Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Христос, Христовият Дух


Орлин Баев

Recommended Posts

Бедна Земя, бедни ние - кога ли ще станем граждани на Вселената? Кога ще се събудим? :blink:

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мисля си за събуждането! Аз се опитвам с "вътрешен труд". Тъмата е голяма, а за да се осветли Съществото е небходим Светия Дух. Аз се "трудя" и чакам заветния час. Зор голям е няма спор. Идентификацията на вътрешните феномени - кой от де е и за какво е там си е на принципа "проба грешка" и накрая - Бинго. :)

В мен има много архетипове: Гуру Виктор Ринпоче ; Великомученик Викентий Неразбран ; Папа Виторио Самолюбец ...

Този е:

Академик Сава Бездуховний :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурен ли си, че са архита, по скоро типове. Архетипа е малко по-изначален от настоящите ни състояния и атрибутивно единен, понеже е първи. Но важното е да сме шизо с повече лица, пък да бъдат каквито щат. Колкото повече, толкова повече - по обхватни сме, бе. :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Бедна Земя, бедни ние - кога ли ще станем граждани на Вселената? Кога ще се събудим?

Е, вече сме се попробудили, щом има търсене :thumbsup:

Изхода е и вход, но към друг свят, в който ние творим и помагаме на Бога.

"Visita interiora terrae rectificando invenies occultum lapidem. Изучи вътрешността си и ще намериш скрития камък." - "Траектория", Пако Рабан.

(Знаете ли, че той е бил водача на Пауло Куелю?)

Та, път има, изход/вход също, трябва ни само светлинката, за да не се объркаме.

Но вярвам, че много от нас са вече близо. Успех на всички и Светлина :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Син на на Iaso, Chrestos (жрецът или слугата) (на) (Бога Аполон) Спасителя от кръста - (от плът и кръв)..."

Християнството никога не може да се надява да бъде разбрано, докато не изтрие от себе си всяка следа от догматизъм и не пожертва мъртвото слово заради Вечния дух на Истината, който е Хор, който е Кришна, който е Буда също толкова, колкото е и гностическия Christos и истинския Христос на св. Павел.

Тайната, свързана с мистичното име на Христос е ключът, който отваря вратата към древните мистерии на старите арийци, сабеяни и египтяни.

Линк към коментар
Share on other sites

Докато чакаме Виктор, между другото ще вметна. Евхаристията е древен ритуал идващ далеч от преди Християнството. Изразява се в жертване на човек, ритуално убийство в дар на боговете, след което изяждането на органите му и частите на тялото му представлявало съпричастност с тези богове... ! Впоследствие човекоприношението било заменено с животноприношение, а още по-късно, с вътрешно жертвоприношение, където в жертва на Божеството в човека - висшият ми Аз, биват принасяни вътрешните му животни и вътрешната му личност, животинската душа! Както и да звучи, такова е положението на произхода на меко казано страните думи на Палестинския мъдрец: "Яжте плътта ми и пийте кръвта ми!"

За вътрешната жертва добре, но Евхаристията като тайнство май означава повече от това.

Орлине, ти сигурен ли си, че този " Палестински мъдрец " е имал " вътрешни животни"? :D:D:D Аз не съм много...

Линк към коментар
Share on other sites

Йешуа е бил човек - като нас, нищо повече! Човек, който е постигнал познание през преражданията си. Когато приел поредното си тяло в Палестина преди 2 милениума, рестартирал програмата на духовното си търсене, влязъл отново във връзка с Йерархията на светлината, със земната Шамбала, която е неин посредник, бил "помазан" от знанието, до което всеки от нас се домогва, знание, което според заслугите му от работата му в предни съществувания, се осъществило до известна степен. Преминал обучение в източните школи от най-високо ниво, Йешуа се върнал в Юдея да говори на примитивния народ на местното население с доста инфантилни и опосредствени слова. Но, говорел е според слушателите си, като за малки деца!

А че е имал "вътрешни животни", не се и съмнявам ни най-малко! Всеки, па ако ще и най-висшият елохим, когато приеме земно тяло по обичайния начин, става проводник на земната му природа, на рода, в който се е вселил, включително на земни страсти, болести и предразположености. Разликата е, че мощният дух обуздава бързо животинската природа, която му служи!

