Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Регресивна хипноза


Recommended Posts

И пояснявям, опростявам,"правя видим скелета-структура", а може би профанизирам какво е хипнозата за мен.

Когато думата има /е във властта на / общоприетото значение си служим еднакво с нея, но и има още и други значения, които несъзнавано влагаме. Децата/аз :)/ много често го правят. Например, веднага когато прочетох "спиралка", освен което се появи като заучен образ-спирала, си изнамерих и още идващо от "спирам"- нещо което спира, възпрепятства. Възел, който нататък "завързва" поведение тласкащо ме в път, за което вероятно е причина предишен мой конфликт.

Хипнозата е едновременно заличаване-възел на старото и ново насочване в посока, която е била възпрепятствана от мен и случилото се с мен.

Сега като се замисля има и личности, чиято магнетичност за добро или за зло/по мои критерии/ ми е непосилна за преодоляване.:)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Комплекс е друга дума за цялост. Ето как стъпвам чрез думата, най-малко в две места наведнъж. :)

Говоря тъй, защото нямам терминологията.

Сякаш все искам да се уверя сама повече, отколкото да заучавам наготово.

Но и изглежда съм си изнамерила, по-точно изработила своеобразен метод за надничане в словото.

Може би е нещо подобно на динамично позициониране/като калейдоскоп/ и оттам се случва това разширяване на осъзнаването. Или още по-голямо "заплитане". :)

:-)))))))) Много хубаво !

Линк към коментар
Share on other sites

Колкото до опростеният пример, който дадох за регресия. Като начало ние бяхме говорили за това как човек създава живота си със състоянието си, с мисъл, чувство и действие. За будното съзнание, наблюдаването на мислите и чувствата, къде човек поставя себе си в модела на общуване. Т.е. човекът може да работи по своето си развитие тук съзнателно - какво ще свърши си е негово право да решава. В конкретният случай проблем беше справянето с омразата и усещането , че другият човек решава - безсилието. Това за мен е да дадеш собствента си сила и живот, където не трябва.

За себе си аз зная, че за да стигнеш до някакво решение трябва да си готов за него. Да, възрастта като показател за развитие си казва думата, но сега знанието и разбирането в по широк мащаб е факт. Всяко поколение идва със нужните инструменти. Едно дете на 2-5 г. сега се справя с мобилен телефон или компютър интуитивно. Времената, в който се балансират ума и сърцето , за мен това е сега, просто изискват по широк поглед върху нещата, знание за причинно следствените връзки, и начини да се работи с това. Свобода. Не може човек само да седи и да клепа примирено - "Карма".

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, spiralka, за това, което споделяш - наведохте ме на много размисли двете с shelter.

Честно казано и аз съм се чудела като късметче - ясно е, че ще е по-лесно, но дали се получава трайно отработване? :hmmmmm: Друго си е, като е минал човек по по-трудния път - вече му става, както казват, "обица на ухото".

Но пък от друга страна кой посяга към регресия - обикновено човек, който има проблем, който е преминал вече през известни страдания и, така да се каже, е запънал донякъде и ни напред, ни назад. Освен това, виждайки и осъзнавайки корените на проблема, това далеч не означава автоматичното му разрешаване. Така че съм склонна да се съглася с вас.

И да, наистина много енергия хабим, разпиляваме за несъществени въпроси, за неща, които не са належащи за този ни живот; не е лесно да определим попрището, където си заслужава да вложим повечко енергия.

Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано и аз съм се чудела като късметче - ясно е, че ще е по-лесно, но дали се получава трайно отработване? :hmmmmm: Друго си е, като е минал човек по по-трудния път - вече му става, както казват, "обица на ухото".

Не се съмнявам за миг , че сте наясно с моделите на поведение, с парадигмата , с клишетата. За това като видях "по трудния път ... " пиша: Ние създаваме живота си с това, в което вярваме, с идеите, на които даваме енергията си. От години отстранявам собствените си "вредители" и за това предлагам - сменете го това с например : "уча с лекота , любов и смях". От нас зависи да изринем този боклук ! Аз самата години създавах екстремни ситуации , не си струва ! Някой да знае Бог в дните на Сътворението да е плакал :-))). Обичам ви .

Линк към коментар
Share on other sites

Много харесах това от "Първа национална конфернция по хипноза". Цитирам част резюме : "Според Кирил „вкарването” в хипноза в кабинета на терапевта представлява „изкарването” от ежедневната хипноза!"

