Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология на професионалното ориентиране


fony

Recommended Posts

03,01,1968 09,10 часа Пловдив

6 дом в рак - професия, свързана с дома и семейството или да се чувства там като у дома и в семейството си. Прагматичен, умее да реализира идеи и грижлив към хората като към свои близки - може би собствен бизнес, свързан с малка група хора, на които осигурява работа?

МЦ скорпион - реализация в областта на управление на парите и на собствеността на хората, сделки, при всички случаи самостоятелна, свободна кариера, без зависимост от някакви рамки или правила на работното място.

Венера в 10 дом, Сатурн във втори дом (риби), но самият той в овен - управляване на някакво наследство, което ще изсква развиване на самодисциплина и отговорност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Донка , много благодаря . Преди години исках да се занимавам със недвижими имоти, но незнам защо се разминах със тази си идея .Иначе всичко останало което си написала абсолютно точно ми пасва и съм го постигнала .Във предния пост също много точно си описала нещата .Професията е свързана със пътуване и контакти със много хора .Обича много децата и е ненадминат организатор на партита - не детски .Обича да се вихри във кухнята :3d_040:

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Разгледай оста 1-6-10 домове - има ли планети в тях и кои. Обърни внимание къде се намират управителите на съответните домове по знак и дом, какви аспекти сключват, къде попадат и как са аспектирани Слънцето, Луната и Господарят на хороскопа. Успех ! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Разгледай оста 1-6-10 домове - има ли планети в тях и кои. Обърни внимание къде се намират управителите на съответните домове по знак и дом, какви аспекти сключват, къде попадат и как са аспектирани Слънцето, Луната и Господарят на хороскопа. Успех ! :sorcerer:

От оста 1-6-10 дом, само десети дом има отношение към професията. Първи дом описва външността, и здравето, а шести дом говори за болестите, нищо повече. За това каква професия ще изберем има значение само десети дом, но дори той не е водещ индикатор в тази област.

За да разберем в каква насока може да поеме един индивид в професионалното си развити трябва да минем през общо филтриране.

Етапите са следните:

1. трябва да се определи темперамента на натива. Това е основно, защото при никакво обстоятелство един флегматичен индивид не може да стане диспечер на летище.

2. трябва да се разгледа способността да изкарва пари, или общия статус на доходите. За да се определи това може да се мине през няколко техники:

- тригонократорите на Асц, които описват трите периода на живота и неговото естество

- да се разгледат диспозитора на водещото светило. Това ще рече, че трябва да се определи кое светило има повече есенциални достойнства, да се вземе неговия диспозитор и според това какъв дом заема - чглов, следващ или падащ, да се определи социалния му статус. Ъгловите знаци могат да се приемат за индикатори на добро материално положение, и т.н.

3. трябва да се определи как работи ума на натива. Това става с помощта на диспозиторите на Луната и Меркурий. Ако диспозиторите заемат кардинални знаци, с приоритет, а след това кардинални домове, то значи роденият има е умствено надарен.

Едва след това трябва да пристъпим към търсене на сигнификатори на професията. Това става в няколко стъпки:

1. Водеща индикатор е планетата, която изгрява преди Слънцето, ако има такава, то тя ще има първенство за определяне на дейността, с която ще се занимава натива.

2. Ако липсва изгряваща планета, се търси планета, която се намира в 10-ти дом.

3. Първите две положения говорят за призвание, хора които наистина могат да бъдат олицетворение на професията си и да я изпълняват в нейната пълнота и с професионализъм, всичко останало е компромисен вариант и между другото. Но, за да не приключваме до тук, а все пак да намерим някаква дейност, трябва да разгледаме управителя на десети дом. И тук има малко нюанси, но за тях после.

4. Тази точка е като допълнение към предишните. На което и ниво да сме стигнали от изследванията си, задължително трябва да разгледаме характеристиките на Меркурий, Венера и Марс. Най-силната от тях ще даде тон и ще отдаде характеристиките си на професията.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами не съм съгласна с леката елиминация на 1-ви и 6-ти дом. Струва ми се лекомислено. Не само за външен вид и здраве може да се получи информация от първи, а и за общите нагласи на индивида (АСц. козирог, Сатурн и Уран в съвпад в него на самия Асц. в опизиция на Юпитер. Меркурий позициониран в същия дом и знак - това е реален пример) . Освен за предразположеност към различни заболявания, шести дом е индикатор и за работа като такава. И това го твърдя вследствие на личен опит и наблюдения ;) Десети го свързвам повече с професионалните успехи (а и не само), отколкото с избора на професия. Но повтарям - това са моите наблюдения.

