Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Що е Богатство?


Иво

Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

Накрая - интересно ми стана твърдението "защото не господ побеждава, а животът ..." А нима ЖИВОТА не е от Господ ? Има ли наивник който да смята обратното ?

...

Тук гранично се разминаваме.

Значи съм наивник, който смята обратното.

За мен да родиш не е нито енигма, нито нищо подобно. Всички млекопитаещи раждат. Естествени неща, затова сме хора.

...

Мисля, че е много погрешно да се сравнява раждането между млекопитаещи и хора ...

Привидно методиката е една - заплождане, износване и раждане (естествени неща!), но едните са подчинени на колективна Душа, а при другите става въплащение на Душа. Нали човека е "венеца" - би трябвало най-малко от това да произхождат съществени различия ?!? Все пак да оставил тези теории, които могат да доведат отново до спорове - кой как ще обясни нещата по изразно, от гледна точка на прочетени метафори... :)

Мисълта ми е друга...

Мнението ти ме предизвика да се замисля повече през уикенда, и стигнах до един извод, който май ще излезе много важен за всички стерилни майки ... "Попрехвърлих" почти всички случаи, с които се познавам лично и установих една закономерност - При доста жени, стерилитета идва основно от разминаване между духовното им ниво на развитие и нивото на Вярата, която трябва да притежава дадена жената. При драстично разминаване на тези две нива, много трудно една жена може да стане майка.

Духовното ниво, най вече може да се измерва с качествата и добродетелите, които са натрупвани вследствие на опит от различни прераждания, ...а нивото на Вярата е променлива, до която трябва да се достигне в настоящият живот. Нужно е нещата да се хармонизират.

В крайна сметка, ако няма хармония между двете "компоненти", с голяма убеденост може да се твърди, че плод трудно може да се зачене, а още по-трудно може да се износи и роди.

В този ред на мисли като се има предвид, че само в България има над 470 хил. стерилини двойки, мисля че хората много лесно могат да решат проблемите си с простички равносметки, малко разумност и осъзнаване в тази насока...

И да не се смята, че излизаме от темата,...нека да приемем, че децата са също едно Богатство. :)

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

От няколко дни си размишлявам по темата.Съшевремено наблюдавам всичко около себе си внимателно и го обвързвам по някакъв начин с нея.Дори темата да е различна се получават много интересни неща.Накрая приравних богатството с бедността и стигнах за себе си до извода ,че богатството трябва да бъде обгрижвано,което предпоставя ние да влагаме в него доста от себе си.В карйна сметка въпроса е за сметка на какво.А другия да можем да си направим разумен отчет в края на деня какви ще са последствията от действията ни и това дали ще ни направи ли това щастливи,удоволетворени от себе си.Богат е този, който е мъдър.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, и аз съм стигнала до такива изводи!

Линк към коментар
Share on other sites

Мнението ти ме предизвика да се замисля повече през уикенда, и стигнах до един извод, който май ще излезе много важен за всички стерилни майки ... "Попрехвърлих" почти всички случаи, с които се познавам лично и установих една закономерност - При доста жени, стерилитета идва основно от разминаване между духовното им ниво на развитие и нивото на Вярата, която трябва да притежава дадена жената. При драстично разминаване на тези две нива, много трудно една жена може да стане майка.

Духовното ниво, най вече може да се измерва с качествата и добродетелите, които са натрупвани вследствие на опит от различни прераждания, ...а нивото на Вярата е променлива, до която трябва да се достигне в настоящият живот. Нужно е нещата да се хармонизират.

В крайна сметка, ако няма хармония между двете "компоненти", с голяма убеденост може да се твърди, че плод трудно може да се зачене, а още по-трудно може да се износи и роди.

Може направеният извод да е много важен, въпросът е за кого? И по-големият въпрос е дали е верен? Защото ако желаем да установим закономерност - винаги ще намерим въз основа на какво.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

В чисто материален план най-голямото богатство е здравето. Когато един човек е здрав той може да постигне всичко което иска. Ако човек обича, той има най-голямото богатство. Ако не мрази, е постигнал духовно съвършенство.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

За мен в материално отношение най - важното нещо, най - същественото и най - вълнуващото ме е да разполагам с достатъчно пари, че да не се налага да гладувам и да мога да си купувам храна, която да ми е достатъчна като количество и разнообразие! Това ми е най - важното, когато става дума за печелене на пари. Това ми е най - важният стимул да полагам труд.

Всичко над този минимум, който съм си набелязал като твърд минимум е добре дошло за мен! 

На второ място поставям това да съм достатъчно силен във финансово отношение, че да не ми се налага да ходя със стари и/или скъсани дрехи (като клошар).

Храна и дрехи. Като тежестта на факторът храна е много по - голяма. Всичко онова над това да мога да си позволя, колкото и каквото ядене ми се ще (желание свързано с физическа и емоционална потребност) е добре дошло! Като колкото повече е това над твърдия ми минимум, толкова по  - добре (не съм поставил таван в съзнанието ми): пък дори и размахът с който харча да не се увеличи пропорционално на нарастването на финансовите ми възможности... :) 

Усещането за материално благополучие е нещо субективно и то е толкова по - силно, колкото по - голяма е ножицата между потребности и финансови възможности в полза на възможностите.

 

Редактирано от Кон Сивобелев
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че ако човек се стреми да забогатее (без значение дали прави или не визуализации в тази посока), хубаво е да ползва формула от рода на: "Нека колкото се може повече от парите ми да бъдат ползвани за най - висшето благо на моята душа и за най - висшето благо на колкото се може повече души."

Чувството, че си еди какъв си - привлича еди какво си. Ако се чувстваш богат, вероятността да се замогнеш е по - голяма, отколкото ако се чувстваш беден.

Богатството за един може да е в парите, за друг - в здравето, за трети в знанията и т.н. Това дали си богат или не в дадена сфера донякъде е относително - зависия от това с какво и кого се сравняваш.

Редактирано от Кон Сивобелев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Ако сред вас има някой, на който да му притежава, ако има малко повечко пари, отколкото са му нужни, ако имането на повечко пари го напряга, ако го вкарва в размисли какво да ги прави, ако му вреди на хармонията на духа: да знаете, аз съм насреща. Готов съм да приема тревожещите ви излишъци.

За недостиците - не съм вашия човек. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...