Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Регресивна хипноза


Recommended Posts

Здравей pavli,

Много ме заитригува регресивната хипноза, за която говориш и практикуваш. Имам един въпрос, ти самата приемаш ли? Може да ми пишеш и на Лични. Привет Мая

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Отговори 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://dolorescannon...t.html?spref=fb

През последните няколко месеца близо 24 000 души са изгледали първоначалното видео на Долорес Кенън с френската журналистка Лилу Мейс

Изглежда информацията, която се дава във интервюто резонира с чувствата и усещанията на доста хора.

Интереса към темата и липсата на информация и по специално книги на български от Долорес Кенън, както и многоброините запитвания от хора, къде от любопитство, къде от по-дълбок интерес, ме вдъхнови да създам блог (линка най-горе) посветен изцяло на Долорес Кенън и хипнотичната регресия. За начало реших да преведа някои от материалите и случаите на Долорес от нейните книги, които за момента се намират само в английски вариант (повечето са изчерпани още 2000г., а други от тях въобще не са издавани в България), които са най-често срещани и могат да помогнат на повечето от нас да разберем нашите собствени преживявания, да помогнат в намирането на нашите собствени отговори в живота.

Заемам се с преводите в свободното си време, тъй че материалите няма да се публикуват толкова често, но пък надявам се да си заслужава чакането и да е интересно на всички ви. Отделно ще си позволя и да коментирам и добавям неща от своята лична опитност и практика с хипнотичната регресия, където темата ми е позната и съм срещала подобен случаи на живо.

отново линка за новия блог посветен на Долорес Кенън е http://dolorescannon...t.html?spref=fb

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! А може ли да използваме регресията като метод за откриване на наши дадености /музикалност, ораторство, рисуване и т.н./, за да ги развием в този си живот? Нали е по- добре да надграждаш нещо, отколкото тепърва да започваш да учиш. Искам да кажа, ако в предишен живот съм боравела умело с цифрите, защо да не продължа и сега като инженер или математик...Така ще си по- полезен и на обществото и на себе си. И другият ми въпрос: може ли с регресия да откриеш мисията в това си прераждане, какви задачи имаш поставени, кои качества да изграждаш у себе си? Благодаря предварително на всички за разясненията!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! А може ли да използваме регресията като метод за откриване на наши дадености /музикалност, ораторство, рисуване и т.н./, за да ги развием в този си живот? Нали е по- добре да надграждаш нещо, отколкото тепърва да започваш да учиш. Искам да кажа, ако в предишен живот съм боравела умело с цифрите, защо да не продължа и сега като инженер или математик...Така ще си по- полезен и на обществото и на себе си. И другият ми въпрос: може ли с регресия да откриеш мисията в това си прераждане, какви задачи имаш поставени, кои качества да изграждаш у себе си? Благодаря предварително на всички за разясненията!!!

Здравей Veilet :) Всъщност, ако човек си направи един много задълбочен анализ на своя живот и нещата, които е правил, на интересите си, на сферите, в които му е приятно и се чувства най-добре, тогава сам може да си намери и да узнае повече за своите дадености и таланти, тези неща се усещат, те не са скрити. Едни хора са добри в изслушването, други са изключителни кулинари, терти се чувстват най-добре грижейки се за човешкия живот, други път обичат предизвикателствата на бизнеса... Важното е това, което правиш да го правиш със сърце, а не по принуда, и правейки го да бъдеш един малък творец, да се чувстваш удовлетворен. Дори човек да се занимава с професия, която не му е по душа може да отдели време, да анализира живота си и да си направи списък с нещата, които най-много му носят удовлетворение и се чувства добре правейки ги. Това е един начин да намерим нещата които ни носят удовлетворение, нашите силни страни.

Нали е по- добре да надграждаш нещо, отколкото тепърва да започваш да учиш

Възможно е да сме били много добри в една сфера в даден минал живот, но в настоящия задачата ни може да е различна. Уроците ни може да са съвсем други, да целим да научим нови и различни неща, да достигнем познание по различни пътища.

Информацията, която се постига при регресия зависи изцяло от това колко отворен е човека за нея, доколко тя ще му послужи, необходима ли му е наистина към този момент от неговото развитие и израстване... Често пъти искаме, мислим си, че сме готови, а се оказва, че не е така и все още има бариери в нас самите и стархове, които пречат за достигане на такава задълбочена информация.

