Jump to content
Порталът към съзнателен живот

София Филм Фест 2010


Recommended Posts

Доста интересни неща има на филм феста тази година.

Снощи например гледах ЛИВАН ,изключително камерен и кинематографичен филм с интересен поглед към войната .. през мерника на един танк :rolleyes:

От по-непопулярните събития искам да отбележа прожекциите в Чешкия културен инстутут на поредицата "Частен век" на режисьора Ян Шикъл. Това е проект, в който режисьора разказва исторически събития изцяло с архивни любителски кадри. Аз съм гледала само един филм "Татенце и Лили Марлен" и бях силно впечатлена. Филмът е разказ от първо лице на живота на една възразстна жена родена малко преди войната и е изцяло от архивни кадри заснети на 8-милеметрова лента от баща и. Архивните кадри не са специално обработвани, а само монтирани (поне за този който съм гледала е така). Другите филми от поредицата са посторени по подобен начин.

Надявам се и други да споделят, какво ги е впечатлило :)

Линк към коментар
Share on other sites

От по-непопулярните събития искам да отбележа прожекциите в Чешкия културен инстутут на поредицата "Частен век" на режисьора Ян Шикъл. Това е проект, в който режисьора разказва исторически събития изцяло с архивни любителски кадри.

:thumbsup2: :thumbsup2: Редактирано от devashaktika
Линк към коментар
Share on other sites

devashaktika, тези снимки от някой фестивален филм ли са и от кой? :rolleyes:

Разкажи ни нещо повече за него.:hypocrite:

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм толкова впечатлена от "последния танцьор на Мао" :whistling:

да, страхотно разказан и заснет филм, но инъче типична сълзлива американска драма тип "Титаник".

Много съм впечатлена обаче от "Самият Троцки"

movie_49_76.jpg

poster.jpg

Изключителна комедия в стил "Уди Алън", но ако Уди Алън е автоироничен и предизвиква малко мрачни чувства, то в този филм иронията е насочена към обществото. Идеята на филма, че младите хора не са толкова апатични за колкото ги смятат е поднесена много елегантно без излишен патос и с неверояно чувство за хумор.

Интересното е, че режисьора е само на 29 (никак не личи от филма), а е започнал работа по сценария едва на 19!

Горещо препоръчвам :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...