Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим всеки месец


Креми (късметче)

Recommended Posts

... всеки месец след пълнолуние ще правя 3 дни житен режим - това е оптимален период, който ще ме поддържа във форма.

Имаше страхотен ефект и май ще пробвам пак, ама по 3-4 дни, желателно почивни, за да няма стрес.

Радвам се, че идеята предизвика интерес.

Предлагам всеки месец за по няколко дена да правим житен режим.

В тази тема може да се да се поддържаме взаимно, за да не забравяме. Също така може да споделяме ефекта и разните ситуации при всеки един.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Прекрасна идея!!!Аз съм замислила същото,само че по 10дни или колкото мога.

Днес гледах календара за

април-Великден се пада точно по

расип на луната 3,4 и5-ти,но след него остават 8 дни до новолуние.

А сега през март ще трябва да го започна от четвъртък,

защото в сряда е празник - 3-ти март и няма да е много удачно.

Много ще се радвам ако си контактуваме в тези периоди.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, привърженици на житото!

Както си обещах, почвам утре режима за 3 дни. Не ми пречи , че е 3. март - моите хора са свикнали вече с мене. :)

Отивам да слагам житото.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, ценители на житото smile.gif

И на мен идеята за житен режим всеки месец за по няколко дена ми допада. Още повече, че тези дни си мислех за алтернативни пречистващи режими с плодове и суровоядство. Усещам потребност, понеже след пълния житен режим, който ми се отрази много добре, откакто започах да се храня нормално, стомахът ми нещо не е съвсем в изправност. Затова и се замислих да мина на плодове, салати и ядки, но идеята за профилактичен житен режим е също добър вариант.

Решила съм от утре да пробвам все пак с плодове и салати и вече се заредих. Според това, как ще ми се отрази, ще помисля, дали да мина в края на седмицата на жито. Но ако този път не, то поне от април съм готова да се включа.

Желая успех на всички, които имат намерение да започнат още сега.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Има ли желаещи за април след 28-ми? Аз реших да се запозная с житния режим сега. Намеренията ми са за 3 дни. Купих си жито, имам орехи , ябълки и мед. Имам и въпрос към печените житоядци. Казва се, че трябва всеки ден да хапваш по 3 лъжици мед. Колко големи - супени или чаени? Също така как понасяте меда по време на такъв строг режим, не изпадате ли в състояния на хипогликемия? От моя опит си знам, че когато съм на гладен режим или плодов не бива да взимам мед, иначе имам много неприятни последици. Така че ако е наистина много основна част от режима, ще бъде насърчаващо за мен, ако споделите как понасяте меда в условия на " глад" (не става дума дали изпитвате глад, а ако сте на режим). Благодаря предварително1

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли желаещи за април след 28-ми? Аз реших да се запозная с житния режим сега. Намеренията ми са за 3 дни. Купих си жито, имам орехи , ябълки и мед. Имам и въпрос към печените житоядци. Казва се, че трябва всеки ден да хапваш по 3 лъжици мед. Колко големи - супени или чаени? Също така как понасяте меда по време на такъв строг режим, не изпадате ли в състояния на хипогликемия? От моя опит си знам, че когато съм на гладен режим или плодов не бива да взимам мед, иначе имам много неприятни последици. Така че ако е наистина много основна част от режима, ще бъде насърчаващо за мен, ако споделите как понасяте меда в условия на " глад" (не става дума дали изпитвате глад, а ако сте на режим). Благодаря предварително1

Здравей krissi.Запозна ли се с материалите за житния режим ?:тук и тук, и тук.

Аз лично нямам проблем с меда.Вземам непълна супена лъжица -3 пъти,но мисля,че меда не е задължителен .Ако не ти понася ,не вземай мед.Това няма да наруши режима.Според мен много важно условие за доброто понасяне на режима е приема на вода.Моя приятелка не пие вода по принцип ,колкото е нужно.Не се сеща.Това и създаде доста сериозен проблем тази година.А за хипогликемията съм чела,че ако човек прави непрекъснато диети и ограничения,се получава това неразположение.Все пак не следва да гледаме на тялото си ,като на лаборатория за експерименти и да го поставяме непрекъснато в някаква екстремна и непозната ситуация.Клетките са живи организми .Нужно е да поддържаме състояние на баланс и хармония,а тя се постига с нежно и внимателно отношение.

Успех в начинанието.Ако ти е нужна поддръжка-имаш я.И аз се замислях за нещо подобно тия дни.Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Имате и моята поддръжка.

За себе си виждам, че практиката е много силна и е достатъчна на 3 месеца примерно или по вътрешно усещане.

Сега - през пролетта - имам апетит за пресните заланчуци, които излизат. Усещам нужда от разнообразие. Все пак природата добре се е погрижила да ни го даде.

Житото ми се струва най-добро за зимата, и най-вече късна зима - ранна пролет, както е определен режимът.