Линк към коментар
Share on other sites

„изкарване” от ежедневната хипноза!"

Много съм ЗА. Особено ако в резултат човек е самият себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте ,интересувам се в София къде могат да ми направят Регресивна хипноза,причините са много... Не искам съвети дали е добра или лоша,достатъчно съм чела,но може накой да сподели ако е преживял такава!

Линк към коментар
Share on other sites

Можете да се обърнете към Красимир Георгиев - той е колега трансперсонален хипнотерапевт. Поздравете го от мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Можете да се обърнете към Красимир Георгиев - той е колега трансперсонален хипнотерапевт. Поздравете го от мен!

Благодаря Орлин,извинявам се,но не бях прочела темата, сега я прочетох и вече съм сигурна(не че и преди не бях), просто имам нужда от този лек за душата! Само човек който не е изпаднал в такава "беда" може да отхвърли хипнозата като лек. На теория всичко е ясно,трябва да мислим така или иначе....съвети колкото искаш,но никой не се замисля ,че ако можехме сами да се излекуваме нямаше да има нужда от хора с дарбата да лекуват,нали!? Няма нищо случайно, Хип ми направи много добро впечатление,ще се опитам да го издиря,ако има малко свободно време и желание,моля само да ми даде координатите си на имеила ми- radita@mail.bg

Линк към коментар
Share on other sites

Да, хип е един от най-добрите в България в хипнозата и НЛП, със сигурност! Не знам дали се занимава специално с "регресия в предишни животи" - питайте го! Можете да опитате и няколко сесии по холотропно/ ребъртинг дишане, което има подобен ефект при насока на ума в тази посока. Аз лично правя регресия в преден живот рядко, когато преценя, е даден момент и за даден човек - тоест не по заявка...

Успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Доколкото знам в България Христо Нанев е един от най-добрите, който прави регресия (дори и в предишни животи). Искам да ви попитам (макар да не е точно по тази тема), можете ли да ми намерите двете части на книгата му "Прераждане и еволюция" в електронен вариант? Търсих ги на много места, дори и в книжарници, но никъде ги няма. :(

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Да, хип е един от най-добрите в България в хипнозата и НЛП, със сигурност!

Здравейте!

Бих искала да ми препоръчате добри хипнотерапевти от София. Запозната съм в някаква степен с регресивната хипноза, чела съм няколко пъти "Пътят на душите" на д-р Нютън и "Вестители от отвъдното" на Брайън Уейс. Имам нужда и искам да го направя.

Ако можете да ми кажете нещо повече за това как протичат сеансите, колко сеанса са необходими, за да се стигне до това ниво на хипноза и въобще каквото сметнете за нужно и интересно, ще ви бъда благодарна.

Не знам дали темата ми не противоречи на правилата за реклама, затова предварително се извинявам. Ако е така, бих ви помолила да ми дадете информация на лични.

Благодаря ви!:)

Кой е Хип? Име, координати?

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Хип е бившият никнейм на Тодор Първанов - можете да намерите негови мнения тук в темите 'психотерапия онлайн" и да се свържете с него на л.с. Успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Познавам темата от скромния си опит, удивителни неща могат да се постигнат чрез регресия. Едно разбиране за нещата, което колкото и да се опитваме тук на физическо ниво, малко ни е трудно да достигнем.

Не знам за другите специалисти които споменахте, какъв е техния метод, но това което аз съм научила и прилагам е на ниво на което пациента възприема всичко съзнателно, той не е в сънно състояние, помни всичко, и така и уроците имат по-голям ефект, защото сам вижда какво трябва да промени в живота си или какво трябва да осъзнае.

Не всичко е в книгите, най-добре да се учи от практикуващ и добър хипнотерапевт регресионист, защото има много трудни положения и ситуации, които само дългогодишния опит може да реши. За това мога само да благодаря на моята учителка :) Долорес Кенън обучила хиляди хора по света на своя ценен метод.

