Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Протест срещу насилието и потъпкването на правата на родилката


Recommended Posts

"Правата на Българската жена като пациент отдавна не са зачитани от персонала на болниците по време на нейното раждане."

Прочетете продължението ТУК:

Споделете и вашите премеждия и подкрепете петицията.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Подкрепям подобна петиция, от себе си бих добавила, че осъждам всякакво насилие към жена и то в такъв момент.Но не забравям една максима:"Каквото горе, такова и долу".Ако си завързал нещо с този човек, дошъл си на този свят да го развържеш и то с любов.Например двете си деца съм родила по нормален начин, благодаря в такъв момент на лекарите когато съм била между два свята.Забравяш всичко за себе си и е важно как те крепят хората с теб.Двете акушерки и за единия син и за втория си допуснаха грешки, но съм вървяла с прошката напред в сърцето.Отделен е въпроса колко съпротиви имах от човека до мен.Правех добро към лекарите и акушерките с бонбоните, цветята и искрената благодарност за помощта.Още ми е в сърцето чувството на уважение, въпреки миналите години.Много е важно как се настройва човек в такива жизненоважни моменти, дали привлича положителни събития или отрицателни!Да не забравяме отговорността на персонала в такива ситуации!За комерсиализацията, не я толерирам!

Линк към коментар
Share on other sites

Тази тема ме провокира много, има защо.Предлагам една алтернатива за родилките!Какво ще стане ако се приложи подводното раждане.Вече има такива практики в Русия и във Франция.По умно животно от делфина има ли?Веднага намира родилката ако има такава под водата.Ако има дете отива при него, ако има жена под водата я намира,/ако липсва дете/ в групата я обгрижват и най- накрая отиват при мъж , ако няма жена и дете.Техен приоритет са бременните, които веднага сканирват със сензорите си.Те усещат новия живот и предизвикват безболезнено раждане.В Русия и във Франция стояли лекарски екипи и чакали всеки момент за грешка, но делфините не допуснали такава.Новородените били с коефициент на интелигентност над 150 и много стабилни емоционални тела, в сравнение с другите деца.Природата е по- мъдра от нас, но живеем в човешки свят!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Изумена съм от потъпкването на правата на родилката и насилието приложено съвсем законно в Китай.

Преди малко слушах новините, че в Китай се е провела поредната акция за залавяне на семейства, които имат право на едно дете , а са си позволили две. Около 10 000 семейства са изловени този път и са подложени на принудителна кастрация, за да не могат да имат повече деца. Като честа практика в Китай било, ако се роди момиче да го умъртвяват лекарите веднага след раждането, защото момиче къща не хранело и , за да имат възможност семейството да имат второ дете евентуално момче.

В тази наша развита цивилизация, как е възможно това?

При това, легално, законно, като масова практика, убитите бебета от женски пол в Китай изобщо не се разглеждат като престъпление, а като въриянт за втори шанс. Кастрацията на жената родила едно дете пък почти задължителна.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...