Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Регресивна хипноза


Recommended Posts

По-горе има други цитати, които обясняват този:

"Окултният ученик не трябва да позволява да го хипнотизират. Който иска да ви даде пари, той не трябва да ви иска полица. Щом иска да ви услужи, нека ви даде на доверие. Иска ли полица, никакви пари не взимайте назаем. За предпочитане е гладен да ходите, но по никой начин не подписвайте полица. Окултната школа препоръчва на учениците си: Ако някой може да даде пари назаем без запис, без полица, вземете тези пари, услужете си с тях и върнете ги навреме."

"Закон за енергиите" - тук: http://triangle.bg/books/1922-02-24-18-30....2-05-10-19.html

И все пак би ли някой обяснил по-конкретно.... или как той се справя с проблеми, които иначе биха се решили с хипноза?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

С хипнотичната регресия имам малък опит. При ребъртинг дишане аз винаги правя леко водене - насочване, като поддържам рапорт с емоционалните му преживявания. Паметта тогава "изкопава' спомени от детството, които са били дълбоко скрити. Или просто емоционални спомени, когнитивно дологични. И системата се освобождава от тях, като някога дори мозъкът "рестартира". което води до мощен терапевтичен ефект.

Имам и няколко успешни "връщания" в минал живот. В единия човекът се видя като мъж монголоид в степите на планина, в друг като жена изолирана в обител, в третия като жена отхвърляща любовта поради морални порядки. Всичко това се случва при среден и дълбок транс и е емоционално наситено, има добър терапевтичен ефект на емоционално освобождаване и придаване на СМИСЪЛ на случващото се в насоящето, както и СМИСЪЛ за продължаване напред и оптимизъм. Дали е само мозъчен продукт, резултат от прайминг, блендинг и конструиране на паметови следи, това няма голямо значение, погледнато през стриктно терапевтичен ъгъл!

Във всеки случай, според мен, добрият специалист в психотерапията работи еклектично според изискванията на конкретния случай!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

С хипнотичната регресия имам малък опит. При ребъртинг дишане аз винаги правя леко водене - насочване, като поддържам рапорт с емоционалните му преживявания. Паметта тогава "изкопава' спомени от детството, които са били дълбоко скрити. Или просто емоционални спомени, когнитивно дологични. И системата се освобождава от тях, като някога дори мозъкът "рестартира". което води до мощен терапевтичен ефект.

Имам и няколко успешни "връщания" в минал живот. В единия човекът се видя като мъж монголоид в степите на планина, в друг като жена изолирана в обител, в третия като жена отхвърляща любовта поради морални порядки. Всичко това се случва при среден и дълбок транс и е емоционално наситено, има добър терапевтичен ефект на емоционално освобождаване и придаване на СМИСЪЛ на случващото се в насоящето, както и СМИСЪЛ за продължаване напред и оптимизъм. Дали е само мозъчен продукт, резултат от прайминг, блендинг и конструиране на паметови следи, това няма голямо значение, погледнато през стриктно терапевтичен ъгъл!

Във всеки случай, според мен, добрият специалист в психотерапията работи еклектично според изискванията на конкретния случай!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравей Венцислав,

за добро или не, но не мога да чета Лазарев. Дори не мога да държа книгите му в ръце - става ми лошо. За това аз лично не мога да се възползвам от съвета ти, но ще го предам .

Благодаря.

Аз имам съшото усещане за книгите на Лазарев. С голям напън прочетох няколко за да зная какво има вътре. Но ми е силно деструктивно. Всяка книга е отворена врата към свят - е аз за себе си тази я затворих :-).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте хора,

Шарени като света са мненията тук. За мен - интересни. С регресия се занимавам от 10 години в търсенето на отговори и с идеята, че верните са отвътре :-)). За себе си , понякога за приятели.

За мен идеята с миналите животи ( а може би паралелни) си е реалност. Разширява съзнанието, дава отговори, освобождава емоции и случки , които просто се чудиш откъде са ти дошли. Всеки си има своя пътека. Радвам се, че ви има.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, spiralka!

Добре дошла!

