Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология на професионалното ориентиране


fony

Recommended Posts

Благодаря,Мирослава 18.Има нещо такова и мисля ,че този период приключи.Аз съм тактичен човек ,но когато нещо не е наред, не мога да го премълча,дори това да не е в мой интерес.Дипломацията не ми е силна страна.По-скоро съм била поставена в ситуация ,че нещата не са зависели от мен и то едновремено за много неща и от много хора и тези интереси и разбирания бяха тотално противоположни.Не съм съобразителна ... затова понякога мълча.Зная ,че това не са много добри качества и не винаги са пътя към най-добрия начин да се разрешат нещата.Ако ги притежавах може би доста неща в момента биха били корено различни.И въпреки всичко мисля ,че съм постъпила в голяма степен правилно.Това за окултните науки ми е в план графика за пенсионна въраст ,защото в момента нямам почити никакво свободно време и възможности:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Оля! Благодаря! Точно от това имах нужд.

Ето обратна връзка:

- в моята карта:

1 дом - лъв, Уран. Марс - във Везни и в 3 дом.

6 дом - козирог, Меркурий - в дева, 2 дом

10 дом - овен, Сатурн в 5 дом (стрелец) - съвпад с Луната и тригон с Венера.

Слънце - 2 дом, дева, съвпад с Меркурий

професионална реализация - педагог с любов и успех, ясна още откак се помня, никога не съм имала други желания и представи за себе си. Професионалните ми качества и израстване определиха и духовното ми развитие - малко късно, но по-добре от никога.

Събирането на лъв-дева -козирог - овен - везни ли дава подходящите качества?

Винаги ме е учудвал този Уран в 1 дом в Лъв... Макар че се досещам какво дължа на него3d_146.gif

в картата на моята приятелка;

-1 дом - дева, Марс в рак - 11 дом

-6 дом - водолей, Меркурий в близнаци - на МЦ точно в съвпад със Слънцето

-10 дом - Близнаци, Слънце в Близнаци - квадратура с Плутон

- Луна - Риби, тригон с Венера

- много добра секретарка и много добре работи с пари, дисциплиниран човек, изисква също коректност и дисциплина, много добре общува, на нея може да разчита човек за всичко, което сам не може да свърши. В момента с проблем заради кризата.

Дева - Рак - Водолей - Близнаци - Риби - като че ли наистина заформят човек, който се грижи за другите, но и усет за ред, дисциплина, гъвкавост, може да дава съвети, но самият той не е склонен да лидерства...

един млад мъж:

- 1 дом Близнаци. Марс - Овен, 11 дом, тригон с Юпитер (може би означава, че професията силно ще зависи от личностните качества, което е точно така в действителност?)

- 6 дом - огромен, Везни, в него Сатурн - сложно аспектиран - с почти всички планети в различни аспекти, Юпитер в съвпад с Уран, също с аспекти, Меркурий в 10 дом също добре аспектиран

10 дом - Водолей, в него Меркурий

Слънце в Риби - 11 дом, Луна - Водолей - 9 дом, квадратура със Сатурн

Риби - Водолей - Везни и въобще тази конфигурация - как се свързва с добър и успешна кариера програмист, определил професионалната си реализация от невръстен?

Такъв е моят начин на разсъждение - аз сама се уча и съм в началото. Благодарна ще съм за корекции и съвети.

Младият мъж е идеен, бърз, оригинален, ведър, общителен, в известен смисъл изпреварил времето си. С широки възгледи е, оригинален, изобретателен, интересува се от всичко ново и прогресивно. Юпитер в 6-ти дом освен всичко друго, говори и за добре платена професия. С две думи - точно на мястото си е. От него би излязъл и добър мениджър.

Линк към коментар
Share on other sites

Olq! В десятката!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Може ли и аз да помоля за астрологично тълуване на потенциала ми за професионална реализация? Ще бъда много благодарна на който се отзове. Цял живот се терзая, че работя неща, които не обичам и които, сигурна съм, имат голям принос за хроничната ми умора и депресивни състояния. На всичкото отгоре, майка ми до ден днешен ми повтаря, че съм си “объркала” живота професионално. Може пък и да е права. Родена съм в 12.30ч. следобяд на 13.08.1971 в Бургас. Предварително благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Към ina-hr - имаш Меркурий в Овен, което е показател за силно желание да си център на внимание, голяма находчивост, изобретателност. Умееш успешно да се аргументираш, дарба за писане и говорене, за работа свързана с писане, книги, документация. Тъй като имаш Луна в Дева, това ти дава голяма практичност, умения да схващаш, анализираш подробностите, които обикновено остават скрити за другите.