За тези, които започват , и сега си е добре да пробват - докато им е комфортно, без насилване. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Казва се, че трябва всеки ден да хапваш по 3 лъжици мед. Колко големи - супени или чаени?

От моя опит си знам, че когато съм на гладен режим или плодов не бива да взимам мед, иначе имам много неприятни последици.

Доколкото знам, първоначално постът е бил само с жито (задължително цяло, а не да е грухано).

Медът е добавен след като много хора са се оплаквали, че отпадат и им призлява.

Важното е да се спазва принципът на числото 3!

Т.е. ако искаш може само да вземеш символично три минимални дози (лъжички) на ден, та дори и в тях да има мед колкото лещено зърно.

Познавам хора, които дори чаена лъжичка им идва в повече, но правят успешно режима с такива мини дози мед.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички ви за подкрепата и напътствията! Клаудия, ти позна, че съм експериментатор :) Споко, прочетох темите за житния режим. Засега като за първи път ще бъда на грухано жито. За водата - наистина е много по-трудно да се ограничаваш и едновременно с това и почти да не пиеш вода. Експериментирала съм и съм се убедила. Дори да не му се пие на човек (и аз съм от тези), трябва да се понасили да пие на глътки. За медеца - ясно. Иначе аз понякога си хапвам мед в мечешки дози, но то е когато ям повечко и ми дойде медената муза. Предпочитам силно акациев - много по-лек е.

При следващ опит имам намерение да направя пост с жито за покълване и само с жито, но също кратък. Да ви споделя: аз съм яла и чисто сурово жито без накисване, но в много малки количества като пиленце и съм забелязала, че тялото се приучава да го разгражда, но опита ми е с много малки дози, а за 100 грама дневно съм сигурна, че няма да се справя да го асимилирам.

Благодаря ви! Ще ви пиша като започна режима.

Линк към коментар
Share on other sites

Krissi,ти си знаеш какво търсиш ,като експериментираш.Ако освен да регистрираш непосредствено физическите усещания от вида на храната и другите ефекти,те интересува какво е оставил като напътствия Учителя Беинса Дуно по въпросите за храненето и здравето ,ти препоръчвам една книга :

"Здраве,сила и живот"

В момента я чета и намирам,че е много добър подбор на мисли по теми,с коментар от д-р Светла Балтова,която има и опит в прилагането на написаното не само личен,а и като лекар специалист с дългогодишна практика.

Ще се радвам да обменим мисли и след прочит по тази книга,ако те заинтригува,както мен.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, включвам се и аз за подкрепа на онези, които са започнали или започват сега житен режим :)

Относно въпроса за меда - хапвам си го с голямо желание и по повече от 3 лъжици (някъде бях чела, че може до 100 грама на ден, т. е. 1 кг. за един пълен режим от 10 дена). Не съм имала проблеми досега с меда. Проведох през втората половина на март още един пълен режим при нарастване на луната и беше доста по-различно от февруарския: и тогава се чувствах добре, но този път ми беше още по-леко, спортувах повече и въпреки нарастването на луната, отслабнах повече от предишния път. Явно всеки режим "заварва" организма в различно състояние и въздейства различно.

Още веднъж успех на всеки/всяка от вас :)

Линк към коментар
Share on other sites

Krissi,ти си знаеш какво търсиш ,като експериментираш.Ако освен да регистрираш непосредствено физическите усещания от вида на храната и другите ефекти,те интересува какво е оставил като напътствия Учителя Беинса Дуно по въпросите за храненето и здравето ,ти препоръчвам една книга :

"Здраве,сила и живот"

В момента я чета и намирам,че е много добър подбор на мисли по теми,с коментар от д-р Светла Балтова,която има и опит в прилагането на написаното не само личен,а и като лекар специалист с дългогодишна практика.

Ще се радвам да обменим мисли и след прочит по тази книга,ако те заинтригува,както мен.

Поздрави

Здравей Клаудия! Да, интересувам се не само на физически план от ефектите на храната. Благодаря ти за книгата, която ми препоръчваш. Аз съм чела "Книга за здравето" и "Здраве и болест", като особено ме е вълнувал въпросът за храненето. Разбрала съм, че тъй като човек има не само плътно физическо тяло, то начинът на хранене се отразява на работата и състоянието и на по-фините му тела, на настроението и дори на мислите, които ти идват. Напътствията на Учителя са много ценни за мен и ще се радвам да си говорим на тази тема smile.gif Ако искаш предложи ти първа конкретно темата, може би в отделна от Житен режим?

А сега да споделя какво стана с моето режимче. Макар да се опитвах досега откакто ви съобщих за решението си, успях да направя само един цял ден на жито. Той беше именно само на жито. В резултат на този ден се чувствах изпълнена с енергия, както физическа бодрост и сила, така и душевна ведрина и лекота. След това обаче се заредиха разни случки - кои добри, кои не, и режимът се налагаше да го спирам на края на втория ден и това се повтори, че и потрети. Като за първи път съм доволна обаче, защото не влязох в твърде голяма праволинейност, от която гледам да се въздържам и можах да празнувам и да се радвам заедно с близките си, които се покосиха леко от това, че пак съм на някакъв режим. Между впрочем, в случай че се пита някой, не съм отслабнала ни с грам от запознаването ми с житния режим.