Днес казах точно същото на една приятелка "хора шарени, мнения пъстри"... :feel happy:

Надявам се, ще разкажеш нещичко за твоя опит с регресиите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E, хайде, разкажи ни нещо, spiralka.

Щом от 10 години се занимаваш (това си е доста респектиращ период от време), няма как да не можеш да споделиш нещо интересно и полезно за тези, които се интересуват.

Аз например бих попитала - как мислиш може ли регресията да навреди, ако да, в кои случаи? Или обратно - за кого и какво е приложима (и евентуално полезна) регресията? Какъв начин за регресия използваш?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Разширението на съзнанието като резултат от регресията е много ценно според мен. Виждаш себе си в различни светове, ситуации и роли и някак спираш да съдиш - себе си и другите. В този живот както и да мисля за промяна към добро в по глобален план винаги стигам до промяната в съзнанието, в осъзнаването, в будната мисъл извън клишетата и съществуващите модели. Вярвам, че осъзнаването на собствената творческа сила променя към добро всеки живот. Ясно е, че страхът и позицията жертва не са конструктивни :-))).

Може да се използва регресия за намиране на причини за ситуации в този живот, за намиране на нашите модели - кълбото от мисли, чувства и привични начини на действие, с които създаваме живота си :-). Аз лично съм видяла голяма полза от освобождаване на емоции от други животи, които тук привличат ситуации като магнит.

Хипнозата познавам от едно обучение във В.Търново с И.величков и М.Николов преди време. Змая, че може да помогне на хора - нали сме толкова различни. Аз обаче използвам като начало на регресията състояние на отпускане, спиране на вътрешния диалог, насищане със светлина и енергия т.е. това си е чисто ниво за медитация.

Опитът , астрологията и това , което съм сега намират най верни и ценни отговорите отвътре.

От моите преживявания - Веднъж в предишен живот ме убиха - беше усещане на излитане, свобода, чиста радост, прекрасно си беше.

Тук и сега може просто да е буден човек за мислите си, емоциите, реакциите на тялото и така се разбира какво се кани да сътвори. Може да си изработи състояние, от което да си решава нещата. Например, ако хубаво си оттренира и запомни на всички нива свое състояние на спокойствия, яснота, .. и там каквото му работи най добре, тогава бързо го възпроизвежда когато е нужно и работи от високо енергийно ниво. Състоянията създават сами по себе си. Когато премина на вълната на любов и радост просто виждам как пред мен изгрява красотата на всичко, цветовете са по ярки, всичко се променя.

Линк към коментар
Share on other sites

За опасностите - да , разбира се. Да отвориш съзнанието си за някого - може да освободи или да помогне да се освободи негативна емоция , но може и да добави . Аз в началото препатих и за това все повтарям, че човек трябва да вярва първо в себе си. Това си е принцип - като сам се поставиш на ниско, подчинено ниво помагаш да ти въздействат. Просто трябва да се поставят нещата в отношенията наравно. Човек наистина трябва да слуша себе си. И Дънов го е писал.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Разширението на съзнанието като резултат от регресията е много ценно според мен. Виждаш себе си в различни светове, ситуации и роли и някак спираш да съдиш - себе си и другите. В този живот както и да мисля за промяна към добро в по глобален план винаги стигам до промяната в съзнанието, в осъзнаването, в будната мисъл извън клишетата и съществуващите модели. Вярвам, че осъзнаването на собствената творческа сила променя към добро всеки живот. Ясно е, че страхът и позицията жертва не са конструктивни :-))).

Може да се използва регресия за намиране на причини за ситуации в този живот, за намиране на нашите модели - кълбото от мисли, чувства и привични начини на действие, с които създаваме живота си :-). Аз лично съм видяла голяма полза от освобождаване на емоции от други животи, които тук привличат ситуации като магнит.

Хипнозата познавам от едно обучение във В.Търново с И.величков и М.Николов преди време. Змая, че може да помогне на хора - нали сме толкова различни. Аз обаче използвам като начало на регресията състояние на отпускане, спиране на вътрешния диалог, насищане със светлина и енергия т.е. това си е чисто ниво за медитация.

