Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Попитай Бах Терапевт. Задай въпрос за цветолечението на д-р Бах тук.


Recommended Posts

Здравейте! може ли да ми кажете кои есенции са подходящи за лечение на нервност, невъзможност за съсредоточаване, страх, стрес, неврастения, безпокойство при възрастен и хиперативност, неврастения и разсеяност при дете. И възможно ли да се смесят Баховите есенции с шуслерови соли. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Искам да попитам при малко дете на 1год и 8месеца как могат да се приемат есенциите? Коя есенция е подходяща при трудно заспиване, неспокоен сън, супер възбуда от умора?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! може ли да ми кажете кои есенции са подходящи за лечение на нервност, невъзможност за съсредоточаване, страх, стрес, неврастения, безпокойство при възрастен и хиперативност, неврастения и разсеяност при дете. И възможно ли да се смесят Баховите есенции с шуслерови соли. Благодаря предварително!

Не мога да кажа, кои есенции биха били подходящи - те се предписват индивидуално, подобно на хомеопатичните лекарства.

Иначе, да, може да приемате паралелно, но не едновременно (т.е не точно по едно и също време на деня) и Шуслерови соли, и Есенции на д-р Бах, защото солите действат на биохимично ниво, а есенциите на етерно ниво.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Искам да попитам при малко дете на 1год и 8месеца как могат да се приемат есенциите? Коя есенция е подходяща при трудно заспиване, неспокоен сън, супер възбуда от умора?

Есенциите се приемат с малко вода, точно както и при възрастните. Не може да се каже по принцип - есенциите се предписват индвидуално, спрямо човека.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Дългото дъждовно време ми напомни за един мой проблем, който се появява периодично.

Става дума за болка в ставите, която се проявява дълго преди времето да се развали и се изостря, когато завали дъжд.

Искам да разбера, какво препоръчва д-р Бах в такъв случай?

Линк към коментар
Share on other sites

Дългото дъждовно време ми напомни за един мой проблем, който се появява периодично.

Става дума за болка в ставите, която се проявява дълго преди времето да се развали и се изостря, когато завали дъжд.

Искам да разбера, какво препоръчва д-р Бах в такъв случай?

Ами както бе казано нагоре, предисват се индивидуално. Поне една снимка да бе дал :)

Всеки усеща подсъзнателно времето. А пък когато това усещане се събере с подсъзнателното отношение към една от най-значимите промени за човека, климатичните и времето, то вътрешният конфликт може да се изрази единствено във физическото тяло.

Иначе казано, прекомерно желание за сигурност, а пък промяната във времето е от най-големите несигурности за човека. И недостатъчна гъвкавост. Нужда от вътрешна увереност.

Та значи на пръв поглед комбинация от трепетлика, мумулус, шипка, хрущялка и може би синап.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

276518_353782288041632_217483456_n.jpg

гр. София

Понеделник - 24.09.2012

18,30ч - Откриване на седмицата с лекция на д-р Тодор ГОСПОДИНОВ,

в галерия „Шмиргела“, ул.“Ген.Паренсов“ № 30

Вторник - 25.09.2012

18:30 ч Място: Библиотека "Вселена", ул. Бенковски № 11, ет. 4

Тема: SOS терапията на д-р Бах

Лектор: Станимира Филипова

Сряда - 26.09.2012

9 -12ч Свободен прием в ЦЗО Едикта от Веселина Руменин, Магистър фармацевт, София, ул. „Иларион Макариополски“ № 2;

18,30ч – в галерия „Шмиргела” Арттерапевтична сесия и Есенциите на д-р БАХ,

ул.“Ген.Паренсов“ № 30

Петък - 28.09.2012

9 -12ч Свободен прием в ЦЗО Едикта от Мария Джонгова, Магистър клиничен психолог, София, ул. „Иларион Макариополски“ № 2

Магазин за капки на д-р Бах

14-16 ч. през цялата седмица

Свободен прием в офиса на магазина. Заповядайте на кратки блиц консултации. Очакват Ви изненади! - Ваня Захариева, бахов терапевт,

“Младост-1 А”, ул. “Ана Ахматова”, бл.532

Офис фирма Флоресанс ЕООД

От 10,00- 17,00 през цялата седмица

Информация , докосване до био продукти с цветя на д-р Бах /козметика парфюми и еликсири/ в офиса /бул. България 98 вход Д ет.2/.

