Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Транзитите на Уран - изобретателен, независим, ексцентричен


Recommended Posts

Като участници в един астрологически форум предлагам да обсъдим влиянието на "шефа".

Споделете какви транзити на Уран сте преживяли/наблюдавали. Или очаквате.

Все пак до към май 2010 Уран и Нептун са във взаимна рецепция.Според мен това е добре.Разбира се опозицията на Сатурн от Дева създава напрежение.

В периода 2000-2005 година Уран кръжеше около моята изстрадала Луна в началото на Рибите(четвърти дом)-мина цели 5 пъти през нея.Няколко пъти сменях жилища,градове и държави.Доста сътресения и раздели. Обаче и много положителни промени. Предстои ми тригон към Асц(Скорпион) .И доста "напрегнати" аспекти на Сатурн със стелиума ,но Сатриани не е в тази тема. :whistling:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Очаквам след няколко месеца Уран да навлезе в 9тият ми дом.Ще бъде в съвпад със слънцето,секстил с луна и марс.

Може би ще донесе доста внезапни промени с тази област.

Дано да е за добро :rolleyes:

Редактирано от mamma_mia
Линк към коментар
Share on other sites

Аз имах много катаклизми при опозицията на транзитен към натален Уран от 1996 до март 2003 г. Но най-тежки бяха 96 и 97г., когато и Сатурн се придвижваше към наталната Луна. Тогава освен всичко друго, почина и майка ми.

Сега чакам Уран да направи тригон първо със Слънцето, после с Меркурий и Венера. Но , за да има важни събития, трябва да има и важни аспекти на Сатурн и лунните възли към наталните планети. А и се гледа цялата карта. Но това е друг въпрос.

:3d_003::3d_115:

Линк към коментар
Share on other sites

При транзитен Уран на върха на 3 дом и тр. Юпитер на Асц издадох книга. Като дойде Урана на 3 дом и не ме остави - само писане :).

Линк към коментар
Share on other sites

При транзитен Уран на върха на 3 дом и тр. Юпитер на Асц издадох книга. Като дойде Урана на 3 дом и не ме остави - само писане :) .

Моят Уран преминава през 5-я ми дом все още. Взех, че се захванах с политика. С асц. Везни никога не съм била безразлична към обществения живот. А и Вега е в съвпад със Сатурна ми в Козирог. Харесва ми да работя за хората.

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Моят транзитен Уран се подвизава на няколко градуса от Медиум Цели в 9ти дом.

И хей ме на, от доста време се занимавам все с Уранови дела. И май още някоя и друга годинка поне ще е така. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Уран е най-издигнатата ми планета, от няколко месеца кръжи на "градус разстояние" от точен тригон с Асц. ми,както и с Нептун. Определено ме пришпорва към по-задълбочени астрологически и духовни търсения. Едно от нещата,които се случиха - попаднах най-случайно на този форум и до като се усетя- регистрирах се и се включих доста активно (съвсем по Урановски :feel happy: ).Може би другата връзка с Нептун и с това,че Уран транзитира от 4-ти дом е, че отказах цигарите.Тук трябва да се е намесил и транзитиращият Сатурн от Дева.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, и аз смених работата си, тъкмо когато Уран влизаше в моя 6 дом. А после имах импулси да върша работата си по нов и модерен начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Очаквам след няколко месеца Уран да навлезе в 9тият ми дом.Ще бъде в съвпад със слънцето,секстил с луна и марс.

Може би ще донесе доста внезапни промени с тази област.

Дано да е за добро :rolleyes:

Значи ли това че може внезапно да замина за чужбина?

Някъде прочетох,при транзитен уран в 9ти,че ще имам силно изразени ясновидски способности,както и телепатични връзки.

Сещам се за някой,той вземе че ми се обади и т.н.

