Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Келтският кръст


Деяна

Recommended Posts

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Така, да се върнем отново на Келтския кръст, като една от най-популярните, интересни и точни подредби в Таро.

Келтският кръст е мой, няма зададен въпрос, а и като цяло, няма нужда за този вид подредби, няма и време - нещо също ненужно, имайки предвид, че картите сами насочват кое важно и какво е времето, определено за събитията.

1. Умереността

2. 9 пентакли

3. Паж меча + 8 чаши

4. Ас меча + 3 меча

5. Кралица пентакли + Рицар чаши

6. 10 чаши + Магът

7. Справедливостта + Глупакът

8. 5 жезли + Дяволът

9. 6 жезли + Ас пентакли

10. 2 пентакли

11. 9 чаши

12. Влюбените

Едно уточнение:

Когато редя Келтски кръст, аз винаги слагам по 12 основни карти, като на първите 9 добавям и по една допълнителна карта. Редя по 12 карти от много години, още в началото на общуването ми с Таро стигнах до извода, че с 10 карти има незавършеност и затова реших да има и още 2 карти, за да станат общо 12. (Обикновено поставям по две допълнителни, но за да не ви обърквам излишно, този път сложих само още по една, а и виждайки комбинациите от по две карти, за трета нямаше място :) )

В моя Келтски кръст няма нищо "покъртително" на пръв поглед, но има комбинации от карти, които рядко могат да бъдат видени едни до други и съставляват, може би, 80% от анализа му.

Ще се радвам, ако се включите, без притеснения.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Аз като че ли съм от притеснителните:) но ще се опитам .

1. Умереността

2. 9 пентакли

Случва се нещо, ...може би съдбовно и като че ли се случва точно навреме, когато можем да го осъзнаем и приемем, когато сме в хармония и покой

3. Паж меча + 8 чаши -съзнателно сме крили зад показно хладнокръвие, едно разочерование, болка, но и надежда че може би ще дойде ден когато ще е по различно

4. Ас меча + 3 меча- на едно по дълбоко ниво - сякаш дори не сме осъзнавали колко ни боли , болезнени изтини, мъка

5. Кралица пентакли + Рицар чаши - Миналото - Една влюбена жена

6. 10 чаши + Магът -Време за деиствие за осъществяване, ...емоционален подем

7. Справедливостта + Глупакът -Питащият - дошло е време за поемане на одговорност, за миналото, за чувствата, емоционално състояние, придружено с нескрит ентусиазъм, възможност за ново начало, нещо се случва . Сърцето ни подскача, ....от радост :)

8. 5 жезли + Дяволът- Тук ми е малко жегаво, ....Някой гори от страст - поне така ми се струва

6 жезли + Ас пентакли-Среща , разговор, ..желан момент, мечта

10. 2 пентакли -преход

11. 9 чаши, 12 Влюбените - избор който ще доведе до осъществяване,до споделено удоволствие, взаимно щастие

Това е, ...струва ми се че тук има любов, изтрадана любов и щастлив край, ако взема предвид картите в позиция 8, ..и карти 11 и 12

има и много секс :D

Това е от моя скромен опит, ....надявам се да имам попадения и да съм усетила посланието, ...Беше ми приятно .

Очаквам мненията ви

Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли, не мога да разбера, защо навсякъде и във всичко се вижда секс и любов - в този Келтски кръст няма нито секс (интересно това по кои карти си видяла), пък и любов. Имам съвсем други проблеми да разрешавам и те не са от любовно естество.

Препоръчвам ти да се върнеш в Таро за начинаещи, откъдето всички тръгваме.

Тук основата верига е следната - Умереността с 9 пентакли, Справедливостта с Глупакът и 6 жезли с Ас пентакли, те са стожерът и ядрото за анализи.

И когато анализирате Келтски кръст, правете анализ на общата картина, свързвайте отделните звена в общо звучене, коментирайки детайлите, но не забравяйте общото послание и най-вече взаимовръзките между отделните позиции.

Кръстът е кръст, защото има рамене, има темели, има и връх. И някой е разпнат на него. Но кой е той, и най-вече защо е разпнат?

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

1. Умереността

2. 9 пентакли

3. Паж меча + 8 чаши

4. Ас меча + 3 меча

5. Кралица пентакли + Рицар чаши

6. 10 чаши + Магът

7. Справедливостта + Глупакът

8. 5 жезли + Дяволът

9. 6 жезли + Ас пентакли

10. 2 пентакли

11. 9 чаши

12. Влюбените

Болднатите карти ми направиха най-силно впечатление и тях като основни ще тълкувам.