Меркурий в тригон със Сатурн и Нептун /това е един положителен аспект, огнен тригон, защото се намира в огнените знаци Овен, Лъв, Стрелец/, който потвърждава, че ще имаш изява в интелектуалните среди, ще си свързана с хора, които малко или много имат философска нагласа. Спокойно можеш да заемаш отговорен пост, да издаваш заповеди, да управляваш и напътстваш хора /Марс в Лъв/.

Имаме квадратура /труден аспект/ на Луна и Нептун, която ще ти носи известни разочарования и няма да можеш да разкриеш до край своите виждания и живо въображение. Лунен възел и Плутон във Везни са показател за сключване на много договори, партньорства, които по-някаква причина няма да са трайни и продължителни. Едно партньорство ще се заменя с друго и т.н.

Налице е добра памет, логична мисъл, проницателност. Отговорна, сериозна, дисциплинирана, възприемчива и отворена към нови идеи и технологии. Успешно можеш да се реализираш в музика, изкуство, актьорство, журналистика, писане, говорене. С една дума - реализация чрез интелектуален труд. Успех!

Жива - Меркурий на трон в Дева, в тригон с Луна - остър и проницателен ум, възприемчивост, умения за общуване, усет към чувствителността и мисленето на хората, налице са много идеи, които с лекота излагаш пред другите. След като Меркурий е в Дева, е повече от ясно, че по-някакъв начин ще си свързана с писане, говорене, книги, изд. дейност. Технически си добре развита / Плутон в Дева/ и може това писане и говорене да е свързано по някакъв начин с нови технологии, електроника, електротехника, компютри, медицина. Ще печелиш от неочаквани източници, като нещата ще остават скрити за околните.

Има опасност да прекаляваш в своята критичност към останалите, което в по-късна възраст, ще ти донесе едно отрицателно отношение от тяхна страна / Меркурий квадрат със Сатурн/. В същото това време, този аспект е сериозен показател за това, че може да имаш голям успех в начинанията си, независимо дали са в областта на бизнес или политика, но пак ще бъдат свързани с гореизброените неща. Успех!

Това е от мен, нека и другите желаещи да имат възможност за интерпретации.

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, как ми събудихте любопитството:)

Ако може и за този човек нещичко да кажете, ще съм ви благодарна, много! Имам общи представи за хороскопа му, но кое да погледна по-точно за професионалната реализация?

Съвсем в началото съм и моля за извинение ако имам глупави въпроси.:feel happy:

6.09.1991г; 8.15ч. - София, мъж

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Хей, как ми събудихте любопитството:)

Ако може и за този човек нещичко да кажете, ще съм ви благодарна, много! Имам общи представи за хороскопа му, но кое да погледна по-точно за професионалната реализация?

Съвсем в началото съм и моля за извинение ако имам глупави въпроси.:feel happy:

6.09.1991г; 8.15ч. - София, мъж

Този мъж има нужда от сцена, аудитория, аплодисменти. Притежава оригинално мислене, интерес към философията, астрологията, хуманитерните дисциплинрани. Добър оратор е, амбициозен, но понякога детайлите му убягват. Притежава изтънченост, но и гордост, амбиция, активен и способен е да осъществи намеренията си. Социалните контакти са от огромно значение за него. Общителен и непредубеден, обича да споделя знанията си. Чаровен, артистичен, ентусиазиран, доста интелигентен и респектиращ. Би могъл да се реализира в сферата на изкуството (актьорството, музиката, писането предимно), като юрист, връзки с обществеността, педагог, журналист.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, miroSlava18!

Благодаря ти за анализа! Възхитена съм от точността. Винаги съм знаела, че астрологията е точна наука, но този път надмина много очакванията ми.