Вие какво мислите?:)

Линк към коментар
Share on other sites

За Уран не ми се обяснява. Има ли значение при мен кое е транзит, кое е радикс? Все за него става дума. Не стига че ми управлява хороскопа, ами от има-няма десет години ми е заседнал в първия дом, който при тва заема към 50 градуса и започва във Водолей. Та така, скоро няма да излезе ама през всичките тия години вече забравих и как ми влияе. Като излезе, може и да не забележа :3d_026: . Като излезе, да не би пък да спре да ме бие тока? :3d_111:

Въпреки думите ми, убедена съм, че той не ми се сърди. От много години сме "женени" и си се знаем, доколкото е възможно... с Уран.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

С транзитите на Уран нищо няма да е както е било очаквано или прогнозирано, наричан "пръста на божественото недоволство" с него се променят кардинално представите ни няколко пъти по 360 градуса.

Както каза mamma_mia, възможно е пътуване в чужбина(относно позицията в 9-ти дом) или приятелство с чужденци, но аз бих наблегнал при напрегнати аспекти за възможни увлечения в неясни, утопични и неприложими религиозни, културни, образователни или философски идеи.Като обща тенденция е възможна и рязка промяна в идеологията или вярата, приемане на друга религия.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Или увлечения по неясна, съмнителна научна дейност? Нали го знаете синдрома на разсеяния учен с внезапните озарения... посред нощ? Ама на мен и на улицата ми се случва и на няколко пъти за малко да ме блъсне кола. Както се казва, на бунак птиче Господ му вие гнездото...

Линк към коментар
Share on other sites

С транзитите на Уран нищо няма да е както е било очаквано или прогнозирано, наричан "пръста на божественото недоволство" с него се променят кардинално представите ни няколко пъти по 360 градуса.

Както каза mamma_mia, възможно е пътуване в чужбина(относно позицията в 9-ти дом) или приятелство с чужденци, но аз бих наблегнал при напрегнати аспекти за възможни увлечения в неясни, утопични и неприложими религиозни, културни, образователни или философски идеи.Като обща тенденция е възможна и рязка промяна в идеологията или вярата, приемане на друга религия.

Благодаря ви Азбуки и Вендор,че ми отговорихте:)

Така като гледам аспектите ще са съвпад със слънцето,и секстил с луна и марс.

Това обнадеждаващи аспекти ли са или да не се радвам много??:)

Съвпада мисля,че ще е с доста силен акцент,а за секстилите знам,че ще носат благоприятни възможности.....но какви ли ще са те??? :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Особено при транзитите и разглеждането на появилите се аспекти важна е орбисата, не повече от градус.

Класификацията на аспектите подредени по важност се започва от съвпада, опозицията и квадратурата, тригоните и секстилите са на последно място.

Така че промяната може да е и положителна до голяма степен ще се промениш ти самата, личността ти.Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Особено при транзитите и разглеждането на появилите се аспекти важна е орбисата, не повече от градус.

Класификацията на аспектите подредени по важност се започва от съвпада, опозицията и квадратурата, тригоните и секстилите са на последно място.

Така че промяната може да е и положителна до голяма степен ще се промениш ти самата, личността ти.Успех!

Дай Боже да е за добро:)))

Линк към коментар
Share on other sites

Някъде прочетох,при транзитен уран в 9ти,че ще имам силно изразени ясновидски способности,както и телепатични връзки.

Сещам се за някой,той вземе че ми се обади и т.н.

Вие какво мислите?:)

При мен уран е в 8-ми дом вече трета година. И ми се случва честичко да се сетя за някой и когато му се обадя ей така, спонтанно, както съм се и сетила за него, просто за да го чуя, да се окаже, че той тъкмо ми звъни или си мисли за мен точно в този момент. Предусещам чисто физически, когато мои близки хора ми се обаждат по телефона, но може би от значение за тези "явления" е и тригона на уран към меркурий, който също е от доста време вече?