Линк към коментар
Share on other sites

Разкажи за Долорес ако искаш, интересно е! :) Аз също съм привърженик на будното и разширяващо се, а не приспано съзнание! По тази точка с нея явно сме в един коловоз! Колко време трае при нея една сесия по регресивна хипноза? Въобще разкажи, моля! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Разкажи за Долорес ако искаш, интересно е! :) Аз също съм привърженик на будното и разширяващо се, а не приспано съзнание! По тази точка с нея явно сме в един коловоз! Колко време трае при нея една сесия по регресивна хипноза? Въобще разкажи, моля! :)

Долорес Кенън е удивителна жена, когато я видиш на живо никога няма да допуснеш, че е над 80 годишна. Неуморима, говори бързо сякаш постоянно е включена в някакъв източник на енергия.

Тя често с ешегува и казва че Колективното Съзнание - силата която й помага при регресиите за леченията, постоянно й влива енергия и ще продължава докато самата Долорес не реши да се откаже от работата си и да се спре най-после на едно място.

Сесиите при нея са запазени буквално с години напред, може да направи изключение ако идвате от чужбина.

Най-интересното е когато попадне на субект, който изпада лесно в известното сомнамбулистично състояние. Така Долорес е написала и 15 книги за последните 40 години. Истории на хора направили регресии при нея и доставили невероятна и интересна информация. Характерно е, че в това рядко състояние човека в регресия забравя всичко и напълно се потапя в другата личност, така може да разказва исторически събития от автентична гледна точка на съвременник, а не както сега се представя дадено събитие в историята.

Другата забележителна черта на тези ргресии е лечението, за което науката нищо не може да обясни, за тях това е невъзможно и все пак, кости се наместват, всякакви болести просто изчезват...., дори хора прохождат.

Източника на помощта е Висшата Сила, когато успееш да се свържеш с Колективното по време на сесия. Това е нещо, което съм сигурна, че никой друг не прави.

Аз лично много искам да попадна на такъв случай - човек който да притежава тази естествена способност да изпада в това състояние, тогава могат да се задават въпроси за историята и да се разнищят някои загадки ...

Надявам се, че ви е бил интересен разказа ми за Долорес Кенън.

Забравих да кажа, че сесия при Долорес със всички разговори и самата регресия е 4 часа.

Линк към коментар
Share on other sites

А ти била ли си при Долорес на сесия?

"Аз лично много искам да попадна на такъв случай - човек който да притежава тази естествена способност да изпада в това състояние" - ако практикуваш хипнотерапия редовно, няма как да не попаднеш на такива случаи! Повечето хора умеят да влизат в лека и средна хипноза ако се водят добре. Или се научават след две три едночасови сесии. Способността за влизане в най-дълбоките състояния обаче наистина е дарба не на всеки. Донякъде зависи от уменията на водещия, но и от личността на водения. Досега в 4 годишната си практика съм имал не повече от 30-на души, които в сесиите влизат в най-дълбокия транс осъзнато. Иначе неосъзнато, със загуба на съзнанието, както е при обикновената хипноза, се случва често - терапевтът има контакт с подсъзнанието, залага нужните лечебни програми, но по един по-механичен начин. Аз не съм привърженик на последното, въпреки, че искам или не се случва нерядко. Запазването на съзнанието и в най-дълбоките нива на тета и делта вълни от една страна е дарба, от друга се тренира в медитация, от трета зависи и от уменията на терапевта.

За регресивната хипноза - това, което се твърди за нея в средите на професионалните хипнотерапевти е, че се прави или от терапевти начинаещи или от профилирани в нея терапевти. Аз съм пример за първото - в началото на практиката си имам добри сесии на регресия, но след това я ограничих до рамките на паметовите следи от живота на този аватар/ тяло :) . И наистина, изисква поне 2 часова сесия, а с разговорите и излизането и т.н., три и повече. Сега, като чета въодушевлението ти, се замислям за връщане към практиката на регресията в бардо и минали животи. Благодаря ти за вдъхновението! :)

Линк към коментар
Share on other sites

За мое съжаление Долорес нямаше никакво време за сесии, предложи да я посетим в Щатите на сесия :)

Звучи ми сякаш регресивната хипноза не е много полулярна в средите на хипнотерапевтите - защо ли е това?

Аз лично я приемам като едно допълнение към всичко останало, което правя, което дава по-добро разбиране на хората кои са те, за какво са дошли на земята и защо им се случват предизвикателствата в живота.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Регресивната терапия - част 2 ( предаване по темата)

http://tv7.bg/news/2211922.html

Регресивната терапия представлява нефизическо връщане към минали животи, случки и преживявания. Чрез нея може да се лекува, категорични са много изследователи на този метод.

