Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Посещение на църква


gudybo

Recommended Posts

Орлин, добро 4увство за хумор ... оба4е ще предизвикаш тайфун "Бета", нали знаеш? Предполагам, 4е си го написал с любов :-) или не??

Предложението ти от какво беше предизвикано?

Веси

Линк към коментар
Share on other sites

Шегувам се - и обичам тайфуните - издигат ме до неподозирани висоти :1eye: ! Опитах да съм нежен - не стана - е, казвам каквото мисля - с Любов и никакви лоши чувства! Църквите такива каквито ги знаем са минало - има място за нов тип стремеж към Истината - няма място за кадене на тамян и попове - цялата ни планета е църква, телата ни са църква, живота е църква! Емоционалните ни тела, менталните ни тела...и прочие - са църква... ! Църквите като място за събиране са нещо нормално, но да им се предава някакво мистично значение - това е суеверие ! Как ще доведем цжарството божие на земята ако не развиваме схващанията си за света и не сме готови за промени?

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съгласен, Веси - може и Те - Създателите на Религии да имат и нещо друго впредвид, но за нас това е важното - съзнанието и развитието му ...

Линк към коментар
Share on other sites

От много набирания се правят мускули и човек става по-упорит, понеже си тренира волята, но поумняването не е сигурно.

Кой е преувеличавал значението на сградите и ритуалите? Никой, струва ми се. Ама чак пък да принизим значението им до едното нищо... Те си имат невидима, духовна страна,образователно, културно, национално и историческо значение. Някои ритуали са наистина вече неактуални за съвремието ни. Вече ги обсъждахме тези работи, защо да се повтаряме?

Ако човек има достатъчно понятие от физика, ако има елементарна чувствителност, ще направи разлика между енергийните и информационни потоци в църква и нет-, фитнес- или каквато и да е друга зала. Не става въпрос само за потоци енергия поради геомагнитното излъчване на съответното място или от формата на сградата, но и за духовно присъствие. Ако в църквата влизат много хора, търсещи и устремени към Бога, то в нет-залите и фитнес-центровете отиват хора със съвсем други стремежи, по-приземени по принцип. Господ не е обърнал гръб на църквите. Той е там, където Го викат. Не натрива носа на никой заради материалния израз, чрез който е избрал да показва вярата си. ВЯРАТА - ТОВА Е ОСНОВНОТО! Всичко друго са подробности, нали? Впрочем, аз не отричам благотворното влияние на движенията, очистващи вярата от излишни условности, понеже някои се увличат в ритуалниченето и стигат дотам то да се уподобява на магерничене /правят примерно разни действия със свещи/ . Действително човек притежава всичко, както е роден от майка си, за да има връзка с Бога. Не се нуждае от по-специални външни условия за това.

"Как ще доведем царството божие на земята..."

Според мен като всеки от нас вътрешно стане царство божие 

Веси

:thumbsup: Как да не се съгласи човек!

Линк към коментар
Share on other sites

:) според мен основното е ЛЮБОВ :)

търсещи хора могат да се срещнат навсякъде. виждала съм божий служител, който пеейки "Гооосподи помилууууй" е с израз на лицето и в о4ите, който говори съвсем друго - "Ах как ми се яде едно кебап4ееееееее" (Господи, прости ми)

в това аз, и не само аз, не виждам любовта към Бог. Един възрастен може да прецени ситуацията, но едно дете ще приеме този служител като пример за такъв.

Иска ми се да вярвам, 4е болшинството служители са пример за благост и мъдрост :)

Ние все пак сме 4овеци :)

Веси

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Аэ също съм виждала свещенници на които им звънят по време на служба мобилните телефони,виждала съм бездушието в някои църковни служители,но същото това бездушие е навсякъде около нас-огледайте се само.Защото ако трябва да търсим лошото ще го намерим-няма проблем.Няма какво да ви убеждавам в бездушието на заобикалящите ни чиновници,на някои учители,лекари и т.н.Но в този форум съм забелязала,че избягвате да говорите за тъмните неща от живото,дори за злото намирате интересно оправдание-било нееволюирало добро.Това ми харесваше,но в тази тема не знам защо някои с такова озлобление започват да пишат срещу православната църква :huh:

