Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги - 2 (продължение)


Recommended Posts

"Древната мъдрост", Ани Безант.

"Родословието на човека", "Човекът и неговите тела", "Всеобщата религия", Ани Безант.

Линк към коментар
Share on other sites

Започнах да чета книгата "Възможните майки"- истории на 100 жени, майки и не-майки от различни страни (но с превес от България и Италия), които разказват за своето отношение към майчинството. Завладяващи истории, които илюстрират с автентичния си изказ как майчинството променя приоритетите в живота на жените в началото на третото хилядолетие.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Скоро прочетох "За да достигнеш плода" на Шърли Маклейн и ми допадна много стила й на писане и самата книга. Някой има ли информация каква е поредността на книгите й, защото съм много объркана ... "Камино " или " Медитация: Навлизане навътре" да подхвана?

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и "моите" заглавия:

Световната конспирация срещу здравето, Атанас Гълъбов

Нека ти разкажа, Писма до Клаудия, Хорхе Букай

Алхимикът, Вероника решава да умре, Паулу Коелю

За смелостта, ОШО

Тайните послания на водата, Масару Емото

Подсъзнанието може всичко, Джон Кехоу

Тайната, Ронда Бърн

Само лъбовта е истинска, д-р Брайън Уайс

До другата страна и обратно, Силвия Браун

Любов, Елиф Шафак

Селестинското пророчество, Джейсън Редфийлд

Остават тези, които се сражават, Луис Ривера

Моята практика, д-р Атанас Михайлов

За да достигнеш плода, Шърли Маклейн

Заглавията, върху които съм акцентирала са знакови в живота ми. След прочитането им преразгледах и промених в някои аспекти личния си живот, начина си на хранене, на мислене... на ЖИВОТ.

Благодаря на всички за споделеното, благодарение на което имам един куп книги, чакащи да се гмурна в тях :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Скоро прочетох "За да достигнеш плода" на Шърли Маклейн и ми допадна много стила й на писане и самата книга. Някой има ли информация каква е поредността на книгите й, защото съм много объркана ... "Камино " или " Медитация: Навлизане навътре" да подхвана?

След "За да достигнеш плода" следва "Танц в светлината", след това "Медитация: Навлизане навътре"; после - "Камино".
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Нещо интересно:

Choice.jpg

"Изборът" от Майк Бара

Вероятно сте чували за "Тайната". Сега е ред да направите "Изборът"!

2012...

Наближава голямо разместване на пластовете. Всички го усещаме. Но какво вещае то за планетата, която обитаваме?

Съществува ли причина да сме загрижени за апокалиптичните пророчества от календара на маите и има ли някакви реални физически факти зад тях?

Как въздействат върху съзнанието ни подрежданията на планетите и астрономическите събития, които ни очакват през 2012 г.?

И най-важното: какво може да направи всеки от нас, за да повлияе върху предстоящото разместване на пластовете в духовната и във физическата реалност?

"Изборът е най-добрата книга, която съм чел като обяснение на действителния начин, по който функционира триизмерната реалност."

- Джордж Нури, радиоводещ, Coast to Coast AM

Съдържание

Въведение

Глава 1. Божествената сила

- Елохим

- Единственият

- Пристънският проект "Глобално съзнание"

- Ефектът на Флин

Глава 2. Първоначалната Слънчева система

- Раждането на планетите

- Хипотезата за експлодиралата планета

Глава 3. Физика на многомерното пространство

- Астрономията движи астрологията

Глава 4. "Законите" на физиката

- Законите на Нютон за движението

- Айнщайн и теорията на относителността

- Тъмната материя и отсъстващата логика

- Фиктивни сили

Глава 5. Физиката на времето

Глава 6. Златното подреждане

Глава 7. Науката за циклите

Глава 8. Календарът на маите

- Дрезденският ръкопис

- Пророчествата на маите

Глава 9. Факторът "Маи"

Глава 10. Предсказанията на пророците от племето хопи

Глава 11. Торзия

Глава 12. Ефектът на "Експлорър"

- Ефектът "Але"

- Николай Александрович Козирев

Глава 13. Преминаването на Венера през диска на Слънцето през 2012 г.

