Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги - 2 (продължение)


Recommended Posts

Ето една книга, която представлява интерес и може да се чете онлайн: "Физика на вярата"- http://abritus.info/iztochen-okultizym/fizika-na-viarata

И още нещо интересно по темата на книгата: http://abritus.info/iztochen-okultizym/uchenite-dokazaha-syshtestvuvaneto-na-dushata

Линк към коментар
Share on other sites

към любителите ,на идеята  за холографската вселена ....

"Подсъзнанието може всичко"

Джон Кехоу

http://www.zamunda.n...id=185675&hit=1

/държа само да вметна ,че хартиените образци винаги си остават несравними./

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Интересна тема, много и  разнообразни са прочетените книги изброени преди мен.Спирам се на два тома на Друнвало Мелхизедек."Древната тайна на цветето на живота"Автора е физик и изкуствовед.Провежда семинари за Цветето на живота,както и медитацията Мер-ка-ба.В книгите му се преплитат познанията от сакралната геометрия,измеренията,хармонията, звездния тетраедър,парниковия ефект,решетката на Христовото съзнание,влиянието на древността върху съвременния свят.

Линк към коментар
Share on other sites

"Астрология на душата"-Жан Спилър

Много хубава книга, малко късничко дойде при мен, но намерих много верни неща, до които сама бях стигнала. Мисля, че е много полезна, за всеки човек, дава насоки в живота и себепознанието...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Курсът на чудесата" е превеждан от една чудесна много фина и духовна жена, доктор на науките. Приятели сме. Човек с изключително дълбока душа: Мария Кръстева. превела е книгата безвъзмездно. Тя е лична приятелка с авторите на книгата. Имам книгата в къщи в хартиен формат - да си призная със срам, не съм я чел, само съм я прелиствал диагонално...

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За тези,които четат на руски Е-библиотека с над 1000 заглавия:

http://galezoteric.narod.ru/new_page_79.htm

3d_009.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте , интересувам се да закупя книгата на Е.Булвер-Литон “Занони” ,ако някой има идея откъде най лесно в София

бих могъл да се сдобия с не я ще бъда много благодарен !

Хубав ден на всички !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В момента чета "Експериментът с намерението" на Лин Мактагарт, след като бях чела за нея в "Изгубеният символ". След всички опознавателни филмчета върху квантовата физика, видове енергия и пр. чета с голям интерес за тия експерименти, които доказват със средствата на конвенционалната съвременна наука същите неща, които съм чела в духовната литература и познавам на основата на вярата, интуицията и усещането. Например лабороаторно се доказва силата на мисълта, въздействието на мисълта и намерението, колективните молитви, факта, че сме "направени" от светлина и др, интересни неща. Всъщност това е един преразказ на всички научни изследвания, направени в областта на "нематериалното" до днес с множество препратки към съответните научни публикации.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Една съвсем наскоро излязла книга: "Петър Увалиев или Пиер Рув - Един живот", автор Соня Рув, ИК Сиела.

За съжаление уникалният творец, български теоретик на изкуството, критик, писател, публицист и семиотик Петър Увалиев е твърде малко познат в родината си - България, с изключение на малцина, които са го слушали ( по Би Би Си или чели). Човекът, който спокойно е говорил английски, испански, италиански, френски, немски, старогръцки, латински и неколцина балкански езици, остава в мрачната сянка на комунистическата пропаганда, десетилетия наред...

Не си спомням кога за пръв чух за него и за пръв път прочетох словото му: бях омагьосана и осъзнах колко е важно човек да чете сериозна литература, написана на виртуозен език; тогава се заобичва словото изобщо; всяка дума е послание и сама по себе си е код и ключ за разгадаване на тайните на битието ...

Може би трябва отделна тема да има за този велик българин, който сам себе си е наричал - българоман. Книгата на съпругата му е един спомен за великия откривател на духовни и нравствени хоризонти; един живот, осмислен и озарен от съкровени духовни пориви.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

В държавата на Платон има един разгърнат образ, който е толкова добър, че не може да остане еднозначен. В разговор с Главкон, Сократ гради следната представа: "Ние, хората, приличаме на затворници в една пещера. Приковани сме и можем да виждаме само стената в дъното на пещерата. Далече зад нас гори огън, а между нас и него минава път, по който се движат хора, носещи различни предмети. Някои от тях говорят, а други мълчат. Ние, окованите, виждаме само сенките, които се отразяват в дъното на пещерата и чуваме отекващите думи. Може да се случи така, че някой от затворницити да се освободи. Тогава той ще може да съзре действителните предмети. А ако излезе от пещерата, ще съзре най-истинската светлина - тази на Слънцето. Ако се върне, сигурно ще иска да сподели с останалите затворници видяното, дори ще иска да ги освободи, за да ги приобщи към благодатта на светлината. Предвижданата реакция е, че затворниците могат да се изсмеят, да останат непреклонни и дори... да го убият.

За нещата, които за нас нови или далеч от разбирането ни, няма по-добро обяснение от една метафора...

