Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс, приятелство и духовност


Орлин Баев

Recommended Posts

Абе, вие кога ще престанете да виждате несъществуващи намеци в постингите ми?! Ако можеш да ми обясниш защо го писа това последното, сякаш ме караш да се чувствам като крайно ограничен, понеже си има лично обръщение към мен, но в същото време въобще не ми е ясно кое точно го редизвиква. Обръщението. Както и да е... Само някак си ми убивате ентусиазма за общуване... Ама, Мир и Любов да е!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Прощавай, Венци! Явно не съм те разбрала добре.

Отново говорим за дясната половина на мозъка която по принцип е по-развита у жената. Способността да се мисли извън формата на думите определено е предимство, но не и мъдрост...

Възприех горното като схващане от твоя страна, че мъдростта е недостъпна за жените. По-късно от твой постинг по друга тема разбрах, че не това си имал предвид, но вече бях написала каквото написах. Направих грешно предположение по отношение на тебе, понеже не те познавам достатъчно. Трябваше да изкажа мнението си без да използвам лично обръщение, с което причиних допълнителни проблеми заради публичността. Чувствам се много неудобно заради постъпката си. От сърце те моля да ме извиниш!

:(:o:huh::unsure::ph34r::feel happy:

Латина

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, и аз се извинявам! Със сигурност пък не съм искал да се чувстваш неловко! Изглежда показах прекалена докачливост... Радам се обаче, че прескочихме недоразумението! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Тази тема се преплита с темата за женитбата - съгласен съм че трябва да има общи идеи, идеали, вътрешни стремежи, пасване на характерите - не еднаквост, но именно пасване! Трябва да има чувство за хумор, взаимно приемане и възхищение. КОгато в духовната сфера има единство, на другите нива - на ментално идейно и емоционално равнище нещата се нагаждат, дори и да има разминавания.Най-важното е тази дълбока вътрешна хармония в духа, от нея следва всичко. Някой беше написал в темата за брака: "Ако няма приемане, ако ви е труно с другия, бягайте докато е време - всичко друго е самоизнасилване!" Точно така е - не може кой знае колко дълго свързващото звено да е само секса -нужна е вътрешна общност...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Приказка без край

Срещнаха се на място, на което човешки крак не бе стъпвал, по време, когато отрупаната с плодове Венерно бавно слизаше от хоризонта, по земните измерения бе двадесет и третия ден на месеца, наречен септември. Той – Птица, а Тя – Котка. Земя и въздух се срещнаха. Птицата откъсваше кленови листа, гравираше с човката си знаци, а въздушните течения отнасяха нежните послания при Котката. Тя говореше неговия език и разчитеше знаците, защото тя говори всички земни и неземни езици. Листата падаха при нея с вълшебен звън, който я събуди от дългия унес на несподелената самота. А един ден, вместо лист, при нея кацна Птицата. Толкова отдавна не се бяха виждали, че не бяха сигурни дали ще се познаят, защото тогава, отдавна, той не беше Птица, а тя не бе котка. Срещнаха се на Върха на нейния Свят, на място, откъдето се виждаше миналото и бъдещето. Миналото им, такова, каквото е, и бъдещето – такова, каквото те го желаеха. Той я понесе на крилете на своите мечти и я обгърна с радостта на обичта, а тя усети отново, че е жива. Но това бяха само два кратки мига. Птицата отлетя в своите селения, като остави вдъхновение, надежда и любов у своята Котка. Но птицата си имаше една Пчела-Царица на много кошери, пълни със златен уханен мед. Котката нямаше нищо друго, освен малко чудодейно кътче в Планината. Пчелата не можеше да лети на духовните висоти на своята Птица, защото крилцата й бяха твърде малки, а кошерите твърде много..., но умееше да постила леглото им с мед. Медът полепваше по крилата на Птицата, той се задавяше от сладост и споделена радост, но...не можеше да разпери криле, за да отлети при Котката. Виждаше два пътя, но не можеше и крачка да направи. Пчелата кръжеше наоколо му и жуженето й заглушаваше вибрациите, които се носеха между него и Котката. Котката стоеше на другата пътека, гледаше го с големите си, потънали в щастие тъжни очи. Скри се в своята Планина и запя онази песен за бялата жена и високия, потънал в мъгла Карлък.

Ако ходите там, където човешки крак не стъпва, ще ги срещнете - Птицата и Котката. Пчелата не, защото тя няма ключе за този свят. Какъв ще е краят на приказката, как мислите вие и какъв трябва да бъде?