В това е убеден и регресивният терапевт Насос Комианос, който даде специално интервю за "Новите досиета". Съзнанието е независимо от биологичния процес, каза той. Не е необходимо човек да бъде под хипноза, за да преживее регресия. Понякога дори само една команда като "Затвори си очите", е в състояние да постигне това. Това е знак, че спомените се намират много близо до повърхността на съзнанието.

Да намериш своята същност е изключително важно, казва Насос Комианос, от позицията на човек, който е убеден, че в човека живеят стотици гласове и докато не разбереш това, ще бъдеш разпилян като буря в шапката на загубен откривател.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

БОЛЕСТТА КАТО ПЪТ Торвалд Детлефсен, Д-р Рюдигер Далке

Реинкарнационната терапия дължи името си на факта, че в нашата форма на терапия голямо мяс­то заема осъзнаването и преживяването на минали прераждания. Тъй като в работата, свързана с прераждане, много хора все още съзират нещо зрелищно само по себе си, мнозина пропускат, че осъзнава­нето на инкарнациите спада към формалнотехническата област на нашата терапия и в никакъв слу­чай не е самоцел. Единствено изживяването на инкарнации не е никаква терапия - също така, както и само викането не е терапия, но и двете терапев­тично могат да се въвеждат. Ние караме пациентите да осъзнават инкарнациите не защото смя­таме това за изключително важно, а ги използваме, защото засега не познаваме по-добро помощно сред­ство, за да постигнем нашата терапевтична цел.

Обърнете внимание, че пространстве­ната интерпретация на преражданията нито е по-правилна, нито по-погрешна от времевия модел - и двата начина на наблюдение са легитимни, субективен ъгъл на виждане на човешкото съзнание (сравни: вълна и корпускула при светлината). Всеки опит да се изживее пространствено-едновременното вече превръща пространството отново във време. Един пример. В едно пространство едновременно - една до друга - текат различни радиопрограми. Искаме ли обаче да слушаме тези едновременно излъчвани програми, веднага възниква идеята за последователността. Тогава последователно ще настройваме ра­диоприемника на различни честоти и уредът ще ни постави в контакт с различните програми, в съот­ветствие с различните резонансни модели. Замес­тим ли в този пример радиоприемника с нашето съзнание, тук на мястото на съответния резонансен модел се проявяват отделни инкарнации.

В реинкарнационната терапия ние помагаме на клиента да се освободи временно от своята досе­гашна честота ( = досегашна идентификация), за да си осигури място за други резонанси. В същия мо­мент се проявяват други инкарнации, които се из­живяват със същото чувство за реалност, с което и дотогава човек се е идентифицирал. Тъй като „другите животи" или идентификации са налице па­ралелно и едновременно, те също могат да бъдат възприемани с всички сетивни възприятия. „Трета­та програма" вече не е по-отдалечена от първата или втората. И макар наистина в даден момент да можем да възприемаме винаги само едната от тях, можем по желание да превключваме. Аналогично превключваме „честотата на съзнанието" и така изменяме ъгъла на хрумването и на резонанса.

В реинкарнационната терапия ние съзнателно иг­раем с времето. Като че ли „напомпваме" време в отделните структури на съзнанието, чрез което те се разширяват и стават ясно видими - а като изпускаме отново времето, осигуряваме възможността да се изпита чувството, че всичко винаги принадлежи Към „тук" и „сега". Понякога се отправя упрек, че реинкарнационната терапия била безс­мислено ровене в по-раншния живот, и.че проблеми­те трябвало да се решават „тук" и „сега". Не ни е известна никаква друга терапия, която тъй безкомпромисно да елиминира всички проекционни плоскости и прехвърля отговорността за всичко върху индивида.

Реинкарнационната терапия се опитва да отпри­щи един психически процес - най-важното е самият процес, не интелектуалната квалификация и интер­претация на събитието.

Линк към коментар
Share on other sites

Споменах нещо по темата в един отговор на въпрос,но ми се иска да наблегна на един детайл.Обикновено се фокусираме върху този,който лекува или който търси решение на проблема,и забравяме търсещия.Според мен,ако търсещият помощ чака друг да му реши проблемите и Господ да слезе отгоре и да промени ситуацията,скоро тя пак ще е същата,ако ние не се променим.

