всички гарга ви е изпила мозъците . Та вие искате да заличите историята на народа си бе ... филисофи и разните му там езотерици. Като няма значение ритуала защо припомняте какво е било навремето при Петър Дънов ? Ама вие и това изопачихте . Тоесофа Орлин още не ми е отговорил на въпроса ... " Защо след като Беинса Дуно чрез Петър Дънов непрекъснато цитира Христос и че е негов ученик го отрича ?" - лекцията "Христос"

Защо не славите светата троица по събранията си и мучите с "ОМ" ?

Къди Беинса Дуно и нареждал ритуал с "ОМ" и е зачертавал Христос и църквите му ?

Защо отначало непрекъснато ми модерираха постингите схристиянска насоченост .

Защо прикривате християнската насоченост на Учението на Беинса Дуно ?

Виеи какво си мислите, за корифей на Езотеризма ли ?

Колко от вас са Учители та променяте Учението на Беинса Дуно ?

Имате ли чавек сред вас който може да се нарече Учител , за да пипа фундаментите на Учението ? ;

Редицата от въпроси мога да я увелича с конкретни примери и имена , но тогава тежко им на тези носещите имената. Ще ви дам шанс да се поправите преди да бъдат цитирани имена и факти. Ще ви позволя да си оредите вътрешно противоречията, но няма да е безкрайно търпението ми.

Като християнин имам право да изисквам чистотата на Учението на Беинса Дуно да бъде спазвана независимо от личните ви предпочитания и желания .

Кой ми позволява така да говоря - простичко е ..: съвеста ми на християнин . Ако вие бяхте толкова чисти нямаше да ми се оказва натиск по неведоми пътища и много скоро някой ще изпищи лошо по чисто кармични причини за да се възтанови природното равновесие. Хайде пробвайте ме ако ви стиска ... вече имам белязани хора и имена . Долу ръцете от Християнското Учение на Беинса Дуно , че...... а бе нека Бог Иисус Христос да решава онзи Живия , казах каквото имаше да казвам .....

Чао ....... напускам Форума ... няма да участвам в това безобразие ...

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, всички!

Иване, Иване....справедлив гняв и мъдър + силно емоционален постинг ...ти си бил голям войн - християнин , бе! ми това си е жива инквизиция твойто поведение или не е точно така .... :1eye::harhar:

Но с РИТУАЛИТЕ си в десятката :thumbsup2: ...както винаги! Иначе другото отношение - предупредителното ...е добре хехе - подсещащо+дисциплиниращо+...разни други действия предизвикващо....

А по въпроса за напускането.....недей, много те моля :unsure::o:lol: ...някъде го бях писала... относно заблудите промиващи мозъците на човеците дето все ни внушават...че ПО - УМНИЯТ ВИНАГИ - ОТСТЪПВА...... и продължението всъщност е .....ЗА ТОВА НА ВЛАСТ ВИНАГИ СА ...ГЛУПАЦИТЕ...!!!

Така че давай да работим за идването на Царството Божие на Земята ! Не ние , а Христос в нас и спасението на Земята! Упованието ни е Отец, Прибежището ни е Син и Покров ни е Дух Свети ! Света Тройце - слава Тебе! Амин

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Може би трябва да приемаме понятието църква без човеците, които са свързани с нея, но все пак са обикновени човеци....

Може би точно към тях сме склонни да прилагаме най-строгите мерки, да ги идентифицираме с вярата и институцията, а те са си обикновени хора като всички нас и дори.... някои са там, защото трудно се приспособяват към обикновения свят???

Ако успеем да отделим канона от вярата, институцията от служителите и.... може би ще намерим Истината за Църквата???

Линк към коментар
Share on other sites

Ритуалът е външен израз да дълбоко магическо действие, направено с висша Мъдрост, изпълнено с Любов и служещ на Истината.

Колко от хората разбират смисъла на църковните ритуали?

Самата църква също е загубила значението на голяма част от тях, а няма полза да правиш нещо което не знаеш какво е.

Разбира се, има хора които са изключение и познават същността и смисъла на тези ритуали, но те са малцинство. А и надали точно църквата им е дала това познание.