Жива - Меркурий на трон в Дева, в тригон с Луна - остър и проницателен ум, възприемчивост, умения за общуване, усет към чувствителността и мисленето на хората, налице са много идеи, които с лекота излагаш пред другите.

Да, точно такава бях. Казвам бях, защото сега се чувствам безкрайно смачкана и изморена. Все пак се надявам, че всичко това все още дреме някъде в мен.

След като Меркурий е в Дева, е повече от ясно, че по-някакъв начин ще си свързана с писане, говорене, книги, изд. дейност.

Абсолютно си права! Моят храм са библиотеките, книжарниците за книги и училищата. Като бях на 6 години исках да ставам поетеса. :3d_146:Писането винаги много ми е вървяло и в по-ново време на няколко пъти се канех да започна да пиша, но като че ли си намирам оправдания да не го направя.

Технически си добре развита / Плутон в Дева/ и може това писане и говорене да е свързано по някакъв начин с нови технологии, електроника, електротехника, компютри, медицина.

Преди доста години се бях насочила в тази област, но все повече и повече изоставам от технологиите. Смятам, че писането и говоренето ми трябва да са свързано по-скоро с живи хора, но не знам как точно да го приложа.

Ще печелиш от неочаквани източници, като нещата ще остават скрити за околните.

Това много ми хареса, особено ако нещата не остават скрити, както досега, и от мен :3d_146:.

Има опасност да прекаляваш в своята критичност към останалите, което в по-късна възраст, ще ти донесе едно отрицателно отношение от тяхна страна / Меркурий квадрат със Сатурн/.

Това е също абсолютно вярно! Особено към по-близките хора, за съжаление. :thumb down:

В същото това време, този аспект е сериозен показател за това, че може да имаш голям успех в начинанията си, независимо дали са в областта на бизнес или политика, но пак ще бъдат свързани с гореизброените неща. Успех!

И това е съвсем вярно, а и точно казано. Мога да имам голям успех, ако знам какво искам. В случаите, когато знам, всичко става бързо и лесно.

Не е лесно сега, когато съм позадълбала в една доста по-различна посока, да обърна колелото. Хубавото е, че поне все още помня какво може да зарадва душата ми и се надявам един ден да й направя този подарък - да се занимавам с нещо, което обичам.

Благодаря!

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Оля, много благодаря! 73.gif

Много точно е описанието. И на него му хареса. Това е сина ми, студент първи курс-НАТФИЗ:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Значи си е точно на мястото! Успех в реализацията му желая, а и той има достатъчно качества, за да го постигнеsorcerer.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Страхотна тема ,поздравления :thumbsup: Искам и аз да попитам за себе си и благодаря предварително на отзовалите се :3d_161:

Аз съм родена на 18-06-1984г в 13: 08 Хасково. Да откриеш точната професията и да имаш възможността да я работиш си е голямо богатство,за това ви моля да насочите и мен :)))

Линк към коментар
Share on other sites

Още в старата традиция е описано че Меркурий покровителства занаяти, търговия и тн. затова възлагам на него основната тежест при вземане на решение за професионално ориентиране. Разбира се практиката е основната проверка, и за да не се осланяме на това какво е казал или писал някой, ще се обоснова с пример. Преди това ще направя едно малко лирично отклонение. Клавдий Птоломей е обособил планетите от септенера, като им е поверил отрязъци от време в човешкия живот. През различните периоди се взимат решения за бъдещето, пряко свързани с природата на планетата управляваща дадения период. Като пример ще посоча живота на писателя Херман Хесе. В периода на Меркурий в Близнаци, който управлява и ученическите години, той прави първите си опити като писател, които се оказват достатъчно впечатляващи, за да му вдъхнат увереност и яснота с какво ще се занимава през остатъка от живота си. Както се вижда съчетание на Меркурий в обителта си - Близнаци, дава класически резултат - писател повлиял на много хора от своето време, който продължава да вълнува и днес. Може да вземем и Меркурий в Рак, от картата на Карл Юнг. Всеки който се е сблъсквал с Рак, знае, колко трудно допускат външни фактори във вътрешния си свят, а Юнг се занимава точно с това, осветява най-скритите кътчета на душата.

Но нека да се върнем на сухата терминилогия.