- Галактическо подреждане през 2012

Глава 14. Ефектът на Немезида

- Астрологическата карта на Земята за 2012 г.

Глава 15. Сценариите за Деня на страшния съд

- Преображение и откровение

- Слънчево изригване Зет-пинч

- Изместване на магнитните полюси / Разместване на земната кора

- Теорията за разместването на земната кора

- 12-ата планета

- Светът в опасност

Глава 16. Знамения и чудеса

- Слънчевото затъмнение от 20 май 2012 г.

Глава 17. Изборът

В тази забележителна книга, плод на дългогодишни задълбочени проучвания, Майк Бара представя, тълкува, доказва и развенчава различни митове, предания, предсказания, научни теории и конспирации за наближаващия край на света от физична, астрономична, астрологична, метафизична, религиозна и езотерична гледна точка. Очакват ли ни катаклизми през 2012 и ако да какви? Ще има ли Апокалипсис? Какъв ще бъде той и как ще ни се отрази? Можем ли да го предотвратим? За да намерите отговор на всички тези въпроси, прочетете книгата и направете своя Избор.

Майк Бара е дългогодишен инженер-проектант и консултант в "Боинг" и други големи американски аерокосмически компании, чест лектор на събития като Изложението за НЛО в залива на Сан Франциско, Изложението "Съзнателен живот" и конференцията на СЕ4 върху НЛО в Розуел, Ню Мексико, и съавтор на бестселъра на "Ню Йорк Таймс" "Тъмната мисия: тайната история на НАСА", който предстои да бъде филмиран от компанията "Sacred Mysteries Productions".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

normal_IMG_8042.JPG

изт.

Тази сутрин я получих по пощата и съм щастлива. От малка търся Живата Истина по този въпрос, Живото - дълбинно познание и за сетен път Бог отговаря на душата ми. Не е имало случай в който душата ми да е търсила и да не и е било отговорено. Книгата е изцяло по Словото на Учителя Беинса Дуно с библиография, а знае се, че няма въпрос от битието който Учителя да не е осветлил. Приятно четене на тези които търсят и искат да притежават това безценно съкровище в библиотеките си. Ако не можете да си я поръчате от линка който съм дала и аз не съм я поръчала от тук т.е. не съм опитвала, пишете на ЛС да обясня. Поздрави и хубав ден!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Последната преведена книга на Юнг, вече и на нашия пазар. Уникална е! А именно - Психология на кундалини йога.

Ако някой иска да чете сериозна литература за чакрите и връзката им с психическия живот на човека, това е книгата. Още повече, че е написана от най-великият психоаналитик на всички времена.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не мися, че психоанализата е била идеята на Юнг. Още повече, че все повече се убеждавам във вредата от психоанализата....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

На всички братя и сестри, горещо препоръчвам да прочетат поне една от книгите на д-р Стефан Гайд (американски проферсор - българин) от поредицата "Тракийското писмо - Декодирано" и най-вече тази, която дойде лично до мен (сега мисля да си набавя сама и останалите) - "Тракийското писмо - Декодирано II: Кивотът на Орфеевия Завет - Открит"

 

cover_02.gif

 