Смисъла от посещението на църква, е какво човек влага в това и какво е значението за него. Ако има такова разбира се.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно значение има - ето ви един пример: моят приятел е католик, при това не особено вярващ,т.е. много далеч от представата за ревностните католици. Затова ме изненада, като ми каза, че е ходил сам до Бачково, за да запали свещица.

Както знаете, при католиците няма палене на свещи. Освен това най големият католически храм в България се намира в Пловдив, където живеем. И понеже е имал нужда от силата на огъня , която там не може да получи, е запалил свещ. Не другаде, а в манастира. Където преди 2 години бях кръстница и където съм кръстена аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Като храмове, една част от църквите и манастирите са строени на мястото на древни светилища и хич не случайни места от енергийна гледна точка.

А и когато е едно място дава прием на искренно молещи се, от се зарежда с позитивна енергия.

Но не бива човек да смята, че му трябва задължително църква или храм за да се моли. Ние имаме храмове и това са нашите тела.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Ради няма нужда да се молиш само и единствено в храма.

Храма за мен е да отида и да се потопя в неговата тишина и святост.

Според мен тялото е инструмент чрез които душата се реализира.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, обични съ-Форумци!

Голяма навалица по темата( както казва Венци!) и все искрени и добронамерени мнения.Благодаря ви , приятели! :thumbsup2:

В постинг 17 ми има мнението и сега като го прегледах си ми хареса...хе хе! :smarty:

Като че ли от този постинг на Телемах тръгнаха разните споделяния , подразнили Иван , но Иван си е много прав - държи на чистотата на Христовата вибрация по неговия си начин !

Доколкото разбирам - кръщаването май е най - важното!

Чувал съм обаче за случаи когато свещениците не изпълняват ритуала както трябва  има ли това значение ( нямам идея с подробности за този ритуал - не съм кръщаван    ) и нещо не ме влече към църквите особено  . Което няма нищо общо с Вярата или съм заблуден ? 

Действително кръшението е ключово тайнство/ритуал! Така че който не е кръщаван - препоръчвам да го направи! :angel:

Моля ви да не се поддаваме на ..."Разделяй и Владей"...ние няма какво да делим , освен да споделяме ...

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен църквата ,това са перилата към които се придържат някои души в духовния си път.Тези които са напреднали в духовното си развитие,нямат нужда от тях.Но помислете си какъв процент са те в сравнение с останалото човечество?

По-младите души,както казва Иван,имат нужда от от църквата.По-точно от съответна религия,която да им помогне да направят първите си стъпки към Бога.

Ради е прав ,казвайки че не е задължително да се молим непременно в църковния храм.Но в този храм много хора си изграждат навика да се молят.Има църкви-протестантските например,в които подробно се изучават свещенните писания ,което е от голяма полза за хората там,независимо от тълкуването.

Ясно ми е ,че духовното развитие е нещо много повече от знанията,но от тях се започва.Изключение е атеист-да получи духовно прозрение.Това означава според мен,че този човек е имал голямо духовно развитие в предишен живот/животи.

Под църква разбирам както построения храм,зареден от позитивната енергия на искренно молещите се в него хора,така и съответната институция/религия-не само християнската.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на вси4ки :-) Имам чувството, че е нужно извинение от моя страна във връзка с цитата от книгата на Лазарев:

"По-рано не разбирах защо в църквата на мнозина им прило шава. После разбрах. В храма се извършва унизяване на човешките ценности, в подсъзнанието се вкарва информация за тяхната вторичност. И колкото по-силно е вкопчена душата в тях, толкова по-болезнено проти ча проиесът на нормализаиия. А ако на всичко отгоре, когато влиза в храма. Човек не е настроен за максимално добродушие, пламвашата при такова пречупване аг ресивност веднага се развърта назад и създава на човека големи проблеми.

Тъй като най-голям проблем поражда вкопчването в духовните ценности. Колкото по-непоклатимо е ориентиран един човек към способностите, интелекта и кариерата, толкова по-силно се осакатява при това душата му и толкова по-зле може да се чувства той в храма."