Откъс от книгата на Мария Майсторова-"Пробуждане на душата"

Тук

Линк към коментар
Share on other sites

Ако Духовната Наука /Антропософия/ иска да изпълни своята истинска мисия спрямо духа на съвременното човечество, тя трябва да покаже: само ако човекът се научи да използва своите вътрешни сили и способности - силите и способностите за духовни възприятия-само тогава той ще може да проникне в тайните на съществуванието, в това, което е скрито в духовните светове, лежащи зад видимия сетивен свят. Съвременното човечество все по-ясно трябва да разбере: прилагайки своите вътрешни способности, човек наистина може да проникне в тайните на Битието и че собственото му познание може да го издигне до съзидателните сили и Същества на Космоса...

Рудолф Щайнер-"Евангелието на Йоан"

Тук

Линк към коментар
Share on other sites

Ако Духовната Наука /Антропософия/ иска да изпълни своята истинска мисия спрямо духа на съвременното човечество, тя трябва да покаже: само ако човекът се научи да използва своите вътрешни сили и способности - силите и способностите за духовни възприятия-само тогава той ще може да проникне в тайните на съществуванието, в това, което е скрито в духовните светове, лежащи зад видимия сетивен свят. Съвременното човечество все по-ясно трябва да разбере: прилагайки своите вътрешни способности, човек наистина може да проникне в тайните на Битието и че собственото му познание може да го издигне до съзидателните сили и Същества на Космоса...

Рудолф Щайнер-"Евангелието на Йоан"

Тук

237008907.jpg 291209095.jpg743904782.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Наскоро попаднах на "Камино" от Шърли Маклейн, много ме впечатли прехода на авторката по пътя на духа.Известния като Камино маршрут до Сантяго Де Компостела в Северна Испания е с дължина 800 км.Това е траектория под Млечния път и отразява енергията на звездите.Самия преход събужда спомени, преживявания и проникновения от минали животи.Това е път, който е изминаван от хиляди хора- светци, грешници, генерали, неудачници, крале, кралици.Те го извървели с едничката надежда да открият смисъла на живота си или да разрешат някои конфликти на същността си.:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересна тема, много и разнообразни са прочетените книги изброени преди мен.Спирам се на два тома на Друнвало Мелхизедек."Древната тайна на цветето на живота"Автора е физик и изкуствовед.Провежда семинари за Цветето на живота,както и медитацията Мер-ка-ба.В книгите му се преплитат познанията от сакралната геометрия,измеренията,хармонията, звездния тетраедър,парниковия ефект,решетката на Христовото съзнание,влиянието на древността върху съвременния свят.

След като преди няколко години изчетох с удоволствие издадените у нас книги на Друнвало, попаднах преди 1 или 2 години на тънка книжчица със статии и интервюта на Друнвало. В момента не мога да си спомня заглавието, но в къщи ще го проверя и другата седмица ще го напиша. Получих усещането за жив контакт с него - беше много вълнуващо.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ян Ван Хелсинг - Децата на Новото хилядолетие

"От една страна всички искат да знаят от къде идваме, какво има преди живота и какво след него, но ако някой на практика се опита да разбере, се оказва, че не е стъпил с двата си крака на земята.

За мен обаче е точно обратното. Аз не бих могъл да приема насериозно хората, които не се опитват да си отговорят на съществените житейски въпроси - и то с цялото си сърце - т. е.,какво има преди и след смъртта....

Консуматорът се присмива ако някой му каже, че се интересува от отвъдния свят. И не е сам. Подкрепят го не само атеистичните, но и наричащите себе си "християнски" организации, за които умъртвяване на нероден човешки живот не е убийство и чиито бундесканцлер не смята за нужно да завърши клетвата с думите "Нека бог е с нас". Останалото е работа на масмедиите. Те са най-важното оръжие на властимащите на тази планета.

Не разбирате, какво имам предвид? Ами, Suddeutschen Zeitung например писа: "Няма значение дали Джордж Буш или Ал Гор ще стане президент, шеф на емисионната банка е Алан Грийспан..." А Оскар Лафонтен се въодушевява от следното изказване: "Световната политика се диктува от империята на високите финанси." Сега разбирате ли?

Добре. И тъй като същите тези хора имат намерение да продължат да управляват в бъдеще, имат голям интерес масата да остане непросветена и да се занимава с всичко възможно, но не и с важните житейски въпроси. Всеки, който се опитва да даде някакъв отговор извън "глобалните секти" /религиите/, е подиграван и обявяван за шарлатанин, последовател или дори инициатор на опасна секта. Всичко, което не пасва на манипулативния дух на епохата, се осмива. Всъщност, масата винаги е била такава и в това отношение само думите на Христос звучат малко по-смислено: "Отче, прости им, защото не знаят какво правят."..."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Силно впечатление ми прави една книга, която лично Учителят е препоръчвал и която нашият съфорумец Христо Вътев пусна в блога си - "Небе и ад" на Емануел Сведенборг. Едно дълбоко мистично произведение, в което долавям чистотата и истинността на Словото. Ето един кратък фрагмент от книгата - нещо, върху което действително си струва да си замислим!

Онези, които

говорят добре и дори правят добро, ала във всичко виждат само себе си, са

лицемери; те също като ангелите говорят за Господа, за Небето, за любовта,

за небесния живот, правят добро, за да изглеждат на дело такива, както на

думи; обаче мислят друго, не вярват в нищо, не желаят добро никому, освен

само на себе си; вършат ли добро, то е заради тях самите, а тогава пък, когато

го правят за други, правят го единствено за да се забележи, и следователно

--- пак за самите себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...