Понеже не ми е професия опита си го добих по други пътища и методите ми са смес от различни практики,но резултатът е,че мога да изследвам някого във фините нива.Проблемите и неразбирането идват от грешно зададените въпроси.Приемаме,че съществува някакъв ''аз'' и задаваме въпроси и търсим решения свързани с аза.Когато затворя очи не откривам никакъв аз.Това е едно чувство за присъствие,това присъствие може да се разширява или смалява.Може да се фокусира върху нещо,но е само едно чувство и един поглед.Мога да се разширя до толкова,че да приема някого или нещо в себе си-дори цялата земя.Мога да погледна земята отстрани и да се фокусирам върху определена област с която искам да работя,но чувството.че съм фиксиран в една точка остава.Мога да разглеждам някого или нещо,но винаги от една точка.И осъзнавайки себе си като една точка,едно присъствие,което наблюдава мога да си представя различни неща и след това тези,за които са били предназначени казват,че са ги усетили.Може да е мисъл,може да е чувство,може да е да го наречем светлина,която променя част от физическото тяло,към което е насочена.Или отнемам нещо,което е в повече.

Преди няколко месеца се роди първата ми внучка и имам възможност да наблюдавам от близо и на живо как се формира човешкият аз.От друга страна наблюдавам постоянно как се мени аурата и.Аурата и е много светла,почти бяла с лек жълт оттенък.Всеки път когато я чуя да плаче и я погледна виждам над главата и едно тъмно петно.Издърпвам го,върне ли си светлината спира да плаче.Може би у нас е едно от най-малко плачещите бебета.Връзката между майка и дъщеря е много директна,малката следва майка си.Ядосана ли е майката,при малката се появява веднага тъмното облаче.Ако майките осъзнават какво причиняват на децата си може би животът ни ще е много по-лек,но това едва ли ще стане в обозримо бъдеще.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди няколко месеца се роди първата ми внучка и имам възможност да наблюдавам от близо и на живо как се формира човешкият аз.От друга страна наблюдавам постоянно как се мени аурата и.Аурата и е много светла,почти бяла с лек жълт оттенък.Всеки път когато я чуя да плаче и я погледна виждам над главата и едно тъмно петно.Издърпвам го,върне ли си светлината спира да плаче.Може би у нас е едно от най-малко плачещите бебета.Връзката между майка и дъщеря е много директна,малката следва майка си.Ядосана ли е майката,при малката се появява веднага тъмното облаче.Ако майките осъзнават какво причиняват на децата си може би животът ни ще е много по-лек,но това едва ли ще стане в обозримо бъдеще.

Поздравления за вашата внучка :) Да ви е жива и здрава. Хубаво е че имате директни наблюдения върху малката и майка й и бихте могли да помагате понякога - особено ако успеете да предадете усета и знанието си на дъщеря си. Независимо дали успеете в това трудно начинание (защото обикновено не ни слушат когато говорим) ви пожелавам прекрасни мигове в близост до малкото съкровище, което съм сигурна ще ви изумява всеки ден :)

"Тъй като в работата, свързана с прераждане, много хора все още съзират нещо зрелищно само по себе си, мнозина пропускат, че осъзнава­нето на инкарнациите спада към формалнотехническата област на нашата терапия и в никакъв слу­чай не е самоцел."

"Реинкарнационната терапия се опитва да отпри­щи един психически процес - най-важното е самият процес, не интелектуалната квалификация и интер­претация на събитието."

Много добре казано!

Терапията чрез регерсивна хипноза не се изчерпва само с връщането на човека назад към предишни прераждания. Самата терапия започва още с първия контакт между регерсиониста и пациента. Един приятелски разговор, в който клиента може да се отпусне, да се отвори, да се почувства комфортно със самия себе си и с човека насреща, да премахне маската, която виждат всички останали в света около него и да остане самият той, истински и неподправен.

Няма място за критика, осъждане, оценяване. Всеки един от нас, абсолютно всеки е живял или ще преживее такива инкарнации, в които ще премине през различни роли на "добри" и "лоши" герои, на жертва, на агресор, на пресъпник или светец, и т.н..

Самият регерсионист също е душа в урок, и за него важат същите правила и той има своите слабости и предизвикателства, върху които да работи.

