Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Най-"страшните" болести


Recommended Posts

Имам една малка книжка, в която Учителя е казал, че всяка болест може да се излекува и е предложил методи. Аз също вярвам в това. Имам конкретен случай с леля ми. Последния път като се видяхме и казах какво трябва да прави, но сега чувам, че според роднините ми не била добре. Върна се в провинцията, противно на моята препоръка да общува с хора от братството. Казах й, че ако не вярва и Бог да дойде да я лекува, няма да се оправи. Просто трябва да лекувам не един човек, а разбиранията на цялата фамилия. Моля някой опитен да поразсъждава с мен, ако има вътрешен импулс.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Може би най-страшната болест е безверието.

Постоянната вярата е най-трудно постижимото състояние на духа.

Линк към коментар
Share on other sites

Да бъде Божията воля!

Да не изпитваш Господа, Бога свой!

Е-е-ех, имам опит аз с "изцеленията"...

Понякога човек от голямо желание стига до фанатизъм и не се усеща как е тръгнал пред Господ и казва на всеослушание не само какво трябва да стане, ами направо какво ще стане. Иска да вразуми и вкара в правия път всички инакомислещи. Е, после Господ най-често го опровергава. Научих се да се смирявам и да не се правя на Господ. Кой как ще живее и кога ще си отиде е преди всичко Божа работа. Може би всички нещастия не са чак толкова страшни, само ние ги драматизираме. А отгоре направо ни се смеят на акъла. Имам аз едно тайно подозрение, че и в живота всъщност е като в анимационните филмчета - уж умират, а после пак са си живи... Не ми вярвайте обаче, и аз не съм сигурна в това.

:feel happy::angel::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте!

Мисля си, че най - страшното нещо е да  си сляп. Очите и зрението - връзката със светлината.

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Христос говори за окото - ако окото ти е здраво, от там се осветява цялото тяло и си здрав. Това око не е само едно сетиво - това е съвкупността от всички сетива - цялата душа когато вижда светлината, тогава няма място за болест.

Тук искам да кажа за децата в либия, които са "заразени със СПИН". Тези деца ли са болни или "родителите" им, "лекарите" им и цялото "общество? Според Учението на Христос, в което аз вярвам и се опитвам да се усъвършенствам в него, второто е вярно.

Децата са като Христос, светлината на света - който има очи да я вижда. Колкото повече хора възприемат тези деца като по-здрави от тях, а себе си като болни от болестта на материалното мислене, толкова по-голяма вероятност има да се оправят тези деца - ако се оставят да са това което са, а не това което "родители", "лекари" и "общество" мислят по техен адрес.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Темата за здравето и болестите не ми е безразлична, никак дори...ала "най-страшни" звучи доста гръмко...Няма страшни, по-страшни...най-страшни...

"Страшното" е продукт на съзнанието. Страхът сам по себе си е болест, и е причина за възникване както на различни патологични състояния- телесни, емоционални и ментални, така и на различни болести- и тук нивото е физическо, емоционално и ментално...

В основата на всичко болестно май стои страхът- това е глобално понятие, чието съдържание може да се изследва надлъж и наишир, но като че ли, най съществено е да се изследва в дълбочина...

Дори в омразата, в алчността, в агресията...и в много други привидно различни състояния, страхът може да бъде открит- той е в основата, подобно на колоните на някоя сграда, които не се виждат, защото са в земята, но за сметка на това, именно от тях зависи до голяма степен устойчивостта на сградата...

Имам доста опит с болестите, с разпознаването и отграничаването- т.е. диагностика и отдиференциране, с лечението, с резултатите....и съвсем не на последно място- с профилактиката; както от гледна точка на съвременната медицина (както я определят, макар и лично аз да не съм съгласен с това определение), така и от гледна точка на алтернативната медицина, опитвам да си създам един холистичен подход. Както в университетите се изучават различни медицински специалности, а впоследствие всеки се насочва към някоя определена специалност, и работейки в нея специализира, и придобива съответната квалификация, така и в алтернативната медицина има различни специалности, но изборът тук не зависи от това, че някъде има място за хирург например...или че ми харесва на мен лично...В алтернативната медицина има съществена роля това, какви способности има човек, с какво работи най-добре, кои са предимствата му, кой е най-обхватния за съответния човек спектър на действие- да лекува физическото тяло, да лекува на ниво емоции, или на ментално ниво...