Орлине,аз също произхождам от семейство на абсолютни атеисти,кръстена съм по молба на прабаба ми.Дори баба ми не беше религиозна-казваше:”Има нещо там,но пари на поп не давам”.Към вярата си тръгнах сама, чрез учението на йогите-първо хата,а после и останалите видове йога.Навлязах в будизма и материализмът ми постепенно започна да се разчупва.Но стигнах до заключението,че след като съдбата ми е да се родя в България, да бъда кръстена в православната църква,то трябва да си я следвам.Смятам ,че моят път в този живот съвпада с пътя на Христовата вяра.Не съм много правоверна християнка-пречи ми до някъде вярата в прераждането и в още някои неща,които в църквата се изключват и то не само в нашата,но и при католиците и при протестантите-изобщо.Но все пак виждам,че църквата си има и своите добри страни.Именно чрез нея 90% от съвременните християни са стигнали до някои общочовешки ценности проповядвани от Христос.Максимата на Старият завет-око за око,зъб за зъб е заменена с нови максими,кото да обичаш врага си например.Христос прави достъпни мистериите на древните до повечето хора,а не само до избраните.Ето какво пише по този въпрос Рудолф Щайнер в Християнството като мистичен факт:

  От сега нататък за онези, които принадлежали на Христовата общност, една част от това, което по-рано можеше да се постигне чрез мистичните методи, може да бъде заместено с убеждението, че Божественото се е изявило в Словото, че е станало плът. От сега нататък меродавно беше не това, за което Духът на всеки отделен човек трябва дълго да се подготвя; а това, което са чули и видели тези, които са били около Исус и което е било предадено чрез тях. "Това, което е било отначало, което сме чули, което сме пипали с ръцете си за Словото на Живота..., което сме видели и чули, това ви възвестяваме за да имате и вие общение с нас." Така е писано в Първото послание на Йоан. И точно тази непосредствена действителност трябва да обхване като жива връзка всички поколения и да се предава мистично от поколение на поколение като "Църква". Така трябва да се разбират думите на св. Августин: "Аз не бих вярвал в Евангелието, ако авторитетът на католическата църква не ми налагаше това." Следователно, според мнението на Августин,

Евангелията не съдържат в себе си признака на тяхната истинност; ние трябва да вярваме в тях, защото те се основават на личността на Исус и защото църквата по тайнствен начин е получила сила от тази личност, с която да гарантира истинността на Евангелията.

По-подробно можете да прочетете за това тук

Ето какво пише Учителят по същият въпрос:”Към църквите трябва да се отнасяме с уважение и почитание.Пред Бога не е право да осъждаме църквата-не сме ние,които ще съдят църквата ,а Христос е, Който ще я съди.И като живеем ние добре,това е което ще я съди.Към църквата ще имате всички благородни желания,защото ето и ние ще работим за нейното повдигане.” Цитатът е от съборни беседи (непечатани) 1914 г. , а аз го взех от книгата на Хелиопол-Учителят за Христа-1994 г.

Вярно е,че според Беинса Дуно в църквата има големи проблеми,но ето какво казва по този повод в беседата си Учителите-1914г.

Казваме сега, уж църквата не върви добре; нека ѝ покажем добър пример.

тук

За напредналите души Учителят има ново предложение:

Да вярвам в Христа, не значи да се изправя в църквата и да стоя благовейно, но да бъда в такова разположение, в такова състояние, каквото е имал Христос в душата си. Не ви говоря за религията, сити сме вече на религии. Ние трябва да живеем в Божествената Любов, в Божествената обич, в Божествения Дух. Сегашните религии нека останат за буржоата, за хората на миналото, а Божественият живот е потребен за хората на бъдещето

от Изгряващото слънце-1917г.тук

Много е говорил в беседите си Учителят эа църквата,но въпреки,че е бил преследван от свещениците (те и сега го отричат),не е предлагал храмовете да се превърнат в нещо друго,дори на шега.Между другото име неща с които шегата е неуместна. :hmmmmm:

Колкото до примера,който давали някои свещенници,които не са си на мястото,то спомнете си примера който приемат вашите деца от улицата,от някои учители,които също не са си на мястото.За това са родителите-да кажат истината на децата си,според своите разбирания ... :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на вси4ки!!