С. Н. Лазарев

Диагностика на кармата

Четвърта книга:

Докосване до бъдещето

1998 г.

Добавям, 4е според автора, гореизказаното се слу4ва когато човек е поставил Любовта към Бог на второ място.

Мислех, 4е това ще бъде разбрано от вси4ки :-)

Вие носите любов към Него, поне така съм ви усетила :-)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре е да си силен във вярята си, но типа на силата е също важен, че фундализма не е много полезен...

Но храма, знаете е в Сърцето ни и отричането на това ще е неуважение към Христа, който разбира се, се намира в църквите, поради простата причина, че е навсякъде... Да прокараме обаче една свързваща черта - една истинска църква би трябвало да е фокус на Висшето жизнено поле и да проправя прохода между нивата... Един вид гравитационно уплътняване...

Дано ги има и са повече тези храмове...

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

Отлично го е казал Учителят Беинса Дуно - кой човек е фанатик ? - човек със силна ВЯРА и ограничено Съзнание ! Тези са от опасните...и за тях донякъде важи един цитат от Библията - " На глупав в ушите не говори - защото ще презре разумните твои слова!" , значи мож да му говориш мислено или чрез друг човек, или чрез действия, но не директно !!! Изпитано и препроверено!!! така че ...на глупавия/..фанатика.. в ушите действително не говори - защото тръгва и да ти ВРЕДИ , защото те са даже и много ЗЛИ ! Извод лично изстрадан : Времето си не губи - има кой да го вразуми! Тука има приложение отчасти и "не си давайте бисерите на свинете..." бисерите са и нашето време в случая и още доста неща, но това е друга тема.Фундаментализмът е полезен, защото ни учи да различаваме, да сме устойчиви...не само 40 дена... и е естествен филтър...всяко нещо е за Добро! :smarty::hypocrite:

Гудибо, добро ти е чувството! :thumbsup2:

Лазарев да му мисли, хе хе ,четящите и цитиращите ..и те съответно, но няма нерешими проблеми - важното е да сме искрени +добронамерени...! :sleeping::whistling:

В ХРАМА (вътрешен - външен) ако е ИСТИНЕН се случват само Божествени преживявания! :angel:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

една истинска църква би трябвало да е фокус на Висшето жизнено поле и да проправя прохода между нивата... Един вид гравитационно уплътняване...

Съгласна съм с това, понеже точно така се чувствам когато отида в Църква.

Аз съм православна християнка. Не казвам, че протестантските учения не са истинни, понеже отричат иконопочитанието и паленето на свещи. Посещавала съм такова място, всъщност съзнателното ми пробуждане стана точно там. Абсолютно убедена съм, че Бог е навсякъде, че не е нужно да си на определено място, да правиш определени неща, да ползваш определени предмети, за да те чуе. Нужна е просто вяра.

Съгласна съм обаче и с Иван /не знам къде по-точно беше писал по въпроса/, че за пребъдването на вярата на хората в този материален свят са нужни традиции и ритуали, нужни са врати между земния и духовния живот. Храмовете, манастирите и иконите са святи - така го чувствам аз и наистина вярвам в това. Който иска, ако е такова вътрешното му усещане, да не ги използва, но да не ги и хули, понеже така застава не само срещу братята си по вяра, но и срещу Бог. Именно хуленето на другите християнски изповедания ме смущаваше най-много в онази секта, която посещавах. След време тя се разпадна.

Всеки има свой начин да покаже вярата си и почитанието си към Бога. Приемствеността на вярата между поколенията се осъществява посредством видими, материални носители и ритуали. Не мисля, че има друг начин засега. В православието някои неща са остарели, но аз вярвам, че ще има обновление според изискванията на новото време.

