Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Келтският кръст


Деяна

Recommended Posts

...:)...Да допиша започнатото по КК за фамилията...Тук според мен нещата няма да се развият по желаният начин,както го иска питащата...и то по вина на Краля жезли...може би брат...,който според мен е голям инат и държи неговите сметки да излязат,без да се интересува от общият резултат...,а оферта за продажба на имота все пак има...За мен "основата",каквато се явява 8 меч не дава положителен резултат и няма да се състои продажбата, ако родата не се събере и трезво  не осмислят нещата,без всеки да дърпа чергата към себе си...Основните препирни според мен са м/у питащата и Крал жезли...има още една дама-Кралица чаши,но ми се струва,че тя е по-безучастната...,а 4-ия не го виждам...:)...Питащата наистина е имала труден финансов период...поредицата 5 пентакли,10 пентакли и Кралица пентакли сочи линията на сегашната възможност нещата да се оправят...,но с последвалата я Кула очакванията ще се разбият...Ще се радвам на обратна връзка за резултат,за да видя как и дали съм се справила...:)...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... :)...Да допиша започнатото по КК за фамилията...Тук според мен нещата няма да се развият по желаният начин,както го иска питащата...и то по вина на Краля жезли...може би брат...,който според мен е голям инат и държи неговите сметки да излязат,без да се интересува от общият резултат...,а оферта за продажба на имота все пак има...За мен "основата",каквато се явява 8 меч не дава положителен резултат и няма да се състои продажбата, ако родата не се събере и трезво  не осмислят нещата,без всеки да дърпа чергата към себе си...Основните препирни според мен са м/у питащата и Крал жезли...има още една дама-Кралица чаши,но ми се струва,че тя е по-безучастната...,а 4-ия не го виждам... :)...Питащата наистина е имала труден финансов период...поредицата 5 пентакли,10 пентакли и Кралица пентакли сочи линията на сегашната възможност нещата да се оправят...,но с последвалата я Кула очакванията ще се разбият...Ще се радвам на обратна връзка за резултат,за да видя как и дали съм се справила... :)...

Цеца, справила си се страхотно  :) ! Конфликтът наистина е между двама братя и единият, както си написала, гледа собствените си сметки, а не общия резултат. Кралицата Чаши е майката, която вместо да гледа да ги сплоти, налива допълнително масло в огъня. Четвъртата е сестрата, ама тя е над тези неща, парите и продажбата не я интересуват, затова сигурно не е излязла. Ще пиша, какво е станало или не е станало в края на месеца.

Пусни и ти някаква подредба, да се поупражняваме  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Зададох въпрос "Ще си намеря ли работа до края на месеца?" . Ето го и отговорът на моя КК:

1. 9П

2. 3П

3. Магът

4. Асо М

5. 7Ч

6. 10П

7. 5Ч

8. Глупакът

9. 7Ж

10.3Ч

 

Моля ви за помощ!

Линк към коментар
Share on other sites

Зададох въпрос "Ще си намеря ли работа до края на месеца?" . Ето го и отговорът на моя КК:

1. 9П

2. 3П

3. Магът

4. Асо М

5. 7Ч

6. 10П

7. 5Ч

8. Глупакът

9. 7Ж

10.3Ч

 

Моля ви за помощ!

 

Опитай сама да анализираш Келтския си кръст. Картите не са сложни като комбинации, в първите постове има вериги от връзки в КК, които ще ти дадат насоки за точен анализ.

Линк към коментар
Share on other sites

По съвет на Лилуа направих подредбата Келтски Кръст на въпрос -" Ще се продаде ли наследствения имот на .. до 1 месец?". При подредба с 3 карти излязоха Дяволът, Кулата и Слънцето. Направо съм изумена - въпреки, че много добре разбърках картите, тези 3 карти се паднаха отново!

1. Дяволът

2. Крал жезли

3. Кралица чаши

4. 8 меча

5. 5 пентакли

6. 10 пентакли

7. Кралица пентакли

8. Кулата

9. Слънцето.

10. 8 жезли

 

8 - те Меча се освобождават чрез Кулата и нещата започват да се развиват по 8 Жезъла.

