Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как си представяте Бог?


Recommended Posts

Що се отнася до мен самата - трудно е, нямам нужните думи, но все пак ...

Моето усещане е за Сила (не е точно, но нямам по-подходяща дума), често незабележима (за нас), увлечени в театъра на живота си, но вездесъща и всепроникваща. И моментите, в които съм имала най-ярко усещане, са били тези (на два пъти, много критични), в които аз поради ситуацията вече нямах усещане за аз, а някак дълбоко-дълбоко, отвътре се обръщах горещо и искрено към Него, исках да се "свържа" с Него и ... тогава именно усещах. Мога да кажа и че тези усещания (особено второто) направиха вярата ми жива и реална. Иначе поне за мен е трудно - примерно както някои хора казват "Вярвам, че има Нещо ..., поне би трябвало да има, не може да няма ..." Аз не мога така да вярвам. И сега в мен вече има една пътечка към тези усещания, вече нямам колебания, двоумене ...

Това се покрива и с моите представи и опитности...

за Висшия Аз.

Обаче в допълнение имам и тази, че именно той е най-голяматта бариера пред Бог, за да ме докосне.

Да, Венци, напълно допускам това усещане да не е Бог. Никак не твърдя, че непременно е.

Може и да е Висшия Аз (тук терминологично съм слаба, не зная какво точно имаш предвид), може да е нещо друго ...

Просто така ми се стори, усещнето именно беше за нещо всепроникващо; мен ... ме нямаше smile.gif (само да уточня - аз си бях в съзнание, не говоря за никакви разни състояния на прага на смъртта, излизане от тялото и тем подобни), никак не търсех себето си тогава и въпреки това ми се стори нещо много по-различно и голямо и ... нямам думи, но после, сравнявайки Го с образа за себе си, никак не мога да ги вържа тези два аза, което, разбира се не пречи да е така, както ти казваш ...

Колкото до бариерата - не зная. От личните ми впечатления - ако разсъждаваме на базата, че това е усещането за моят висш аз, значи или е перфектната бариера (в смисъл непреодолима - поне за мен), или не е никаква бариера, а тъкмо обратно перфектната връзка/единение с Бог ...

Дано да ми стане ясно, някога ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 28
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Защо ти е бе, Стан?! Какво искаш да разбираш, че си имаш нова придобивка ли?! Че си пораснал?!

Просто изречението ще е неофорено без местоимения, но се радвам, че за тях се хващаш - има защо.

Какво ли е отношението на Пълнотата, към нашите лични центрове? (само за мен ли е логична несъвместимостта)

Линк към коментар
Share on other sites

Защо ти е бе, Стан?! Какво искаш да разбираш, че си имаш нова придобивка ли?! Че си пораснал?!

...

Не, че съм открил нещо, което е истинската ми същност и че съм открил една част от себе си, която е по-близко до Бог отколкото аз (като личност живееща живота си на земята) съм.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Какво ли е отношението на Пълнотата, към нашите лични центрове? (само за мен ли е логична несъвместимостта)

Амииии ... най-вероятно никакво, просто защото Пълнотата няма да възприема нашите лични центрове като нечии лични центрове biggrin.gif .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...