Просто в този момент, когато търсещият намери своя терапевт, когато заедно прекарат известно време с цел да получат отговори и прозрения - това е много личен момент и за двамата, две души, които се срещат да си помогнат взаимно. Нещо, към което трябва да се подходи с уважение и респект. Дори медитация или някаква друга духовна практика преди срещата е препоръчителна.

Това е начин да се заяви искреното намерение да се помогне, да се помоли Духовния свят за помощ и благословия, така че търсещият помощта да получи най-доброто и полезно за неговото развитие в този момент от живота му, а регресиониста да успее да изпълни призванието си и да съдейства за получаване на най-голяма помощ за неговия пациент. Защото без благословията от Духовния свят никаква информация не би могла да се разкрие по време на регресията.

Техническата част на сесията съвсем не изчерпва начина, по който може да се помогне на един човек. А и ако не бъде предразположен човека как въобще би могъл да се отпусне и да се довери на напълно непознат и то за такива деликатни неща като личните преживявания и проблеми в живота.

За това е важна нагласата на пациента, но и на регерсиониста. Дали той подхожда към пациента като към поредния клиент, колкото и грозно да звучи, но е доста често срещано явление. Това лесно може да се разбере по разговора и въпросите, които се задават. Човек усеща кога някои истински се интересува от неговите преживявания и кога въпросите са рутинни, машинални и сякаш вниманието е раздвоено. Доста неприятно и не провокира по нататъшно разкриване и отпускане на пациента, а точно обратното.

Понякога е нужно толкова малко за да се отприщи собствената сила у човека, просто някой да повярва в него, да усети съпричастие и разбиране, да види един нов прочит на нещата, за който досега не му е хрумвало. Да се огледа в очите на другия човек - без осъждане, без критики, без оценки.

Каква изненада е, когато един дълго подтискан, критикуван и изстарадал човек види сам по време на сесията, че всъщност няма причина за ниското самочувствие и самооценка, че има всички качества, че е водил различни и прекрасни животи, че е способен на всякакви неща, че е силен, че е преживял много по-сложни и тежки ситуации и е оцелял.

Когато това стане - вярата в собствените възможности, дълго подтискана и мачкана, някак си укрепва и си проправя път нагоре.

Дали не е било това целта на всички онези тежки изпитания, на всички онези посланници в човешка форма, които изпитвайки ни са искали да събудят борбения ни дух, да се осъзнаем, да си спомним кои сме и какво можем, да ни закалят и да укрепят духа ни.

Защото ние днес сме такива каквито сме благодарение на всичко, което ни се е случвало в живота. Благодарение на строгите родители сме се научили на ред и дисциплина, но и на любов към свободата, благодарение на обидите и тормоза в училище, сме се научили да бъдем толерантни и съпричастни към различните и хората в неравностойно положение, благодарение на това, че родителите ни не са имали големи финансови възможности сме се научили на труд доста по-рано от връстниците си и сме станали независими и самостоятелни, способни да отговаряме за себе си, благодарение на всяко едно изпитание и среща с различни хора ние сме научавали и продължаваме да се учим и да обогатяваме познанията си за живота.

Защо тогава да се сърдим, да задържаме тъга, обвинение, ненавист или дори омраза към тези хора, защо когато без тях едва ли щяхме днес да сме това което сме...

Една от най-често срещаните причини за проблемите в живота на различните хора, които хипнотичната регресия е разкривала досега е способността на човека да се вкопчва в нещата, в събитията, в хората, в миналото, в онова което не може да се промени, да осъжда всичко и всички, и най-вече себе си.

За да се коригира всичко това е нужна доста сериозна работа - прошка към себе си и към всичко в нашия живот, нещо което е също доста дълга и важна тема.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте.

Не съм много запознат с хипнозата,затова имам няколко въпроса към вас.

Защото както се говореше в началото на темата, не може да се вярва на телевизията.

Как точно се хипнотизира един човек.

Сега пределно ми е ясно, че не мога да взема един часовник ,да го меткам на някой пред очите и да го хипнотизирам.

Търсих информация,но не намерих нищо.

Какви въпроси точно се задават,за да почне хипнотизираното лице да се сеща за дадени неща.

Или не веднъж сме виждали по телевизията как чрез хипноза може да се разбере за тежък момент на лицето от детството.

Имам доста въпроси и ще съм благодарен ако някой реши да помогне и да обясни.

Знам че въпросите ми не са много ясни,но за начало :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...