Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Озеленяване с растенията, използвани като БАХ-есенции


Recommended Posts

Сред разгара на пролетните озеленителни дейности,

В навечерието на най-красивия и най-цветния празник – Цветница,

Предлагам да поразсъждаваме биха ли могли да се използват растенията от Бах –есенциите за озеленяване.

Кога, къде и какво би било ползотворно?

България например е райска градина с много лози, орехи, кестени, букове, дъбове...

Осеяна с много бодливите шипки

Rosa%20canina.jpg

и "невидимите" върбинки...

15verbena.jpg

Може ли да се приеме, че това не е случайно?

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че е много добра идея.

На село съм оставил три шипки да се развиват миналата година.

А тези върбинки как може да си ги завъди човек?

П.С. Верно е, че българите все отричаме да имаме нужда от личностна промяна и все гледаме да даваме "мъдри" съвети (шипка и върбинка) :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да, мисля много хора вече осъзнават как всичко около нас ни въздейства. Самото наличие и разположение на предмети, или сгради, или природни дадености - поточе, река, хълм ... всичко

Не случайно още от древността има добити и съхранени знания от типа на фън шуй и др.п.

Растенията около нас - имат огромно значение, включително и като местоположение, а както знаем и поради своето етерно поле.

За мен добрият озеленител е не само добър естет (какво беше моето учудване и задоволство да установя, че много от правилата и добрите практики в архитектурата и ландшафтния дизайн се припокриват с препоръките във фун шуй и др. езотерични източници), не само добър познавач на растителния свят, но и добър стратег, добър терапевт ...

Чудесно е в една, дори и малка градинка да има кът, където да се разтоварим енергийно след тежък ден, от натрупани емоции (не е задължително само негативни), но този кът да не бъде близо до входа на дома или градината, също да не е непосредстено до най-често употребяваните пътеки и ред др. неща.

Също да има кът за зареждане, когато сме изморени, болни ...

И всичко това да е в голяма степен съобразено с обитателите на дома и градината!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...