Едно уто4нение - даването на примери не е задължително обвързано с осъдително 4увство :) Примери има всякакви и от всякъде, но темата тук е църквата. Има хора като вас, които са намерили отговори на много въпроси, но има хора, които тръгват сега или от скоро са на тази пътека и е нормално да си задавт въпроси като: "Защо църковните служители постъпват така? Може би защото са приели ролята на църковни, а не на Божии, опирайки се на 4овешкото е себе си, а не на Божественото??"

Нека любовта е в сърцата ни!

Веси

Линк към коментар
Share on other sites

Привет ,Веси! :feel happy:

За съжаление не съм от хората които са си отговорили на много въпроси,дори на малко не съм. Много неща не са ми ясни. Влизам в този форум, защото много често получавам отговор на това, което ме интересува. :smarty:

Може би ти не си срещнала добри свещенници, които искренно служат на Бога,но такива има.

Както навсякъде има хора които носят Любовта в себе си. Просто трябва да ги потърсим. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

"Да вярвам в Христа, не значи да се изправя в църквата и да стоя благовейно, но да бъда в такова разположение, в такова състояние, каквото е имал Христос в душата си. Не ви говоря за религията, сити сме вече на религии. Ние трябва да живеем в Божествената Любов, в Божествената обич, в Божествения Дух. Сегашните религии нека останат за буржоата, за хората на миналото, а Божественият живот е потребен за хората на бъдещето."

Това е което имам впредвид - другото е илюзия!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Който застава срещу други християни, застава срещу Христа и накрая го отнася. Виждала съм това с очите си. Видях как се сринаха цели църкви от протестантското изповедание. Сега са поумнели, но не съвсем. Някои от тях се обединиха, а все още продължават да хулят православната църква. Говорих съвсем наскоро с моя приятелка. Заболя ме - същият фанатизъм и отхвърляне, но с ново лице. Ако не поумнеят още малко, да приемат всички християни като свои братя и сестри, няма да ги бъде. Аз виждам бъдещето на Христовата Църква като обединена, а тези, които се противят на това и действат за разединението й, ще останат сами. Приеми приятелски съвет: не хули вярата на другите християни.

”Към църквите трябва да се отнасяме с уважение и почитание.Пред Бога не е право да осъждаме църквата-не сме ние,които ще съдят църквата ,а Христос е, Който ще я съди.И като живеем ние добре,това е което ще я съди.Към църквата ще имате всички благородни желания,защото ето и ние ще работим за нейното повдигане.”

Църквата не е просто сграда или обществена институция, а е духовна общност на християни. В Библията се говори за Христос и Църквата в глобален смисъл. Ние сме част от тази Църква и когато повдигаме себе си с Божията помощ, ние повдигаме и Църквата. В какъв смисъл "като живеем ние добре,това е което ще я съди"? Аз го разбирам така: добрият пример е като изобличение за лошия пример, искрените служители ще изместят лицемерните. Заслужете тази чест, станете достойни за служене с Любов. Не бъдете горделиви и осъдителни, а смирени и търпеливи. Зная, че търсите Истината с искрено сърце. Един от най-важните уроци на тази земя според мене е човек да се научи да приема с Любов света и хората такива, каквито са, макар и различни от това, което смята за правилно. Досега не познавам още такъв човек, сигурно защото наистина е трудно.

Как ще налееш вода, ако нямаш съд? Всички изповедания ползват сгради за своето богослужение. Не може всеки сам за себе си. Църквата е място, където могат да укрепнат младите във вярата. Църквата е място, където се съхранява не просто история, но духовно богатство, голям опит, който може да служи за пример и вдъхновение. Едно от любимите ми четива е "Жития на светиите". Те самите са били смирени и са се признавали за грешни и недостойни, но едва ли има някой, посещаващ този Портал, който има основание да се смята за нещо повече и от най-забравения от тях. Учудващо е с какво самочувствие някои хора се слагат за говорители на Господ.