Може да е малко странно само по една планета да се съди, за нещо което ще определя битието ни в дълги периоди от време, но Меркурий има решаваща роля, другите фактори са щрихи в картината. Самият Меркурий е най-подвижната планета, и като такава той участва в многобройни констелации, които допълнително да изяснят неговото действие. Като се абстрахираме от позицията му по дом, знак и аспекти, сам по себе си той има фази, като тези на Луната, може да бъде изгорен и тн. Ъглите под които може да се разглежда Меркурий са много, както и факторите които трябва да се вземат под внимание, за да се определи професията, защото обещанието не е задължително да се изпълни.

Линк към коментар
Share on other sites

Още в старата традиция е описано че Меркурий покровителства занаяти, търговия и тн. затова възлагам на него основната тежест при вземане на решение за професионално ориентиране.

~ много хубаво написано...

Също за професионалната реализация:

~ знакът на върха на VІ-ти дом;

~ управителят на знака и аспектите, които сключва;

~ знакът на МС;

~ планетите в VІ-ти дом и аспектите, които сключват;

~ транзити на Сатурн към управителя на VІ-тия дом /с оглед развитие във времето/.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! С тази тема загъделичкахте и моето любопитство. :) Много бих се радвала, ако някой погледне и моята рожденна карта и сподели мнението си. Родена съм на 10 Януари, 1988 в 10:10 сутринта, в Пловдив. Пращам тази молба защото напоследък доста се замислям върху това "какво иксам да правя?" От доста малка се захванах с една индустрия и се развивам доста добре. Но, една жена която уж видя нещо ми каза, че в близкото бъдеще тотално ще променя професията. Нещо, което още повече ме накара да се замисля. Освен това, скоро гледахме с майка ми линиите на ръцете ми, и за нейно голямо учудване, те са се променили доста от преди 5-6 години. Голяма промяна има в линията на съдбата ми, която отразява кариерата.

Обещавам да бъда колкото се може обективна и честна в обратната връзка :) Благодаря! 60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Нямам представа какво учиш и въобще учиш ли, но по данните които си дала, бих ти препоръчал да се занимаваш с брачни консултации, или като компромисен вариант, да се насочиш към педагогика.

Повече подробности, при нужда :)

Линк към коментар
Share on other sites

Още повече загъделичка любопитсвото ми, Вендор! thumbup2.gif Благодаря ти за отговора! :)

От години уча и се занимавам с бизнес, и то по точно счетоводство. Сега завършвам, но съм правила 2 години стаж и от Ноември миналата година имам договор за работа като одитор стартираща Октомври 2011. Засега всичко води към реализация в бизнес сферата. :)

НО, няколко човека са ми казвали на шега, че трябва да стана консултант на двойки, а само преди няколко дни, една професорка ме извика в офиса си да ме пита дали съм се замисляла някога да стана професор. Според нея имам данните. Виж ти. Ще ми помогне много ако ти или някой друг може да разясни още повече какво казваастрологията по този въпрос. Благодаря! 60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Моят съвет изцяло се припокрива с написаното от Вендор. Брачна или сватбена агенция също е вариант, но за това е нужно доста да поработиш върху себе си в посока овладяване на внезапните емоции. Имаш оригинални идеи, които ще ти помогнат много в реализацията. Успех от мен!

Линк към коментар
Share on other sites

НО, няколко човека са ми казвали на шега, че трябва да стана консултант на двойки, а само преди няколко дни, една професорка ме извика в офиса си да ме пита дали съм се замисляла някога да стана професор. Според нея имам данните. Виж ти. Ще ми помогне много ако ти или някой друг може да разясни още повече какво казваастрологията по този въпрос. Благодаря! 60.gif

Както се вижда твоите близки са доловили интуитивно, това което ти казвам. Вече си вложила достатъчно време и усилия в избрана от теб насока, оказва се че това което нарекох „компромисен” вариант ще се окаже водещ. Довери се на професора, а дори и да не се занимаваш с преподаване, ще успееш да дадеш много ценни съвети на всеки който се нуждае.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, Вендор и Оля, за отделенето време и споделено мнение! Ценя вашите коментари и се замисля доста над тях. Тази седмица ми предстои втора среща с въпросната професорка. А за емоциите, Оля е права и там усърдно се уча. smartass.gif