Друго какво - ами между впрочем стана гаф и загубих всички данни и програми от компютъра междувременно - това сигурно беше някакъв сорт изпитание, поне аз така го схванах. Иначе се радвам, че тия дни хапвах жито, пък и тъй като хапвах не малко, позволявах си и любимия акациев мед на филийки хляб. Друго положително нещо, че ми се доядоха много ядки и си припомних чудесния им вкус.

Много ми се искаше да успея по-добре, защото четох че по това време на одината житния режим е и за хубав глас, но нищо. И дзза малко дза забравя - реших да включа житен ден всяка седмица в менюта си, без да съм много строга към другите неща, които ям - просто да включвам и жито, защото ми харесва.

Редактирано от krissi
Линк към коментар
Share on other sites

Има място в нета ,където има група ,която прави всеки месец Житния режим.Членовете и/събрали се в нета без да се уговарят предварително/ се стараят да не допускат някои типични грешки в подготовката,захранването и храненето по време на режима.

Ако някой се интересува ,мога да му дам необходимата информация.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че такава информация ще е полезна, поне за мене. Житният режим се практикува по-лесно и резултатите са по-дълбоки и добри, ако има поне още един човек да го прави, поне моят опит е такъв. Замисляла съм се за житен режим всеки месец напоследък, но не ми се започва сама. Предварително благодаря!:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Има място в нета ,където има група ,която прави всеки месец Житния режим.Членовете и/събрали се в нета без да се уговарят предварително/ се стараят да не допускат някои типични грешки в подготовката,захранването и храненето по време на режима.

Ако някой се интересува ,мога да му дам необходимата информация.

И мене ме интересува такава информация, благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Наближава пълнолуние и обмислям след него да започна един майско-юнски житен режим. Малко обаче се колебая за деня - не ми е много ясно, кога точно е пълнолуние - погледнах в три календара и в трите пълнолунието беше отбелязано в различно време :3d_146:. Ще се радвам, ако някой помогне с това :)

В зависимост от това, дали пълнолунието е утре на 27 май или вдругиден на 28 май, възможностите като цяло са започване в неделя или понеделник. :blink: Какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Синьозелена! :)

Значи може да се започне в понеделник или вторник. Ето какво пише за тези дни:

Ако Житният режим започне в понеделник, човек ще се свърже с развитието на своята душа, ще възприеме любовта в сърцето си и ще пречисти всичко около себе си. Ще завърши в сряда - денят на Природата, с която човек трябва да се свърже.

Ако Житният режим започне във вторник, човек ще работи активно за развитието на своя ум и придобиване на положително знание за живота. Целта му ще се постигне само с воюване и чистене от човешките наслоявания - от отрицателните човешки мисли, които пречат много за придобиване на знанието. Режимът ще завърши в четвъртък - ден на благородството и развитието на човешката личност чрез волята.

И за съответния период:

От 22 май до 22 юни Слънцето преминава през знака Близнаци и ако правим Житен режим при разсип на Луната, ще се активизираме да учим и търсим новото навсякъде в проявите на живота, да намираме причините и разбираме каузалността, с която природата постоянно работи. Така човек ще намали значително своята променливостта и ще престане да се разочарова от неуспехите в живота си.

/източник/

Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, много ти харесвам идеята,  имаш моето одобрение.Малко ме затруднява практическото изпълнение чак всеки месец.Поста и житния режим трябва  да са съзнателни.Аз за първи път практикувах през април и е интересно.Не издържах 10 дена, но 6 бяха достатъчно.Появиха се 10 платна в дома ми.Дори и да не съм социално ангажирана, в някои ситуации много трябва да лавирам.Просто не е еднакво съзнанието на хората.Мисля, че трябва да поработя и върху това, за поста няма проблем.Имах приятелка, която ми даде информация за видовете житни режими по месеци  през 2007г. не е практикувала това.Беше вегетарианка .Криеше се да ми даде принтирания материал-държи  на социалното положение.Е, не е ли двуличие това... :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз се включвам, мисля от понеделник, но за малко дни. Искам само да си покаже колко трябва да продължи режима.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте!

Реших да направя житния режим през септември, но с това пълнолуние в четвъртък, ми е трудно да реша в кой ден да започна. Моля за съвет.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Реших да направя житния режим през септември, но с това пълнолуние в четвъртък, ми е трудно да реша в кой ден да започна. Моля за съвет.

Здравей Жива.Погледни ето тук и си избери в кой ден да започнеш.Мисля,че понеделника -27.09 е подходящ за старт на житния режим в септември .Успех.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

И аз имам въпрос-при разсип на луната не е ли след пълнолуние?

Чудя се, кога да започна, утре или следващата седмица? Моля ако някой знае да разясни.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...