Опитът , астрологията и това , което съм сега намират най верни и ценни отговорите отвътре.

От моите преживявания - Веднъж в предишен живот ме убиха - беше усещане на излитане, свобода, чиста радост, прекрасно си беше.

Тук и сега може просто да е буден човек за мислите си, емоциите, реакциите на тялото и така се разбира какво се кани да сътвори. Може да си изработи състояние, от което да си решава нещата. Например, ако хубаво си оттренира и запомни на всички нива свое състояние на спокойствия, яснота, .. и там каквото му работи най добре, тогава бързо го възпроизвежда когато е нужно и работи от високо енергийно ниво. Състоянията създават сами по себе си. Когато премина на вълната на любов и радост просто виждам как пред мен изгрява красотата на всичко, цветовете са по ярки, всичко се променя.

Благодаря ти, spiralka!

Последният абзац мога да потвърдя и аз, от собствен опит.

А как се отразява осъзнаването на предишен живот на сегашния - спира ли, както казваш ти "да привлича ситуации като магнит" или ситуациите пак си идват, но човек като е "предупреден", като е разбрал защо идват и вече някак започва да ги приема, успява да реагира по-адекватно ...?

Линк към коментар
Share on other sites

Ама хора, това не е ли много страшничко?! Регресията винаги ме е привличала и ми е била интересна, но и също толкова страшна. Страхът надделява и въпреки любопитството не бих се подложила. :unsure:

Редактирано от Ван123
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей !

Прочети постовете ми в темата . След това седни и сериозно се замисли от какво точно те е страх. Какво лошо според теб може да ти се случи ?

След това го напиши тук за да мога да ти отговоря .

Линк към коментар
Share on other sites

За резултатите от връщане в минал живот.

Тук ще отворя една скоба. За мен има и паралелни, където в различни роли и ситуации човек отработва една цяла тема. Работата с тях се усеща много силно. Макар, че едно будно съзнание и яснота за моделите също си върши добра работа.

Сега ще разкажа случка, като пример. Млада дама А ревнува любимия Б от точно определена личност Х и това създаде доста драматизъм в отношенията и просто се виждаше как ситуацията се създаваше от момичето. Тя не споделяше идеята за минали животи. Така или иначе направихме регресията и се оказа живот, в който същата двойка А и Б са млади , влюбени. Работят в едно имение. По разпореждане на господарката А и Х (която там е дъщеря на господарката) заминават за голям град, където момичето А остава слугиня до края на този живот и никога не се връща в имението и не се вижда с Б. Беше толкова ядосана в този живот, направо бясна и повтаряше "Мразя я, мразя я".

Освобихме емоцията и вече всичко беше ясно. Тук ситуацията се разпадна. Просто Х изчезна от живота им.

Такива работи. Често има голямо привличане към недовършени неща от другаде.

За тези, които се страхуват : безброй са начините да се справи човек с нещо стига наистина да го иска. Съзнанието се е на човека . За страха по принцип вече се изказах. ВЪН ! Свободен избор - да,

но защото човек така иска.

Какво мислите за свободния избор ? За мен в последните 10 г. хората , които вярват и живеят от такава позиция става много и това безкрайно ме радва.

Линк към коментар
Share on other sites

Предупреждавам, че интересът към хипнозата като метод, ми е тъй голям и знанието/теорията/ сякаш все малко и малко, че повече създавам "възли" отколкото да развързвам наученото. А и мисленето ми/говоренето поради него също/ е сякаш все метафорично. Каквото и да кажа, разбирам след туй в най-различни контексти. Сякаш багра разложена на съставни. :(

Имах случай да присъствам /като обучаващ се/ на сеанс регресивна хипноза. Няма да споменавам къде и от кого беше проведена за да не правя реклама, но видяното мога да сравня само с емоциите, които изпитах , когато бях свидетел на раждане в часовете по акушерство.

Пишеш "където в различни роли и ситуации човек отработва една цяла тема".

Може ли да се приеме "тема" като комплекс, както и че там където има комплекс, под него е нагон?