Умереността и 9 пентакли - нуждаеш се от промяна или по-точно от уравновесяване и това ще се случи и то без много сътресения, лек преход, плавен по 9 пентакли.Ти ще намериш верният ключ към хармонията. На мен ми прави впечатление как в този кръст присъства и Дяволът, който е карта на неумереността и самата Умеренност, но това са мои разсъждения. Има объркана ситуация, неясна, като с вързани и оковани ръце /5 жезли, Дяволът/. Случвали са се нелогични неща.

Справедливост и Глупак - аз ги свързвам с 1 и 2 позиция - мисля, че има стремеж към постигане на уравновесеността, т.е. това е предопределено да се случи. Има и нова идея, замисъл, а преходът ще е лек. Тук човек тръгва с ясното съзнание за искана промяна, която е и необходима. Справедливостта показва и указва, че Умереността ще бъде постигната, везните ще се уравновесят.

6 жезли и Ас пентакли - разговор или известие, което ще е успешно или ще има разрушитено действие, но при всяко положение силно като изживяване, като преминаване по река, само че не се знае какво има на отсрещния бряг.

Тук виждам и една кралица пентакли, която иска да се осъществи, обаче тя е в състояние на емоция, поне засега /Кралица пентакли и Рицар чаши/.

Мисля, че питащия има силата да се справи с проблемите си и това, което го е дестабилизирало, и го знае и осъзнава.

Има ситуация на неизвестности, тази неизвестност е като отрова /Паж меча и 8 чаши/, но вече крайно време е всичко това да свърши, та макар и болезнено /Ас меча и 3 меча/.

И като последно, което виждам по кръста е, че всичко зависи от питащия .

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам защо отделяте такова значение на 6 жезли и Ас пентакли. Да, интересна и важна е като комбинация, но погледната през призмата на една Справедливост + Глупакът (7-ма позиция), тя тотално се обезсмисля.

Оста 1/2 през 7-ма до 9-та дава най-много информация и е ключова за всеки Келтски кръст. Неслучайно и на седма е Справедливостта - тя знае и няма и как да е иначе, че 6 жезли е невъзможен хоризонт, дори и желан. Това дори не е и среща, дори не е и разговор, не. Все едно да искаш да получиш нещо, без много усилия обаче :)

Е, Иветке, няма да стане. Никога не е ставало, няма да стане и сега :)

Не забравяйте каква позиция е 9-та, припомнете си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,надявам се да помогнете с коментар и да ми кажете къде греша в тълкуването си.

Ето и моят КК,на въпрос за отношения.

1.Обесен

2.Съдът

3.5М

4.ПажМ

5.8Ж+Кула

6.2Ж+9Ж

7.5П+8П

8.АсоЖ

9.Луна+4П

10.4М+Светът

Много бързо се развили събитията,за кратко всичко е свършило,като гръм от ясно небе,мисля поради незнание,недоизясняване,недоизказване на много неща(8Ж+Кула)

Страшен емоционален срив и безсилие,тягостност(Обесен+Съд)Всичко е отишло по дяволите,провал,самосъжаление и озлобление.Емоционалния дискомфорт идва от отчаянието и безисходицата,копнежа,дългото и безнадежното очакване за ново начало,нов опит(ПажМ+5П+8П) Надявам се или се страхувам от някакви фалшиви изкушения(Луна+4П) Тенденциите-двуомене,напрежение и инат,страх от промени(2Ж+9Ж) Резултатът-след застоя и изолацията събирам сили да се изправя на крака,идва силна енергия,която ще ме изведе от летаргията.

Линк към коментар
Share on other sites

1.Обесен

2.Съдът

3.5М

4.ПажМ

5.8Ж+Кула

6.2Ж+9Ж

7.5П+8П

8.АсоЖ

9.Луна+4П

10.4М+Светът

Златна, като цяло не виждам нито една светла карта. Звучи отчаяние и раздяла. На мен ми се набиха на очи следните позиции - 5, 7. 9. Като прибавим и Обесения и Съда, става още по- натоварено с отрицателни емоции и много тъга. 5п и 8 п. много ясно показват твоето усещане - Кулата и 8 жезли - срив, макар и неочакван за теб. Луна и 4 п - много тъжно, много.....оставям ги без коментар....