Иначе за етапите си прав - почти цялата карта взима участие в избора. За да бъде направен такъв анализ от начинаещ обаче, ми се струва доста сложно обяснено. А все пак сме в подфорум Астрология за начинаещи.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Като информация за размишление:

Асц. Лъв с Нептун в 1 дом; 6 дом Козирог - учител, филолог, поет, автор на учебници и статии по методика на преподаване, основна част от кариерата - в инспектората

Асц лъв с Уран в 1 дом, 6 дом Козирог - учителка, филолог, методист, излезнала на самостоятелна практика, за да приложи идеите си.

Асц близнаци , северен лунен възел 1 дом, 6 дом Везни, куспидата в съвпад с ретрограден Плутон - програмист в екип за разработка на нови проекти.

Асц близнаци, 6 дом - Скорпион, акцентиран с Марс (скорпион) и Уран (стрелец) - психолог, педагог, директор на учебно заведение, но вън от традиционната система, защото желае да приложи идеите си.

Асц стрелец, 6 дом телец - електроинженер, много добър в професията си, създал свой собствен успешен бизнес, свързан с елобзавеждане на промишлени обекти и в прекрасни отношения със своите служители.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговорите! :)

Между другото, точно това ми направи впечатление, че във форума за начинаещи различни хора дават информация и по-опитните участници я тълкуват. А, поне за мен, идеята е да се научи нещо.

Вероятно личната практика е определяща за това кой как вижда нещата, аз се радвам да прочета различни мнения, за да отсея и аз своето. Бяхте много отзивчиви!

Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се никой да не се самоопределя по посочената от Йордан точка 2- няма нужда да си определяте доходите и тогава да решавате какво да учите/работите това е ирелевантно на професионалната ориентация.

Често на същите места, където се виждат доходите, могат да бъдат указани и парите от наследства. За желаещите една лесна средновековна техника: гледате как са поставени триплицитетните управители на 2 дом ( използвате равнодомна система, за да отчетете кой е управителя) и ако е разположен по осите ( 1 управител) то имате шанс за по- големи пари. Казват, че 1 отговаря за 1 половина от живота, 2 за втората и т.н., но не съм забелязала да важи за всеки. Ако управителят на втори дом е поставен във 2, 8, 11 дом, то се счита, че човек ще има средни доходи, ако е в 3, 9,12 не особено задоволително ниво доходи към ниско или никакво, ако домът е 12;

6 дом показва осен всичко гореописано и ежедневните занимания: тип, интензитет, конфликтност и т.н. например, ако имате луна управител на 6 на МЦ в стедновековието това би била домакиня ( жена, която се изразява, чрез ежедневни грижи за семейството), но в момента има доста социални професии, които да я изразят: соц. работник, мед. работник, готвач, психолог и т.н.

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

Надявам се никой да не се самоопределя по посочената от Йордан точка 2- няма нужда да си определяте доходите и тогава да решавате какво да учите/работите това е ирелевантно на професионалната ориентация.

Често на същите места, където се виждат доходите, могат да бъдат указани и парите от наследства. За желаещите една лесна средновековна техника: гледате как са поставени триплицитетните управители на 2 дом ( използвате равнодомна система, за да отчетете кой е управителя) и ако е разположен по осите ( 1 управител) то имате шанс за по- големи пари. Казват, че 1 отговаря за 1 половина от живота, 2 за втората и т.н., но не съм забелязала да важи за всеки. Ако управителят на втори дом е поставен във 2, 8, 11 дом, то се счита, че човек ще има средни доходи, ако е в 3, 9,12 не особено задоволително ниво доходи към ниско или никакво, ако домът е 12;

6 дом показва осен всичко гореописано и ежедневните занимания: тип, интензитет, конфликтност и т.н. например, ако имате луна управител на 6 на МЦ в стедновековието това би била домакиня ( жена, която се изразява, чрез ежедневни грижи за семейството), но в момента има доста социални професии, които да я изразят: соц. работник, мед. работник, готвач, психолог и т.н.

Вятър, добре предупреждаваш, но в точка две не става дума за тригонократорите на втори дом, а за същите на Асц. Точно по същата техника, която описваш се определя жизнения стандарт през целия живот. Това какво социално ниво и на какви блага ще се радваш е подсказка дали ще си архитект или пътен работник, този пример е валиден ако управителя на професията е Сатурн. Но, понеже няма как да се опираме само на това, съм посочил и диспозиторите на светилата, както и диспозиторите на Меркурий и Венера.

Що се отнася до шести дом, той не описва всекидневните ни занимания, нито професията. Единственото, което свързва този дом с работата, е че обозначава нашите слуги. Ако имаме управител на първи дом или десети, в четвърти описва нашата способността на натива да създаде бизнес, а контактите на четвърти дом с шести ще описва работниците, наетия персонал.

