Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Добрият съвет струва повече от парите


Recommended Posts

Не бих казала, че ти опонирам.

Дори казах, че твърдо съм съгласна с теб smile.gif

Но ... ако е отворена тема за компоти, а някой започне да говори за компютри това си е ... спам.

Разбирам, че така мислиш и си свободен да си изкажеш мислите, включително да отвориш нова, подходяща тема за това.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Изборът е твой.Лично аз,ако вече имам достатъчно средства за нормален живот(според моите разбирания) не бих ламтяла да ги удвоявам или утроявам.Опасно е човек да се пристрастява към каквото и да било,защото ще го загуби.smile.gif

Какъв е смисъла да започнеш собствен бизнес ако нямаш намерение да го разшириш и да го направиш по-успешен? Това едва ли някой, които е започнал такъв бизнес ще си го мисли! Поне аз това виждам от хората около мен и всеки се старае да се развива щом веднъж е започнал нещо такова!

Предпочитам ако сбъркам да се ядосвам на себе си защото съм сбъркала, а не пак на себе си,но защото съм послушала някой!

Линк към коментар
Share on other sites

Изборът е твой.Лично аз,ако вече имам достатъчно средства за нормален живот(според моите разбирания) не бих ламтяла да ги удвоявам или утроявам.Опасно е човек да се пристрастява към каквото и да било,защото ще го загуби.:)

Какъв е смисъла да започнеш собствен бизнес ако нямаш намерение да го разшириш и да го направиш по-успешен? Това едва ли някой, които е започнал такъв бизнес ще си го мисли! Поне аз това виждам от хората около мен и всеки се старае да се развива щом веднъж е започнал нещо такова!

Предпочитам ако сбъркам да се ядосвам на себе си защото съм сбъркала, а не пак на себе си,но защото съм послушала някой!

В живота на човека освен бизнес има и други неща,които не са по-маловажни.Темата която съм поставила не е за това как да спечелиш пари.Ако те интересува конкретно как да започнеш и развиеш бизнес,можеш да поставиш подходяща тема.

Колкото до това дали да искаш съвети или не решаваш ти самата.И последствията също си ги носиш ти.:)

Линк към коментар
Share on other sites

В живота на човека освен бизнес има и други неща,които не са по-маловажни

Добре, че ми каза! Аз не знаех :)

Темата която съм поставила не е за това как да спечелиш пари.Ако те интересува конкретно как да започнеш и развиеш бизнес,можеш да поставиш подходяща тема.

Ти не разбра какво всъщност аз ти написах и какво исках да ти кажа с моя пример, но нищо! Благодаря за съвета да отворя нова тема :) но ще се въздържа!

Колкото до това дали да искаш съвети или не решаваш ти самата.И последствията също си ги носиш ти.

Това ми е напълно ясно! С този ти отговор обаче темата май леко се обезсмисли ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Има противоречивост защото съветът се сравнява с парите.

На запад емигрантът е в нещо като вакуум, всяка полезна информация струва доста пари.

Когато питаш някой професионалист за съвет, дава ти плеяда от съвети от типа,

1. Ако си купиш тези гуми, добри са за мокро време, износват се бързо - 260 долара.

2. ...

5. Най скъпите гуми - с определените им качества...

И така за много неща.

Затова в определен момент всеки разбира че му трябва приятел,

който е правил нещата и знае как се правят.

Търсил съм съвети, и съветът винаги ми е спестявал пари и много време.

Когато не съм търсил - губил съм пари, енергия и доста от доброто си настроение.

Важно е съветът да се оцени, да се благодари и др.

В професия като програмирането и ИТ сега има нещо като интернет комунизъм.

Като правило всички изключително добросъвестно и точно пишат за опита си и методите с

които са разрешавали своите проблеми.

Други също споделят вариации на решенията. Създава се много пълна,

обективна и готова за използване система от знания само за ден-два.

Когато обаче някой пита за информация и се вижда че не разбира, обикновено

рядко някой му отговаря, и то за препратка към предишна дискусия.

Не им е интересно просто.

Така че, съвет от човек с опит струва повече от пари.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

За пореден път бях поразен от честността, коректността и стремежа да бъдеш полезен, на немците. Просто разликата е от небето до земята спрямо българите, с риск някой пак да се засегне и да го приеме лично. Преди време попитах в едно райзе бюро на гарата откъде мога да си купя билет за градския транспорт. Отговориха ми "тук ще ви излезе скъпо, най-евтино е отвън пред гарата в един павилион". Можеше да ми продадат от там скъп, но не го направиха... Втори случай-трябват ми ежедневни билети за двама човека пак за градския транспорт, казвам "бих желал два еднодневни билета за днес", касиерът вижда, че до мен стои майка ми и пита "два ежедневни или един ежедневен за двама човека?". Усетих се, че щом има такава опция е по-евтино и веднага се съгласих. Излезе ми два пъти по-евтино, отколкото ако той не ми беше казал за тази опция и беше ми дал каквото бях поискал. Трети случай, днес отиваме на музей пак с майка ми. Имам гутшайн, прещу който двама човека влизат, а плаща само един. Човекът ни погледна, погледна майка ми, прецени че е в пенсионна възраст и каза "вие влизате безплатно, а тя плаща като пенсионер само 3 евро, за тях има намаление". Можеше да каже, че тя влиза безплатно, а аз трябва да платя редовен билет, но не го направи! Ето какво е капитализъм с човешко лице. И какво беше написано в едно руско списание по времето на социализма "Те построиха капитализъм с човешко лице, а ние построихме социализъм с лице на гол задник" (с извинение). Сега бих казал, че и капитализмът ни е такъв.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...