Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия и антибиотици


Надеждна

Recommended Posts

Здравейте приятели на хомеопатията! Искам предварително да кажа, че ако не съм поставена пред сериозен проблем и размисъл, свързани със здравето на дъщеря ми, въобще не бих прибегнала към антибиотично лечение, но след приблизително 5 месечно лечение с хомеопатични лекарства във връзка със стрептококова бактерия, след което резултатите от стерилна урина показват изменение единствено във вида на бактерията, започнах да се разколебавам... Та, въпросът ми е: Възможно ли е да се комбинират антибиотици с хомеопатични лекарства?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели на хомеопатията! Искам предварително да кажа, че ако не съм поставена пред сериозен проблем и размисъл, свързани със здравето на дъщеря ми, въобще не бих прибегнала към антибиотично лечение, но след приблизително 5 месечно лечение с хомеопатични лекарства във връзка със стрептококова бактерия, след което резултатите от стерилна урина показват изменение единствено във вида на бактерията, започнах да се разколебавам... Та, въпросът ми е: Възможно ли е да се комбинират антибиотици с хомеопатични лекарства?

Здравей Моника!

Не бива да се стресираме от бактериите, тъй като дори и в здравия човек те са милиарди: Стрептококи, Стафилококи, Пневмококи и представителите на полезната чревна микрофлора, като плашещата някои Ешерихия коли, но ние сме си здрави, нали? :) Това е така, тъй като сме неблагоприятна почва за тях и те не ни атакуват. Ако обаче непрекъснато ги атакуваме с Антибиотици, те мн. бързо мутират (само за 20 мин) могат да станат агресивни, а и тогава АБ не ги "лови".

Хомеопатията не воюва с бактирии и вируси, а прави нещо по-рационално, прави човек невъзприемчив към тях.

Така че, ние се интересуваме от това, как се чувства човек, какви симптоми и неразположения има, а не толкова от лабораторните изследвания, които дори и според официалната медицина имат не повече от 15% принос за определяне на точната диагноза.

Моето мнение е, че към АБ може да се прибягва, само при животозастрашаващи бактериални инфекции, а вашият случай не личи да е такъв.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Прости, Александър, но ми се струва, че леко подценяваш ситуацията. в клиниките има доста хронифицирани случаи точно след хомеопатично лечение.още повече, че Моника не е дала настоящата клинична изява. Далеч съм от мисълта да защитавам повсеместното антибиотично лечение, но аз също започвам да се питам къде е допусната грешка в лечението(хомеопатичното очевидно)? мога обобщено да съобщя за двустранни пневмонии, тбк и уроинфекции, чийто вял ход на протичане изведнъж прераства в остро нарушение на бъбр. ф-я, което някак не дава сигурност на клиницистите и по този начин желание да се доверят на алтернативни ходове в практикувания от тях терапевтичен модел. това наистина е немалка спънка за всеки, който счита, че хомеопатията е по-близка до истиското лечение. за самия пациент и неговите близки също не е лесно, въпреки, че основно това са хора с над средния IQ, тоест отговорни към своето лечение.

би ли коментирал тези "пропуски на хомеопатията", ако имаш възможност.

извини ме още веднъж!

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър и Злинчо и ви благодаря за отзоваването! В момента наистина няма нетърпими болки, но моята цел е все пак да не се стига до влошаване и усложняване на проблема - да не тръгне инфекцията към бъбреците. Лекувахме я с calcarea carbonica 9ch, urostim и thuya 9ch, после - calcarea carbonica 9ch и thuya 9ch, и сега само с calcarea carbonica 9ch - 2 пъти дневно. От една страна не ми се иска да спирам хомеопатичните, но от друга се опасявам,че минава твърде много време!?<_< Открит остава въпросът допуска ли се комбиниране на анабиотичното лечение с хомеопатични и при какви обстоятелства?

Линк към коментар
Share on other sites

...в клиниките има доста хронифицирани случаи точно след хомеопатично лечение...

Това твърдение го отдавам на незнанието или погрешно и безрезервно приемане на грешна информация.

Разбира се има и случаи на влошаване - но само симптоматично, при т.н. боаронска "школа" но там предписването не е на класическия хомеопатичен принцип за едно единствено л-во, а на"ударния" принцип при който хо л-вата се сменят на всеки 2 часа?!... по 5 гранулки?!... предписвайки за всеки отделен симптом отделно хо л-во?!...

Ако не знаеш, статистическите факти в Бг показват, че от 100 деца с настинка, се "диагностицират" 34% с пневмонии, докато в нормалните т.н. "бели" страни този процент е 3-4 %.

Хайде, кой ще познае от раз, защо е тази стряскаща разлика?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър и Злинчо и ви благодаря за отзоваването! В момента наистина няма нетърпими болки, но моята цел е все пак да не се стига до влошаване и усложняване на проблема - да не тръгне инфекцията към бъбреците. Лекувахме я с calcarea carbonica 9ch, urostim и thuya 9ch, после - calcarea carbonica 9ch и thuya 9ch, и сега само с calcarea carbonica 9ch - 2 пъти дневно. От една страна не ми се иска да спирам хомеопатичните, но от друга се опасявам,че минава твърде много време!?<_< Открит остава въпросът допуска ли се комбиниране на анабиотичното лечение с хомеопатични и при какви обстоятелства?

Няма проблем, тъй като алопатичните л-ва, вкл и Анти-биотиците са в материални дози и въздействието им е биохимично, докато лечебното действие на хомеопатичното л-во е енергийно/информационно.

Все едно да търсим конфликтна пресечна точка между автомобилите и ракетите в космоса. :)

Разбира се, че когато се провежда хомеопатично лечение, е за предпочитане по възможност да не се използват други л-ва или лечебни методи, поради опасност от ятрогенно потискане на симптомити и замъгляване на "картината".

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Злинчо

... тбк и уроинфекции...

Туберкулозата се завръща, резистентна към всички антибиотици и вече покосява не само бедните, но и богатите.

И тази резистентност е "благодарение" и въпреки използването на все по-мощни антибиотици. И срещу този мутант, Хомеопатията се явява единственото ефективно лечение.

Затова двата метода трябва да си сътрудничат, в интерес на.... Хората. :)

Една голяма част от урологичните инфекции пък са пак "благодарение" на масовото използване на антибиотици, резултата от което се нарича Вътре-болнична инфекция, изключително устойчиви към антибиотици щамове бактерии. Ще посоча само Стафилококус ауреус и Klebsiella pneumoniae, като типични представители на вътреболничните инфекции.

Времената са такива, че чичко Google дава достъп на всеки до обективна информация: :thumbsup:

STAPHYLOCOCCUS AUREUS

Вътреболнични инфекции

Туберкулозата се завръща в нелечима форма

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...