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здарвейте, приятели !

Чудесен вариант подаваш за размишление и раздумка, МилКаНа ( мила на душите!!)

Например....Котката може да достигне до Птицата чрез елемента Вода.

:feel happy: Любов + Светлина+Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Благост, може би си права....В приказката Птицата е Земя, Котката - Въздух, а Пчелата - Огън. Земята е неподвижен знак, активен е въздухът, който може да предизвика вълна, която да изгаси огъня. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност :

1.дали Птицата знае/предполага какви ги иска/жажда Котката :smarty:

2."медът" лошо нещо ли е :)

:thumbsup2: Любов + Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Медът не е лошо нещо, независимо дали е златен прашец или медена пита:), но понякога медът само прилича на мед и вкусът му е различен, затова Птицата търси друга "храна". :) Или просто в момента медът му е втръснал, затова предпочита масло:) Така че ако може по мед и масло да му върви, ще е най-добре, но пък тногава ще трябва да си купи обувки с големи грайфери :)))

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една еръзка : Мъж, Жена - Козирог, Лъв - И двамата искат едно и също, и двамата нелоши хора. Той-стреми се към духовното, без да бяга от материалното. Тя- сита на материално - може би под вътрешното влияние на него - започва да се интересува и от духовно... Би трябвало всичко да е наред! Тя има прекрасни качества - изключителен интелект, силна енергия, вярност, трезвост, честност, откритост. Той - може би нелош човек също така. Но според нея това не е така. Момичето има силна прекомерна преувеличена критичност и дребнавост, заядливост. Мъжете в живота и никога не са успявали да смелят тази дяволска критичност и винаги са я оставяли сама след известно време... А ако са изтрайвали повече от няколко месеца с нея, то е защото са имали любовница - положение подтикнато от самата жена, защото когато някой не получава любовта която търси, я намира другаде! Партньорите в една връзка трябва да се подкрепят взаимно - словесно, емоционално, морално. Когато езикът на някой е като пепелянка, партньорът често бива жилен и ако няма създадени деца - връзката бързо се разпада! А какво ли ще е ако има деца - не ми се мисли... Мъжът в тази конкретна връзка също далеч не е съвършен - има си своите добри и лоши страни - има си слабости и неща които не успява да преодолее. И двамата имат много добри намерения и са честни един към друг, няма лъжи, няма криене - но уви - не се получава - всеки ден заедно е един сблъсък. Докато накрая уморени от този ад, двамата се разделят! Интересното е че той вижда красотата на душата на тази жена зад фасадата на заядливостта и - но тази фасада е прекалено тежка и разкъсваща...! Дано да останат добри приятели ... ! <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,

във всеки човек има красота и който има очи, ще я види, дори да е скрита под маска, купчина кал или скъпоценни камъни. Никой не е само красив или само грозен, само лош или само добър. Един може да помогне на друг да развие себе си в определена насока. Но това е възможно само ако има хармония в общуването. Не всеки си допада с всеки. Дори пред теб да се разкрие възможно най-съвършената човешка жена, ти може да не я понесеш. Идеално съвършенство не бива да очакваме и не бива да търсим. Трябва да бъдем с този, с когото сме в хармония - и двата свята...

След такива разриви приятелството трудно може да се запази, защото е съществувало нещо повече, за което няма нужда да си едно ниво с другия. Болката, причинена от раздялата ще се появява винаги, когато видиш другия, ще се появява и желанието да бъдете заедно както преди...Ако човек успее да надрасне гнева и физическите изкушения, значи е порастнал и помъдрял. Приятелството без секс се основава най-вече на духовна сходимост и нужда от споделяне и развитие. А приятелството със секс включва и физическото допълване, което слива душите в човешкия им облик.