Неосъзнатата комплексност ли възпрепятства свободата на ситуацията?

Което знам е, че под хипноза има възстановяване пълнотата на спомена, т.е. споменът е точен, а не "изфабрикуван"/фалшив/ поради овръзването/овъзляването, преиначаването/ от комплекса? Или другояче казано - спомените ни не приличат ли на грешно "прочитане" на "написано"? Насетне има непрестанно повтаряне на "грешката", докато необходимостта не създаде случайност даваща възможност за заличаването й като такава, т.е. преодоляването й / или природата - Божието да се прояви в същината си - независима от човешката мяра за справедливост /. :unsure:

Или там където няма поглед навътре, вътрето бива вън. Юнг казвал, че вътрешният неразрешен конфлект, отвън изглежда като съдба.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей !

Прочети постовете ми в темата . След това седни и сериозно се замисли от какво точно те е страх. Какво лошо според теб може да ти се случи ?

След това го напиши тук за да мога да ти отговоря .

Здравей hip!

Прочетох постовете, добре помислих и ето какво ме притеснява: - че може да се сблъскам с някой голям страх от минал живот и да си го прибавя към "букета" от страхове, с които живея в момента; или пък да се изпозагубя в някакви други светове и животи и да не мога да се върна; или да наприказвам куп глупости по време на хипнозата, / като знам какви "чудеса" са в главата ми/ след което да се чувствам неудобно. Ми все в този дух неща. ;) Имам добре развита фантазия и въображение, но това май не ми помага. А немога да говоря с никого "очи в очи" за страховете си пък било то и психотерапевт. :P

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей !

Прочети постовете ми в темата . След това седни и сериозно се замисли от какво точно те е страх. Какво лошо според теб може да ти се случи ?

След това го напиши тук за да мога да ти отговоря .

Здравей hip!

Прочетох постовете, добре помислих и ето какво ме притеснява: - че може да се сблъскам с някой голям страх от минал живот и да си го прибавя към "букета" от страхове, с които живея в момента; или пък да се изпозагубя в някакви други светове и животи и да не мога да се върна; или да наприказвам куп глупости по време на хипнозата, / като знам какви "чудеса" са в главата ми/ след което да се чувствам неудобно. Ми все в този дух неща. ;) Имам добре развита фантазия и въображение, но това май не ми помага. А немога да говоря с никого "очи в очи" за страховете си пък било то и психотерапевт. :P

Ван123, позволи ми да не се съглася с теб. Няма такова нещо като "немога да говоря с никого", съществува - "неискам да говоря". Може би все още не си готова да се изправиш срещу страховете си и да ги преодолееш. Възможно ли е по някаква причина те да са ти "удобни"?

"Фантазия и въображение" - добри "слуги", но не и "господари" :hypocrite: .

Разбираеми са притесненията ти, но бих ти препоръчала отново да се върнеш към постовете на hip, които са изключително полезни и съдържателни. Възможно е нещо в тях да ти е убягнало, а именно - каква е ролята и силата на нашето подсъзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм се запознавала по-специално с хипнозата и хипнотерапията, но след мненията на spiralka,която я практикува и разказите й, и shelter , която заплита възли и ги разплита сама май без да го разбира :rolleyes: (и завършва кръга от размисли,след дълбочинно гмурване)ми се струва, че хипнозата наистина е нещо много по-смислено,от това което знам от масовите средства за комуникация. Явно трябва да седна и да почета за нея доста повече и тогава бих могла да се подложа на нея, но се изисква наистина голяма смелост да се изправиш пред неосъзнатите си страхове .

А интересно ми е...след "сеанса" хората спомнят ли си какво са говорили или терапевта им го припомня или пуска запис ако е имало по време на хипнозата??Хората как реагират на чутото и осъзнаването на това,което се показва на повърхността? Освобождава ли ги или ги поставя в дълбок размисъл,което също е много хубаво? :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Ван отговора ми ще е кратък-Ти си притеснителен ,страхлив и недоверчив .Това означава ,че теб може да те хипнотизира и то трудно само много опитен хипнотерапевт.Само,че много опитен ,това са стотици и клиенти и сесии и наистина пълна безопасност.Така ,че да прибавиш нови страхове и каквото и да е друго е напълно невъзможно.Знам какво говоря.