А защо Йешуа е бил просто обикновен човек? Защото е само една брънка от веригата личности, използвана от висшата му душа, Христос, чрез която събира все по-всеобемаща опитност! Същото е у всеки един от нас!

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Между другото - същото е било и при Учителя Беинса Дуно! Родил се кат ообикновен земен човек - ял, пил, вероятно като младеж е имал известни терзания и противоречия с влечението си по противоположния пол и духовните си стремежи. Но, програмата, която Петър Дънов носел от миналите си животи, била силна и бързо наложила хода си в течението на живота му! От обикновен млад мъж, той се превърнал в чист проводник на висшата си душа, на Себето си, на висшето си аз. Осъществило се това присаждане между висшата и низшата му природа, на много високо ниво, разбира се, нещо което ние засега осъществяваме само на низш план, но по същия принцип. И Петър с неговите човешки черти бил претопен в огъня на висшата Истина - Беинса Дуно! Разбира се, и след осъществяването на този процесм Учителят е говорел според матрицата на разбиранията на земното тяло, през което се е проявявал - Петър. Петър е завършил християнско богословие, бил е религиозен - затова и Беинса Дуно е транслирал висшето знание през трансмитера на земния мозък на Петър Дънов според наличния "софтуер"на религиозен изказ и мисловни канали! Аз лично не се вдъхновявам твърде точно от такъв изказ, защото не съм религиозен. Но, се прекланям пред величието, мощта и Истинността на великия дух, стоящ зад земната личност на Петър Дънов!!!

Поклон пред Учителя!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Йешуа е бил човек - като нас, нищо повече! Човек, който е постигнал познание през преражданията си. Когато приел поредното си тяло в Палестина преди 2 милениума, рестартирал програмата на духовното си търсене, влязъл отново във връзка с Йерархията на светлината, със земната Шамбала, която е неин посредник, бил "помазан" от знанието, до което всеки от нас се домогва, знание, което според заслугите му от работата му в предни съществувания, се осъществило до известна степен. Преминал обучение в източните школи от най-високо ниво, Йешуа се върнал в Юдея да говори на примитивния народ на местното население с доста инфантилни и опосредствени слова. Но, говорел е според слушателите си, като за малки деца!

  А че е имал "вътрешни животни", не се и съмнявам ни най-малко! Всеки, па ако ще и най-висшият елохим, когато приеме земно тяло по обичайния начин, става проводник на земната му природа, на рода, в който се е вселил, включително на земни страсти, болести и предразположености. Разликата е, че мощният дух обуздава бързо животинската природа, която му служи!

  А защо Йешуа е бил просто обикновен човек? Защото е само една брънка от веригата личности, използвана от висшата му душа, Христос, чрез която събира все по-всеобемаща опитност! Същото е у всеки един от нас!

<{POST_SNAPBACK}>

Исус Христос е доброволно въплатил се в материално тяло освободен от материята дух. Това е огромна жертва, която нашият човешки ум не може да обхване изцяло. Но резултатът е налице -* всички ние имаме пред себе си примера Му, и не можем да се оправдаем, че не знаем как да тръгнем по "Пътя на звездите" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Човек се среща с Висшата си същност не като си представя разноцветни светлини и красиви визуализации, а възприемайки волята и и превръщайки се самият той във Висша същност. Този процес не е насилствен, той започва когато си готов и сам пожелаеш това.....

Много добронамерени, самотни, отегчени или отчаяни хора навлизат в сферата  на духа чрез определени техники. Но после те се връщат към предишното си състояние по-потиснати от всякога. Духът е винаги в нас или около нас. Но преки пътища към него няма. Мистичните практики могат да породят повишено съзнание, но ако нямат здрава опора в един отговорен живот в измерението на Духа, те не водят на никъде. Онези, които искат да избягат от света с духовни техники, са тръгнали в грешна посока, защото търсенията им само засилват чувството за морална  дилема, което ги е мотивирало в началото.

Онези, които с действията си задоволяват само собствени интереси, бягайки от въпросите на всекидневието ще се изкачат по стълбата само, за да видят, че са я подпрели не там, където трябва.

