Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Келтският кръст


Деяна

Recommended Posts

Лиула, благодаря ти много!

 

Много вярно тълкувание, което аз не успях да облека в думи, както теб. Стоя, гледам картите и сякаш усещам посланието им, но не мога да го изразя правилно.

 

Последната ти редакция ме заинтригува...

 

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Как да си помогна,за да успея в дадено нещо...

1-крал чаши

2-4жезъла

3-2пент.

4-3 меча

5- 9чаши

6-10 жезли

7-рицар чаши

8-6жезъла

9-2меча

10-7жезли

Като цяло пречките няма да са сериозни,аз поне така го виждам, трябва да претегля внимателно всички плюсове у минуси преди да предприема нещо,няма да мина и без депресия,която ме е налегнала от известно време.В близко бъдеще ще се ангажирам с много задачи и отговорности,които съм пренебрегвала до скоро. Рицаря чаши ми е много странен.....да всяко мое действие е подвластно само на емоции,без да слушам разума.Изхода ит всичко това е,че решението ми ще бъде осъждано от близки и не толкова близки хора и ще трябва да защитавам убежденията си.Ще се радвам някой да коментира,макар че с тези чаши на 1 и 7 позиция точно ме съмнява нещо....

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Как да си помогна,за да успея в дадено нещо...

1-крал чаши

 

Аз не виждам пречки и от там нататък проблем няма. Единственото което може да те спре е ти самата да решиш, че не ти се занимава с това начинание и да се откажеш имайки предвид природата на Краля чаши, които често сменя мненията си. Овен това имаш на 7ма позиция Рицар чаши, които според мен отново допълва Краля чаши и начина по които съм го изтълкувала, т.е. ти сама да се откажеш. 

Имаш 6 жезли на 8-ма позиция, което е добре. Отново нямаш пречки, напротив! 

10 жезли на 6та позиция показва, че ще имаш доста отговорности, които може да ти натежат по някое време. Предизвикателства разни.

Линк към коментар
Share on other sites

Супер мерси и аз горе долз така го разтълкувах :) ще ми е интересно мнението на Лиула ако има време да коментира,тя никога нищо не спестява. Просто заради чашите помислих да не е проекция,иначе си отгговаря на мен-емоционална съм и някой път затова си меня решенията :)

Линк към коментар
Share on other sites

След този Келтски Кръст, който направих съвсем спонтанно, си обещавам в следващите месеци да не питам нищо за мен  :) .

 

1. Кулата

2. 8 чаши

3. Асо жезли

4. Крал чаши

5. Кралица пентакли

6. 3 чаши

7. Силата / Глупакът, 2 меча

8. 3 пентакли / 2 пентакли, Висшата жрица

9. Колесницата / Рицар пентакли, Крал жезли

10. Рицар меча / Страшният съд, Обесеният

 

Кулата вече се е състояла и има една тъжна равносметка и отпътуване по 8 чаши. Накъде - към Асо жезли. Идея някаква, неясно желание за ново начало. В корена на проблема - Крал чаши.. На 7-ма позиция - един полудял Глупак, приклещен от Силата и 2 меча. Фантазира си, че може нещо да промени. Осмата позиция ми се струва като продължение на Краля чаши - приказки, приказки, залитане от едната крайност в другата и .. нищо конкретно. Деветата позиция ми изглежда проективна с тази Колесница, а и съчетанието - Рицар пентакли с Крал жезли - направо абсурдно.  Страшният съд се задава с невероятна скорост по Рицар меча и какво следва след това - един Обесен, едно голямо нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

A когато задаваш едни и същи въпроси за отношения между двама човека, упорито и упорито, Таро става буквално откровен и ти казва "просто спри". Но му благодаря...

 

Отшелник

асо чаши

8 меч

5 чаши

8 чаши

3 чаши

колесница

10 жезли

10 меча

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Случи ми се нещо ужасно, нелепо, с ужасен край. Днес келтският кръст ми каза:

 

висша жрица

7 жезли

империатрица

3 меч

5 пентакли

маг

рицар меч

слънце

кула

10 меч

 

Предстои ми борба, аз знам точно срещу какво ще е. Знаех, че един ден трябва да я започна. Да, сърцето ми кърви, защото вече не съм в състояние да бъда империатрицата с нейните качества. Страхувам се да напусна стария си свят. И тези 10 меча отново и за пореден път като последна карта...По слънцето и магът - мога ли да се надявам....