Но има една много интересна тенденция, която знам от практиката на Долорес Кенън, че съществува, но и сама я забелязах и при моята регресия - мисията човек си я усеща подсъзнателно, на едно по-дълбоко ниво, това са неща, които е усещал вътрешно, понякога са му минавали през ума, но логическия ум се е намесвал и е оспорвал всяка подобна идея, това е вдъхновение, което идва от Висшия ни Аз, и ако успеем да се оставим на интуицията си много лесно тази мисия ще искристализира в съзнанието ни. Трябва обаче да сме честни пред себе си и да не се страхуваме да приемем отговора, да не искаме да манипулираме усещането за мисия и да го подчиним на желанията на Егото.

За да получим отговора просто трябва да зададем правилния въпрос :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Много интересна тема. Искам да попитам Д-р Първанов дали повечето му пациенти вярват, че се прераждаме след самата регресия? Интересно ми е дали това е въображение или е истина.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако е осъществен допир до Същността, до Аза/ душата, тоест до реалния Човек, цялото същество го знае! А егото има право да вярва, да не вярва, скептично да философства или пък фанатично да се вкопчва в едно или друго... Но не от неговата позиция идва това знание!

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ти отговоря така-

По-голяма част от човечеството знае,че прераждането съществува.

По-голямата част от човечеството е религиозно и не подържа идеята за прераждане (христиняството). Аз затова ви питах от личен опит какво смятат хората. Не съм опитвал регресия и не знам, макар че бих искал.

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е по време на хипноза да се надникне в бъдещето ?

 

РИЪЛ : 

 

 

По-голямата част от човечеството е религиозно и не подържа идеята за прераждане (христиняството). 

Исляма и юдаизмът, също не признават прераждането. Но това, че човек е еди какъв си по произход, че е кръстен, не означава, че отхвърля идеята за прераждането. Има много християни, които го приемат.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте на всички,които все още поддържат огънчето на Познанието!! Днес съм за първи път тук, но темите, които се разискват в областта на Реалностите ,такива каквито са, ме вълнуват от доста време..Та точно за регресивната психоза интереса ми е доста по-задълбочен и желая да узная най-вече от практиките на Психотерапевтите (Психолозите) тук, Истините отнасящи се не толкова до Физическите проявления на отминалите ми инкарнации, какъв съм бил и как точно съм съществувал..

    Желая да разбера поне частично що се отнася до моят Дух, кой е, защо  е тук и кога е дошъл, но повече да разбера  и за много по-деликатния момент, когато той "отлита" от това сегашно 3-то измерение, от тази материална плътност на нашето Сега , от тялото, което ни е било траснпортната система на съвремието и най-вече за момента на появата на бялата светлина и белият тунел..нещо с което всеки от нас(като дух), неминуемо ще се изправи ..ние всъщност, непознавайки нищо конкретно за нашето съществуване в сегашният момент, не сме способни да реагираме на това бъдещо очакване след"време"..не сме подготвени за тази среща... 

   И ето конкретния ми въпрос:какво е мнението на "Професионалистите", какво се споделя от техните клиенти по време на сеансите за този момент на преминаване от едно измерение в друго ,от един минал живот към друг..Нека и всеки който има своята Опитност да сподели  как и удачно ли е чрез регресивната  хипноза да подходим от  чист личен интерес към това "събитие"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Благодаря на всички за интересната тема, четох я с голяма любознателност! :)

В 7.07.2004 г. at 1:30, Иво каза:

Интересен пример за работа с регресия и съчетването на наука (психология и медицина) с езотерика е д-р Браян Уайс (Brian Weiss).

Харесвам неговия подход. Направих регресия по текст от книгата му "Лечители през времето" - той сам го предлага за опитай-сам. До момента единствената регресия, която е предварително записана, която дава задоволителен резултат при мен. Останалите, които съм слушала са много наситени и не оставят подсъзнанието да се разлисти.

Тази е бедна от към детайли, семпла и много приятна. Първата част от нея може да служи само като релаксация. 

Ето я.

Няма внушения в нея. Аз също съм на мнение, че при хипнозата внушенията не са толкова устойчиви, ключът не е "намесата отвън", а разравянето на собствените психични пластове. Все пак всяка хипноза е автохипноза.

Но това е мнението ми към момента, като обучаващ се в хипнотерапията. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...