Из "Пътят на мирния воин"
Линк към коментар
Share on other sites

Не, не е бил!

Заченат е, без да има сексуален контакт. Той е дете на Бог - плодът на любовта. Има разлика между Плодете се и се Множете и възпроизвеждайте се.

Светия Дух е свършил работата а не Йосиф.

Йосиф е мъжкият принцип - Идеята, замисъла, намерението, ...

Мария е женският принцип - Любовта.

Поради тези двамата Синът може само да бъде обгрижван, за да порасте.

Той не е техен.

Там е смисълът на непорочното зачатие.

Както казва един мой приятел: "Една жена може да зачена и сама! Това е доказано от науката."

Същото го може и мъжа!

Само чрез непорочното зачатие може да се роди Божественото и да се развие.

Божественото е мъжкият принцип.

Та Плодете се и се Множете на е равно на възпроизвеждайте се.

По плодовете ще ги познаете!

Житно зърно, което на подходяща почва израства и дава Плод.

Намерете зрънцето и поливайте го с Любов, за да порасне и да даде плод, от който други да се черпят!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Свободният човек, преди да стане такъв, е възтържествувал в борбата  на живота през всички свои прераждания, победил е всички свои противници, понесъл е стоически всички свои тирани, простил е всички неправди, дал е всички жертви, забравил е всички страдания. Само тогава той получава кръщението на Духа, влиза в царството на Бога и взима участие в тържеството, в Божествената трапеза на вечното блаженство....

Истинският учител е именно един от тия свободни човеци. Той е човек с неограничени права, който слиза на земята, за да изпълни една мисия....

източник: Учителят; автор: Седир

:feel happy::smarty::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Замислял ли се е някой защо Йосиф умира, докато Исус е още малък и какво олицетворява това?

Йосиф е дърводелец. Исус е дърводелец.

Какво общо има дърводелецът с Дървото на Живота в микрокосмоса?

;)

Поздрави!

:):smarty::)

Линк към коментар
Share on other sites

И Жената и Мъжът могат да заченат... чрез мисълта и Любовта.

И днес на земята може да се създаде живот само от жената, но от мъжа е нужна малка помощ. Хромозоми+мисъл+Любов=? Кой е носител на информацията, нали не е генът?.....

Линк към коментар
Share on other sites

Истината е, че и на мъжа и на жената трябва да се помогне за да заченат.

Бог знае на кои хора е дошло времето да станат Човеци.

Никой не би могъл да вземе, ако не му се подаде. Тук не можеш да си вземеш, ако не ти се дава.

За да се сетиш за Бог трябва да получиш нужното съзнание. За да обикнеш силно, у теб трябва да бъде внесена Любовта.

Трябва да ти бъде дадено.

Бог знае на кого, как, къде и колко да придаде, за да може той да се развива по-най добрия за него начин.

Това е Мъдростта.

Веднъж бях попитан от приятел: "Ти, Ники, можеш ли да предложиш нещо по-добро от това, което предлага Бог за този или за онзи?"

Имаме ли по-голяма мъдрост от Бога?

Съмнявам се, че някой би могъл да не се сети за моя отговор!

Сега е момента да кажа от цялото си сърце пред вас -

Благодаря Ти Боже, за даровете, с които си ме дарявал, даряваш и ще ме дариш! Знам, че това е най-доброто, което може да ми се случи, за да мога да се доближа до Теб.

Обичам Те, Благодаря Ти!!!

Има приятель, по-тесенъ и отъ братъ.

...

Винаги ще съм предан раб на Господа Исуса Христа Син Божи.

...

Млъкнете и разумейте, че Аз съм Богъ.

Богъ на всяко утешение.

Аз съмъ с теб да те избавям.

Духътъ на утешението.

Аз съмъ, който ви утешавамъ.

...

Но заради мене добре ми е да се приближа при Бога.

Добре ми стана, че се наскърбихъ.

...

Да не се смущава сърцето ви.

И ще обърше Богъ всяка сълза отъ очите имъ.

Когато се унижи някой, тогаз ще речешъ: Има възвешение.

Скръбтьта ви ще се промени на радость.

...

Богъ твой отреди силата ти.