Да, има проблеми, обсебвания, комплекси, но има и твърдост и целеустременост във връзка с тази продажба, така че според мен отговорът би трябвало да е положителен.

Линк към коментар
Share on other sites

Тези дни си говорих с картите и подредих най-изчистения Келтски Кръст, който някога съм виждала. За съжаление си нямам комп в момента, така че не мога да го покажа картинно. Става въпрос за развитие идния месец.

 

1+2 - Рицар Чаши + Кралица Чаши

3 - Кралица Пентакъл

4 - 5 Чаши

5 - Светът

6 - Крал Пентакъл

7 - Висшата Жрица

8 - Колесницата

9 - Императорът

10 - 2 Жезъла

 

Докато го гледах не ми и хрумна да добавям карти, но сега съжалявам, че не сложих на двата жезъла.

Картите ми говорят за потенциал, творчески потенциал, вдъхновение, които започват да се реализират, да приемат форма.

Или поне се надявам нещата да приемат тази посока, а не на нерви и скандали....

Мисля, че проблемите по 5 Чаши ме карат да поемам нещата в мои ръце и околните виждат Колесницата - целеустремена и действам дори без да се интересувам от мнението им.

Очевидно съм навлязла в нов етап по Светът и виждам реализирани мои творчески вдъхновения.

Много силно ми казва да си слушам интуицията, но смятам, че аз вече така или иначе работя с нея ;) Усещам вътрешния си път (т.е. правилната посока за мен).

Този Император обаче дали е надеждата ми за сигурност!?

Очевидно има някакво забавяне - и Императорът и 2 -та Жезъла са ми бавни карти... всъщност никога не съм усещала, какво точно казват 2 Жезъла. Така че ще ми е интересно да се върна след месец към тази подредба.

Харесва ми, че има дворцови карти, защото говорят за реални действия, а не само за състояния, т.е. няма да съм пасивна страна ;)

 

Гледам доста оптимистично, така че ще се радвам на коментари!

Линк към коментар
Share on other sites

Тези дни си говорих с картите и подредих най-изчистения Келтски Кръст, който някога съм виждала. За съжаление си нямам комп в момента, така че не мога да го покажа картинно. Става въпрос за развитие идния месец.

 

1+2 - Рицар Чаши + Кралица Чаши

3 - Кралица Пентакъл

4 - 5 Чаши

5 - Светът

6 - Крал Пентакъл

7 - Висшата Жрица

8 - Колесницата

9 - Императорът

10 - 2 Жезъла

 

Докато го гледах не ми и хрумна да добавям карти, но сега съжалявам, че не сложих на двата жезъла.

Картите ми говорят за потенциал, творчески потенциал, вдъхновение, които започват да се реализират, да приемат форма.

Или поне се надявам нещата да приемат тази посока, а не на нерви и скандали....

Мисля, че проблемите по 5 Чаши ме карат да поемам нещата в мои ръце и околните виждат Колесницата - целеустремена и действам дори без да се интересувам от мнението им.

Очевидно съм навлязла в нов етап по Светът и виждам реализирани мои творчески вдъхновения.

Много силно ми казва да си слушам интуицията, но смятам, че аз вече така или иначе работя с нея ;) Усещам вътрешния си път (т.е. правилната посока за мен).

Този Император обаче дали е надеждата ми за сигурност!?

Очевидно има някакво забавяне - и Императорът и 2 -та Жезъла са ми бавни карти... всъщност никога не съм усещала, какво точно казват 2 Жезъла. Така че ще ми е интересно да се върна след месец към тази подредба.

Харесва ми, че има дворцови карти, защото говорят за реални действия, а не само за състояния, т.е. няма да съм пасивна страна ;)

 

Гледам доста оптимистично, така че ще се радвам на коментари!

 

 

Здравей,

 

аз имам по-различно тълкуване от твоето.

 

Ако проследиш линията първа, втора, шеста, седма, девета и десета, всъщност виждаш Рицар чаши с Кралица чаши, които няма как да говорят за развитие и промяна, после имаш Крал пентакли и Императора, които доста си приличат, и то не по най-обнадеждаващите и позитивни характеристики.