Пожелавам всекиму такова щастие.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето друга ситуация с жена Лъв. Не бих казала, че е прекалено взискателна. По принцип тя оставя мъжете щом след достатъчно дълго проучване стигне до извода, че няма да се сработят. Междувременно не ги е критикувала или подготвяла по какъвто и да е начин за раздялата, понеже по природа не е осъдителна остроезична мърморана. Взема, че се омъжва за човек, когото не е опознала достатъчно, понеже се е почувствала принудена да постъпи така поради стечение на обстоятелствата. Изтрезнява достатъчно бързо и разбира, че с него не са подходящи един за друг, понеже той дълбоко я разочарова като мъж и въобще като човек. Заради нещата, които ги свързват обаче е твърдо решена да бъде с него докрай. Той е единственият мъж в живота й, на когото е казвала какво всъщност мисли и какво я притеснява в поведението му, как се чувства тя в резултат на отношението му, търсейки така жадуваното разбиране от негова страна. След достатъчно дълго мълчаливо изтърпяване на какво ли не е разбрала, че проблемите не се оправят с мълчание, а още повече се задълбочават. Нищо не помогнало - нито търпеливо премълчаване, нито дипломатично прикриване вината на роднините му, нито разговорите, нито плача, нито караниците, когато вече не издържала. Бил сляп за всичко, което тя представлява като човек, за всичко, което правела за близките си и самия него. Сега да кажа, че той е зодия Козирог, зодия "Вечно женен за майка си". Майка му не миряса, докато не ги раздели. Прибра го отново при себе си, но не може да се успокои и продължава да причинява зло на бившата си снаха по всички възможни начини. Това сякаш се е превърнало в смисъл на живота й. За нея е много важно да настрои срещу нея всички възможни хора, има неутолима жажда да й причинява страдание. Някой вярва ли, че това може да престане?

Така се разви една връзка между мъж Козирог и жена Лъв.

Линк към коментар
Share on other sites

Предложение - всички мъже козирози : на шест стъпки под земята! :)

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:Приятелски поздрав от представител на Козирогчетата... Супер зодийката...хехе :dancing yes: кой друг кат нас е в компанията на най - известния представител на Козирог :thumbsup2::harhar: ...сещате ли се кой е той...ами че и той до последно... много е държал на майка си....

Някой вярва ли, че това може да престане?
Може да престане , разбира се! :thumbsup2::sleeping: А комбинацията Козирог - Лъв е си е безнадежден случай...

:smarty: И ми се иска да задам един важен , много важен , ама много много важен въпрос:

До колко... най - много... мъже трябва/може ... да има една жена в живота си , а  ??? !!!
:hmmmmm:

Аз мисля, че не повече от трима.... :thumbsup:

:feel happy: Любов + Светлина + МИр + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Тази тема може да бъде обхваната в една единствена дума: ЛЮБОВ !!!!!!!!!

Секса е Любов, Приятелството е Любов, Духовността е Любов!!! Какво по-хубаво има от Любовта?

Линк към коментар
Share on other sites

:D Ей, развеселихте ме! Благодаря! :feel happy:

Исус Христос е Козирог, разбира се, поне според сегашния празничен календар. Предполагам, че е бил такъв и преди разните му там промени в календара, при което някои зодии са се оказали в други зодии ... сложна и неясна за мене работа.

Понастоящем познавам отблизо друг Козирог, съпруг на моя приятелка Скорпион, който несъмнено има много добри качества, грижи се за семейството си, много е стабилен, абе, браво на момчето! Държи на майка си, но разбира, че не е женен за нея и се държи по съответния начин.

Едно е да държиш на майка си, друго е да си като женен за нея, да не си скъсал духовно пъпната връв през пубертета в процеса на израстване и оформяне на личността. Често самите родители пречат на този процес, понеже искат да са все така единствени и незаменими авторитети в живота на детето си, никога да не изгубят контрола над него, никога да не изгубят и него, понеже може би за тях е нещо като собственост. При това мотивите им са егоистични, макар и замаскирани като благородни, не са в полза на порасналото им дете, а са дори в негова вреда. Едиповият комплекс до едно положение е нещо естествено, но понякога може да премине в крайни и дори извратени форми. В Библията е казано за брака, че човек ще остави баща и майка /естествено не в смисъл да ги изостави/ и ще се привърже към жена си. Когато това условие липсва, за какъв брак може да говорим?

Що се отнася до Лъвицата, която споменах, тя никога не е искала от бившия си съпруг да изостави или да не уважава родителите си, а просто да избере дълбоко в себе си към кое семейство принадлежи. Нейният съпруг беше женен само по документи, но не и в сърцето си. Остана си момчето на мама и татко, което не взе нито едно важно решение, касаещо съпругата и децата му без да приеме тяхната последна тежка дума, която по принцип беше срещу тази на жена му заради непримиримата им омраза срещу нея. Лъвицата схвана, че всичко това е поради липса на любов във връзката, разбра го и му прости. Искаше в името на мира и доброто на всички да бъдат приятели, но мама и тате не му дадоха. Вместо това мобилизираха всичките си военни ресурси. Щели да правят мръсно, докато са живи. Ясно е кога ще престанат. Както казвал Сталин: "Есть человек - есть проблемм, нет человек - нет проблемм!" Такива ми ти работи. Някой ако вижда друг изход от войната, да каже... :(