Защото укрепи вереите на твоите врата.

...

Няма да те оставя, нито да те напусна.

Не бой се, нито се страхувай.

Де ти, аге, победата?

Погълната би смъртьта съ победа.

източник: Завета на Цветните Лъчи на Светлината

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Йешуа е бил човек - като нас, нищо повече! Човек, който е постигнал познание през преражданията си. Когато приел поредното си тяло в Палестина преди 2 милениума, рестартирал програмата на духовното си търсене, влязъл отново във връзка с Йерархията на светлината, със земната Шамбала, която е неин посредник, бил "помазан" от знанието, до което всеки от нас се домогва, знание, което според заслугите му от работата му в предни съществувания, се осъществило до известна степен. Преминал обучение в източните школи от най-високо ниво, Йешуа се върнал в Юдея да говори на примитивния народ на местното население с доста инфантилни и опосредствени слова. Но, говорел е според слушателите си, като за малки деца!

  А че е имал "вътрешни животни", не се и съмнявам ни най-малко! Всеки, па ако ще и най-висшият елохим, когато приеме земно тяло по обичайния начин, става проводник на земната му природа, на рода, в който се е вселил, включително на земни страсти, болести и предразположености. Разликата е, че мощният дух обуздава бързо животинската природа, която му служи!

  А защо Йешуа е бил просто обикновен човек? Защото е само една брънка от веригата личности, използвана от висшата му душа, Христос, чрез която събира все по-всеобемаща опитност! Същото е у всеки един от нас!

За програмата за духовно търсене - да! - то Тора, то Мистерии, то есейство... И накрая, в задънената уличка, като се обърнеш - Духът!

Но Исус не е бил човек като нас и не е имал " вътрешни животни"! Моля те, само присадки не Му слагай, ако се сещаш какво имам предвид. А се сещаш, не си от тези, на които с притчи е нужно да се казва. Нито се е прераждал, точно защото не се е прераждал. Да си чувал нещо за Първия Адам? Запазен от мелницата на преражданията. Чист и не обикновен човек! Христов е импулсът, Духът - виж си въпроса, който е от начало на сътворението човешко, алфата и омегата - до свършека на света.

Ако искаш да свържеш по някакъв начин християнството с Духа на еврейския народ и обръщащата се Мъдрост на есеите, фокусирай се върху Йоан - Предтечата. И пак ще е малко външна тази връзка.

С дълбоко уважение към търсещите!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря!!! :feel happy::angel::thumbsup2:

Обичам Христос, както и да прозвучи за някои! Той е свят! Преди да решат да Го слагат под общ знаменател с други, или още повече със себе си, да направят поне едно мънинко чудо като Него. Примерно слепец да прогледне, сляп да проходи, ... Да прочетат по-внимателно Словото и най-вече да се смирят.

Да мислим, да изпитваме нещата, но да не се самозабравяме. Тогава и в молитва може да получим някои неща.

Христос е свят! :angel::thumbsup::smarty:

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Той е свят!

:)

Да, Той е Свят! Христос е Светът. Христос е Светлината.

Ето Човекът! Христос е Човекът. Христос е Свят Човешки.

В различните религии този Свят има различни имена.

Хроми да проходят и слепи да прогледнат. Изцерявал е Христос и ще изцерява тези, които Го обикнат тези, които обикнат Бога.

Във вътрешния свят на човек е пълно с хроми и слепи и за това не е много точно вътрешното да се нарича Свят, докато е обхванато от Тъма.

Светлина и Тъма.

Да бъде Светлина!

Да бъде волята на Отца!