Ето една карта, която предлагам за тълкуване на професията, искам да разбера как по шести дом може да се определи професията.

37134139.png

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

Ще дръзна да предположа само защото не мога да си възпра любопитството. Не преценям само по 6 дом, както е задачата.

Професията свързана ли е с интелектуален труд и/или пътуване и промяна на работната среда? Самостоятелна ли е? Свързана ли е с осъществяване на контакти и организационни дейности?

Молба - има ли някакво друго изображение на картата - не мога да видя една трета от планетите. :(

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Ще дръзна да предположа само защото не мога да си възпра любопитството. Не преценям само по 6 дом, както е задачата.

Професията свързана ли е с интелектуален труд и/или пътуване и промяна на работната среда? Самостоятелна ли е? Свързана ли е с осъществяване на контакти и организационни дейности?

Молба - има ли някакво друго изображение на картата - не мога да видя една трета от планетите. :(

На всичките въпроси ще отговоря с Да!

Ето карта със всичките планети, постнах тази, защото работя само с планетите от септенера.

123lz.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

О, благодаря - често казано не очаквах отговор с да на повече от един въпрос! Проблемът ми не е в транс сатурновите, а в черния фон или може би в моя монитор. Знаците в тъмносиньо са ми почти невидими. Не виждам Меркурий и Луната :(

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото мога да видя от картата с черен фон, тази личност би трябвало да е новатор, изследовател, да се занимава с област, в която е нужен бърз ум, остър език, бързо вземане на решения, организационни качества, проницателност. Освен казаното от Донка, предполагам че става въпрос за задгранични пътувания, работа с чужденци или чужди страни. Възможно е да е този индивид да е работил две професии или да е започнал едно, после да се е преориентирал. Във всички случаи обаче трябва да бъде пионер в областта, с която се занимава. И понеже казах, че изследвам оста 1-6-10 дом + Слънцето, Луната, Венера и Меркурий, предполагам че е професия, свързана с жени. От всичко казано дотук за този човек най-подходящи са дейности като изследовател, нещо свързано с модата, бижутата, организационен работник, фотография, архитектура.

Линк към коментар
Share on other sites

този ли е ? :3d_146: Ужасни сме. Чичко Гугъл е виновен.
Линк към коментар
Share on other sites

Eдва ли, макар че е много подходящ. Но на снимката с черния фон пише роден в Лондон в 8:15. Това обаче не са координатите на Лондон, освен това часът на раждане също е друг. Работих със ЗЕТ, опитвайки се да наглася картата според АСц. на тази с черния фон. Ето звездната картата http://olq3.snimka.b...do-radix.246416 Уран е в в близнаци в 9 дом почти в съвпад с МС и секстил към Плутон. Оттам предположението за работа с чужбина и чужденци. Имаме Луна в 10 дом, което често говори за работа с жени.

П.П. Работейки с данни 15 август 1944 6:15 8:54'00E 45:36'00N, получавам АС на 0 гр. 54 мин и 40 сек в дева. Венера и Юпитер попадат в 1 дом, Слънцето - в 12. Доколкото мога да видя на картата с черния фон Асц. е около 17-тия градус.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Обаче координатите точно отговарят на мястото на раждане. Аз играх честно докато картата ми не се размина значително с дадената. Заподозрях себе си, че не съм въвела нещо правилно и потърсих кое географско място отговаря на дадените координати. Оказа се малко селище до Милано. Оттук до Джанфранко Фере беше въпрос на едно търсене с Гугъл.

Остава Йордан да уточни къде е роден човекът - в Лондон или близо до Милано и в колко часа.

Но дори и Йордан да не е имал предвид Фере, картата му е направо учебник за начинаещи като мен, мисля.

за съжаление картата има някаква трайност, затова оставям линка към страницата

А тази база с данни си е съкровище

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Именно това получих и аз. С изключение на Слънцето и Уран. При мен съответно в 11 и 9 домове. И понеже помислих, че нещо не е наред, донагласих АС според зададения. Да, права си обаче, че координатите отговарят на Леняно. Само дето Джанфранко е роден в 8:15 според линка, а Йордан задава 6:15. Явно и картата, с която съм работила не е точна, защото при мен асц. е около 17 градуса, а в горната е на12. Оттук и разминаванията на Уран и Слънцето в двете карти. Но защо виждам в твоята карта каре на Уран към Венера и Юпитер? Имаме орбис повече от 5 градуса...