Редактирано от Chiron
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай ако омаловажа проблемът ти но според мен ти имаш достатъчно сили да се справиш. Жрица и 7 жезли с Рицар меча :) показват според мен именно това. Какво от това, че 10 меча е последна? Това е малко или много драматизиране. Ще отмине този момент на депресия ако мога така да го нарека и ще видиш, че излишно си писала така отчаяно по тази тема.  

И още нещо, Кула с 10 меча - Кулата знаем какво значи, а 10 меча много често ни показва, че е време да изоставим онова, което отдавна е "мъртво", онова което е загубено, което е изчерпано. Няма да се върне нищо от старото. 

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Ще ви помоля за помощ, защото съм съвсем новак с картите!направих КК как ще се развият отношенията между мен и Г.К. в любовта за 3 м

1.проблема-8м
2. допълнителни обстоятелства-Съд
3.това за което си мислим-Дявол
4.това което чувстваме-паж жезли
5.минали събития-Слънце
6.Бъдеще-9п
7.Нейната гледна точка-Асо меч
8.неговата гледна точка-Император
9.надежди и страхове-7ч
10.Резултат -9ч
аз си мисля че въпреки всички проблеми и отдалечаването при нас нещата ще се оправят-9п и 9ч ме карат та мисля така
Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте! Ще ви помоля за помощ, защото съм съвсем новак с картите!направих КК как ще се развият отношенията между мен и Г.К. в любовта за 3 м

1.проблема-8м
2. допълнителни обстоятелства-Съд
3.това за което си мислим-Дявол
4.това което чувстваме-паж жезли
5.минали събития-Слънце
6.Бъдеще-9п
7.Нейната гледна точка-Асо меч
8.неговата гледна точка-Император
9.надежди и страхове-7ч
10.Резултат -9ч
аз си мисля че въпреки всички проблеми и отдалечаването при нас нещата ще се оправят-9п и 9ч ме карат та мисля така

 

 

 

Каквито надеждите, такива и резултатите - захарен памук. Картите всъщност са достатъчно ясни, но тълкуването ти е daydreaming. Това, че позиции 6 и 10 са писани като "краен резултат", изобщо не означава, че трябва да гледаш само тях и да стискаш палци да са, хм, любовни. Иначе какъв би бил смисъла да редиш Келтски Кръст? Пробвай с три карти, задай по-конкретен въпрос и потърси отговорите на по-съществени въпроси, например: Какво ви е довело до това положение (тъй де, ако не си го знаеш вече). Ако искаш да получаваш отговори, научи се да разплиташ възели, не само чрез Таро :) А тук - погледни 5, 9 и направи справка с 8... според теб тия 9 чаши какво "оправят"?

Линк към коментар
Share on other sites

лепрокон4о-в картите ти, виждам само страх,неадекватност,ненамеса,нерешителност,и едни  7 чаши завързани,поставени в центъра на 8м.това  е за теб  и него в тези три месеца,за които питаш.

дявола дори е на издихание-заради :

7.Нейната гледна точка-Асо меч
8.неговата гледна точка-Император''
-язък за паж жезли,удавяш го в 7 чаши...
8 меча,наместо да я разкараш,както пише в темата за малки аркани ,че е за около седмица,ти ще я оставиш и ''ще я заобичаш'' в тоя случай(9п-9ч)...
Линк към коментар
Share on other sites

аз имам комбинация от три карти,заради които изтегих КК.

засягат емоционално и психично състояние на жена  и нейното поведение

8 меча-10 чаши- 6 меча

 

1-сънце

2-справедивост

3-императрица

4-обесен

5-10 пентаки

6-2 чаши

7-кралица чаши

8-жрец

9-кула/доп-4пентаки

10-смър/доп-крал чаши

 

Тази жена е видяла много,но тя си го е направила сама.

Онова което сега усеща,или се плаши да не се сбъдне,е че  може би някой ще я съди за постъпките и поведението и.

Красивия период в който е била,или е вярвала че контролира отминава.

невъзможността на моментни действия,и това че губи позиция,почва(обесен,императрица,кула,4п),я кара да вярва че ще се  оправи,и  е започнала да залага на личен контакт с човек,негово одобрение,съчуствие.или просто лична промяна на поглед и позиция-(2ч-смърт-кра ч)

10п миналото и кулата с 4 пентакли,дори и провесения- застой,удържане на кулата,за сега,но е ясно че страха е голям,не разбирам,какво пази,кое е ценно за нея?тя отдавна няма нищо(10пмин)

едва ли е връщане на старото,като дух,който не иска да се отдаде на смърта,не вярва че тялото е мъртво,и влиза в ролята на краля чаши

има ли морал тази жена(жрец)-и дали крал чаши , няма да  утежни , и така  тежкия КК , за нея(според мен)...