Амин

Линк към коментар
Share on other sites

За Христос ясно. А Йешуа, след като е тяло, продължител на един род, с определените му заложености, не може да не е имал своите слабости и дребни порочета и характеропатийки. Поне до съединеието му с Христос, който е "каквото е", не мога аз да кажа какво е ! Да - духът Христос, персонален или имперсонален, без значение в случая, е отвъд дребната принуда, налагана на двуногите бозайници хора - прераждането. Но Йешуа, личността Йешуа няма откъде да се появи освен през верига от прераждания... освен ако не става дума за Аватар, тоест за отелесяване, въплъщение на същество от по-висш разред, в обсега на нашето телесно възприятие. Но и така да е, генетиката на рода, на утробата, отгледала зародиша, влага програмите си. За да го няма това влагане, въплъщението, материализирането трябва да е директно, без обичайния метод с оплождане от мъж и женска утроба... като Бабджи например, чиста материализация. В тела като тези на Бабаджи живее всеки един жител на Шамбала и Агарта. Всеки от тях за нас е Аватар. И Аватарите са на класи и разреди според нашата позиция в основата на високата планина Меру, планината на Космическата Йерархия... От какво ниво е точно този аватар, месията от еврейските приказки, ние не знаем. Някои вярват. Дори и търсещите често са в плен на моделите на сляпото вярване, породено от факта, че са родени в държава, в която самото рождение на човек в нея го определя като член на някоя рел. система и тази система е догматизирала дълбоко всички, които са в допир с нея. Благодаря на Господ за атеизма на родителите си, както и за своя собствен. Вярвам в Науката на Посветените, а религията е само нейна фасада, при това стара и заблуждаваща...

Линк към коментар
Share on other sites

Свободен си в разбиранията си. Доста книжки си прочел и още ще прочетеш. Но само с книжки не става, нужно е критично отношение към информацията в тях, нужен е личен опит. Ще се съгласиш, че основната част от модела за света, който имаш, е в резултат на приемането на чужда информация без достатъчно лични доказателства, че е вярна. Така е и с мене. Не съм на ниво да проповядвам каквото и да било на когото и да било. Вярвам повече със сърцето, отколкото с ума. Позволявам си само да споделям без да налагам недораслите си, слепешки възгледи. Има нещо дълбоко в мене, съкровено, което не мога и да обясня, но му се доверявам. Аз също съм израстнала в атеистична среда. Детската ми интуиция обаче ми подсказваше, че приказките за вещици, феи, магьосници, бог - не са лишени от истина. След това имам някои малки опитности - колкото да знам, че светът не е само това, което мога да видя и пипна; че съм пред очите на всички - всичко, което правя, мисля и чувствам. Това не ми вменява чувство на вина, понеже съм приела несъвършенството си и съм си простила за него. Когато прогледна повече, сигурно ще променя някои свои възгледи, а други ще се утвърдят.

Христос е свят!!! С думи никой не може да ми отнеме това. :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Да, Латинка, Христос е Светлина, на различни честоти.

За книгите-дори не са много, съвсем малко са. А личната ми опитност наистина е никаква. На никого не искам да натрапвам нищо, само използвам електронното пространство, за да се доближа още мъничко, поне един милиметър, до тази светлина, духът на Христос. Просто разсъждавам. Форумът е и за това. Чудесно е, че се разбираме така добре, въпреки външните привидни различия. Стремежът към Светлината може да бъде и религиозен, и просто съзнателен. По същество разлика няма ... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

За Христос ясно. А Йешуа, след като е тяло, продължител на един род, с определените му заложености, не може да не е имал своите слабости и дребни порочета  и характеропатийки. Поне до съединеието му с Христос, който е "каквото е", не мога аз да кажа какво е ! Да - духът Христос, персонален или имперсонален, без значение в случая, е отвъд дребната принуда, налагана на двуногите бозайници хора - прераждането. Но Йешуа, личността Йешуа няма откъде да се появи освен през верига от прераждания... освен ако не става дума за Аватар, тоест за отелесяване, въплъщение на същество от по-висш разред

Вярвам в Науката на Посветените, а религията е само нейна фасада, при това стара и заблуждаваща...

:D В Първият Човек, създаден по образ и подобие на Бога, наличности липсват. По детски невинна и чиста, неопетнена при прераждания, светеща Душа, запазена в Слънчевото Царство, първообразът, Първият Адам! Тази висша душа е обитавала тялото Исусово, както и едно висше Същество, най - зрялата индивидуалност на човечеството, достигнало до най - великата Мъдрост през многото си прераждания на земята. Мъдрост и Невинност.

Мъдрец и Младенец. Какви животни тука ми разправяш?!

И в тяло, носител на такава Душа се вселява такъв Дух, друг вариант просто няма, иначе...отиде тялото. :D

Поздрави! :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...