 

Имаш, също така, и Жрицата на седма – отново никакво действие, само очакване, където Колесницата е по-скоро проекция на самата теб, какво се очаква от теб и с какво око гледат на теб другите.

Двойка жезли, от своя страна, сама по себе си не е никакъв отговор, тя просто ти казва, че продължаваш да се движиш в същото русло, поради липса на опции, особено като допълнение на Императора. Тези карти казват само едно – затягай колана.

 

Ако погледнем и другите карти, виждаме едни тъжни комбинации, каквито са Кралица пентакли с 5 чаши в основата, както и Светът с Крал пентакли.

 

Дори самият кръст на Рицар чаши с Кралица чаши и Жрицата, които създават безброй очаквания, и Император с двойка жезли накрая са достатъчни, за да се види тенденцията на ситуацията – за момента тя няма развитие.

Всъщност този мечтан цикъл и образ на цялостност, принадлежност и завършеност, който е представен от Светът, Кралица и Крал пентакли, е неосъществим заради така блокиращите Рицар и Кралица и петица чаши. Тук, малко иронично, чашите са действителността, не пентаклите, както се очаква от тях.

 

А какво показва един много груб анализ на тази подредба – от десет карти три са чаши, и то какви, четири за Големи аркани, и то какви отново, а останалите три са просто недействени.

 

Разпрострях се надълго и широко, но нищо.

 

Не искам да те обезкуражавам, просто такива са картите. Нареди си пак КК след месец и наблюдавай тенденциите :)

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

и двете ми допадате с тълкуването- за мен този КК на  Sha Angreal, е картина : -нужната доза искра,живец,светлина,  една ярка,голяма,видима пътеводна звезда.

лекуване-и процеса на възтановяване,онзи момент когато  няма  болест,само спомен че е била  до скоро тук...това ми е като усещане  по картите и ситуацията ...

онова което спира,или кой знае може пък да е за добро,понякога  и в мечти е добре да осъмнем-рицар чаши(дамата  не иска да е  дама,тя знае че рицаря  може повече,на него би му подхождало и да  греши)

 

висшата жрица , според  мои подредби когато съм я виждала на 7позиция и  ,обратна връзка -мога да кажа че- тя е тих процес,мисли,неяснота,разговор с себе си вътре, не е отшелник,но разговаряш с  тайния глас,вътре в теб,като търсиш истината у се беси,дали си прав  за това което правиш...

 

надявам се успееш да намериш  истината,свободата,защото мисля това  ти е нужно-по 2 жезли,преход,без задръжки,но имаш един император,на който трябва да  рзачупиш мирогледа...

Линк към коментар
Share on other sites

млада жена,изгубена,не знае пътя,верен или не,на къде да поеме,къде е сега...изобщо  не е хаус в живота,а тишина,но тягостна...

 

картите са  смесени,и прави и обърнати в колодата.

 

1- 3 жезли об

2- 5жезли

3- 2 жезли

4- 2 пентакли об

5 - крал пентакли об

6- справедливост об

7- императрицата

8- 3 пентакли об.

9- 5 чаши

10- 8 пентакли 0б.

 

...двойки,тройки,петици...жезли,пентакли...обърнати карти...

 

не виждам изход.наистина  застинал хаус.неизчистени сметки,неизказани думи,неизречени истини.

тази жена наистина иска промяна,но дали е готова. 2ж и 5 ч- плаши се от стъпката.

императрицата ,съветва да се следват  нещата от живота,да не се гледа на зад(3ж),

но об справедливост и обърнати 8 пентакли и обърнатите 3 пентакли- според мен  подсказват че тя е права за себе си, навярно е ядосана на някой(5ж) и това са  хора,лица,постъпки(3п об + крал п об) които са били срещу нея.

интересно...какво  следва,какво ще направи за себе си?

ето какво мился,ако продължи д се рови  в миналото(хубаво,лошо,казано,неказано)- хаби енергия,грешки,няма  яснота, справедливоста е обърната,което с тези осем пентакли , само обезсмисля  вложената енергия,хаби се напразно...мисля че ключа е императрицата-каквото има да става ще стане. не е ли готова,няма да стане...този страх от 5ч,плюс 8 пентакли-са спиране от нейна страна,няма действие,тя ли се самозалъгва(2п) или друг помага(3п) ???