Преди време бях обещала да споделя за своето кръщение. Кръстена съм в православен храм, още като бебе. Аз естествено не помня това, но години по-късно се убедих, че въпреки несъзнателността ми относно кръщението, то е било съвсем истинно и ми е донесло благодатта на Святия Дух. Печатът, който ми е бил сложен тогава, съм носила през цялото време и съм била пазена и закриляна, напътствана и утешавана. След време започнах да посещавам протестантската църква, която споменах. Там ми беше говорено за Христос и Го приех съзнателно, с голяма радост. Те не признаваха православното кръщение и ме убеждаваха да се кръстя при тях. Наистина опитах на два пъти, но по чуден начин все не успявах. Просто ме спираха Отгоре. Не можех да стигна определеното място в определеното време и туй то. Тогава се чудех защо става така, аз недостойна ли съм. След време разбрах, че е светотатство да се кръсти човек повторно. Това се прави единствено, ако не се знае дали е кръстен някой човек, който искрено желае това. Ритуалът при това е по-различен, като постоянно се уточнява "ако не е кръстен". Печатът на кръщението е за цял живот и той не е само символичен, а носи животворна промяна за човека, чистота,благословение, закрила... Кръщението е ново раждане.

Преди години работих малко на регистратура в Студентска поликлиника. Тогава получих голямо доказателство за реалността на християнското кръщение , за истинността на православната вяра. Имаше опашка новоприети студенти от най-различни специалности. Предварително безпогрешно знаех кой ще каже "специалност Богословие". Тези хора бяха белязани, бяха по-различни от останалите и аз усещах това. Изпитвах голяма радост да ги виждам, чувствах ги много близки, радвах се, че все повече хора се обръщат към духовното знание, към добрата вяра.

Аз съм българка. Още като бебе съм била кръстена и приобщена към православната вяра, вярата на дедите ми, на България, оцеляла през вековете благодарение най-вече на нея. Не казвам, че няма място и за други вероизповедания в нашата страна. Нужно е да се сравняват, за да се види общото между тях, а и различното. В заключение ще кажа, че няма нужда това Всемирно Бяло Братство, състоящо се от хората, принадлежащи на различни изповедания, проповядващи Любов, да се яде отвътре за второстепенни работи. Трябва да сме толерантни към различните от нас братя и сестри, понеже главното е Вярата в Бога, в Любовта, в Истината, в Доброто...

Сигурно някой може да каже тези неща,а и повече по-добре от мене. Като не се чувствам достатъчно подготвена да говоря за нещо предпочитам да мълча, но приемете изказването ми не като някаква проповед, а просто като мнение на човек, който има още много да се учи.

:feel happy:Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Латина за хубавия постинг, трябва да сме толерантни, точно така е - и да не се ядем зса дребни работи - да имаме широко съзнание и поглед от високо, ако може и от Космоса... и отвъд... :)

Линк към коментар
Share on other sites

По-младите души,както казва Иван,имат нужда от от църквата.По-точно от съответна религия,която да им помогне да направят първите си стъпки към Бога.

Ради е прав ,казвайки че не е задължително да се молим непременно в църковния храм.Но в този храм много хора си изграждат навика да се молят.Има църкви-протестантските например,в които подробно се изучават свещенните писания ,което е от голяма полза за хората там,независимо от тълкуването.

Ясно ми е ,че духовното развитие е нещо много повече от знанията,но от тях се започва.

Действително е така. В сектата навремето започнах да чета Божието Слово. Ревностно и последователно Го прочетох цялото и разсъждавах, оглеждах се наоколо. Виждах как много неща в онова място стават в противоречие със Словото, Любовта. Бяха слепи фанатици, тръгнали пред Бог. Пророкуваха, но не се изпълняваха думите им, а дума, казана от Бог, не пада празна на земята. Правеха нощни молитви, а в почивките отиваха да крадат / това е точната дума, макар те да не биха се съгласили/ череши на съседите, катерейки се по оградите, понеже "Божия е земята и всичко, що има в нея", а те са Божии деца, светът принадлежи на Баща им, значи и на тях. Говореха за съвършено здраве, а веднъж чаша с храчки на една от лидерките в църквата случайно се изсипа върху мене. Говореха за просперитет, а тунеядстваха, живееха на чужд гръб, дори едно момиче открито си мечтаеше как само ще проповядва, няма да работи и да мие чинии, понеже ще живее в хотели и ще се храни в ресторанти. Добре, че има нормални хора да изпекат хляб и да изчистят, да свършат всяка друга работа, без която не може да съществуваме... Не бяха благословени тези хора, нито с пари, нито с деца, нито с Любов. На една домашна среща се обсъждаха качествата на Бога. Изредиха какво ли не, а аз през цялото време чаках да кажат, че Бог е Любов. Така и не го чух. Накрая попитаха има ли някой въпроси и аз вече доста ядосана, изгубила всякакво търпение попитах: "Бог не е ли Любов?!" След това имаше мъмрене, че подбивам авторитета на лидерката, която все още беше в невръстната физическа ученическа възраст, а и в невръстна душевна възраст явно. Учудвате ли се, че името на тази секта беше "Воини на Христа"? Все воюваха, включително срещу другите християни. Учудвате ли се, че се разпаднаха впоследствие?