Имам и периодични прозрения относно някакви мои модели, които според мен са ми проблемни, като в същото време старателно сама ги издирвам тези "пречещи неща". Има и доста натрапчиви пориви за свобода - е, явно натрапчивостта сега излиза на преден план. Напоследък обаче се съмнявам, че желанието ми за независимост и свобода се проявява в действия, които правят зависим някой друг - странна концепция за свобода като се замисля, но все още не съм добила контрол над това - твърде силно е.

Освен това натрапчивостта се изразяваше и в сексуален аспект, но тук май други фактори са от по-голямо значение - плутон, плутон. Но плутон е за друга тема:)

Другото интересно е, че съм невероятно разсеяна! Днес например имах изпит и подготовката за него направо ме измъчи - четях едно изречение по 20 пъти и нищо не схващах, защото през цялото време, ме осеняваха разни "гениални" мисли, които за съжаления нямаха нищо общо с учебния материал и само ми пречеха да се съсредоточа...

Когато Уран тъкмо беше влязъл в 8-мия ми дом ми се наложи да си извадя документ за воден спасител. Винаги съм обичала водата, морско дете съм, така че с много въодушевление и ентусиазъм пристъпих към това начинание, но тогава от никъде изникнаха някакви фобии и страхове от водата, които не само, че ме удивиха, но ме ужасиха - оказа се, че ме е страх да плувам без очила в басейн (разбира се не винаги - но точно, когато най-малко очаквах, това се случваше), защото не виждах какво се случва под мен; имах пристъпи на задушаване; дори в морето при смяна на очилата за плуване се случи изведнъж всичко да стане толкова различно и плашещо...

Такива неща ми си случват. А вие, които вече сте преживели този "страшен уран", разкажете какво ви се случаваше и как се справяхте с него през периода?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз винаги съм свързвала телепатията с Уран+ Нептун, само транзит на Уран в 8-ми дом едва ли. А добре поставен Уран може да указва за сериозни научни постижения и гениалност без кавички.Така както пишеш, simonkurt, май "в играта са се намесили и други влияния,особено от Сатурн/Нептун.

С транзитите на Уран нищо няма да е както е било очаквано или прогнозирано, наричан "пръста на божественото недоволство" с него се променят кардинално представите ни няколко пъти по 360 градуса.

.........

Абсолютно съм съгласна. Това,което много ме забавлява при Уран е, че много обича да ни изненадва изцяло с мотото "къде го чукаш,къде се пука". Каквито и прогнози и очаквания да имаме, най-сигурното в неговото проявление е момента на изненада и неочакваност. По мои наблюдения също и доста радикално освобождаване от ограничения и задръжки.

Линк към коментар
Share on other sites

Моите наблюдения са, че и навлизайки в поредния дом, това (кога по-силно, кога по-слабо, в зависимост от аспектите му и силата на дома в конкретния натал) винаги е свързано с промяна в мирогледа на човека в съответната област от живота.

Линк към коментар
Share on other sites

* не съм сериозно изучаваща :rolleyes: ~ ама да напиша:

В наталната ми карта Уран е в съвпад с Асцендента - на 4` в Скорпион;

в момента - транзит в 5-ти дом и аспектира наталните Нептун - квадратура и Венера - секстил.

Влияние ~ сънища :sorcerer: и "леко странни" идеи, осъществявани в темите, "присъщи" на 5-ти дом...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Какво оизначава, какви събития да очаквам? Рожденна дата 13.07.1965, 22,33h, Шумен (Занимавам се с астрология само от време на време, предпочитам да чуя и други мнения!)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

И понеже това е мнение, прехвърлено от "Въпроси от начинаещи - 2", тук ще продължим едно дискусия с Атлантида за природата на Уран и има ли той почва у нас.

Първо ще кажа какво е за мен, разбира се от моята практика, тази планета.