Това обаче не е кой знае колко важно, какво и как съм/не съм, едва ли е от значение тук. Това, което мисля, че е важно да споделя, е всъщност становището ми, че човек боледува по свое желание- независимо за какво става въпрос, дали за вирусно заболяване, което ще ни "размаже" носа и общия фасон за няколко дни и ще отзвучи, дали за някаква форма на рак, дали за някаква травма- от охлузване при подхлъзване, през порязване по време на стъкмяване на салатата, до катастрофата, която може да ни сполети и като шофьор, и като пешеходец...това е само пример, в който стремежът е да бъде изложено, че независимо от причината за заболяването (възпаление, неоплазия, травма...), то се развива само ако човек желае това....

И обратно, човек може да се излекува, само ако желае....

На пръв поглед май се оформя едно противоречие. Ще кажетге, че кой иска да бъде болен? Най-краткия отговор се съдържа в думите на Шри Ауробиндо:"Светът непрекъснато се стреми към свобода и въпреки това всеки човек обича своите окови. Това е първият парадокс на нашата противоречива природа."

От една страна, болестите са свързани доста интимно с кармата, която човек си е създал и трябва да отработи, а от друга- предпазването от създаване на карма може да бъде чрез възникване на определено заболяване, което човек може да преодолее и осъзнае благото, скрито в тази болест, да разпознае урока, да премине успешно изпита, и да продължи по-нататък по Пътя, олекнал с толкова, с колкото болестта бе го натоварила.

Но, кармата си е карма, и това е, но нека да не звучи обезкуражаващо. Най-простия и ефикасен начин за отработване на кармата, че даже нейното изтриване, или заличаване е възможно чрез прилагане на Любовта- като закон, това е достатъчно. В известната Господня молитва, Христос набляга на момента с кармата, но по-скоро като принцип на профилактика, и в по-малка степен на лечение, в откъса:"...И прости нам дълговете, както ние прощаваме на нашите длъжници..." Нашите длъжници- това сме самите ние, в своите минали животи, и именно поради тях сме отново и отново тук, на земята, родени в плът и кръв- раждаме се и се прераждаме. Ето един ключ, чрез който Христос е дал знание и възможност за промяна на това положение- Прошката. Очистването обаче е момент, докато живеем тук, в земното си тяло, всеки един миг може да стане така, че пак да създадем карма...затова и молитвата продължава с "..И не въвеждай ни в изкушение, но избави ни от лукавия, защотто твое е Царството и Силата и Славата, завинаги." Няма да се спирам на изкушението, и момента с лукавия, не защото не е важно, напротив- много важно е дори, тук в този фронт на действие се осъществява всякакво лечение, още повече дори- тук, в този откъс може да се вмести всичкото човешко знание, цялата мъдрост на човечеството от неговата зора до ден днешен, защото именно тук е неговото приложение- тук, в този простичък момент, изкушение, и лукавия, тук е причината за възникване на необходимостта от всичката тази мъдрост, и тук е мястото, където тя действа на пълна пара... Именно заради това голямо значение, нямам нито умението, нито възможността да разгледам този въпрос.

Завършека на молитвата е с изключително наситено езотерично съдържание, и енергията на всеки един звук от всяка една дума, вибрира в специфичен енергиен диапазон на 7 нива...Тук, от този момент, се определят и резултатите от всичко, изхода, постижението. В това признание на молещият се, се извършва процес на разтваряне на всичкото, което можем да определим като Его, и сливане с Цялото. Степента, в която молещият се може да се "разтвори", или отдаде изцяло на съдържанието на тези заключителни думи, определят резултатът от лечението, а и не само- резултатът от всичко...