За една година видях много други примери в този дух, но просто няма смисъл да ги споменавам. Написах всичко това да добиете някаква обща представа каква беше ситуацията там. Те сами ми подадоха оръжието в ръцете - истинното Божие Слово, което отделя Истината от лъжата като с остър нож. Говориха ми за молитвата и аз се молех от сърце. Бог може да бъде открит навсякъде, щом Го търсиш искрено. Благодарна съм, че ме насочиха да чета Библията и да се моля. Цената, която платих да бъда с тях не беше никак малка, но получих нещо наистина ценно. Впрочем, задържах се там от инат, понеже вътрешно усещах, че се чувствам зле с тези хора, а на първите събрания имаше нещо като похлупак над мене - в края им изобщо не знаех за какво се е говорело. Голямо колективно молене падна, докато похлупакът-защитник се махне. Едно глупаво пате като иска толкова да излезе от безопасния път, накрая Господ го пуска, но все пак продължава да бди над него.

Мислех, че този път ще бъда кратка, но явно не се справих. Дано не съм ви уморила. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей, Латина!

Впрочем, задържах се там от инат, понеже вътрешно усещах, че се чувствам зле с тези хора, а на първите събрания имаше нещо като похлупак над мене - в края им изобщо не знаех за какво се е говорело. Голямо колективно молене падна, докато похлупакът-защитник се махне. Едно глупаво пате като иска толкова да излезе от безопасния път, накрая Господ го пуска, но все пак продължава да бди над него.

Как го усещаш този похлупак-защитник и за кога е защитник ? не мога да разбера с кого си се молила за да падне този похлупак. Питам защото имам усещане за нещо като похлупак но не съм сигурен. Благодаря предварително.

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Телемах!

Случаят е отпреди четиринадесет години, но помня ясно всичко. Представи си, че си на едно място с много хора, отпред на сцената в залата има проповедник с микрофон, всички останали мълчат. Ти си в нещо като огромен енергиен буркан, прозрачен като стъкло, който те закрива изцяло /на разстояние от около половин-един метър от тебе/. Всичко виждаш, но не чуваш проповедника, до тебе достига само някакво боботене, не можеш да схванеш смисъла на думите му, сякаш говори на непознат език. И така в продължение на около час, след което естествено нямаш идея за какво се е говорело в проповедта. Там ме заболяваше и главата, направо ми се гадеше от главоболие.

Колективната молитва беше просто от други членове на сектата, понеже много искаха Божието слово да достигне до мене.

Отначало не си давах сметка, че този похлупак е за да ме защити, но чак впоследствие разбрах колко страдания биха ми били спестени, ако не бях се противопоставила на тази защита най-вече от чисто любопитство, понеже много исках да разбера какво всъщност става там. Е, платих си за уроците. Някои уроци са излишни, няма нужда човек да знае всичко. Трябвало е да си вложа енергията и времето в други неща.

:feel happy:Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

за пребъдването на вярата на хората в този материален свят са нужни традиции и ритуали, нужни са врати между земния и духовния живот

Точно с тия врати трябва много да се внимава. Повярвайте, изключително трудно се създава връзката с духовния свят, а не е трудно да се създаде такава с астралния и после още по-лесно е човек да се заблуди за тази връзка...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...