А на въпроса какво може да се каже разглеждайки 6 дом - в случай, че става въпрос за Фере, отговорът идва от само себе си - шести дом - водолей, У6 в 10-ти. А като проследим и аспектите нещата стават ясни. Имаме новатор в областта на модата.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Ох, това не е моя карта - тя е дадена в онази база данни, към която дадох линк. Аз все още се чувствам твърде слаба за такова начинание :3d_146:

Моля за извинение Оля, че моето лично ровене и откритие в нета на информацията за предполагаемия човек съвпадна случайно с нейните точни разсъждения на базата само на астрологическата информация. Това доказва още веднъж, според мен, че нейният метод е много добър и точен.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Ох, това не е моя карта - тя е дадена в онази база данни, към която дадох линк. Аз все още се чувствам твърде слаба за такова начинание :3d_146:

Моля за извинение Оля, че моето лично ровене и откритие в нета на информацията за предполагаемия човек съвпадна случайно с нейните точни разсъждения на базата само на астрологическата информация. Това доказва още веднъж, според мен, че нейният метод е много добър и точен.

Знаеш, че не беше нужно, Донче :) В интерес на истината, нямах понятие за кого става въпрос. Снощи се опитах се да построя карта по данните, които са оставени, но се получи разминаване в градусите на Асц. с картата на тъмен фон. Започнах да се взирам в нея, прочетох (очевидно неправилно) london UK 8 :15. и получих приблизителен градус на асц. Донка е направила много точни разсъждения (поздравления за което), така че тръгнах оттам. В получената от мен карта обаче Уран - управител на 6 дом попада в 9 съвсем близо до МС. Затова реших че професията е свързана с комуникация с чужденци. Това наистина е така, но не заради позицията на Уран. Една сгрешена карта ме доведе до това заключение. И понеже вероятността да става въпрос за друг човек е нищожна - трябва да е роден на същата дата и в същото селце, но точно! 2 часа по-рано (заради часа, който е оставен) и да е популярна личност заради публичните данните. Така че ясно - става въпрос за Джанфранко Фере, затова ще отговоря съобразявайки се с качената от Донка карта. Шести дом е под знака на водолей. Той е индикатор за нестандартен подход, свободолюбива натура, реформатор. Господарят на знака попада в 10 дом, което е показателно за човек с богато въображение, нов лидер от световен мащаб, променящ стари възгледи и установени правила в дадена област. Това наистина е факт. Практически звездната карта на Фере сама по себе си дава еднозначен отговор дали 6 дом има отношение към професията. Или трябва да е невероятно съвпадение, случайност, в която лично аз не вярвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Оля, благодаря ти за оценката - просто се изчервих, защото не я заслужавам (все още). Дори и да съм се научила на нещо вече, огромната заслуга за това е твоя лична.

Разсъжденията ми бяха силно повлияни и от водолей в 6 дом, и от съвпада на меркурий и марс в първи дом в дева и съвпада на юпитер и венера в 12 дом и също в дева - двата съвпада от двете страни на асцендента и аспектирани с десети дом. Много важен показател ми беше знакът на 10 дом и планетите в него.(макар и да ги предполагах повече отколкото да ги виждах)

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Как се процедира, когато имаме изгряваща планета, преди Слънцето, която обаче е в изгнание или падение? Това значи ли, че тя повече не е адекватен сигнификатор на професията, и изобщо, какво гледате в такава ситуация?

Линк към коментар
Share on other sites

Как се процедира, когато имаме изгряваща планета, преди Слънцето, която обаче е в изгнание или падение? Това значи ли, че тя повече не е адекватен сигнификатор на професията, и изобщо, какво гледате в такава ситуация?

Благодаря ти за чудесния въпрос, днес и без това си мислех за изгорелите планети и имат ли те почва у нас :).

Разбира се че може да е сигнификатор, и то доста пълноценен.

Понеже няма как да говорим в конкретика, една изгоряла планета описва състояние на човек, който успява да се изплъзне от отговорността, да избяга от последствията, и да остане скрит.

Но, когато става дума за изгнание или падение, трябва да търсим по-добре позициониран индикатор на професията. Изгарянето само по себе си не означава недееспособност, но слабостта на сигнификатора не може да се компенсира, освен ..... Разбира се има вратичка. Ако планетата в изгнание има силен диспозитор. Тогава слабата планета, ще има ярка упора. Обратния вариант е по-лош, защото планетата в силна позиция, а със слаб диспозитор ще бъде като гигант на глинени крака.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

малко късно се включвам в темата, но дали може някой да ми даде насоки относно професионална реализация, поне условията и възможностите, които са заложени в наталната карта!

По повод на професионалната реализация чувствам доста голямо объркване в себе си напоследък! :)

7 Октомври 1985 13:15 - Шумен - жена

Благодаря предварително! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...