Защото твое е Царството....това признание какво означава? Кое е Царството, къде е то? Сам Христос казва "Царството е вътре във вас, и извън вас". Значи, ние сме носители на Царството- и ако произнесем тези думи с нужната убеденост, то те стават факт! В Царството Божие няма болести...

Силата- това е признанието, че човек не е в състояние да разбере и приложи способността да бъде справедлив, да мери точно с везните, като цяло- това е закона на кармата, закон за причини и следствия. Христос е говорил за това много, както с примерите "Каквото посее човек, това и ще пожъне", така и "С каквато мярка мерите, с такава ще ви бъде отмерено- Това е излагане на закона, т.е. ясно и точно заявяване, че няма изключения. Говорил е също така и за работата със този закон, за опознаването му, и спазването му- колко пъти е споменато да не съдим, за да не бъдем съдени...ето това е принципа на закона- човек не може да прилага този закон, всеки опит завършва с тези последствия...Но, ако оставим закона да си върши работа, отдавайки вярата си и убедеността си, че в ръцете на Бог, този закон ще бъде приложен по най-добрия начин за човека, ЗАЩОТО, освен това, И Славата е Божия- а какво е Славата...Сякаш в тази молитва, Силата е понятие, внасящо строгост...а Славата, тя е нещо доста по-меко, нестряскащо, успокояващо дори...Как Христос прослави Себе Си- като доказа Любовта Си към Отец досами края...и въпреки обстоятелствата..

Т.е., в същината на молитвата, молещият се признава, че Бог е най-висшия съдник, но е и Онзи, който Люби до края, въпруеки обстоятелствата, в които се е забъркал молещият се...

Естествено, тази молитва има още много значения, много по-съкровени от и дълбоки от тези, които се опитвам до колкото мога да споделя тук...

Иначе, за болестите, в контекста на темата, друго едва ли бих могъл да кажа. Много повече може да се сподели, ако разглеждаме въпрос, отнасящ се не до това, дали са страшни болестите или не, дали са лечими или не, дали са смъртоносни или не са...Има ли болест, смъртта е наоколо, дори не наоколо- тя е в нас- но дали това ще ни донесе разбиране, или страх и паника, зависи само от нас самите, доколко умеем да различаваме страхът, и да се справяме навреме с него...

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян1, дабре си го казъл.

Но не е ли малко дългичко? Като, че ли се иска доста внимание и концентрация за да се разбере ?

Ако може да се каже по- простичко някак си ?

Като например, че най-страшната болест е неверието на човек във свръхестественото, невидимото, божественото си начало. Аз му викам Божи страх. Или казано още по-простичко ... " Не прави на ближния това, което не искаш да ти правят на тебе".

Но пък "Лукавия " може да спекулира с вярата на чавек ако няма защитен механизъм. Не мислиш ли ?

Предлагам ти един вариант за защитен механизъм:

Цитирам по памет:

"Аз дойдох да ви дам закон"

" Ако не знаехте, можеше да ви бъде простено"

" Е, сега знаете и греха ви остава"

Защото ако го няма защитният механизъм може човек да стане "вечната овца на заколение" и измъкване няма от ръцете на някой посветен лукав ум.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Иван,

Че постинга стана дълъг, така е... Но, на мен лично хич не ми е лесно да се опитам да извадя с думи прости от самия себе си, мислите, които искам да изразя...

Не съм практичен в това отношение, и честно, трудно ми е да го постигна...предпочитам вместо да изказвам или пиша мислите, да се запретна и да действам по тях..но, това пък не би предоставило възможност да запозная другите с намеренията ми...биха наблюдавали действията ми... и вероятно биха ме взели за смахнат човек..в което не виждам нещо лошо...

Ето, ти сам си намерил най-точния цитат (дори и да не е точен цитат, няма значение това) - всичките страхове са резултат от липсата на информация, или от нежеланието да бъде приета информация...