Всъщност по време на сесията клиента не длъжен да говори. На мен това не ми е нужно.На него също.

Илияна - подчертавам , хипнозата е средство за решаване на проблеми .Тя не може да е самоцел.Ако ти дойдеш и ми кажеш, че искаш да се подложиш на хипноза, защото ти е любопитно каква си била в предишен живот аз ще ти откажа.Тя не средство за даволяване на прищевки.Но , ако ти имаш значим проблем и мисля, че той може да се реши с нейна помощ, аз самият ще ти я предложа. Това е много важно уточнение казаещо въпросите ти -

хората спомнят ли си какво са говорили или терапевта им го припомня или пуска запис ако е имало по време на хипнозата?

тъй като хипнозата е процес който се управлява от подсъзнанието, то избира какво да се помни и какво не -това дали ти имаш спомен по -скоро може да попречи на лечебният процес -тук наистина има опасност както казва Ван от прибавянето на нови страхове- за това опитните терапевти правят така ,че човек да помни само това което,,трябва''

Хората как реагират на чутото и осъзнаването на това,което се показва на повърхността?

Най -често с любопитство , изненада и облекчение .Въпреки ,че пак подчертавам, те може да нямат спомен – в случая правим така ,че положителните чувства да се запазят.

Освобождава ли ги или ги поставя в дълбок размисъл,което също е много хубаво?

Да, крайният резултат е освобождение , ако човека е мислителен тип ще има и много размисли, но повечето хора просто си решават проблема и продължават живота си .Това е и целта.

Аз не препоръчвам много сесии с цел да се разбере всичко ,ако, това не е свързано с тежки проблеми.Иначе има опасност от пристрастяване и живот в миналото ,а не в настоящето.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм се запознавала по-специално с хипнозата и хипнотерапията, но след мненията на spiralka,която я практикува и разказите й, и shelter , която заплита възли и ги разплита сама май без да го разбира :rolleyes: (и завършва кръга от размисли,след дълбочинно гмурване)ми се струва, че хипнозата наистина е нещо много по-смислено,от това което знам от масовите средства за комуникация. Явно трябва да седна и да почета за нея доста повече и тогава бих могла да се подложа на нея, но се изисква наистина голяма смелост да се изправиш пред неосъзнатите си страхове .

А интересно ми е...след "сеанса" хората спомнят ли си какво са говорили или терапевта им го припомня или пуска запис ако е имало по време на хипнозата??Хората как реагират на чутото и осъзнаването на това,което се показва на повърхността? Освобождава ли ги или ги поставя в дълбок размисъл,което също е много хубаво? :huh:

За яснота - регресията , за която аз говоря се случва в състояние, в което човека е абсолютно в съзнание за това , което се случва, помни всичко. Резултатът е освобождаване от тези състояния и разширение на съзнанието. Да, не мога да го кажа кратко.

Линк към коментар
Share on other sites

малко извън темата...

мисля че нещо не сме се разбрали в написаното. Нямам вложено негативно чувство в горното мнение, напротив..След като прочетох вашите мнения с shelter виждането за този вид терапия,дейност ми стана мааалко по-ясно. Не съм искала да прзвучи все едно нападам някого, напротив.. :) вашите мнения на мен лично най-много ми отговориха на някой въпроси, които съм си поставяла.Съжалям ако съм засегнала, не е било с такава цел мнението ми.

Мерси за отговора...

Линк към коментар
Share on other sites

Може би трябваше да не е точно в тази тема, но понеже днес ми се случи да наблюдавам и участвам в подобно, на което се опитах да обясня вчера, ще го разкажа.

Колежката, с която бях на смяна, донесе почерпка, защото днес било Богородица по старому. Аз бях забравила.Казах й, че това е вярно и посочих новите дати. Показах й календара, където бяха отбелязани, а тя оспори че изобщо ги има/ не били верни/.