С тази книга много липсващи звена стават така ясни, че според мен направо може да се ползва като допълнително "помагало" за разбиране на основополагащи Идеи в Словто на Учителя - особено от такива като мен, които не са прочели още и 1/3 от Словото и не са се запознали с всички по-дълбоки тълкувания на Учителя на символи, знаци, или пък излагане на факти от отдавна забравената история на човечеството. Връзката между "Орфизмът", "Езотерично християнство" и Учението на Учителя, в които са залегнали изначалните Истини, дадени на човечеството, тук е просто ясна като бял ден - и с тази книга (а сигурно и с цялата поредица) ако не друго, поне едно нещо от Учението на Учителя започваш най-после истински да усещаш - когато за някои неща понякога Учителя ни казва, че сега той дефакто не излага нови неща, а отново ни донася знания и мъдрост, които Той и Духа са ни носили нееднократно и преди...Млъквам, защото ще разваля работата с човешките си бращолевения, но вярвам, че Учителя и Всемирното Бяло Братство имат пръст в откриването на тези "артефакти" точно сега, а не в друго време...Най-после има условия да се разбере, и осмисли цялостно (дори чрез методите на съвременната наука) тази първа истинна картина на света... Интересното е, че ако не беше Учителя - никога нямаше да разбера, а навярно и да повярвам на това, което като че ли "самостоятелно" е открил д-р Гайд - а сега, то просто все едно следва Учението...при това, без явно това да е целта...все едно "пасва" от само себе си, органически и  идеално на целия пъзел...Така или иначе за мен ефектът беше усещането, че най-после Истина, а не натаманени, скалъпени лъжи, най-после почва да излиза наяве за историята на нашите земи....за която постоянно, от Учителя и не само от него, се говори колко е важна за сегашната ера на човечеството и колко е свещена. 

Редактирано от Преслава Петрова
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Препоръчвам една книга Проклинам реката на времето, наскоро я прочетох. Авторът е съвременният норвежки писател Пер Петершон. Това е последният му (досега) роман.

 

Пестелива проза, сбран и сгъстен синтаксис, усещане за есенен северен пейзаж. Нещо, което обичам.

Другият негов роман, който също много харесвам, е Хайде да крадем коне.

:)

 

d61d44254608dd06ccdd2ff02982d14d_XL.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

А аз препоръчвам ето тази, много истини има в нея:

 

EasiestWay_zps58c37df1.jpg
"Най-лесният начин" от Мейбъл Кац

Кога ще имате всичко, което желаете? Знаете ли какво ви пречи да заживеете живота на мечтите си? Вие! Но вината не е ваша. Животът е предвиден да е лесен. Нужно е да се научите да освобождавате и отърсвате. Ще постигнете това чрез принципите на "Най-лесният начин" и хоопонопоно.

Тук ще откриете практически и лесно приложими средства как:
-    да изтривате негативните програми, които възпрепятстват плановете, целите, решенията ви и резултатите;
-    да бъдете отворени и гъвкави, за да стигнете до решенията чрез вдъхновението и интуицията;
-    да постигнете вътрешна хармония независимо от случващото се наоколо;
-    да преодолявате бариерите, които сами сте си наложили;
-    да живеете и работите по-ефективно.

Ще се научите:
-    да придобиете уменията за ефективно решение на проблемите;
-    да създавате правилните за вас връзки и отношения;
-    да използвате силата на ума си, за да постигнете яснота и целенасоченост;
-    да откриете кои сте, да катализирате вродените си таланти и потенциал в живота си;
-    да привличате правилните хора и ситуации.

Ще осъзнаете, че:
-    никой и нищо извън вас няма значение; само вие и мислите ви;
-    вие се абсолютно отговорни, не виновни;
-    когато вие се променяте, всичко се променя;
-    любова и прошката са ключът.

В продължение на 12 години Мейбъл Кац е обучавана от д-р Хю Лен, хавайски шаман. Двамата са помогнали и вдъхновили милиони хора по цял свят да открият истинската си същност и да променят живота си веднъж завинаги.

Това е най-ясното обяснение на хоопонопоно - техниките и принципите на д-р Хю Лен. Хоопонопоно е отвъд "Тайната". Иначе казано, "Тайната" и "Законът на привличането" са само част от отговора. Хоопонопоно е най-ефективният метод за постигане на трайна промяна, щастие и вътрешна хармония.
 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...