Щом веднъж някой е дал информация... нямаме наистина оправданието на незнаещи...

Почти всички от страховете ни, са свързани с отказа да приемем информацията... а това си носи последствията... болестите и какво ли не още, което причинява редица страдания...

Иначе, извинявам се за дългите постинги...но толкова мога, по-кратко не излиза... Мечтая си, някой ден да мога да обличам мислите си в кратки и семпли дрехи, при това удобни и функционални.. каквито са афоризмите...

Който е чел Блез Паскал, или доста от творбите на Ницше (а и не само на тези двамата...има и много още), сигурно е забелязал почти гениалното съчетание на много мисъл...в много малко думи....лесно и за четене, и за помнене...

Но кой съм аз, та да се сравнявам с тези уникални философи? - :thumb down:

Всеки ден си лягам с идеята, че Сънчо ( :sorcerer: ) ще вземе да ме баптиса насън..и ще се събудя гениален... ама всяка сутрин установявам, че това не е така...но съм оптимист... :thumbsup1:

Приятна и красива вечер на теб Иван, есента в град като нашия е прекрасна..има си специфичен аромат дори...!

Приятна и красива вечер на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Хе-хе...

Кристиян1, няма лошо в дългия постинг. Това показва будна и подробна мисъл, търсила дълго време отговора на търсения въпрос. Това е много хубаво нещо.

Моята мисъл беше да го кажеш така, че да те разберат повече хора. Лично за мене - няма проблеми. Разбирам те, но съм се подготвял доста по дискутираните въпроси. Пък ти си го казъл точно като един Ницше. Нали знаеш, че повечето хора от по-младото поколение искат смляна "храна". Това ми беше идеята само.

Иначе много ми е приятно , че и други са се завирали нослето в дребничките подробности- та те са всичко .....

:thumbsup1::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, ако е Божията Работа да върши всичко, ние какво да правим - да си играем на пясъчника - да правим пясъчни замъци и кули с малките си детски кофички и лопатки? Можем пак да сме смирени - да имаме мир в душата, и пак да си гледаме работата, да вземем отговорността за живота в ръцете си - не да кажем - е, така било писано, или - Господ така иска! Може би просто сме в брънката на следствието, породено от причината, извършена от нас самите!!! Има и кармични болести, да - но и за тях ние сме си виновни, и ние поемаме отговорност за излекуването им - може с помощта на по-висши от нас същества - ако сме достойни за такова приятелство и връзка...

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко наоколо е създадено от ума. Как сега да се върнем към безумието? Гледали ли сте филма с Джоди Фостър - Като малко дете е оставена сама в джунглата и израства дива красавица, не лишена от интелигентността - интелигентността се е запазила - отнема я страха, а страха дойде от насилието, което дойде от старото. :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Виктор e написал нещо много мъдро и само с няколко думи, но дори и леля ти сама да вялва е пак 100 пъти по добре отколкото ако заради цялата фамилия и тя се предаде...силата на мисълта...постоянно..

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!Какво ще кажете за болеста на мозъка?Умсвеното и психично отклонение?Нарушенията в мозъчната система-главния и гръбначния мозък?

Има ли по-тежки болести от тези?-Да не знаеш кой си,да не можеш да се молиш на Бог,да не знаеш ,че съществуваш?

Какво са сторили тези души,че да избират за себе си това наказание?Мисля....,но не стигам до никъде.

Ееххххх.............сложно е.

Мой приятел и колега,млад и добър човек на 28г,дипломиран адвокат,преди броени дни внезапно полудя-без явна причина!Що за наказание е това?С какво човек го заслужава?Може би с това,че се е самозабравил,забравил за Бога,забравил,че не е само тяло,а и дух?