тел за контакт 0882 10 53 42

гр. Пловдив

Вторник – 25.09.2012

19,30ч - д-р Тодор Господинов и д-р Светла Батова– лекция „Баховата терапия – приложение в ежедневието“

Зала на Музея на Съединението ,

Площад Съединение

гр. Казанлък

Неделя - 30.09.2012,

12ч , ул.“Сергей Румянчев““ №1, в Ресторант „ ОРЕЛА“

г-жа Надя Иванова - за контакт – 0893 675 501

Лекция на д-р Тодор Господинов „Баховата терапия в ежедневието“; Как да си помогнем в ежедневието с капките на д-р Бах“

гр. Велико Търново

Неделя - 30.09.2012

16 ч., г-жа Тони Калушкова - за контакт – 0878 704 781

ул "Марно поле” 23, Център за родители „Happy Mums”

Лекция на д-р Тодор Господинов „Душевно и физическо здраве за нас и нашите деца с терапията на д-р Бах“;

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Искам да попитам кои есенции са нужни да се приемат за себеомраза, гняв? Чувствам как сама си преча и самосаботирам, самонаказвам и целия гняв и омраза обръщам навътре към себе си.

Редактирано от omen
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам кои есенции са нужни да се приемат за себеомраза, гняв? Чувствам как сама си преча и самосаботирам, самонаказвам и целия гняв и омраза обръщам навътре към себе си.

Ами това изисква по-продължително лечение. Смяна на няколко комбинации една след друга за "разпластяване" на изградилите се един над друг пластове негативни чувства и отношения. Ако ми пратите снимка на майл адреса, ще мога да кажа първата комбинация.

Също така ви препоръчвам книгата на Лууле Виилма от поредицата "Прощавам на себе" ("Прощаю себя").

Линк към коментар
Share on other sites

Ето и моментната комбинация, която е необходима:

10 – дива ябълка (киселица); 16 – нокът; 25 – червен конски кестен; 27 – скална (изворна) вода; 35 – бял конски кестен

А това са съпътстващи препоръки за мислена и настройка, препоръки за физическа активност и мисли за положителна настройка, които може да си казваш/четеш по няколко пъти на ден особено сутрин след събуждане:

Съпътстващи препоръки

Искаш всичко да ти е безупречно и чисто (и буквално, и преносно), а не става така. Светът и човекът са несъвършени творения и в това е тяхната красота и чистота.

Всичко тече и се променя. Трябва да се приемат промените и да се живее в настоящето, а не в миналото. Хубаво е да се предприемат нови и интересни занимания в ежедневието.

По-малко загриженост за другите и повече внимание на собствените нужди. Всеки сам е отговорен за собственото си щастие и никой не трябва да се нагърбва с отговорност за щастието на другите. Когато се появи някоя лоша мисъл, веднага да се добави и някоя положителна.

Повече вътрешна свобода и повече си позволявай радости и удоволствия, които преди си си забранявала. Гледай по-леко на нещата.

Започни да се отърваваш от ограничаващите те разбирания и убеждения.

Физическа активност и почивка

Достатъчно сън, дихателни упражнения, йога, музикални занимания.

Мисли за положителна настройка

„аз съм щастливо същество с мои собствени индивидуални качества",

„моята вътрешна същност е спокойна и недосегаема"

„аз излъчвам спокойствие, мир и оптимизъм”

„всеки ден е нов и интересен и аз живея тук и сега"

„оставям се да ме носи потокът на живота"