Дали не прекалих? Простете ми, ако е така!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,този цитат от Учителя се отнася за по-напредналите души,тези които нямат нужда от религия.Старозаветните и новозаветните (виж пост #93 на Иво) имат нужда от религии и храмове в които да се молят. Друг е въпросът с праведните(светиите) и учениците. Мисля,че този цитат се отнася за учениците най-вече.Но я се огледай около себе си.Колко са хората които изобщо са чували за учението на Бялото братство в България, а ако са го чували то го бъркат със секта .Тези хора имат нужда от религия и храм в който да се молят. Да обесняваш на един такъв човек,че душата му е Храм Божи и че сам може да дастигне до Божественното прозрение ,е като все едно да разправяш на някой ученик от втори или трети клас как се решават диференциални уравнения. Мисля,че душите ни не могат да правят такива скокове... :hmmmmm:

Латина,съгласна съм със тебе.На мен също ми е направило впечатление,че всяко християнско вероизповедание отрича останалити ,а всички вкупом – окултизма.Това ми е доста неприятно,но какво да се прави.Мисля,че е така и в другите религии. Изглежда,че всички вървят към целта,но по специфичен за тях си начин и този антагонизъм ,който се изгражда е нещо като защитна стена – да не им пречи на движението. Ако човек не е достатъчно духовно силен и се люшка от учение на учение има опасност до никъде да не стигне.(В това отношение имам богат опит :unsure: ).

За това не бива да бъде отклоняван от пътя по който е тръгнал. Това е функция само на Учителите.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Православна християнка съм, но да отричам окултизма като явление, което може да се ползва за добро или зло е все едно да се отричам от действителността, от физиката на нещата. Е, не мога! Науката вече започва да "легализира" част от окултните явления и на църковните ръководства ще се наложи да ги признаят все някога като обективна реалност, а не да ги отричат напълно като сатанинизъм . В такъв смисъл проявявам лицемерие в православната вяра и симпатизирам на учението на Беинса Дуно, макар не всичко да съм проучила, не всичко да ми е ясно и не всичко да приемам за себе си. Самоопределям се като православна християнка и се надявам, че все някога тази ограниченост по отношение на окултните явления ще отпадне по обективни причини. Ако Църквата отричаше науката, т.е. реалната действителност, отдавна да е умряла. Да не забравяме все пак, че голяма част от окултизма поради лоши мотиви и неумение си е чист сатанизъм, затова е нужно човек да се пази. Сигурно затова и Църквата го отрича, още повече, че не са нужни окултни знания за връзката с Бога и духовния растеж. "Святият Дух ще ви научи на всичко". Бог дава сили и е закрилник на тези, които Го търсят с чисто сърце. Изобщо, в този ред на мисли, заниманията с окултизъм за неопитния в най-добрия вариант са просто излишни, но може да докарат доста проблеми, понеже не се знае кой ще се яви от духовния свят. Като отвориш веднъж вратата, после стават странни неща в живота, недобри, поне това е показал моят опит. Стана ви ясно, че съм раздвоена, нали? Лечителството с добри мотиви и сили няма да отрека, но за ясновидството не знам. Да узнаеш нещо предварително понякога означава да промениш съдбата, понеже част от уроците е тяхното незнание. Ако зная предварително какво трябва да се случи, урокът се отлага за друго време, под друга форма. Така човек може да забави развитието си. Голям проблем за мене е да се доверявам напълно на Бог за всичко, дори когато се движа сякаш в пълна тъмнина и нямам никакъв ориентир, никаква човешка надежда, а обстоятелствата са меко казано страшни. Тогава човек трябва да се уповава единствено на Бог и да доказва това, като избягва изкушението да тръгне по ясновидци да го ориентират, понеже неизвестността буди голямо безпокойство. От опит зная, че в такива ситуации въпросните ясновидци или лъжат, или премълчават, във всеки случай не може да се разчита на думите им. Ако отидете при двама различни в един и същи ден, ще кажат различни неща. Човек може да получи някакво временно успокоение, но не и решение на проблема, дори може да бъде подведен и отклонен от правия път. Жалко за поредната пропусната възможност да се покаже преданост, вярност и безусловно упование в Бог, на чиято помощ може винаги да се разчита. Убедила съм се, че в крайна сметка най-вярното напътствие е било това, което съм получила лично, а не чрез друг човек.Нищо не може да замени личната връзка с Бога, никакви посредници. Извинявайте, стана много дълго моето писание, а не зная дали в него има нещо полезно за някого. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели! "Служещ/работещ" в църква е духовен и професионален избор ( осъзнат и доброволен или по друг , но все пак избор ), а знаем че институцията е само Формата , а Съдържанието и Смисъла...идват естествено за истински търсещите Бога и Духа. :hypocrite:

Когато човек се пробуди за СМИСЪЛА , отношението му към ФОРМАТА се променя и външния храм се слива с вътрешния , и той започва да се отнася с разбиране към всички съществуващи форми, които са все пак...временни.. :dancing yes::whistling:

Всеки сам за себе си носи отговорност - за действията и бездействията си , а ...кой, какво и как служи в храмовете...реалността предизвиква промени на всички нива, ще започнат да се хармонизират взаимоотношенията навсякъде...добре е че форумци не ги мислим и чувстваме с лошо, различни и противоречиви са и при тях настроенията и отношенията, и те четат и мислят по въпросите...и не винаги намират отговорите...а и всичко тече - всичко се променя...към по добро разбира се :) , затова е добре да общуваме и разсъждаваме с различните вероучения / учения и практики...но да сме верни , прилежни и постоянни в нашия си душевен избор :v:

Да бъде Виделина :thumbsup2:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли - когато Елена Петровна Блаватска е създала Теософското Общество, една организация за хора с по-широко скроени души, в него са били приемани хора от всякакви религии, атеисти, учени - хора които са спазвали и приемали следните три положения:

1. Всеобщее братство, вне зависимости от цвета кожи, расы, пола, вероисповедания или касты.

2. Сравнительное изучение религий, науки и философии.

3. Исследование неизвестных законов природы и скрытых внутренних сил человека

Това общество впследвтвие почти е угаснало, сега продължава да съществува с централен клон в Адияр, но негова мощна издънка е Учението на Агни Йога - центрове на Агни Йога или Рьорих центрове са разпространени навсякъде по света, включително и в България, но в Русия и бившите Съветски републики тези общества са еквивалент на Българското Бяло Братсво - носят същата висша силна вибрация - имат мощен синтетичен всеобхващащ заряд и извършват важна духовна работа по пречистване на пространството!

Пиша това в темата за църквите, за да подтикна съзнанията на някои да надскочат тясната си религиозна принадлежност, да съумеят да погледнат на планетата ни отвисоко и макар и да се определят външно като членове на една от религиозните общности и църкви, вътрешно да съумеят да се изскубнат от ограничението на тесните църковни кубета на местната секта - била тя "православна" или каквато и да е! Хари ом, Господи Помилуй, Ом Намаха Шивая ... :) ! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Един е пътят и Исус Христос го казва: "Аз съм Пътят..."

Всички сме си по принцип ... средно "безнадежни" случаи....докато не излезнем от разделението и дуалността , и ...все гледаме да сме с двата крака и в двете везнички...на шпагат ако може...ама то никак не се получава....

Та Пътят е Един...и Исус Христос го е казал " АЗ СЪМ ПЪТЯ + ИСТИНАТА + ЖИВОТЪТ!!! :thumbsup2:

Мислим :thumbsup2: че не си от безнадеждните :P ...хехе нали сме заедно по Пътя :thumbsup2:

:feel happy: Любов + Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет, Латина - разбира се че не си безнадежден случай - нещо повече - човек с широко съзнание и чиста душа си! Както и всички които пишат и четат тук !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

:v: Здравейте, приятели!

Темата е добра, добре е да сме наясно с нещата и във външния храм и във вътрешния.