Линк към коментар
Share on other sites

Като гледам картите и виждам очакване, тя не действа, застинала е. Има творчески зачатък, но като че ли дори не й хрумва да го ползва, просто чака някой друг да промени условията около нея.

Няма Справедливост докато не се хване в ръце - сама трябва да се издърпа. Да тръгне от една идея, а не да се отдава на много и различни пориви, които до никъде не водят.

Да диша дълбоко, да се усети жива е жизнено важно за нея....може би да медитира или просто да излезе сред природата, в планината, за да се зареди, вдъхнови!?

Линк към коментар
Share on other sites

 ...а не да се отдава на много и различни пориви, които до никъде не водят.

Да диша дълбоко, да се усети жива е жизнено важно за нея....може би да медитира или просто да излезе сред природата, в планината, за да се зареди, вдъхнови!?

 

Sha Angreal

 колко хубаво го каза , :)

Линк към коментар
Share on other sites

По КК на Меги:

Имаме само една Императрица на 7-ма позиция спрямо 200 малки аркани.

Защо този човек не си даде ясна сметка кой е и да престане да хвърчи в облаците? И да се надскача? Големи амбиции, малки възможности.

 

Нито драми има, нито преживяване, нито нищо. Всичко е проективно.

Това е моментна снимка на един егоизъм.

 

П.С. Обърнатите ти карти не работят още. Започни с по-кратки комбинации.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

обърнатите карти в кой момент се  наместват в реденето ? кога заработват?кое показва  че нещо не е наред с картите,едва ли ще е броя,

друго,когато се работи с обърнати, и  в подредбата на първа позиция се появи обърната карта, може ли да се каже че в тоя случай , нещо не е наред. било то поставен въпрос,грешни карти(условно  приемане на  грешно поставена колода,завъртяна по погрешка)

 

всъщност ако е важно  ще споделя за самата колода.

още когато я взех, си казах че с нея ще тегля  с обърнати карти. значи почти две години  тя си е  така,смесена...обаче рядко тегля с нея,по скоро я ползвам  за питания които са някак сантиментални,любовни, било за  красива любов или за  проблем пак в любов...та така,колода която не знае питане за пари,работа,бизнес и т.н. ,лично любопитство , какво става у съседите и т.н.(лека шега)

 

**********

 

но да, малки възможности,защото са го сложили да играе пешка това момиче, в онзи дом,и да носи на гръб цялата партия от фигури ... и все пак,виждам я че не изглежда добре.прави сте-трябва да си даде сметка,да хване нещата в ръцете си,(според мен това е проблема,тя знае много,но не знае как да постъпи)...не харесва облаците,знае че са празни,но не иска да се връща,или да бяга...оф...живот,трябва да се живее някак..

 

слънчеви почивни дни момичета

.

Линк към коментар
Share on other sites

Меги, за да не разводняваме темата за Келтския кръст, те моля да пишеш в една друга тема - Видове колоди Таро. Нека там да обсъдим кой с какви колоди работи и защо едни колоди са по-добри от други.

Освен това трябва да се изяснят и други важни неща, а именно - кога картите трябва да се изправят и защо.

Не можеш постоянно да държиш картите си вътре с обърнати карти. И една колода се ползва за абсолютно всички въпроси, че да заработи. Ето това са важни въпроси, които е хубаво да се обсъдят.

 

Хубави почивни дни и на теб :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

... :)...Да допиша започнатото по КК за фамилията...Тук според мен нещата няма да се развият по желаният начин,както го иска питащата...и то по вина на Краля жезли...може би брат...,който според мен е голям инат и държи неговите сметки да излязат,без да се интересува от общият резултат...,а оферта за продажба на имота все пак има...За мен "основата",каквато се явява 8 меч не дава положителен резултат и няма да се състои продажбата, ако родата не се събере и трезво  не осмислят нещата,без всеки да дърпа чергата към себе си...Основните препирни според мен са м/у питащата и Крал жезли...има още една дама-Кралица чаши,но ми се струва,че тя е по-безучастната...,а 4-ия не го виждам... :)...Питащата наистина е имала труден финансов период...поредицата 5 пентакли,10 пентакли и Кралица пентакли сочи линията на сегашната възможност нещата да се оправят...,но с последвалата я Кула очакванията ще се разбият...Ще се радвам на обратна връзка за резултат,за да видя как и дали съм се справила... :)...