А, за женските представителчета на Козирогчетата! Те притежават качества, които ми липсват и това винаги е предизвиквало възхищението ми от тях. Неминуемо ставаме приятелки. Те са прекрасни същества, на които може да се разчита! :thumbsup:

Що се отнася до бройката мъже в живота, отдавна не са само трима, освен това съм твърде млада да се погребвам. Господ дава мъже, има в изобилие! Не греба обаче с пълни шепи, карам един по един. Е, тука вече сама се смея на глупостите си. Сещам се за случка, когато Исус срещнал една жена, която е водила седмина мъже. Казал, че й се прощават греховете и да не греши повече. Мисля си, че и седемдесет да бяха, пак щеше да й говори по същия начин. Какво да кажем за блудниците, които оставили греха и Го следвали - Той не ги е отхвърлил. Вярвам, че и мене няма да отхвърли, по-точно чувствам, че ми е простено, не съм отхвърлена, а приета и обичана. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасно е когато човек срещне човек с който може и да бъде приятел, и да има секс, и Любов, и да споделят духовният път - щастлив е такъв човек - ех, дано всички сме такива щастливци !!!

Малко встрани от темата - едно момиче днес ми каза че всички жени имали каналчета във вторите си зъби - вторите резци - точно както змиите - така че неслучайно често си спомняме за змийската им природа :) ! Честно - това ми прозвуча като окултна фантастика - не съм сигурен че не се шегуваше... но не съм зъболекар... Ако някой знае нека каже. Простете денталното ми невежество... :) !

Линк към коментар
Share on other sites

За каналчетата в змийските зъби

аз съм живо потвърждение на гореказаното, поради простата причина, че съм жена. Който не вярва, може да направи следната проверка - при измити зъби с върха на езика /може и да не е вашия собствен :)/ се опипват двата горни втори зъба - от вътрешната им страна, горе, където зъбът е по широк и започва вдлъбването му. Друг начин - с клечка за зъби ще уцелите каналчето. Можем да отворим цяла нова тема - Кое е общото и различното между змията и жената? :):harhar:

Много се радвам за Орлин - заявява за някаква промяна около него и в него. С положителност е споделена ! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бхагван Шри Ражниш, също наричан Ошо, основава една група, която напоследък печели голяма популярност сред богатите и добре образовани кръгове на Запад. Той им предлага една невероятна смес от свободни сексуални отношения и духовен напредък и просветление. След неговата смърт (по слухове дължаща се на СПИН) популярността на групата, изглежда, намалява, но тя все още съществува. В Източна Европа вече се появяват книги на Ошо.

Какво мислите за подобни "учители"?

Линк към коментар
Share on other sites

Ошо? Много добър търговец на съзнания, човек с дар слово и личностно излъчване, успешен бизнесмен насочил се в духовната област - добър психолог, знаещ къде да насочи усилията си за да завладее човека - особено запада - в най-слабото му място - страстите му! Обаче човек който няма нищо общо с понятието Учител. Хитлер и той е имал горните показатели на съзнанието си, само че е станал политик... Само лично мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

А на мен излъчването на Ошо никога не ми е харесвало...

Линк към коментар
Share on other sites

Прочел съм 12 книги на ОШО. Харесва ми задълбоченият му начина на вникване в нещата. В книгите му рядко се говори за секс, но това което съм разбрал от тях е, че не е против секса. И още когато се прави секс трябва да се прави съзнателно, т.е. да се осъзнаят механизмите в нас движещи сексуалния инстикт. Според него в един момент от духовното развитие на човека секса става контролируема енергия.

Почти във всяка книга казва, че е против догматизирането на идеите му и че е обикновен човек като нас.

В последните му книги има доста противоречиви изказвания, но какво да се прави и той е човек...

Линк към коментар
Share on other sites

И той е човек - и той се развива, самото му творчество показва, че наистина е бил само човек с идеи и известни знания, а не учител. Иначе има и от по отдавна навлезли негови книги из Европа и България, но в много ограничени тиражи.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е когато едно приятелство се базира на духовна основа, изпълнено е с любов, и не му липсва и секс!!! Но последното е само следствие и допълнение на Истинското приятелство!

Интересно ще ми е да чуя какво мислите за приятелството между мъж и жена, които са и в любовни взаимоотношения - ако и двамата имат духовна нагласа и стремежи, имат ли значение астрологичните им знаци? Ако единият е земя, а другият въздух? Тогава какво? ... :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...