Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Дъгата

Озеленяване с растенията, използвани като БАХ-есенции

Recommended Posts

Сред разгара на пролетните озеленителни дейности,

В навечерието на най-красивия и най-цветния празник – Цветница,

Предлагам да поразсъждаваме биха ли могли да се използват растенията от Бах –есенциите за озеленяване.

Кога, къде и какво би било ползотворно?

България например е райска градина с много лози, орехи, кестени, букове, дъбове...

Осеяна с много бодливите шипки

Rosa%20canina.jpg

и "невидимите" върбинки...

15verbena.jpg

Може ли да се приеме, че това не е случайно?

Редактирано от Viki3

Сподели това мнение

Мисля, че е много добра идея.

На село съм оставил три шипки да се развиват миналата година.

А тези върбинки как може да си ги завъди човек?

П.С. Верно е, че българите все отричаме да имаме нужда от личностна промяна и все гледаме да даваме "мъдри" съвети (шипка и върбинка) :)

Редактирано от БожидарЗим

Сподели това мнение

Да, мисля много хора вече осъзнават как всичко около нас ни въздейства. Самото наличие и разположение на предмети, или сгради, или природни дадености - поточе, река, хълм ... всичко

Не случайно още от древността има добити и съхранени знания от типа на фън шуй и др.п.

Растенията около нас - имат огромно значение, включително и като местоположение, а както знаем и поради своето етерно поле.

За мен добрият озеленител е не само добър естет (какво беше моето учудване и задоволство да установя, че много от правилата и добрите практики в архитектурата и ландшафтния дизайн се припокриват с препоръките във фун шуй и др. езотерични източници), не само добър познавач на растителния свят, но и добър стратег, добър терапевт ...

Чудесно е в една, дори и малка градинка да има кът, където да се разтоварим енергийно след тежък ден, от натрупани емоции (не е задължително само негативни), но този кът да не бъде близо до входа на дома или градината, също да не е непосредстено до най-често употребяваните пътеки и ред др. неща.

Също да има кът за зареждане, когато сме изморени, болни ...

И всичко това да е в голяма степен съобразено с обитателите на дома и градината!

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега
Sign in to follow this