Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Филмът "Островът"


Recommended Posts

Май писах, но в друга тема: "Островът". Има го в data.bg. Pishete na latinica: Ostrov и излиза веднага. Руски филм е - как един човек преобръща живота си напълно, та дори се превръща в пророк!

Господи, Исусе Христе, Сине Бога Живого, прости и помилуй мя грешния!!! Тази молитва се носи постоянно във филма. И най-чистото от християнския дух! Филм с голямо руско и християнско сърце и бездънна душа!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Май писах, но в друга тема: "Островът". Има го в data.bg. Pishete na latinica: Ostrov и излиза веднага. Руски филм е - как един човек преобръща живота си напълно, та дори се превръща в пророк!

Господи, Исусе Христе, Сине Бога Живого, прости и помилуй мя грешния!!! Тази молитва се носи постоянно във филма. И най-чистото от християнския дух! Филм с голямо руско и християнско сърце и бездънна душа!!!

Да, за този филм "Островът " един приятел - фотограф ми говори много .

Линк към коментар
Share on other sites

Май писах, но в друга тема: "Островът". Има го в data.bg. Pishete na latinica: Ostrov и излиза веднага. Руски филм е - как един човек преобръща живота си напълно, та дори се превръща в пророк!

Господи, Исусе Христе, Сине Бога Живого, прости и помилуй мя грешния!!! Тази молитва се носи постоянно във филма. И най-чистото от християнския дух! Филм с голямо руско и християнско сърце и бездънна душа!!!

Да, за този филм "Островът " един приятел - фотограф ми говори много .

Филмът Остров - Къде свършват грехът и вината и къде започва божия дар?

Главният герой извършва грях, убийство срещу свой, по принуда и страх, по време на 2та световна война. Добива дарби на ясновидство и лечителство и посвещава скромния си живот на бедност и помощ за ближния в затънтения сибирски край, но вината за извършеното убийство го разяжда ежедневно в продължение на години. Изминават няколко десетилетия от събитието, един ден съдбата го среща с неговия грях - човекът, който той си мисли че е убил, е оживял, само бил леко засегнат в ръката от куршума, станал висш офицер,му води най-скъпото си - болната си дъщеря. Старецът изгонва беса от момичето, в разговора с бащата се разпознават (тук неизменно сълзите ми рукват), дългогодишния тежък товар на вината пада от душата му. Успокоен, просветнал, поръчва на смаяния млад монах да му направят ковчег ...

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Вчера изгледах този филм и бях направо разтърсена. Благодаря на Орлин за откриването на темата, на писалите тук inatari и Теодора. Теодора много точно и стегнато е описала съдържанието на филма. Доста бях слушала за него, но все не намирах време да го изгледам. Сега виждам, че е трябвало да го направя отдавна. :)

Това е филм – притча според мен. Филм за съвестта и вярата. За покаянието. Изобщо за всички християнски ценности, а и не само християнски – общочовешки. :thumbsup:

Ето нещо написано за филма „Остров“:

Островът спасява тялото на войника, който стреля в другаря си. И от този малодушен, жалък, отвращаващ страхливец се ражда новия човек - монаха Анатолий. Островът спасява и душата му. Ето това е пълна промяна, не като в онова риалити шоу. Така се променя човекът - като страда и открива смисъла и предназначението си. Отвътре навън. Ако не сме се родили да променяме душата си към добро, защо изобщо съществуваме? За удоволствие? Ако не сме се родили, за да се променяме - аз всъщност нямам отговор за какво сме се родили. Островът, който ще спаси душите ни, чака. Все още е там. Изборът си е само наш.

Възможно ли е днес да се живее по християнски? Би било абсурдно, ако е невъзможно.

И аз не знам - нужен ли ни е спасителен Остров сред мръсотията, болестите, войните, омразата, мизерията - нещастия по-мъчителни и от тези отпреди две хиляди години? Нужен ли ни е Остров? Вие би трябвало да знаете по-добре. Защото всеки знае за себе си.

/източник/

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Стартира нов тракер със собствени преводачи.

Ето първият преведен филма - Руски филм

Яростта на Гръм

Полковникът от специалните служби Громин с прякор Гръм, след пенсионирането си, се заема с бойната подготовка на бъдещи тайни агенти. Сред учениците Гръм си има любимец, Куба, той се отличава от другите с остроумие, решителност и авантюризъм. Гръм обръща специално внимание на подготовката му, защото знае, че на такива като него им дават най-трудните мисии. Един ден Куба признава, че е израснал без баща и моли Гръм да му стане кръстник, полковникът приема с удоволствие, защото и той никога не е имал деца, нито семейство. Целият му живот минава като командировка в ада. Скоро след това, внедряват Куба в престъпен синдикат, който се занимава с пласиране на наркотици от Япония. Една вечер телефонът на Гръм звъни, той веднага познава гласа на "сина" си, който с последни сили му съобщава, че в шкафче на гарата е скрил важна информация. Разговорът им е прекъснат от изстрел. Гръм няма друга възможност, освен да намери и накаже виновните.тта на Г

http://absolutetorre...tails.php?id=86ръм (2010)

Редактирано от aladin
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...