:(

Линк към коментар
Share on other sites

Да, безлюбие. Може да се нарече и свиване, сгърчване. Имаме една силна струя от Дух, който продухва водата. Ние сме вода, прикачена към голямата вода. Окото да е здраво - значи трябва да гледа към Сърцето, за да го пази чисто. Лъч от Голямото Слънце пълни сърцето и за да свири добре трябва да се тупа редовно тъпана от прахта.

Това безлюбие вика бесовете. Любовта ги прогонва, Слънцето ги огрява и те се изпаряват. Един Лъч влиза в Сърцето на премръзналата душа и я стопля. Това е Любовта.

Любовта и Обичта

Любовта и Обичта

ще ме научат на Бога слуга да стана

Любовта и Обичта

Любовта и Обичта

ще ме научат на Бога дете да си бъда

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Какво ще кажете за болеста на мозъка?Умсвеното и психично отклонение?Нарушенията в мозъчната система-главния и гръбначния мозък?

Има ли по-тежки болести от тези?-Да не знаеш кой си,да не можеш да се молиш на Бог,да не знаеш ,че съществуваш?

Какво са сторили тези души,че да избират за себе си това наказание

А може би за тях това не е наказание, а спасение? :( Може би на тях им е по-лесно да се оттеглят в някакъв свой измислен свят, отколкото всяка минута да живеят със страха, че ще бъдат наранени, преследвани, предадени... Или с непрекъснато недоволство от себе си и другите и това, което се случва... Или с омразата към света, който не иска да се впише в техните норми за Добро и Правилно и не им позволява да го контролират....

Може би те не могат да приемат, че се налага да се молят на някого, а не другите да молят тях....

Моите скромни наблюдения ме навеждат на мисълта, че от тези болести страдат хора с "железни" принципи и завишени претенции за контрол над себе си, ситуациите, в които попадат и дори хората, с които общуват. Тези претенции могат да се изразяват не само във властност, но и в стремеж към "поправяне" на несправедливостите, самоограничния в името на "достоен живот", осъдителност - видима и невидима. Такива хора често си дават и завишена самооценка и изисквания към себе си. Когато средата им не ги оценя по техните мерки или не успеят да покрият изискванията си, те страдат и ако не успеят да помирят Божествената си същност с "железния" си Аз и претенциозния СвръхАз, се оттеглят в свят, който е по-милостив към тях. :(

Линк към коментар
Share on other sites

източник

още по темата - децата на новата раса

"Children of AIDS." About 10 or 11 years ago in the US, there was a

baby born with AIDS. They tested him at birth and at 6 months and he

tested positive for AIDS. They tested him a year later and he still

tested positive. Then they didn't test him again until he was 6, and

what was amazing is that this test showed that he was completely AIDS

free! In fact, there was no trace that he ever had AIDS or HIV

whatsoever! He was taken to UCLA to see what was going on and those

tests showed that he didn't have normal human DNA. In the human DNA

we have 4 nucleic acids that combine in sets of 3 producing 64

different patterns that are called codons.

Деца на СПИН. Преди 10 или 11 години(датата на интервюто не е посочена в източника) в САЩ имаше бебе родено със СПИН. Те го тестваха при раждането и след 6 месеца и резултата му беше позитивен за СПИН. След година пак го тестваха и все още резултатът му беша позитивен. Тогава не му правиха тест докато стана на 6 години и чудото беше, че този тест показа, че той е напълно излекуван от СПИН. Всъщност нямаше и следа, че той някога е имал какъвто и да било СПИН или HIV. Заведоха го в Калифорнийския университет за да видят какво става и видяха, че той няма нормално човешко ДНК. В човешкото ДНК имаме 4 нуклеинови киселини които се комбинират в групи по три, произвеждащи 64 различни структури, наречени кодони.

----

Този откъс съм превел за сега като най-важен.

Линк към коментар
Share on other sites

Human DNA all over the world always has 20 of these codons turned on

and the rest of them are turned off, except for 3 which are the stop

and start codes, much like a computer. Science always assumed that

the ones that were turned off were old programs from our past. I've

always seen them like application programs in a computer. Anyway...

this boy had 24 codons turned on - 4 more than any other human being.