Колкото до Паж мечове и 5 мечове си мисля, че това е човек, който не заслужава толкова внимание от твоя страна.

Тези карти носят обида.нараняване

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и моят КК,на въпрос за отношения.

1.Обесен

2.Съдът

3.5М

4.ПажМ

5.8Ж+Кула

6.2Ж+9Ж

7.5П+8П

8.АсоЖ

9.Луна+4П

10.4М+Светът

Първо искам да те попитам защо не изписваш боите на картите?

Болднатите карти са най-силни в този келтски кръст.

Обесен и Страшния съд - светът ти е с главата надолу, не знаеш кое ти е небе, кое ти е земя. Намираш се в емоционална мелачка. Дълго време, прекалено дълго си отлагала проблем или ситуация. Сега няма накъде да мърдаш вече. Дълго си подтискала нещо.

Обесен и Съда спрямо 5 пентакли -Тук има едни бездомни отношения или чувства, където няма къде да се приютят. Скитащи емоции, не можещи да намерят своя пристан. Ако касае любовни отношения изключително трудни, почти невъзможни и като ги свържа с Обесения и Съда става взрив от забавени реакции, страх от това да се погледне истината в очите, а сега вече няма мърдане. Упадъка е налице.

Обесен и Съда спрямо Луната. Залязващи емоции, отношения, невъзможност за каквото и да е развитие. А и самата ти вече нищо не очакваш. И всичко това е от доста дълго време, само че то е проточвано до без край. А ти си сграбчила и не пускаш нещото или човека да си отиде. Мисля, че това съчетание описва твоята душа. Имаш огромни страхове, направо чудовищно огромни.

Имаш 4 меча и Светът - обмисля се как да се постави или да се каже край на нещо. А този край е единствения завършек на тези отношения. Те са като болест за теб.

Възможно е да не ти е било нещо ясно или известно по Паж меча. Имала си представи, очаквания вероятно за човека, за отношенията Ви, но всичко това не е имало здрави устои, основи и много бързо, дори неочаквано са рухнали /Кулата/.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,надявам се да помогнете с коментар и да ми кажете къде греша в тълкуването си.

Ето и моят КК,на въпрос за отношения.

1.Обесен

2.Съдът

3.5М

4.ПажМ

5.8Ж+Кула

6.2Ж+9Ж

7.5П+8П

8.АсоЖ

9.Луна+4П

10.4М+Светът

Много бързо се развили събитията,за кратко всичко е свършило,като гръм от ясно небе,мисля поради незнание,недоизясняване,недоизказване на много неща(8Ж+Кула)

Страшен емоционален срив и безсилие,тягостност(Обесен+Съд)Всичко е отишло по дяволите,провал,самосъжаление и озлобление.Емоционалния дискомфорт идва от отчаянието и безисходицата,копнежа,дългото и безнадежното очакване за ново начало,нов опит(ПажМ+5П+8П) Надявам се или се страхувам от някакви фалшиви изкушения(Луна+4П) Тенденциите-двуомене,напрежение и инат,страх от промени(2Ж+9Ж) Резултатът-след застоя и изолацията събирам сили да се изправя на крака,идва силна енергия,която ще ме изведе от летаргията.

Здравейте на всички!

След известно отсъствие се включвам и аз.

Аз имам малко по-различно мнение за твоите карти. Тук изобщо не виждам развитие на нищо, въпреки Кулата и Страшния съд. Кулата тук не е избавление, а щеше да е хубаво да е. Колкото до първите две карти, това е комбинация, която може да трае с години, и тя наистина трае, защото касае неща много отвъд отношенията, за които си питала - тя показва атитюд, който предварително проваля и обрича всичко. Като прибавим и Луната на 9 позиция с 4 пентакли, не очаквай нещо да се случи.

Не бих залагала и на Светът. Ако след него имаше карта като 6 пентакли, например, щеше да е друго. Светът, сам по себе си, не би могъл да ти донесе нищо в случая, дори и край. Даже, бих казала, напротив, той е по-скоро като подпис, който удостоверява статуквото на ситуацията. Не виждам мърдане от тия карти, нито развитие. Своеобразно погледнато, доста тъжен келтски кръст.

В крайна сметка, тук има само несъбитийни големи аркани, и ниски малки такива, които пак до нищо не водят. Не знам за какво си питала, но няма и значение, защото картите няма какво да ти отговорят. Бих те посъветвала да си общуваш по-често с тях, ако искаш да ги ползваш и за в бъдеще, и да разшириш диапазона на въпросите, които задаваш.

