Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Попитай Бах Терапевт. Задай въпрос за цветолечението на д-р Бах тук.


Recommended Posts

Есенциите на Бах могат ли да помогнат при сексуални проблеми?

 

 

И втори въпрос, който няма общо с първия, Могат ли да помогнат, ако на човек постоянно му се случва да попада в една и съща ситуация през годините и се чувства по един и същ начин, но просто се променят полето на действието и играчите. За чувство, че си като в затвор или като хванат в капан и не можеш да се измъкнеш от дадена ситуация. През годините ситуациите се променят, но общото при тях е, че човек не може да се измъкне, колкото и да иска. Като се измъкне от една ситуация, после попада в друга, при която пак се чувства по същия начин. Такава ситуация се повтаря още от детството ми.

 

Някой може ли да ми отговори?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте, бих искала да попитам дали капките на д - р Бах се прилагат при лечение на  паническо разстройство? Страдам от дереализация, виене на свят, проблеми със зрението, шум в ушите, пробождания в областта на сърцето, треперене, страх, че всеки момент ще припадна. Случвало ми се е да ми изтръпва едната ръка и да виждам всички предмети наполовина. Благодаря Ви предварително за отговора!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

Имам две момчета на 3 г 10 м и на 1 г и 6 м. Живеем в чужбина, и двете ми деца са родени тук, но в началото на миналата година се наложи да сменим населеното място, а заедно с това се случи така, че се и прибирахме за малко в България. След това голямо пътуване и местене в нов дом и нов град, след изкарана тежка ангина голямото ми момче се промени коренно. Беше го страх от всичко, стана агресивен, особено към непознати, които се опитват да го заговорят, плачеше за всичко и почти не се отделяше от мен и баща му. Отдадохме го на смяната и решихме, че с времето и повече внимание ще се оправи, но след като се роди братчето му (3 месеца по - късно) поведението не че не се подобри, а напротив. Стараем се да не го сравняваме, нито с брат му, нито с когото и да било, обръщаме им внимание по равно, не е ощетен откъм внимание. Разтройва се от елементарни случки - ако го помоля да събере играчките, ако му изключа детското филмче, защото е време за спане и т.н. На моменти реве истерично 30 мин, час.. Има проблем с ходенето до тоалетна. Все още използва памперс. Разбира идеално, че трябва да ходи в тоалетнат, когато има нужда, дори имаше напредък с ходенето по малка нужда, но по голяма нужда упорито отказва. От този септември ходи на детска градина за по 3 часа на ден. Там се чуства много щастлив, учителите казват, че нямат никакви проблеми с него - нито реве, нито се сърди, нито е агресивен. 

Как бих могла да му помогна. да преодолее това състояние, което измъчва и него и нас, неговите родители? 

Линк към коментар
Share on other sites

bokovicy, Пусни това мнение тук в подфорум Психотерапия он-лаин.

 

Относно Бах терапията могат да кажа, че е хубаво да приемате правилната за вас за момента Бах комбинация и тримата: и детето, и майката, и бащата. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

bokovicy, Пусни това мнение тук в подфорум Психотерапия он-лаин.

 

Относно Бах терапията могат да кажа, че е хубаво да приемате правилната за вас за момента Бах комбинация и тримата: и детето, и майката, и бащата. 

А каква е правилната за нас комбинация? 

Линк към коментар
Share on other sites

Ами определя се от Бах специалист. Той може да използва или интервю (обикновено около час) или радиестезия за това. Следващият етап е да ви запознае с резултати и с препоръките. Предполагам, че в държавата, в която живеете, има такива :) Но понеже има определени неща във вашето положение е хубаво в началото те да се овладеят и със психотерапия :) 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

 

Искам конкретен съвет, каква комбинация от капки да направя на дете в първи клас, което е разсеяно в час, много емоционално, отказва да прави определени неща, които учителката казва. Казва, че докато се преподава урока или трябва да се пише в тетрадката, той си мечтае или си играе с химикалите и моливите. Иначе чете много добре, пише правилно /но много грозно/, няма проблеми с усвояването на учебния материал, но има проблеми с концентрацията в час.

Най-интересното е, че въпреки замечнаността му в час, ако го вдигнеш на средата на урока, може точно да ти отговори на даден въпрос.

 

Искам да му помогна да е по-активен в час, да успява да работи с темпото на класа и да е по-концентриран.

 

Благодаря ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей :)

Ами никакви капки не са необходими на детето според мен. Значи какво имаме - той чете хубаво, пише вярно, дори е достатъчно ангажиран и следи урока, но ... просто тази учителка или поне този урок никак не са му интересни. Най-вероятно и заради това, че той нещата вече си ги знае. И ... защо искате да работи с темпото на класа? Ами че вашето дете явно работи с над средното за класа темпо. За мен най-добре е да се помоли учителката да му предлага различни допълнителни и интересни задачи в час, за да продължи да учи и да се развива. Иначе ще буксува на място, а може и съвсем да изгуби интерес към училището.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Добър вечер на всички ! Първо ще кажа малко за себе си . На 27 години съм и от 4-5 години имам проблеми . Започна да ми се вие свят и към днешна дата от около 1 година вече ме е страх да стоя сама в нас и постоянно трябва да има някой с мен . Ходейки по доктори и четейки доста се оказва , че имам паническо разстройство и натрапчиви мисли ( че ще умра , че ще получа удар/ инфаркт, че ще полудея и т.н . Сега преживях и друг стрес майка ми почина много млада и съм срината още повече се страхувам да остана сама и да не умра . Та въпроса ми е какви капки са подходящи за мен , биха ли помогна ли на такова състояние и от къде и как да си ги поръчам . Много искам да се оправя и да си стана като преди , че си имам и малко детенце , което искам да обгрижвам с цялата си обич без страх . Предварително Ви благодаря !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте,

Искам да се посъветвам с Вас, какви точно капки на д-р Бах трябва да си взема.

Моите симптоми са натрапчиви мисли, панически страх, безпокойство

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте,имам въпрос,лекувам дипресия и натрапливи мисли,бях добре,но спряха лекарството което пия,не мога да го намеря никъде и сега имам гадене,леко ми се отнася депресарски главата,не съм весела,напрежиние,вълни,припотявам се,може ли да се излекувам с капките,може ли да ми стане гадно както от хомеопанията.благодаря ви,много съм притеснена,моля помогнете

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте,

интерисувам се от лечението с есенциите на Бах от дълго време. Прилагала съм ги успешно върху себе си и съпруга си.

Бих искала обаче да знам дали има някакви специални изисквания за съхранение на есенциите така както има изисквания за съхранението на хомеопатичните лекарства.

Есенциите ми са в тъмни шишенца далеч от топлинни източници. Съхранявам ги в кантонена кутия, като съм добавила 2-3 кестенчета и толкова орехчета с цел предпазване от електромагнитни влияния.

При хомеопатичните лекарства има изискване да бъдат много, много пазени от електромагнитни влияния и преди години бях посъветвана да ги държа завити в алуминиево фолио тъй като фолиото създава

решетка през която електромагнитни вълни не могат да преминат. Мислите ли, че за есенциите на Бах също се налагат такива мерки за предпазване ?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...