Успех и на вас! 60.gif

Редактирано от Спасимира
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Иска ми се да се възползвам от възможността за съвет, тъй като съм се захванала с нещо не леко, а и ми предстои сериозен избор, свързан с промяна на местожителство и друга предварителна подготовка. Та ще е хубаво да знам, дали всички тези усилия си струват, ще бъда ли добра в професионалната си реализация, изобщо подходяща ли е за мен последната....Родена съм на 6 май 1988г. , в 5,45 сутрина, гр. Луковит. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Иска ми се да се възползвам от възможността за съвет, тъй като съм се захванала с нещо не леко, а и ми предстои сериозен избор, свързан с промяна на местожителство и друга предварителна подготовка. Та ще е хубаво да знам, дали всички тези усилия си струват, ще бъда ли добра в професионалната си реализация, изобщо подходяща ли е за мен последната....Родена съм на 6 май 1988г. , в 5,45 сутрина, гр. Луковит. Благодаря!

Имаш силен Аз, доста планети в земни знаци - 6, Дева на върха на 6-ти и Козирог на върха на 10-ти дом. При АС Телец ще трябва професията да е с високи доходи, иначе учителството и градинарството (в т.ч. отглеждане на плодове, зеленчуци, цветя) биха били добра алтернатива. В този ред на мисли, би могла да създадеш собствена фирма за производство/продажба на здравословни храни и продукти. Брокерството също е алтернатива. Луната ти е в съвпад с Нептун, така че би била добър търговец. С две думи - професията ти трябва да е методична, изискваща прецизност, донякъде обвързана със земята, но задължително да има високи доходи от нея. Обичаш комфорта, лукса, красивите вещи, предметите на изкуството. Шести дом освен Дева съдържа и везни в себе си, но Венера ти е зле аспектирана. Няма общо с темата, но не ти препоръчвам да сключваш брак или да живееш на семейни начала до 28 години. Плутон е в твоя 7 дом, така че с брака внимавай, обмисляй внимателно тази стъпка!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно...да се надяваме, че планетите ще са благосклонни в такъв случай, тък като уча медицина. Наистина никога не съм мислила, че бих била добър търговец. Не мога нито да се пазаря особено, нито да накарам някой да си купи стока, от която няма нужда...напротив направо бих си му казала, че не си заслужава :) Относно изкуствата - да, обичам ги във всичките им аспекти...Благодаря за съвета, относно любовта. Тъжно е точно там да е проблемната зона, но както каза веднъж една колежка: "Не може хем да сме умни, хем красиви, хем всичко да ни е наред"...Топъл ден желая на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тъй като си роден под знака на Дева, реших да се опитам да напиша нещо, дано съм близо до истината и това да ти е от полза в живота.

Надарен с голяма впечатлителност, дарба на оратор, силна воля и желание за успехи. Вероятно ще получиш добро образование, привлича те историята, правото, философията, връзките с обществото.

Тъй като имаш Луна в съвпад с Плутон в Скорпион, си надарен със силни чувства, стремеж да доминираш над другите. Страстен, ревнив и понякога обсебващ. Добре би било ако се научиш да бъдеш по отстъпчив. Имаш много силно развита интуиция, проницателност, много потаен и привлечен от всичко мистично, скрито, окултно.

Много силна дарба за ориентация, силен в механика, можеш да бъдеш успешен хирург или психоаналитик. За мен е по-вероятно да се отдадеш на някой по-нестандартна професия, можеш да правиш изследвания в необичайна област. Успешно можеш да внасяш промени в политиката, законодателството. По-някакъв начин може да бъдеш въвлечен в обществени или служебни кризи, преобразования. Ти си роден лидер и не трябва да проявяваш колебливост или страх от това да не бъдеш правилно разбран от другите. Верен приятел и здраво стъпил на земята. Изобретателен, оригинален, амбициозен и старателен.

Живота ти е лесен и това крие известна опасност да не загубиш своята амбиция и стремеж към успех. Към теб непрекъснато текът много положителни влияния, от които вероятно се възползваш по най-добрия начин. Надарен си с богато въображение и творчески способности, които ще ти носят успехи.

Редактирано от miroSlava18
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...