Но не ангажирам никого с мнението си :)

Линк към коментар
Share on other sites

От Келтският кръст на златна, правя следния извод: Обесеният, Страшният съд, Луната. Обектът е 5 пентакли. Т.е. този, който пита, който реди подредбата.

Каква любов има тук, най-вече какви взаимоотношения? Това е един самотен танц.

Дори и да прозвуча грубо - стегни си, за теб е по-важно да работиш и да си удовлетворена в социално отношение, загърби всичко останало.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за коментарите.Доста тъжен келтски кръст,който тотално разби надеждите ми.

Златна, благодаря и аз за интересния Келтски кръст.

Но, би трябвало и ти да си стигнала до същите изводи, при условие, че не от вчера се занимаваш с Таро и картите са ясни.

Тъжен, весел - това е положението. Има и по-тежки ситуации и любовта не е от тях.

Любовта е преходна, трябва да се свикне с това. И често, много често е измамна, или по-точно, ние сами сме се измамили. Човек трябва да има други приоритети.

Имаш 4 меча и Светът, ще преболедуваш, само не замествай една празнота с друга :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой има желание да коментира, ще ми е наистина интересно. Този келтски кръст е за отношение на някого към мен. По позиция 8 се разбира, че е има проблемна комуникация (недоразумения) и сърдения дори.

1.Звезда+7жезли

2.Кралица Жезли+5чаши

3.9жезли+2чаши

4.Император+Ас пентакли

5.10чаши+Ас жезли

6.9меча+паж чаши

7.Смърт+Страшният съд

8.паж меч+Справедливостта

9.6чаши+Ас меч

10.Колесницата+7пентакли

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой има желание да коментира, ще ми е наистина интересно. Този келтски кръст е за отношение на някого към мен. По позиция 8 се разбира, че е има проблемна комуникация (недоразумения) и сърдения дори.

1.Звезда+7жезли

2.Кралица Жезли+5чаши

3.9жезли+2чаши

4.Император+Ас пентакли

5.10чаши+Ас жезли

6.9меча+паж чаши

7.Смърт+Страшният съд

8.паж меч+Справедливостта

9.6чаши+Ас меч

10.Колесницата+7пентакли

Ще тълкувам подредбата, като пиша и взаимовръзките на картите.

Ти се бориш за нещо, което е вече толкова далечно от теб, дори недостижимо, но се чувстваш длъжна да го направиш, напук на всичко, което се случва. Искаш Звездата отново да грее, но дали си заслужава. Тя е студена, не може да топли.

Звездата и 7 жезли спрямо Смъртта и Съда. Съкрушена си. Борбата ти е била тежка. Искала си силна промяна, но уви имало е такава, но не ти е харесала изобщо. Проблеми си имала и то отдавна. Честно казано не ми харесва, че след Смъртта е Съда. Има забавяне, протакване. Промяната ти ще е продължителна.

Звездата и 7 меча спрямо 6 чаши и Ас меча. Искаш си миналото, отново да бъде всички по старому. Искаш вниманието, радостта, свободата.

Тук има идея, която бавно узрява и някой от Вас няма да се откаже от нея.

Иначе като цяло виждам една жена чудеща се какво да прави. Има дори и обида. Проблем също, трудна ситуация или обстоятелство, което е трудно да се преглътне. Има дори и съмнения.

Това мисля аз по твоя Келтски кръст :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Лора за тълкуването!

Въпросът ми бе за отношението на друг към мен. Аз бях тази, която нанесох обидата и честно казано не съжалявам, защото беше време този някой да се осъзнае. Добре е човек да знае границата и да не я прекрачва ;)

Добре е, че на 7ма е Смъртта със Страшният съд, според мен. Дава ми надежда, че най-накрая ще се поеме отговорност и реши, че досегашното поведение е смехотворно и неотговарящо на ситуацията. Наложителна е тази трансформация.

Това, което ме затруднява тук е 10-та позиция и по-точно 7пентакли стоящи до Колесницата :(. Някаква идея?

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и от мен един Келтски кръст. Нямам въпрос на него.