Давам обратна връзка - няма никакво развитие, отношенията между наследниците са все така зле. Като историята за орела, рака и щуката.. 

Браво, нещата се развиха по описания от теб начин  :3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Съфорумци,

 

имам нужда от съвет. За първи път уж на шега, ама и не съвсем, хвърлих келтски кръст на приятелката ми. Досега не бях споделяла с нея тази ми моя страст. Та, става дума за дългогодишна връзка, вече приключила, но и двамата все още явно мислят един за друг. Нямат това, което се казва closure на англ. Опитвали са да говорят след това, но винаги е било доста болезнено. Приятелката ми има друга връзка, но е много по-различна от предишната. За жалост тя е основана само на разумни доводи и не й носи емоционалната наслада. Но не иска да я приключи. Келтският кръст, разбира се беше за първата връзка, а въпросът беше как ще се развият отношенията им.

 

1. Крал мечове

2. 8 пентакли

3. Крал пентакли

4. Смъртта

5. Асо мечове

6. 4 пент.

7. Дяволът

8. 2 меч

9. 3 пент

10. 3 мечове

 

Моето тълкуване беше, че тя все още се чувства свързана с него, но по лош начин, дяволски, като зависимост. Застоят и липсата на емоционалност в сегашната й връзка казах също. Ситуацията като цяло е, че той е непоклатим в отказа си да комуникира с нея (бившият, не сегашният), на каквото и да е ниво. Сякаш я е изтикал от ума си. И че той все още има какво да учи от отношенията им. На подсъзнателно ниво връзката им е трябвало да служи като трансформация. Пентаклите са ми много трудни за разкодиране що се отнася до връзки и романтичности...

И последно заради 3-те меча й казах, че в момента тя тъгува и я боли за всичко, което се е случило между тях.

 

Какво мислите?

 

пс. Много се извинявам, този пост беше за темата Келтски кръст, вероятно съм се зачела в тази тема и преди да пусна темата, не съм обърнала внимание. Извинявам се!

Редактирано от Chiron
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ето и моя кръст от вчера(ако знаех че е задушница нямаше да си гледам)

1рицар жезли

2дяволът и 5 меча

3кулата

4-7 жезъла

5-крал чаши

6-страшен съд

7-кралица мечове

8-светът

9-7пентакъла

10-9 меча паж пент и 6 жезъла

много негативни карти като цяло и тази кралица мечове,която олицетворявам с вдовица,самота...дяволът и 5 меча......9те меча. направо настръхнах. трябва да се боря за нещо без да се отказвам,крал чаши- доскоро съм се подлагала на манипулации и шантаж, страшния съд го виждам като нова гледна точка на нещата,светът е с мен иначе ,обкръжението ми помага,страх ме е че материално ще трябва да се ограничавам и ме чака много труд. и накрая тъга безизходица,но като изтеглих още 2 карти се успокоих и мисля че просто ме чака нов цикъл в живота нещо което не съм правила преди но ще е сполучливо .Вие какво мислите

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и моя кръст от вчера(ако знаех че е задушница нямаше да си гледам)

1рицар жезли

2дяволът и 5 меча

3кулата

4-7 жезъла

5-крал чаши

6-страшен съд

7-кралица мечове

8-светът

9-7пентакъла

10-9 меча паж пент и 6 жезъла

много негативни карти като цяло и тази кралица мечове,която олицетворявам с вдовица,самота...дяволът и 5 меча......9те меча. направо настръхнах. трябва да се боря за нещо без да се отказвам,крал чаши- доскоро съм се подлагала на манипулации и шантаж, страшния съд го виждам като нова гледна точка на нещата,светът е с мен иначе ,обкръжението ми помага,страх ме е че материално ще трябва да се ограничавам и ме чака много труд. и накрая тъга безизходица,но като изтеглих още 2 карти се успокоих и мисля че просто ме чака нов цикъл в живота нещо което не съм правила преди но ще е сполучливо .Вие какво мислите

 

Обясни третата карта, която си сложила до първите пресечни Рицар жезли с Дяволът? Защо слагаш допълнителна карта точно там?

