Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разпознаване на жив Учител


Ани

Recommended Posts

Ха, а нима ни се гарарантира, че при следващото прераждане ще постигнем по-високо ниво?!?!

Напротив, може така да си "уредим" нещата, че следващото прераждане да е мъъъъъъка, мъка.

Ти си знаеш, че никой нищо не ги гарантира.

В чи-гун например има медитативни техники за набиране на енергия, която се "пакетира" и "един пакет" може да добави 30 години удължаване на живота.

Или при преразход - пак толкова години, но в другата посока.....

Линк към коментар
Share on other sites

...

Съществува следният момент, който често се пренебрегва: на пръв поглед изглежда, че нещата до учителя/Учителя стават лесно, но когато останем известно време далеч от него, разбираме че постигнатото всъщност не е затвърдено. Било ни е светло, защото ни е светел учителя. Затова има и изпитание в самота, когато ученикът остава с впечатлението, че а останал сам, далеч и от хората, и от учителя.

Съгласна съм с това, с учител наистина е по-лесно.

И вече се замислям, дали учителят не се разделя умишлено с учениците.

Затова в един по-преден пост попитах:

Така че, ако нямате нищо против, да обменим малко опит по разпознаването на жив учител, с малко "у" - имали ли сте, как сте се срещнали, какъв е бил, веднага ли го разпознахте, как, с какво ви помогна, разделихте ли се след време, защо, срещнахте ли друг и т.н.?

Но мисълта ми беше, че без учител не можем да прекрачим напред (или поне е много трудно).

Като аналогия си представете дете, отгледано от животни, дете, живяло изолирано; също кое обучение е по-лесно и по-ефективно - очното или задочното, защо и при задочното все пак най-често има макар и по-кратки очни срещи, като на очните обикновено са застъпени най-вече практическите упражнения, изпит от учител и т.н.

Към Благослава - Знаем, че и преди хиляда и преди 2 хиляди и преди 3 хиляди и т.н. години е имало посветени, дори велики посветени; като какви се прераждат те следващият път? (извинявам се, че излизаме от темата, ако желаете, може да обсъдим това в друга подходяща).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Диана.Следя темата с интерес.Първо да споделя своето виждане защото до сега не съм взимала отношение.Дали е Учител с гл.У или не -това почти няма значение за човека.Важното според мен е да се усети с душата и сърцето.Намеси ли се ума почва едно съпоставяне и тн.нататък....Провокира ме въпросът ти към Благослава и затова си позволих да изразя лично мнение и да ти отговоря.Задала си въпрос че преди 2-3хиляди години е имало Велики Посветени и питаш като какви те се прераждат следващия път?Нима мислиш че човек може да даде отговор на този въпрос?Подобна компетенция не е от нашия свят.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен в момента Дядо Добри от село Байлово е жив Учител..Кой е способен на това във времената в които живеем?КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ОТГОРЕ НА ТОВА?-ЛЮБИМАТА МИ ФРАЗА ОТ УЧИТЕЛЯ.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Съществува следният момент, който често се пренебрегва: на пръв поглед изглежда, че нещата до учителя/Учителя стават лесно, но когато останем известно време далеч от него, разбираме че постигнатото всъщност не е затвърдено. Било ни е светло, защото ни е светел учителя. Затова има и изпитание в самота, когато ученикът остава с впечатлението, че а останал сам, далеч и от хората, и от учителя.

Съгласна съм с това, с учител наистина е по-лесно.

И вече се замислям, дали учителят не се разделя умишлено с учениците.

Затова в един по-преден пост попитах:

Така че, ако нямате нищо против, да обменим малко опит по разпознаването на жив учител, с малко "у" - имали ли сте, как сте се срещнали, какъв е бил, веднага ли го разпознахте, как, с какво ви помогна, разделихте ли се след време, защо, срещнахте ли друг и т.н.?

Но мисълта ми беше, че без учител не можем да прекрачим напред (или поне е много трудно).

Като аналогия си представете дете, отгледано от животни, дете, живяло изолирано; също кое обучение е по-лесно и по-ефективно - очното или задочното, защо и при задочното все пак най-често има макар и по-кратки очни срещи, като на очните обикновено са застъпени най-вече практическите упражнения, изпит от учител и т.н.

Към Благослава - Знаем, че и преди хиляда и преди 2 хиляди и преди 3 хиляди и т.н. години е имало посветени, дори велики посветени; като какви се прераждат те следващият път? (извинявам се, че излизаме от темата, ако желаете, може да обсъдим това в друга подходяща).

Диана ,всичко е писано и описано в различни книги....ни можем само да се учим...

Линк към коментар
Share on other sites

Ще споделя това което ме впечатли в една от книгите на Е.Кейси, човекът работил с акашовите хроники и оставил след себе си десетки хиляди досието и биографии на хора потърсили помощ при него.

При около 10 000 регистрирани случай на по- малко от 20 човека той е казал, че следващото им идване на Земята ще бъде изцяло по тяхно желание.

Според него (и не само) душата попаднала тук има един урок, да развие и работи с Любовта, да усвои магията на даването и приемането, чрез помагане и отдаденост на другите. След като усвои тези уроци, тя няма повече работа тук, както казва той Бог има много домове и Земята е само един от тях, тук ли си!?- това ти е работата.

След като човек усвои тези уроци, ако реши да се върне на Земята, то това е с цел мисия, той е вече завършена душа в този еволюционен цикъл и идването му отново тук е да даде, знания, уроци, тема. Тези души могат да бъдат навсякъде край нас, те работят в малки групи, имат точно определена цел и когато решат, че са направили това за което са дошли си отиват.

Друга душа е съвършената душа, ако реши да дойде, то е за кратко и с цел себеотдаване, дарява себе си в полза на всички, жертва се.

А нашата работа е да учим и това може да стане в най- обикновени условия, една от малкото, на които е казано, че следващо връщане ще е по нейно желание е жена, домакиня, отдала живота си в полза на всички с които се е срещнала, отдадена на семейството и приятелите си. Това като за последно разбира се, но дава идеята, че да завършиш цикъла не е нужно да правиш нещо велико, а просто да бъдеш и да даваш. Тайната е в намерението, а не в действието.

Първият учител сам на себе си е човекът. Другите, няма как да не ги разпознаем.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Дриада

Истинският Учител се разпозава с душата и сърцето.Той е в състояние да те дари с вечен живот,като Буда например.В планините на Индия има духовни Учители на възраст над 2000 години, в състояние на медитация, черпейки енергия от любовта към човечеството.На всяко ниво на пробуденото човешко съзнание има учител, който те води, просто трябва да си направиш съзнателния избор, за духовно израстване.Да се доближаваш до Бога, да трупаш любов, независимо от ситуациите и уроците, които ти се задават.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...