Then they tested this kid to see how strong his immune system was.

Човешкото ДНК навсякъде по света винаги има 20 от тези кодони, които са включени, а останалите са изключени, освен три, които са стоп и старт кодоните, прилича доста на компютър. Науката винаги е приемала, че тези които са изключени са стари програми от миналото ни. Аз винаги съм ги виждал като програми в компютър. Както и да е това момче имаше 24 включени кодона - с 4 повече от всеки друг човек. Тогава те тестваха това дете за да видят колко силна е неговата имунна система.

Още за Генетичен код от Уикипедия, свободната енциклопедия

...

Превеждам малко по малко, защото ми става скучно :)

сайта на автора

Продължавам превода.

Те взеха една много смъртоносна доза СПИН в една епруветка (?) и я смесиха с няколко от неговите клетки и клетките останаха напълно незасегнати. Те продължиха да увеличават смъртоносността на съединението и най накрая стигнаха до 3 000 пъти повече, от необходимото за да се зарази един човек и пак неговите клетки останаха незасегнати от болестта. Тогава те започнаха да тестват кръвта му с други неща като рак и откриха, че това дете има имунитет към всичко!

Тогава те намериха друго дете, на което въпросните кодони също са включени, после още едно и още едно, после 10 000, после 100 000, после 1 милион такива деца и до този момент, наблюдавайки ДНК проби от цял свят установяват, че 1% от целия свят има тази нова ДНК. Това е равно на около 60 милиона човека, които не са хора по старите критерии.

- Само новородени деца ли имат тази нова кодон активация?

Повечето са деца, но сега откриват и възрастни - както теорията за стотната маймуна (?) Сега всякакви хора биват засегнати тази ДНК и бързо се разпространява. Спомнете си, че това започна само преди 5 години с почти никой, а сега се разпространява точно като зараза. Като бум е и това е само началото. Другата част от това е свързана с новата книга озаглавена "Разшифроване на Библейския код", която се занимава с пускането на книгите на иврит от Библията през специална компютърна програма.

На стр. 164 от тази книга пише, че учените въвели думата СПИН в програмата, за да видят какво ще стане. Когато го направили, превода на програмата дал думи като HIV, в кръвта, имунна система, смърт - всички неща, които бихте очаквали да видите около думата СПИН, но най-долу в ъгъла било изречението, което те не разбрали, което било "край на болестите" и това е което вярвам, че става тук.

"Науката заявява, че се появяват толкова много хора с това ново извънземно ДНК, че сега те вярват, че на земята днес се ражда нова човешка раса и е очевидно, че те не могат да се разболеят." Това, което е наистина невероятно е, че те вярват, че това е много специфична емоционално-мисловна реакция на тялото - вълна-форма излизаща от тялото, която кара ДНК-то да мутира по определен начин. Имах среща с Грег Брейдън, който беше един от първите хора, които пишат за това и ние вярваме, че има три части на този феномен. "Първата част е Умът, който вижда Цялото." Той вижда Цветето на Живота. Той вижда всичко свързано. Той не вижда нищо като отделено.

"Центърът на втората част е в сърцето - да бъдеш Любящ. И третото нещо е да излезнеш от полярността - да престанеш да съдиш света" Докато определяме света като добър или лош, ние сме в полярността и оставаме в паднало състояние. Вярвам, че тези хора (с новата ДНК) по някакъв начин са излезли от съденето и са в състояние, в което виждат всичко като едно и чувстват Любов. Каквото и да правят, вътре в тях произвежда вълна-форма, която, когато се наблюдава на компютърен екран изглежда почти идентична на ДНК молекулата.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Петьо!!!