 

КК ти кръст е проективен и е плод на твоите страхове, дори бих казала, че си страдала от форми на паническо разстройство (или фобийно), което още не е те напуснало. Твърде си тревожна и склонна към хипохондрийни мисли.

Черните краски на КК ти кръст обаче са неоснователни, поради един много прост факт: липсват пентакли, освен един-единствен и той е на 9 позиция, който може да се свърже и с мисли за бременност (и фактологическа, и емоционална в смисъл на обновление и нов живот) като контрапункт на чернилката в главата, в мислите ти.  Допълнителните (11-та Паж пентакли), не вземам под внимание, защото следва 10-та: 9 меча.

Единствената реалистична карта е 7-та, а именно Кралица меча, това е твоята оценка за самата теб, така ти се виждаш през собствените си очи. Изводът от целия този КК е единствено тази карта.

Линк към коментар
Share on other sites

Моят КК от днес(мисля,че е проективен поради струпването на Чаши,но вие ще кажете) 1-десетка чаши,2-петица пентакли,3-кралица на мечовете,4-върховната жрица,5-десетка пентакли,6-четворка мечове+принцеса на мечовете,7-деветка жезли(обърната)+принцеса на жезлите,8-деветка чаши,9-Звездата,10-тройка чаши+петица мечове.Притеснява ме също струпването на 9 и 10,мисля че периода в който съм е граничен и в крайна сметка ще има изход от ситуацията.Моля за вашето мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво да направи X мъж, за да започне да работи в ... фирма?

 

1. 3 Пентакли

2. 2 Чаши

3. Крал Жезли

4. 8 Справедливостта

5. 3 Жезли

6. 2 Жезли

7. 6 Чаши

8. 9 Пентакли

9. Паж Пентакли

10. 10 Пентакли

 

 

Първият му въпрос беше дали ще започне работа там и по картите ми се струва, че да. Но му казах, че е по-добре да питам въпрос, който не е с положителен-отрицателен отговор и зададохме горния.

3 П и 2 Ч означава - някакъв проект, нещо, с което да се представи, и то новаторско - по 2 Ж.

Крал Ж за мен е баща му, който по принцип е деспотичен и ми се струва, че тази работа може би е начин за X да се отскубне от силната фигура на баща си и да има по-добра позиция спрямо него. От друга страна X иска да стане един стабилен Крал Ж, или пък някой по бащина линия ще му помогне да започне работа там?

Справедливостта, заедно с 10 Пентакли - X ще заслужи тази работа един вид по съдбовен път, в смисъл - каквото си посял, такова ще пожънеш. 

3 Ж показва желанието му за нещо ново, нещо свежо, което да открие и да "покори", като нова работна сфера. Също го свързвам с 2 Ч - влюбването в идея.

2 Ж е един вид преход, освен това, което по-горе съм написала и в нея виждам единственият съвет по темата - а именно - нов подход, идея, с която да блесне и да го наемат.

6 Ч за мен е не само нещо в миналото, но и детството, може би за X тази възможност е свързана с по-ненатоварваща работа, но с добро заплащане (9 Пентакли), което вероятно му е "мечта".

9 П - Отстрани изглежда като доволен мъж, постигнал каквото е поискал, с тези 10 П накрая - наистина ще успее и ще се чувства удовлетворен. Паж П е копнежът му по тази работа, желанието му да се чувства удовлетворен професионално.

 

МОЛЯ, дайте мнение! Особено по въпроса, защото не мога да свържа картите като съвет, за какъвто всъщност питахме.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво да направи X мъж, за да започне да работи в ... фирма?