„отстра­нявам всички чужди и неподходящи схващания".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте ! Преминавам през тежък период на стрес и напрежение, на вътрешна напрегнатост, взех "Спешни капки на д-р Бах", употребявам ги точно според указанията за употреба (ползвала съм ги и разтворени във вода и концентрат под езика), но не чувствам облекчение - даже напротив, часове след приема се усещам още по-изнервена и цялата картина на проявление на напрежението ми се засилва, стигам понякога и до разплакване. Ако е възможно, посъветвайте ме, да прекратя ли приема при това положение или да продължавам?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ! Преминавам през тежък период на стрес и напрежение, на вътрешна напрегнатост, взех "Спешни капки на д-р Бах", употребявам ги точно според указанията за употреба (ползвала съм ги и разтворени във вода и концентрат под езика), но не чувствам облекчение - даже напротив, часове след приема се усещам още по-изнервена и цялата картина на проявление на напрежението ми се засилва, стигам понякога и до разплакване. Ако е възможно, посъветвайте ме, да прекратя ли приема при това положение или да продължавам?

 

Значи тези часове след приема те са действали преди да се почувствате пак изнервена.

 

Спешните капки на Бах е хубаво да се употребяват само 3 дена. Затова са спешни. След това е нужно да ви се направи комбинацията, която е точно за вас и съответства на състоянието ви. Можете да си помогнете и като направите нещо за осмисляне на стреса и напрежението и за неговото управление.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Моля задайте своите въпроси относно есенциите на д-р Бах и тяхното приложение в тази тема.

На вашите въпроси ще отговаря clematis (д-р Тодор Господинов), който е лекар с повече от 16 години опит в прилагането на цветотерапията, включително като монотерапия.

Преди да зададете въпрос е добре да се запознаете със следните материали:

Есенциите на д-р Бах. Често Задавани Въпроси - част 1

Есенциите на д-р Бах. Често Задавани Въпроси - част 2

Есенциите на д-р Бах. Често Задавани Въпроси - част 3

По възможност задавайте по един въпрос на във всяко мнение и изчакайте да получите отговор преди да пуснете следващ въпрос. smile.gifПоставяйте конкретни въпроси главно свързани с конкретни ситуации.

Имам въпрос-може ли да се избави човек от излишните килограми посредством есенциите на д-р Бах?

Линк към коментар
Share on other sites

Моят въпрос е-може ли с есенциите на д-р Бах да се избавим от излишните килограми?

Линк към коментар
Share on other sites

Моят въпрос е-може ли с есенциите на д-р Бах да се избавим от излишните килограми?

Излишните килограми се дължат пак на психични състояния и начин на мислене. Можете, след смяна на достатъчно на брой Бах комбинации. Помнете, обаче, че по някое време сам човек може да прекъсне процеса, защото е стигнат лимита на възможностите му за промяна.

Физическата промяна е невъзможна без духовна промяна.

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласна за духовната промяна,но това е много общо казано!Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

galyovna,

 

Не съм Бахов терапевт, но реших да ви отговоря.

Есенциите на д-р Бах са безопасен и природен начин, а действието им се основава на възстановяване на баланса между ум и тяло, като премахват негативните емоции на страх, омраза, несигурност, които влияят на равновесието и интегритета.


Всеки човек е индивидуалност. И моят съвет е, ако имате възможност - опитайте, за да разберете :)

Редактирано от Хармония
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

 

Бих искала да попитам, макар че се досещам за отговора, дали ще е проблем да започна да приемам есенциите на Д-р Бах, при положение, че в момента спирам едни антидепресанти?

Линк към коментар
Share on other sites

Не, няма да е проблем. Действието им е доста меко. Пак може да има лечебна криза, но се понася леко.

 

Ако случайно се появи лечебна криза и те притеснява, пиши да ти кажа какво да направиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Есенциите на Бах могат ли да помогнат при сексуални проблеми?

 

 

И втори въпрос, който няма общо с първия, Могат ли да помогнат, ако на човек постоянно му се случва да попада в една и съща ситуация през годините и се чувства по един и същ начин, но просто се променят полето на действието и играчите. За чувство, че си като в затвор или като хванат в капан и не можеш да се измъкнеш от дадена ситуация. През годините ситуациите се променят, но общото при тях е, че човек не може да се измъкне, колкото и да иска. Като се измъкне от една ситуация, после попада в друга, при която пак се чувства по същия начин. Такава ситуация се повтаря още от детството ми.

Редактирано от Slunce
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...