Има едно основно понятие в традиционната астрология, термин, който се среща в много текстове извън съвременните съчинения. Определяща е светлината. А именно - ние можем да наблюдаваме само седем тела, които наричаме планети или "скитащи", останалите не са фактор, те просто не излъчват светлина, не са видими, съответно не влияят. И от тук мита за Уран. Образно Уран може да се сравни с хилядите сперматозоиди, които искат да оплодят една яйцеклетка, или хилядите тото-фишове, които се борят за печалба. Какво означава това? Ами какво? Много просто. Наблюдаваме една абстрактна сила, едно течение, което придобива изражение единствено и само чрез Сатурн. Уран не е фактор в наталната карта, освен чрез Сатурн, защото от милионите сперматозоиди, само един успява, а от хилядите фишове само един, или нито един не печели. Това се дължи именно на Сатурн и неговите рестриктивни мерки.

Та, искам да разбера от Атлантида:

Как тълкува Уран в астрологията въобще?

Какви са неговите проявления, като конкретни събития?

И в крайна сметка до какво водят неговите транзити, октави и тн?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

В никакъв случай не бих определил уран като тотофишовете :))), защото при него винаги се усеща нещо а с фишовете може и години да пускаш и така и да не стигне до теб нищо.:)))) .Аз сега имам сатурн върху натален уран и нямам тъпрение да се разкара от там смотания сатурн за да избухна!!! Големи ограничения, голямо нещо!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте :)...Изживявам съвпада на тр Уран със Слънцето ми и след около 2г ще съвпадне и с Луната ми / по натал  Уран опонира Слънцето ми/ ...преди време четох някъде за съвпада на тр Уран със  нат.Слънце , че понякога реализирал всички страхове у индивида и да - така се случи и с мен..и то по възможно най-жестокия за мен начин......Винаги съм се страхувала от самота и интриганстване  и правя всичко възможно да  избягвам такива ситуации.....Но ето,че от началото на тази календарна година  Съдбата ми ме срещна с мои недоброжелатели , които измислиха всевъзможни неверни и пошли  неща , вкараха ме в измислени филми и успяха да настроят моите близки /до този момент / колежки  и съседи  срещу мен и в резултат на това  , когато мина покрай някоя от тях ,те ме избягваха ,сякаш съм ..прокажена /да , наистина така усещам тяхното отдръпване  и бягане от мен/...Неописуемо самотна се чувствах до скоро...не спирах да медитирам и да се моля всичко да мине и Истината да възтържествува....едва сега сякаш започвам да усещам  как  същите тези мои предишни близки колежки и съседи започнаха да се приближават към мен и аз незная как да реагирам спрямо тях...продължавам да не поддържам абсолютно никакъв контакт с тях , само се поздравяваме и до там........В крайна сметка си имам приятелската ми среда ,която слава Богу не можа да бъде повлияна от недоброжелателките ми  ....

 

Та след цялото това мое словоизлияние :) въпросът ми е  : Някой  знае ли нещо за това влияние на Уран? :))

 

Дадох си сметка,че тази планета,като опонираща Слънцето ми , трябва да промени същността ми  / Плутон е в мой 1дом / и това ще се случи чрез болка....ама то много болка ,много нещо беше , понеже имам тронова Венера/в телец / и за мен приятелството и добронамереността са водещи в отношенията ми...и при тази недобронамереност около мен се чувствах смазана...

 

Искам обаче да спомена,че Уран е У6 и в съвпад със Слънцето /У12 /  ми успях да задълбоча йогапрактиката си и да усетя чакрите си и започнах да медитирам над тях...по някакъв начин започнах да контролирам  тялото си понякога... :)

 

Пожелавам приятни почивни дни :)

Редактирано от марсин
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Извинявам се, но бих искал да попитам, т.е. ако ннякой може и му се занимава да ми каже нещо за Уран!

Не съм вещ в астрологията, знам само малко, колкото за 3 или 2,90, но като зачетох темата ми стана интересно!

Бих искал да питам какво изразява Уран в Скорпион и май е в 1ви дом ?Иначе съм риби с асцендент скорпион.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...