Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ваксина против бяс. Вредна ли е? Има ли алтернатива?


Пламъче

Recommended Posts

Улиците и детските площадки са пълни с всякакви кучета.Ако се случи някое дете да бъде ухапано,често се налага поставяне на ваксина против бяс.Това доколкото знам е единствения начин за предпазване от опасната болест.

Има ли отражения тази ваксина върху детския организъм и какви са те?

Има ли алтернатива?

Линк към коментар
Share on other sites

Да Грант1, има алтернатива. Има чудесни хо лекарства при бяс, дори след развита картина след ухапване от бясно животно, и едно от тях например е Lyssinum.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Да Грант1, има алтернатива. Има чудесни хо лекарства при бяс, дори след развита картина след ухапване от бясно животно, и едно от тях например е Lyssinum.

Alexander, ти лекар си, и колко случая на бяс си имал? Ако си имал поне 3 готов съм да спорим.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

В тази връзка искам да попитам същото и за ухапването от кърлеж. При ухапване от кърлеж и изваждането му в болница поставят ваксина срещу тетанус. Има ли хомеопатична алтернатива, но по скоро нещо като профилактика...за да не се развие някаква болест, а също и при развита картина на тетанус или лаймска болест - естествено знам, че трябва да е съобразена с личните особености на човека.

(Извинявам се, ако неправилно пиша в тази тема, а не в нова!)

Редактирано от venkova
Линк към коментар
Share on other sites

Тук става въпрос за първа помощ с хомеопатични лекарства, така че всеки може за си помогне. Нужен му е само добър справочник и затова Ви препоръчвам чудесната книга на д-р Атанас Гълъбов: Първа помощ с хомеопатия за всички

5270_1.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Редно е при изваждането на кърлежа (което се прави не точно така, както го правят по болниците) лекарят да класифицира кърлежа към кой вид принадлежи.

По презумпция се смята, че кърлежите пренасят различни заболявания, но те са специфични за всеки вид - и, както сами се досещате, най-многобройни са онези кърлежи, които нищо не пренасят.

Автоматичното аплициране на лекарства заради думата "кърлеж" нищо не означава.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност ме интересуваше най-вече алтернатива на ваксината срещу тетанус...

Тук става въпрос за първа помощ с хомеопатични лекарства, така че всеки може за си помогне. Нужен му е само добър справочник и затова Ви препоръчвам чудесната книга на д-р Атанас Гълъбов: Първа помощ с хомеопатия за всички

Имам тази книга, но все пак исках да питам и тук :) Благодаря за отговора!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...