1. Папата

2. 9 чаши, Кралица чаши

3. 7 пентакли, 7 меча

4. 4 жезли

5. Кулата

6. 5 пентакли, Императрицата

7. 4 меча, 4 пентакли

8. Колесницата

9. Рицар меча, 10 жезли

10. 9 меча, 9 жезли

Вие сте :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Лора, имам усещането за ограничения, дори и натиск в този КК. Емоционален живот (или блян) срещу статукво (от дълго време установена постановка) води до конфликт, който ясно личи в 9 (страх от скандал или желание да се освободи от товарът) и 10 (скованост и неадекватност - "страх лозе пази")позиций . Ситуацията е от скоро - по 8-ма и е в следствие на 5-та Кулата. Изчаква се подходящ момент, който обаче няма да дойде (плановете от 3-та не се осъществяват по 6-та). Ако нещо е обещано, няма да се случи или ще е провал. Този от 7-ма не ще се помръдне(пасува засега).

И още нещо, може и да греша, акцентът е Папата - традиционализма, общественото мнение дори, и моралните норми.

Метафорично казано "плаща се данък обществено мнение".

Това е което мисля.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя с вас две подредби :) , защото първата касае отношения между съпрузи и въпросът ми беше: Как се отразяват върху мъжа отношенията със съпругата му? Картите са:

1. Висшата Жрица

2. Справедливост

3. Слънце + Отшелник

4. Кралица пентакли + Ас меча + Кралица меча

5. Паж жезли + Сила

6. 6 чаши + Рицар чаши

7. 5 жезли + 4 пентакли

8. 10 пентакли + 2 чаши

9. Звезда + 10 чаши

10. 4меча + 3пентакли + Обесен

Според мен мъжа си има заигравка с друга жена /Кралица пентакли и Кралица меча/, но нямат връзка заради Паж жезли със Силата, т.е. той се въздържа от развитие на отношенията това се вижда и на 7 позиция /5жезли и 4пентакли/ Ако греша или пропускам нещо ме поправете.

След тази подредба реших да направя още една, като въпросът, който зададох беше:

Има ли друга жена в живота на Х и как тази жена влиае върху него?

1. 9жезли

2. 2 пентакли

3. Слънце + Обесен

4. Умереност + 4 жезли

5. Света + Справедливост

6. Крал пентакли + 2жезли+8чаши

7. Ас жезли + Отшелник

8. Паж пентакли + 10чаши + 2 чаши

9. Крал жезли + 10жезли + 7меча

10. Силата + 5жезли

Струва ми се, че двете подредби се допълват взаимно, май на тоя човек не му е лесно /Слънце с Обесен/, но той ще направи това, което трябва и е редно. Как мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

На бърз прочит и без да анализирам мисля, че се търси под вола теле :) За мен няма друга жена, а само големи претенций от наговата си такава :) Ще се кротне :)

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя с вас две подредби :) , защото първата касае отношения между съпрузи и въпросът ми беше: Как се отразяват върху мъжа отношенията със съпругата му? Картите са:

1. Висшата Жрица

2. Справедливост

3. Слънце + Отшелник

4. Кралица пентакли + Ас меча + Кралица меча

5. Паж жезли + Сила

6. 6 чаши + Рицар чаши

7. 5 жезли + 4 пентакли

8. 10 пентакли + 2 чаши

9. Звезда + 10 чаши

10. 4меча + 3пентакли + Обесен

Според мен мъжа си има заигравка с друга жена /Кралица пентакли и Кралица меча/, но нямат връзка заради Паж жезли със Силата, т.е. той се въздържа от развитие на отношенията това се вижда и на 7 позиция /5жезли и 4пентакли/ Ако греша или пропускам нещо ме поправете.

След тази подредба реших да направя още една, като въпросът, който зададох беше:

Здравей, аз ще ти тълкувам само първият Келтски кръст.

Мисля, че всичко си знае питащия. Тук няма нищо скрито, дори и при наличието на Жрицата. Знае се защо отношенията са на това дередже. И всичко това не е от скоро и той знае това. Чувствал го е отдавна. Отношенията не са "топли".

5 жезли и 4 пентакли имаш на 7-ма - обида има , голямо вторачване в нея. Хем нещата не са ясни съвсем, хем се твърди, че са.

Жрицата спрямо 5 жезли и 4 пентакли, вкопчване в една неяснота. И в същото време голямо вътрешно напрежение.

Жрицата спрямо Звездата и 10 чаши. Иска се Звездата едва ли не да донесе щастието, спокойствието. И то да падне от там, където вече е студено. Надява се на ново начало, на ново развитие на отношенията.