Сетих се за нещо прочетено преди години, което силно ме впечатли и което счетох за почти невъзможно да се постигне на практика. Става въпрос за излекуване дори на генетични заболявания, за промяна на сгрешения генетичен код от хармоничните лечебни вибрации при правилната молитва. Да, състоянието на Цялостност, Любов, Слятост и съответно липсата на противопоставяне и осъждане при молитва отварят вратите на Висшите Хармонични Сили с такъв характер на трептенията, че се поправят грешките. Представям си, че клетките на тялото започват да се "къпят" и трептят с тези честоти, при което болните клетки, които не са хармонични с тях, просто се подтискат и умират, а други, които носят по-висши потенциални възможности, се събуждат за пълнокръвен живот /явления на интерференция - гасене, резонанс/. Това вероятно е един от механизмите за пробуждане и на висшите способности в човека, на съответните им фини центрове, които у повечето хора са спящи.

Вярвам в чудеса, особено когато науката е на път да ги обясни и докаже. Представете си някой ден камери с такива трептения, престоят в които води до пълно излекуване. Това може да се усеща като светлина и звук /и не само/Някой ден може да намерят съответните им формули-рецепти, дори съм сигурна в това. Е, не отпада необходимостта човек да се стреми към вътрешна съзнателна хармония. Макар че... някога може да лекуват и умствени заболявания по подобен начин - затворите и лудниците ще станат излишни. Обаче, дали да не започнат от хората на властта и лечителите? ;)

И това не е всичко - има случаи на появяване на липсващи органи, крайници и функции, на изчезване на ракови образувания... Връщане на Живота, Хармонията и Цялостността. Любовта е в основата на всичко това.

Петьо, братче, да си жив и здрав!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Представете си някой ден камери с такива трептения, престоят в които води до пълно излекуване. Това може да се усеща като светлина и звук /и не само/Някой ден може да намерят съответните им формули-рецепти, дори съм сигурна в това. Е, не отпада необходимостта човек да се стреми към вътрешна съзнателна хармония.
Никак не ми харесва идеята с камерите, Латина. Насила хубост не става и НЕ БИВА да става!! Ами така ще развалим безупречния механизъм, с който Вселената отсява онези, които са в синхрон с нейните закони от тези, които се опитват да я подчинят на своите! Според мен в статията, която преведе Петьо, (огромно браво за превода!! :D ) много ясно си е казано:

Първата част е Умът, който вижда Цялото." Той вижда Цветето на Живота. Той вижда всичко свързано. Той не вижда нищо като отделено. "Центърът на втората част е в сърцето - да бъдеш Любящ. И третото нещо е да излезнеш от полярността - да престанеш да съдиш света" Докато определяме света като добър или лош, ние сме в полярността и оставаме в паднало състояние. Вярвам, че тези хора (с новата ДНК) по някакъв начин са излезли от съденето и са в състояние, в което виждат всичко като едно и чувстват Любов.

От това по-добре не може да се измисли.... Ние трябва сами да се излекуваме!

Апропо... преди две години боледувах от безнадеждна астма, алергичен ринит, сърдечна невроза, хронично безсъние, ежемесечни пристъпи на цистит и мигрена, кръвно 85/60...

Сега дори не помня как се казваха лекарствата ми (носех ги в специална чантичка). :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм, Донка. Както казах:

Е, не отпада необходимостта човек да се стреми към вътрешна съзнателна хармония. Макар че... някога може да лекуват и умствени заболявания по подобен начин - затворите и лудниците ще станат излишни.

Да, състоянието на Цялостност, Любов, Слятост и съответно липсата на противопоставяне и осъждане при молитва отварят вратите на Висшите Хармонични Сили с такъв характер на трептенията, че се поправят грешките.

Това /правилната молитва/ вероятно е един от механизмите за пробуждане и на висшите способности в човека, на съответните им фини центрове, които у повечето хора са спящи.

Връщане на Живота, Хармонията и Цялостността. Любовта е в основата на всичко това.

Молитва, медитация, чувство на Любов, Хармония, Слятост, Навлизане навътре, разтваряне - кой както го усеща, не става въпрос за молитва с определени думички.