 

1. 3 Пентакли

2. 2 Чаши

3. Крал Жезли

4. 8 Справедливостта

5. 3 Жезли

6. 2 Жезли

7. 6 Чаши

8. 9 Пентакли

9. Паж Пентакли

10. 10 Пентакли

 

 

Първият му въпрос беше дали ще започне работа там и по картите ми се струва, че да. Но му казах, че е по-добре да питам въпрос, който не е с положителен-отрицателен отговор и зададохме горния.

 

Трябвало е да останете на първия въпрос, няма нужда от КК за подобен въпрос, 3 карти биха били достатъчни.

Едно интервю за работа би било също. :)

 

Притеснителното е, че в този КК няма нито един меч, т.е. липса на интелектуално усилие.

Особено при седма позиция - 6 чаши, дори не може да се нарече и кандидатстване за работа това.

10 пентакли пак ни връща в семейството.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Лиула, благодаря ти, че се включи, надявах се! Имаше Асо Мечове отдолу на тестето, винаги гледам там :) Крал Жезли е свързан с някакъв роднина, но не знам подробности... Тези 10 Пентакли дали са свързани с имоти по някакъв начин? Или просто означават материален комфорт? Какво имаш предвид с това, че ни връща в семейството?

Редактирано от Невяна
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Привет,

 

Ще помогнете ли с малко напътствия? Занимавам се с....да кажем благотворителна дейност, свързана с много и положителни, и отрицателни емоции. На въпрос какви емоции предстои да изпитам в близко бъдеще, подредбата е следната:

 

1. 10 мечове

2. 10 жезли

3. отшелник

4. крал пентакли

5. крал мечове

6. крал чаши

7. смъртта

8. дявол

9. кралица мечове

10. справедливостта

 

Много интересна ми се струва комбинацията и отразява точно емоционалното натоварване. Така ли е? Все още ми е трудно да правя точни връзки между картите. Но комбинацията ми е много натоварваща сякаш, трудна, тежка.  Ще съм благодарна на мнения. Справедливостта накрая означава ли, че нещата се случват така, защото просто така трябва да се случат? И всичките тези крале един след друг, конкретни хора ли би трябвало да значат в цялостната концепция или точно емоции?

Редактирано от Chiron
Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

 

Ще помогнете ли с малко напътствия? Занимавам се с....да кажем благотворителна дейност, свързана с много и положителни, и отрицателни емоции. На въпрос какви емоции предстои да изпитам в близко бъдеще, подредбата е следната:

 

1. 10 мечове

2. 10 жезли

3. отшелник

4. крал пентакли

5. крал мечове

6. крал чаши

7. смъртта

8. дявол

9. кралица мечове

10. справедливостта

 

Много интересна ми се струва комбинацията и отразява точно емоционалното натоварване. Така ли е? Все още ми е трудно да правя точни връзки между картите. Но комбинацията ми е много натоварваща сякаш, трудна, тежка.  Ще съм благодарна на мнения. Справедливостта накрая означава ли, че нещата се случват така, защото просто така трябва да се случат? И всичките тези крале един след друг, конкретни хора ли би трябвало да значат в цялостната концепция или точно емоции?

 

Ще бъда кратка.

Не превръщай живота си в отмъщение на живота си.

Не мисли, че си сама и самотна. Цялото натоварване идва от един прост факт - време е за промяна и в това няма нищо страшно, нито страдалческо.

 

Просто трябва да стъпиш на крака. И ако пътят е да бъдеш Кралица меча, то не се отказвай, но без самосъжаления, такива не са ти дадени по Смъртта на 7-ма позиция, накрая идва Справедливостта и тя не е награда, а извоюване на самата себе си от себе си.

Дяволът нека не те разбира, нека иска друго от теб, какво ти пука, ти имаш две пресечни тежки 10-ки :)

Имаш себе си, май от много време не си се имала.

 

Другата сюжетна линия обаче е Отшелникът, Крал пентакли, Крал меча, Крал чаши. Това е своеобразна стигма, затвор и кръст. Пещера, от която не искаме да излезе. Тази дуалност трябва да бъде превъзмогната, за да се осъществи идеята на двете десетки, на Смъртта, на Кралица меча и на Справедливостта. 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...