-каквото повикало това се обадило...

 и тези три карти-8м-10ч-6м-на къде е  поела,май е без посока,идеята е ясна възтановяване,но дали ще поиса да се излекува,или ще остане в собствения си капан на мисли,желания-водени от личен егоиъзъм,не надежда.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте! Ще ви помоля за помощ, защото съм съвсем новак с картите!направих КК как ще се развият отношенията между мен и Г.К. в любовта за 3 м

1.проблема-8м
2. допълнителни обстоятелства-Съд
3.това за което си мислим-Дявол
4.това което чувстваме-паж жезли
5.минали събития-Слънце
6.Бъдеще-9п
7.Нейната гледна точка-Асо меч
8.неговата гледна точка-Император
9.надежди и страхове-7ч
10.Резултат -9ч
аз си мисля че въпреки всички проблеми и отдалечаването при нас нещата ще се оправят-9п и 9ч ме карат та мисля така

 

 

Здравей, в този форум вече няма теми за съвсем начинаещи в Таро. Моля четете първо Насоки за форум Таро.

Благодаря за разбирането.

Линк към коментар
Share on other sites

Меги мерси. До Джи нормално е човек в началото да не знае, потърсила съм помощ, за да се науча. Все пак форума нали е затова да се учим или вие само професионалисти приемате в този форум  :3d_157:  

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Ок Луила незнаех, че не трябва да се пише в тази тема от такива като мен...

 

Нищо лично, такива са новите правила. Понатрупай опит и се върни при нас :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, момичета  :) !

Пускам един Келтски Кръст, който ми се стори ясен като послание. Въпросът е за мъж - за ситуацията към момента и дали ще има някаква промяна.

 

1. Справедливостта

2. 5 чаши

3. Звездата

4. 4 меча / 7 чаши

5. 2 чаши

6. Крал Чаши / Смъртта

7. Паж меча

8. 7 меча / Кралица Чаши

9. Асо меча / Императрицата

10. 10 жезли / Рицар пентакли

 

Горчивата чаша на Справедливостта е изпита, везните са се наклонили, а ако приемем 5-тата позиция за недалечното минало - смятам, че и щастието по 2 чаши е било краткотрайно и мимолетно. На 7-ма позиция е Паж меча - мисля си, че този мъж изпитва страх, прикрива се и няма сили ( поне на този етап ) да промени нещо, да действа. Смятам, че има страх от признаване и изясняване на ситуацията пред жена от близкото обкръжение, може би майка или съпруга ( Асо меча с Императрицата на 9-та позиция ). Сякаш е осъзнал и приел болката си по Звездата и се е затворил в свой собствен свят ( 4 меча и 7 чаши ). Крал Чаши със Смъртта ми изглежда като състояние, което дълго няма да се промени или преходът по 10 жезли с Рицар пентакли ще е труден и продължителен.

Редактирано от tanya84
Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво мисля аз за картите.

След краткотрайна радост или увлечение (2 чаши) следва отрезвяване и осъзнаване на илюзиите, отдръпване и затваряне в себе си, досада (7 чаши, 4 меча, 5 чаши)  Ситуацията е закономерна по Справедливостта.  В нея има неискреност, има нещо премълчано, потайно (паж  меча). 

В момента мъжът е дистанциран по Звездата и не налива емоции в случката. Това е женен мъж (крал чаши). Този, на когото  се доверява е близка жена и той споделя с нея. (7 меча и Кралица чаши)  В същото време се страхува от действията на друга жена. (Асо мечове и Императрицата)

Каквото и да се случи, този мъж ще си носи кръста с приемане. (10 жезли, Рицар пентакли)

 

Тук незнам дали този мъж ще остане женен, заради Смъртта до Краля чаши или статуквото ще се запази, но ще се опразни от съдържание.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ето и един КК от мен, от днес:

 

1. Отшелникът (Паж пентакли)

2. Ас меча

3. Глупакът

4. Паж меча (Ас пентакли)

5. 4 меча

6. 8 меча (Смъртта)

7. 10 чаши (2 меча)

8. 8 пентакли

9. 5 меча (Звездата)

10. Рицар чаши (9 меча)

 

Отбелязаните в скоби карти са допълнителни.

