Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сподели настроението си с музика или стих - 6, Продължение


Guest Veselin

Recommended Posts

Хей,Елфче май сме на една вълна днес относно музиката на ФСБ smile.gif

Ей това открих днес в изпълнение на Иван Лечев-цигулка и то на една любима композиция"Песен",

която бих кръстила "Мелодия от древността"smile.gif ето първия вариант на ФСБ:

http://vbox7.com/play:1fe14d63&al=1&vid=

а това е втория с И.Лечев:

http://vbox7.com/play:c3652076&al=1&vid=

Поздрави!60.gif

Редактирано от pcheliza
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти :thumbsup:, а аз покрай "Високо" днес си чух отново старите позабравени песни, ето една от тях, другата съм я пускала и друг път в портала :3d_146: но нищо не ми пречи да я пусна отново защото много си я обичам :thumbsup2:.

Група Фактор - Високото Момиче

~~~

Група Фактор - Съседката :3d_097:

И един специален поздрав за тебе с една песен която ме хвърля в екстаз-

Група Фактор - Приятели

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Ооо,тези песни и аз ги обичам,а едната "Съседката" е от един любим филм,който много отдавна не съм гледала,може би от детските си години и когато го беше публикувала преди година,направо бях очарованаthumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Елфче, толкова красота има в този клип! Божествена музика и прекрасни цветя, наистина са ангелски усмивки.

Тази вечер съм на валс.

Линк към коментар
Share on other sites

не бих могла да препиша цялата книга, но...

:yinyang:

"...защото мускулатурата на войната е невидима. защото, когато нанасяте удар, удряте някое дете.

защото на мястото,където трябва да срещнете войната вие се натъквате на жени, които раждат. защото толкова безполезно е да смятате,че можете да предадете съобщение или да получите заповед, колкото да започнете спор със Сириус. Няма вече война. Има само хора...."

и

"... Сега слънцето е много ниско и аз летя над някаква голяма лъскава плоча.

- Виждате ли нещо, Дютертр, през тази мръсотия?

- Отвесно да, господин капитан...

- Хей, картечник! Какво ново откъм изтребителите?

-нищо ново...

В действителност аз съвсем не зная дали ни преследват или не, и ако от земята ни виждат или не, не знам дали не влачим след себе си цяла колекция есенни паяжинки подобна на нашата.

Думата "паяжина" ме кара да се замечтая. Хрумва ми един образ, който смятам първо за пленителен:

"...недостъпни като някоя прекалено хубава жена, ние вървим след съдбата си, влачейки бавно роклята си с шлейф от ледени звезди..."

- Натиснете малко вляво!

А, ето, това е действителността. Но аз се връщам пак към моята жалка поезия:"...тоя завой ще предизвика завой на цяло небе влюбени..."

Малко вляво... малко вляво... Би трябвало да мога!

превод Константин Константинов

Прекалено хубавата жена не сполучва да направи завой."

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за поздрава Елфче(# 387 - страхотен е :feel happy:)

http://www.youtube.c...h?v=dp4339EbVn8

Редактирано от mochito
Линк към коментар
Share on other sites

Конча Буйка, черната перла на испанската музика, ще пее у нас на 17 април в зала 1 на НДК. Испанката от африкански произход се прочу в цял свят с прекрасните си изпълнения на фламенко. Световната музикална сцена я приема като най-новата и ярка звезда на Испания и този стил. Конча Буйка събира енергия от три континента. Освен фламенко, пее джаз, кубинско болеро, копла, танго и болерия.

Буйка е благословена с възхитителен, рядко дълбок, дрезгав и печален глас, определян като един от най-интересните вокали в света. Обявяват я за новата Нина Симон.