Няколко жени бяха решили да "почерпят" за празника. Поне подеха инициативата. Някак се обиди/ или ми се е сторило/, че тя и останалите го правят сякаш напразно "без да се види"/това са техни думи/. Успокоих я с думите, че всеки ден е Божий и винаги, когато поиска може да подаде дар или да направи доброто, което й се иска.

Отново се поотдръпна зарад думата "подаде". Пак поясних, че се подава не само на помен, че всеки дар е подаване/пре-даване на/. Не ми и даде възможност, въпреки молбата ми /отправена веднага след заявения повод/, да отскоча до магазина за да се включа към тях.

Може би след час започна да ми разказва, как някога като по-млада била ходила в църква и там свещеник - много, много стар, с дълга брада и коса в мръсно, ужасно мръсно расо й показал в календар, новите дати и обвинил комунистите, че ги били сменили.

Разказвам тъй обстоятелствено и не акцентирам, върху това дали, споменът на колежката ми е действителен, а само за да покажа, че може би всеки човек/ аз поне явно в момента/ прави нещо подобно. Т.е. афектът не се разбира като, а се изгражда нов спомен, където се "премества".

Сега като се позамисля, се сещам и че никак не й е приятно, дето всеки ден си пера работните дрехи. Според думите й е ненужно. Казвано ми е многократно.

Показваното неудоволствие, някак се меланжира от ти-аз или аз-ти. Аз съм "преместена" в стар свещеник с ужасно мръсно расо, който показва, нещо което трябва да се запомни вече като правилно/т.е. поправя погрешното/, а тя беше станала "по-млада".

Мен може да ме турите в графата на "чистофайниците" и особено мнителните, и да уговорим приемен час за корекция на проблема:).

А аз ще се позамисля, какво и кого "преместих"/завързах/, разказвайки днешния си спомен/ или непризнат/неузнат/ за мой афект и посочен като чужд/.

Впрочем, когато бях на курса по хипнотерапия, почти всички питаха едно и също, хипнотизирания :"Спомняш ли си какво говореше?"

Е, аз поне си го оставям написано. :)

Но пък, съм вече сигурна, че човек може и да бъде въведен в състояние на хипноза, дори само когато говори за нея.

Нали!?:)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Предупреждавам, че интересът към хипнозата като метод, ми е тъй голям и знанието/теорията/ сякаш все малко и малко, че повече създавам "възли" отколкото да развързвам наученото. А и мисленето ми/говоренето поради него също/ е сякаш все метафорично. Каквото и да кажа, разбирам след туй в най-различни контексти. Сякаш багра разложена на съставни. :(

Имах случай да присъствам /като обучаващ се/ на сеанс регресивна хипноза. Няма да споменавам къде и от кого беше проведена за да не правя реклама, но видяното мога да сравня само с емоциите, които изпитах , когато бях свидетел на раждане в часовете по акушерство.

Пишеш "където в различни роли и ситуации човек отработва една цяла тема".

Може ли да се приеме "тема" като комплекс, както и че там където има комплекс, под него е нагон?

Неосъзнатата комплексност ли възпрепятства свободата на ситуацията?

Което знам е, че под хипноза има възстановяване пълнотата на спомена, т.е. споменът е точен, а не "изфабрикуван"/фалшив/ поради овръзването/овъзляването, преиначаването/ от комплекса? Или другояче казано - спомените ни не приличат ли на грешно "прочитане" на "написано"? Насетне има непрестанно повтаряне на "грешката", докато необходимостта не създаде случайност даваща възможност за заличаването й като такава, т.е. преодоляването й / или природата - Божието да се прояви в същината си - независима от човешката мяра за справедливост /. :unsure:

Или там където няма поглед навътре, вътрето бива вън. Юнг казвал, че вътрешният неразрешен конфлект, отвън изглежда като съдба.