На 10-та имаш 4 меча, 3 пентакли, Обесен. Нищо чудно някой да е говорил, нещо да е казал, или разпространил. Има отдалечаване, едни самотни отношения, емоционални терзания. Но си мисля, че за пред обществото се прави, че все едно всичко е наред.

За мен тези хора, макар и съпрузи са отдалечени, но в тези отношения се намесват и други хора, на които не им е това работата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пускам един интересен Келтски кръст, адресиран към особен случай. Предлагам на когото иска да се опита да види каквото може в него, аз съм горе-долу запозната със случая, и няма смисъл да давам коментари.

1. Крал чаши

2. Дяволът

3. Рицар жезли, Кралица жезли

4. 2 пентакли, 9 чаши

5. Паж пентакли, Колелото

6. 5 меча, Луната

7. Светът, 9 пентакли

8. Асо меча, 9 меча

9. 8 чаши, 5 чаши

10. 8 меча, Кулата, Силата

Има много неща по въпроса, които не знам. Така че, който иска, нека се опита - какъв е горе-долу проблема, за какъв човек става въпрос, каква е обстановката, главните дефицити, какви са прогнозите и така нататък. Сигурна съм, че ще е полезно като Таро-опит.

Линк към коментар
Share on other sites

1. Крал чаши

2. Дяволът

3. Рицар жезли, Кралица жезли

4. 2 пентакли, 9 чаши

5. Паж пентакли, Колелото

6. 5 меча, Луната

7. Светът, 9 пентакли

8. Асо меча, 9 меча

9. 8 чаши, 5 чаши

10. 8 меча, Кулата, Силата

Напоследък преоткривам колко е приятно тълкуването на Келтския кръст, а толкова бягах от него преди.

Мисля, че тук има проблем или ситуация на която се гледа изключително тежко или тя самата е тежка. Дори има "криене" в това. Дяволът държи в окови човек или хора, но си мисля, че е по-скоро човек с проблем в този Келтски кръст. Има нещо, което не може да се изрази, нещо пречи, много силно вглеждане и вглъбяване във вътрешния свят.

На седма имаме Светът и 9 пентакли. Иска се отърсване от проблема, да се премине отвъд, да се свърши най-сетне, но по лесния начин, обаче дали ще се успее. Може би 9 пентакли дава някакъв шанс.

Крал чаши спрямо Светът и 9 пентакли - няма достатъчно вяра в тези карти. Има един вътрешен свят и излизане от него не би имало. Имаме състояние,което е силно емоционално, вкопчване в нещо, което може да помогне поне за момента.

Крал чаши спрямо 8 чаши, 5 чаши - имаме човек, който се отправя нанякъде, иска да остави нещо зад гърба си, което вече прекалено много тежи, но го чакат 5 чаши - тъжното вглеждане в това, че е можел да направи и още нещо.

На 10-та позиция, узнато е нещо и то е било много неприятно, което е срутило много представи, но същите не са имали здравите устои, дори се полагат усилия, на моменти нечовешки да се укроти това, което мъчи и разяжда отвътре.

Друго какво мисля, за момент е имало разрешаване на проблема дори и кратка радост, че нещата вървят на добре, но само дотук / 2 пентакли, 9 чаши/

Иска се да се осъществи Светът, но дали ще може и дали ще се има силата да се премине през всички "препъни камъчета", които може би се оказват подводни камъни. Може би човекът е още малък, слаб за всичко, което го очаква /Паж пентакли/.

Искам да попитам по Луната - болест ли има или нещо друго?

За мен картите Дяволът, Луната, Рицар жезли и Кралица жезли говорят за един процес, който бързо се развива.

Ще се радвам на обратна връзка :) .

Линк към коментар
Share on other sites

По келтския кръст Lifetime, ако кралят чаши е описващ наистина човека от питането, май се пече на силен огън,страсти които бушуват,а трябва да се крият.Привидно показва увереност,но май всикчо е слабост и незнание как да върви ,с кой да върви.Можеби е търсил нещо поемайки по този път,историята му е започнала като на шега,и тя е била друг свят за него,онзи искания като за реален.

Пречката да е такъв е нуждата на отказ от себе си,и онова което е създал,което има като реален живот.Трябва да остави нещо,да каже,изкрещи,може би ще му олекне,но незнанието го плаши,след действията му.Той е вулкан,който набира енергия да изригне,под налягане е , но сам трябва да се справи...

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...