Родена е в Палма де Майорка, в семейство, чийто корени са от Нова Гвинея. Горещата й африканска кръв внася необикновена страст и темперамент в нейното фламенко. Веднъж чута, Буйка не може да бъде забравена никога. Когато я видиш, веднага усещаш, че си в присъствието на рядък талант. Тя е крехка и грациозна жена, излъчваща огън и страст. От нея, като от вулкан, изригват вълнения и чувства, оставящи слушателите без дъх.

Конча Буйка има издадени пет диска, два от които с номинации за латино Грами. Удостоена е с две награди „Premios de la Musica”. Освен певица тя е и талантлив композитор и аранжор. Буйка утвърждава своя огромен успех с дуети и съвместни концерти със знаменитости като Чучо Валдес, Азнавур, Мариза. Публиката се прикланя пред нейните завладяващи интерпретации на известните песни “La boheme”, “ Volver volver” feat. Javier Limon, "La Falsa Moneda", "No Habrá Nadie En El Mundo". Сред последните й хитове е дуетът й с Нели Фуртадо „Fuerte”. Най-новият й диск “El Último Trago” („Последното питие”) е записан с неповторимия кубински пианист Чучо Валдес и посветен на легендарната латиноамериканска певица Чавела Варгас. Големият испанският режисьор Педро Алмодовар сбъдва мечтата си да отпразнува 90-годишнината на Чавела. Грандиозният празник става през април в Хавана. Алмодовар избира за шоуто Буйка като единственият глас, подходящ за репертоара на великата певица. На пианото е Чучо Валдес. Разтърстващите емоции на шоуто, естествено, са последвани от зукозаписна сесия, от която излиза новият албум. “El Último Trago” беше представен на 11 ноември в Париж, а сега 90 годишната Чавела Варгас нарича Буйка „моята черна дъщеря”. Албумът “ El Último Trago” се разпространява в търговската мрежа от Орфей Мюзик, изключителен лицензиант на Warner Music International. Любители на фламенкото, джаза и соула ще открият в Конча Буйка своята нова любов.

България ще има честта и привилегията да се наслаждава на музиката на именитата певица благодарение на подкрепата на посолството на Кралство Испания. Концертът е по повод на председателстването на ЕС от Испания.

Чуйте тук момент от концерта за легендарната Чавела Варгас

Изт.

Линк към коментар
Share on other sites

горизонт - не е този, който знам, но явно има доста варианти.

в края на предния месец видях отворен военния музей, който се намира зад академията, влязох да разгледам машините МиГ23.за пореден път се поставих в моя голям личен конфликт. разглеждах добрите решения, отражения на един много по-голям закон, виждах тези метални птици в полет, и в същото време техните ракетни пилони под крилата ми напомняха за какво през всичките години живот хората са впрягали своя гений - за да хвърлят бомби???

недоумявам наистина...

много мои приятели ме укоряват, че твърде много говоря и мисля за войната. и може би са прави. но на мен ми се струва,че не бива да забравяме, само това ще ни защити от безумието-здравия спомен за минали безумия. неотдавна прочетох отново една позабравена мисъл на Айнщайн: "Не знам за третата, но четвъртата световна война ще се води с камъни и тояги". мисля си сега, че по-скоро е искал да каже друго, но се е страхувал да не бъде лош пророк.

това настроение сигурно е от дъжда...

Мир вашему дому!

Линк към коментар
Share on other sites

Отправям светли мисли и чуства за Гого от "Тоника" . Моля се да оздравее и всички заедно да продължават да ни радват с прекрасните си песни :3d_053:. Моля се също така, за всички страдащи същества които се нуждаят но са безизвестни. Дано Земята стане едно истинско прекрасно място за живот, всички да се пречистим, да се обновим и да не остане и помен от страдание по лицето на нашата планета.

http://www.youtube.c...feature=related

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Не бях сигурна къде точно е подходящо да споделя това клипче с вас, затова го пускам тук!:rolleyes:

http://www.youtube.c...player_embedded

"Change your thoughts, and you change your world"!!!:hypocrite:

Редактирано от mochito
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...