Здравей Shelter, начинът ти на изразяване наистина е много специфичен и за да не се заплитам с терминология ще дам пример за тема. Една душа има група животи , в който тема е "равнопоставеност в отношенията". Тя работи по тази тема в семейните отношения, в приятелските, в моделите напр. учител-ученик, лечител- лекуван и т.н.. Влиза като участник в различните роли. Учи се да постави ученика и учителя на равно, да има взаимно уважение. Или родител към дете - на едното място е дете, на другото е някой от родителите. Излиза, че просто преживяваш нещата от всички страни и добиваш цялостност. Това е мое мнение. :-). Не става дума за грешки и комплекси.

Линк към коментар
Share on other sites

Комплекс е друга дума за цялост. Ето как стъпвам чрез думата, най-малко в две места наведнъж.:)

Говоря тъй, защото нямам терминологията.

Сякаш все искам да се уверя сама повече, отколкото да заучавам наготово.

Но и изглежда съм си изнамерила, по-точно изработила своеобразен метод за надничане в словото.

Може би е нещо подобно на динамично позициониране/като калейдоскоп/ и оттам се случва това разширяване на осъзнаването. Или още по-голямо "заплитане".:)

Линк към коментар
Share on other sites

Сега ще разкажа случка, като пример. Млада дама А ревнува любимия Б от точно определена личност Х и това създаде доста драматизъм в отношенията и просто се виждаше как ситуацията се създаваше от момичето. Тя не споделяше идеята за минали животи. Така или иначе направихме регресията и се оказа живот, в който същата двойка А и Б са млади , влюбени. Работят в едно имение. По разпореждане на господарката А и Х (която там е дъщеря на господарката) заминават за голям град, където момичето А остава слугиня до края на този живот и никога не се връща в имението и не се вижда с Б. Беше толкова ядосана в този живот, направо бясна и повтаряше "Мразя я, мразя я".

Освобихме емоцията и вече всичко беше ясно. Тук ситуацията се разпадна. Просто Х изчезна от живота им.

Да, положителен резултат - в този живот. Кой може да каже, че това е отработено трайно и няма да се повтори в бъдещ живот?

Според мен забравянето на предишни животи има следния смисъл:

Тази цивилизация много акцентира върху развитието на менталността. Напреднала е в логиката, в разумните причинно - следствени връзки, в анализа и синтеза и т.н.

Обаче изоставането на сърдечния енергиен център е факт и точно той ни води към проблеми, които стават все по-глобални.

Конкретната история , цитирана горе, ме наведе на размисъл.

Ясно - жената А ще разбере, че вместо в една, участва в 2 аналогични ситуации.

Какво ще промени това?

Ще й осигури едно разумно обяснение, че другата жена е виновна за проблема й ( колко лесно е друг да е виновен за нещо!)

А ще я накара ли да обича любимия си толкова, че да избяга от господарката при него ; в настоящия живот - да уважава и обича себе си, да се грижи за себе си толкова, че да се усети равнопоставена на другите жени?

Ще й даде ли възможност да прецени силата на любовта на Б, който в предишен живот не я е последвал ;в сегашен не й показва чувствата си дотолкова, че да създаде спокойствие и сигурност във взимоотношенията?

Ще й даде ли възможността да влезе в кожата на другата жена и да й даде права също да се бори за своите разбирания, макар и несъответстващи на моралните принципи на А?( В миналото - господарски егоизъм, сега - да бъде харесвана от мъжете изобщо)

Всичко това се постига трайно със Сърцето.

С ума само се обяснява ... докато бъде забравено в следващия живот.

Целта на един осъзнат човек е да превърне промяната в трайна характеристика на своята Същност, да го въведе в едно от онези 3 семенца, които ( казват) са нашата същност, оставаща и след смъртта.

Това вероятно е възможно чрез хипноза, но за малък процент от хората.

Затова аз не съм против хипнозата по принцип - всеки е свободен да прави с живота си, каквото иска, стига да не пречи на другите.

От личен опит ще споделя, че разкриването на части от минали животи става по естествен път, когато човек е узрял. При това много по-деликатно и добре дозирано, така че да помогне на човека да вземе конкретно решение в конкретен момент.

Нашата същинска задача е да преведем мислите през едно Широко Отворено Сърце.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...