Възпитанието след раждането ще бъде много по-добро след време, поне така вярвам. Но нека бъдем реалисти - споменатите лечебни за тялото и ума камери ще съществуват, понеже ще бъдат по-ефективни и удобни. Също както машините, атомната енергия, генното модифициране и каво ли още не, което на един етап е било отричано, но така или иначе се е възприело в практиката. За добро или лошо, понеже подобни камери биха могли и да разболяват, да убиват, да промиват мозъци. Имам някакви смътни спомени за прочетено в книга за атлантите, че са се лекували със светлина. Камери е условно казано - може да се застане просто под действието на излъчвател във форма на красива картина, на кристална композиция, да се чува музика, да се излъчват различни цветове светлина, да се усеща преминаваща през тялото приятна енергия... знам ли, не всички енергии могат да се усетят от сетивата ни. Но това нещо ще го има в бъдещето. Вярвам, че ще има повече здрави и добри хора, ще се подпомогне индивидуалната еволюция на всеки и на обществото като цяло. Прогресът крие рискове и негативи, но не може да бъде спрян. За да ни се дадат подобни възможности, трябва да имаме по-висш морал. Затова духовното израстване не трябва да се занемарява, напротив - повече от всякога се нуждаем от прилагане на висши ценности в живота, иначе знанието ще ни убие.

Линк към коментар
Share on other sites

Петър Станков,много,ама много ти благодаря за преведения материал :thumbsup2: Като че ли винаги,някъде дълбоко в мен,съм знаела,че в двойноверижната ДНК се крие отговорът на въпроса за произхода ни,а също и ключът за избавяне от всякакви болести,дори от смъртта.После,след дълго търсене и лутане,разбрах,че човечеството е създадено чрез генетични манипулации.Не случайно веригите са две-ние сме деца на Богове и примати.В древните шумерски текстове се говори за пришълци от планетата Нибиру,която,поради доста разтеглена орбита,се доближава до нашата веднъж на 3600 години.За това пише Захари Ситчин в книгите си"Войните на хора и богове"и"Дванадесетата планета".Там се разказва,че боговете,наречени анунаки(в превод от шумерски-тези,които дошли на Земята от небето), оплождат със свое семе женска маймуна,след което инплантират оплодената яйцеклетка в утробата на една от своите жени,за да я износи.Първите хибриди нямали,обаче,способност да се възпроизвеждат,затова се наложило генетичния код да бъде поправен и така човеците започнали да се размножават.Освен това се казва,че боговете в последствие започнали да се смесват с човешки дъщери.За това се говори и в Битие.Доближаването на тази планета,обаче,винаги е съпътствувана от сериозни природни катаклизми на нашата.Потопът по времето на Ной е бил един от тях.И много други въпроси се разясняват,но тук не им е мястото.Та,тези извънземни наши създатели(самата дума говори много),ни наблюдават и следят нашето развитие,когато трябва и се намесват.А като техни деца,които вече и с факти се убеждават за полубожествения си произход,сме длъжни да разгадаем и гатанката как да победим всички болести,как да достигнем безсмъртие.Защото,както казва Латина,примери за чудеса,невръзващи се с научни догми-много.Аз не съм съгласна,че само клетките на черният дроб имат способност за регенерация,мисля,убедена съм,че абсолютно всички тъкани и органи я притежават,черният дроб ще може,а мозъкът-не,хайде де,както не съм съгласна,че сивото вещество на кората има по-висши функции от бялото,още повече,че последното не е добре проучено.Числото 24 също не е случайно.Учителят казва,че за 24-часов съзнателен пост човек може изцяло да обнови клетките на тялото си.А в една друга книга прочетох,че може сега,в това тяло,т.е. във всичките си сегашни тела,да живеем колкото ние пожелаем.Мисля,че е време да си спомним как да го направим.И отново съм съгласна с Латина-"Любовта е в основата на всичко това."

На всички вас,приятели,огромно благодаря,че ви има! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...