Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Visionary Art. Visionary Artists. Картини на художници визионери.


Иво

Recommended Posts

Нека в тази тема да съберем имената и линкове към галерии на художници визионери (Visionary Artists).

Разбира се, ще бъде чудесно ако сложим и избрани картини и видео материали.

От българските художници:

Лили Димкова

Борис Георгиев

Ето още художници:

Sulamith Wulfing

Mahmoud Farshchian

Josephine Wall

Alex Grey

Mario Duguay

Nathan Greene

Akiane Kramarik

Gilbert Williams

Jonathon Earl Bowser

Charles Frizzle

Cheryl Yambrach Rose

Johfra Bosschart

Линк към коментар
Share on other sites

Най - красивата тема...

Jean-Luc Bozzoli

SHU

Hans Georg Leiendecker

Kagaya

Игорь Анисифоров

Angele Joneliene

Mario Duguay

Титченко

Wilby's Art

3323818044.jpg

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Много хубава тема! :thumbsup2: Но не всеки е запознат с това течение в изкуството. Или поне аз не съм. :( С какво се характеризират техните картини? Целта на темата е събиране на линкове към техни виртуални галерии, може би слагане на линкове към конкретни картини. Не знам дали може да се слагат и клипове от youtube? Виждам, че във форума пишат хора занимаващи се с изобразително изкуство. Ще бъда много благодарна ако някой напише нещо за Visionary Art. :)

След като се порових из Google, освен в в Уикипедията на английски и руски език, открих една достъпна за мен статия на български: „Какво е визионерско изкуство?” на Алекс Грей.

Оказа се, че съм харесвала и преди този род художници. :v: Само дето не съм ги знаела как се наричат. Според Алекс Грей целта на визионерското изкуство е развитие на вътрешното зрение (inner sight). Негова основа се явява интуитивното вътрешно око: окото на съзерцанието и на душата. Така поне пише в посочената статия. :)И още неща от там, които ми харесаха:

„Ако вратите на възприятието бяха изчистени, човек би видял това, което е – безкрайността (infinite)”

или

"Така както светът и човекът са били създадени чрез силата на креативността, така и човекът, бидейки проводник на тази сила, си връща изгубената връзка с животворящия извор, с божественото в себе си. „При създаването на най-добрите си творби артистът се изгубва в съзидателения поток на вътрешния свят, обсебен от духа на творчеството (art spirit). Всяка творба на изкуството въплащава визията на своя създател и едновременно с това разкрива част от колективното съзнание.”

Имам въпрос – спадат ли художници като: Уилям Блейк,

Йеронимус Бош, Салвадор Дали, Фрида Кало към тази категория или са само предтечи на визионерите?

Ето галерия на Alex Grey:

http://www.alexgrey.com/

Някои негови произведения:

AlexGrey-2.jpg

AlexGrey_sepharic.jpg

29_08_2007_0414428001188374876_unknown.jpg

и един клип:

http://www.youtube.com/watch?v=_f5905BuE4c&feature=related

:feel happy:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Иво, поздравления за темата ~ вълшебството струи от тези картини sorcerer.gif

* сайта и представяне на Birgitte Fichs и нейния съпруг ~ прекрасно изкуство, с много лекота, символика и светлина... Има изобразени както знаците на Зодиака, така и архетипни образи на женското начало и Божественост...

http://www.birgittef...index.php?pid=1

Himmelske-003-hjem.jpg

Редактирано от Milena
Линк към коментар
Share on other sites

The Visionаry Art и Хармония с Bruce Harman:

Visionary art is born in the heart of the mystery, sent out to a world consumed by the mundane.

Accession.jpg

"Most of the work on these pages starts as a vision imprinted on my inner eye, while in meditation or before dropping off to sleep."

http://www.harmanvis....com/index.html

Линк към коментар
Share on other sites

Всички са много красиви, благодаря на всички които напълниха сетивата и душата ми с тези прекрасни картини!

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Още за момичето – индиго, феноменът Акиана. :)

Тя казва, че вдъхновението й идва отгоре. Нейните видения започват когато тя е на 4 годинки. Картините, които рисува са духовни, емоционални... създадени от 12 годишно момиче. Най-важното за всички е вярата, заявява тя: "Бог ми дава видения на които аз дори не знам значението; все едно Той ми обяснява себе си, и какво прави във вселената!"

За посещенията си в духовния свят тя казва, "Просто там е толкова красиво!"

:angel:

11639301_1197819191_akiane1ep7.jpg

11639303_1197819493_AkianePainter.jpgAkianeK6.jpg

Akiane_Waterful_Nature.jpg

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Guest devashaktika

Благодаря за хубавата тема!

Направи ми голямо впечатление следната картина на художника Mario Duguay:

60780365.jpg

Очевидно е бил запознат с Учението. Какво мислите по въпроса?

Следващите две картини също могат да се свържат с Учението. Ето моите предположения: на първата се виждат символите от Пентаграма (и по-точно всички символи от вътрешния кръг - сабя, чаша, книга, светилник и жезъл, както и вратата със стълбите от външния кръг на Пентаграма), а втората на пръв поглед ми заприлича на лика на Михаил Иванов...

2262905598.jpg

1784273586.jpg

Редактирано от devashaktika
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

folfem012.jpg

Докато търсех подходяща картина за Господарката на езерото попаднах на тази страница. Поздрави!

п.п. А всъщност исках да открия това -

lady_of_the_lake_small.jpg

изт.

Е, не точно тази търсех, но подобна която да си подхожда :)))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...