Отшелника с Ас меча описва празнота, изчакване на външни събития да подбутнат участника, още повече при наличието на 10 чаши с 2 меча на 7-ма позиция. Човекът не си дава сметка за реалното си състояние и събития около него. Не и до степен, в която да се отърси от вредните влияния, допуснал в живота си. Наличието на 10 чаши на 7-ма и Рицар чаши на 10-та позиция говори за все още останал идеализъм, надежди към бъдещето. Външните обстоятелства са неблагоприятни – Паж меча – някой вечно е настроен зле. Общо-взето положението никак не е розово, човекът е заобиколен от настръхнали мечове отвсякъде, а неговата позиция е отразена в пасивните чаши. Нужно е смело и активно действие, за да се разчупи този многоъгълник. На мен ми се струва също, че Отшелника препраща към Обесения. Освен това, нужно е да бъде изживяна 8 меча – да се плати сметката и всеки по неговия си път. 

Мисля, че една Кула или 10 мечове биха могли да задвижат нещата, не и чаши.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

до последно си мислех че на 1 е провесения,и си ратълкувах  подредбата ти,и чак след като прочетох и  мнението то  след КК, видях и твоето усещане  че не е провесения,а е отшелника...хм,не за първи път имаме еднакви усещания ,макар  признавам  твоите  знания с таро , са къде,над  моите...

 

по подредбата ти:

звездата  и 5 меча,му дават  шанс,или поне  аванс  да се пробва,да се  освободи,но дали  го иска?

защото  приема случващото се,и ясно осъзнава  истината,но не  прави нищо за себеси,защо се наказва,има сили за още ли?

 

няма един жезъл,така да запали искрата,светилника.

а има  отшелник-асом-10ч-2м-самотен разум,своя истина,но неизречена

с рицар чаши на 10, тази 2м,ще  си се носи в морето на отшелника отще дълго време. а със  8м и смъртта,може да  навлезе доста надълбоко...

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че ще е добре за всички, нещата да се представят по-сбито и без излишна емоционалност. Все пак това е форум за Таро, а не вестник "Лична драма".

Линк към коментар
Share on other sites

Направих си един КК за мен, ще се опитам да дам анализ. 

 

1. 9 пентакли

2. 10 жезли

3. 7 чаши (2 жезли обърната)

4. 4 чаши (Смъртта)

5. 3 чаши (Магьосника)

6. Крал чаши (10 чаши)

7. 7 пентакли (Отшелника)

8. Силата (Ас пентакли)

9. Звездата (8 пентакли)

10. 5 мечове (Паж пентакли)

 

Всичките тези чаши ми приличат като буксуване на кола в калта. Пребиваване в един измислен свят, обвивка от инфантилност. Сблъскване на възможностите с реалността. 

Времето или хронологическото развитие се намира в противостоеж на опита да се сложат на гърба 20 неща накуп и изведнъж да се понесе тежкият товар (10 жезли). Или по-скоро представата, че се мъкнат толкова неща наведнъж. 

Относно Силата и Ас пентакли, според мен става въпрос за мисълта, че някой друг отвън дърпа конците и повлиява - това заради Ас пентакли в допълнение (за представата). Но така или иначе има съществуващи ограничения.

Също така, загатнато е и за обучението, по 7 пентакли.

Опитах се да разсъждавам по тройки карти - 7 чаши, 7 пентакли, Звездата например. Звездата е константа, която в позицията си тук показва страх от впускане в неизвестното, страх да не се повторят минали (и несъстояли се) грешки. Изобщо, погрешна представа за битието, грешен подход. Преди известно време ми се беше появил Страшния съд, може би Звездата се появява след него като символ за закъснели действия.

Като обобщение конструкцията дава сигнал да не се пришпорва с излишен темп, да се прояви търпение. Това е според мен накратко.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам един КК за развитие на взаимоотношения - 

 

1. Силата

2. Висшата жрица

3. 5 меча

4. 8 пентакли / 8 меча

5. 10 меча

6. Справедливостта

7. Асо пентакли / 5 пентакли

8. 8 жезли / 10 жезли

9. Влюбените / 4 чаши

10. 9 меча / 9 чаши

 

По пресечните карти - ситуация на тотална пасивност, липса на адекватна комуникация и подтиснати чувства. Като последствие от това - 5 меча - обида, гняв и неудовлетвореност. Седмата позиция ( Асо пентакли с 5 пентакли ) - да видиш най-после горчивата истината са себе си и собствените си провали, да осъзнаеш, че никой друг не ти е виновен и че всяка промяна изисква жертви. Развръзката тук е отлагана от доста време ( 10 меча ), а събитията са предсказуеми, защото са следствие на нечии решения или по-скоро на липсата на такива ( Справедливостта ). Тук, каквото и да последва, каквото и решение да се вземе, ще е все едно ( Влюбените с 4 чаши ), защото ще е закъсняло. Като резултат - 9 меча с 9 чаши - лутане между самообвиненията и привидното спокойствие, между угризенията на съвестта и илюзорното щастие.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...