А и навсякъде си има тънкости в ритуалите и преживяванията ! Пък ние няма силно да се ритуализираме, просто истински преживяваме винаги и <span style='color:purple'> НАВСЯКЪДЕ</span> Силата Божия! Християнските тайнства са с дълбок символизъм и сила!!!

Посещението на манастирите за мен още от детските години беше необяснимо силно преживяване...по екскурзии и екскурзионни - навремето винаги имаше посещение на някой и друг манастир - с влизането вътре ...започваха да ми" текат" сълзи от очите - криех се, не обаждах на никого , то нямаше и как по онези времена.Температура никога , но сълзи винаги...и то само отначало при влизането като тайничко бършех сълзите си, но до последно се задържах се вътре , обикалях навсякъде, а и иконите ми "говореха"...Така че бързо започнах да наблюдавам, разсъждавам , сравнявам , различавам...а и питах монасите/монахините/клисарките и свещенниците...Казват, че от лявата страна в храмовете от страната на храмовата икона е една зона, вдясно друга и изобщо... силни, чисти и интересни места са храмовете. Два метра преди храма е т.н. ничия зона, кръстенето на влизане в храма и на излизане - отваря и затваря енергиите в нас. Кръстенето уравновесява вертикалната и хоризонтална енергии.

Има си и молитвички - Господи Отче, дай ми РАЗУМ! (горе)- Дай ми ЗДРАВЕ!(долу) - Дай ми СИЛА(вдясно) - и дай ми БЛАГОРОДНО СЪРЦЕ(ляво)! Никак не е случайно как се кръстим ние православните и как католиците....А иконите...загледайте се... има много живи икони...:angel:

Относно вътрешния - външния храм...каквото горе , такова и долу...винаги има какво да развиваме в себе си.

Иначе, които се "карат" - се обичат...!!! или за-обичват се все някога( доброволно или принудително), добре е че сме заедно , добре е че отчасти знаем, отчасти тълкуваме! и че заедно растем по ум, сърце и воля! Амин :angel:

:hypocrite: МИР + ЛЮБОВ ! :hypocrite:

благодаря на Благост, някои неща като думите при кръстене не ги знаех определено.

Ходенето на църква не е критерийй дали някой е християнин или не.

Всеки който е достигнал до определено ниво на езотеричното познание, знае за ролята на Христос в нашата еволюция, както и знае че такава е невъзможна без Него.

Иване, аз мисля че тук хората не се съгласяват по-скоро с църквата, като инситуция и ритуалите лишени от смисъл и съдържание.

Ние може и трябва да намерим Христос в нас, в душите на ближните и в цялата жива Природа.

Не Го ли намерим там - къде ще Го търсим по църкви?

Но ако някой го чрез църква Го намери в себе си и в другите - какво по-хубаво.

Неведоми са пътищата Господни.

Но, ако някой не приема църквата и съпътствашите я атрибути, това не означава че не приема Христос.

Нека Христос заживее в душите на всички ни!

Съгласна съм с Ради, дори и да върваш в Христос и да не обичаш да ходиш на църква мисля, че няма нищо лошо в това, всичко е въпрос на ичен избор, схващане, разбиране, четене и прочее, дори и молитва да не знаеш, молитвата със свои думи си е Молитва, и както в Църквата тя може да си се произнася навсякъде.

Искам да зная редно ли е при спазване на пости да се причистиш, или това пак е въпрос на лична преценка.

Линк към коментар
Share on other sites

ХРАМА е в сърцето там където никои неможе да влезе без покана.Не е казано че тези които ходят всеки ден или седмица на черкава са най -вярващи богопомазани.Всички сме чеда ГОСПОДНИ и всички го носим в себе си и той нас в него си.Ниесме едно цяло което се търси по незнайни пътища.И най - набожния се е отричал от БОГА и най-неверния се е вричал на БОГА.Граници нетрябва да има.Сърце да има човек другото........ще доиде.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако храма беше само и единствено Сърцето, нямаше да има толкова храмови постройки от древността досега... Повечето български православни църкви, а и джамии, са построени върху по-стари храмови структури. И това изобщо не е случайно.

Ходенето на църква е нещо прекрасно. Ако знаеш, разбира се, къде отиваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...