Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Пламъче

Система за добавяне на точки към мнения - обсъждане и идеи

Recommended Posts

...

Ако някой ще играе зряло, това няма да е с точки, а с игнорирането на системата, това е моят извод. Аз слагам минуси на простащината и плюсове на полезни или безобидни коментари върху които явно някой се е иза*** с минуси. Всъщност имам един коментар за "репутацията", покрай друга тема. Той гласи "забравяте, че това не е репутация".

И аз в Калдата съм гласувал със „за“ само веднъж (за отрицателно гласуване не съм си и помислял) и то защото се бяха натрупали 4-5 минусчета на мнение, което определено беше ценно, но беше неудобно за някои хора. Тук все още не съм слагал плюсчета. Не казвам, че няма да сложа, но ако го направя ще е за нещо изключително. Разбира се, това не означава, че смятам останалите мнения за незаслужаващи внимание. Освен това нямам намерение да слагам плюсове на мнения със стара дата, въпреки че сред тях могат да се открият много ценни идеи и мисли.

Редактирано от Станимир

Сподели това мнение

А защо не погледнем на системата с плюсовете не като на оценка, а като на начин да кажем на някого "Благодаря за думите ти - много ми харесват!"?

Значи ли това, че хора с репутация 0 не ни харесват? Аз имам възможност да чукна само 10 точки на денонощие. На кого по напред? Освен това предпочитам лично да кажа "Благодаря за думите ти - много ми харесват!"? И да кажа защо. Мога да го кажа с коментар в профила. Ако всичко, което прави даден човек ми харесва. Мога да го кажа и под мнението му в дадена тема. Но с аргумент – защо ми харесва. И не анонимно.

Ако някой ще играе зряло, това няма да е с точки, а с игнорирането на системата, това е моят извод. Аз слагам минуси на простащината и плюсове на полезни или безобидни коментари върху които явно някой се е иза*** с минуси. Всъщност имам един коментар за "репутацията", покрай друга тема. Той гласи "забравяте, че това не е репутация".

Харесва ми да чета твоите мнения vorfax. Виждам, че имаш опит от Калдата с тази система и си направил доста интересни заключения. wink.gif Но как можеш да игнорираш една система, когато си вътре в нея? Все едно някой от участниците в Биг брадър да заяви – аз няма да играя по правилата? Ами не става. Влязъл си и ще играеш. cool.gif

Обикновено тази система се въвежда с добри намерения. Както е станало в този форум МТБ-БГ(това им е правилника, системата за рейтинг е малко по надолу)

От правилата се вижда, че намеренията са били много добри, но от дискусиите се забелязва, че реализирането на тези намерения се е срутило тотално. Рейтингът се е превърнал в средство за разправа и наказание на човек, който не се харесва. При това анонимно. Не да му се каже направо какъв е проблема, а да се удари в гръб, анонимно...

А това е един доста оживен форум в който ето какво мислят за рейтингите.

Показвам тези примери не за сравнение със съответните сайтове и форуми, а за това – до какви разправии може да се стигне. Приятелският тон, добрите отношения ще изчезнат. Започват ехидните забележки и обиди. Удари под кръста. Изобщо неща, които не ми се иска да виждам тук. Аз съм привърженик на по-лежерните и непринудени отношения, не на състезания от рода кой е по по най. Затова ако Портала и форумът към него се превърнат в гнездо на оси и разправии, както някои други сайтове, то поне за мен това няма да бъде много приятно място за влизане.

Бъдещето ще покаже как ще се развият нещата, но от сега се вижда как някои хора се организираха на принципа „аз на тебе – ти на мене” и започнаха та трупат репутация от абсолютен спам. Защо? Нали тази система нямала никакво значение? Затова на мен изречения от рода :

Уважавам всяко едно мнение,но не задължавам никого да уважава моето.

ми звучат малко неискрено. Но всеки си има мнение. Моето предпочитам да го кажа с думи и конкретно, а не с + и -.

Благодаря, Ани, и аз това се опитах да кажа, а видях, че никой не е разбрал - какво значение има, че системата за репутация не била задължителна, щом в същност всеки от нас е В нея. Иска или не иска, няма избор.

Да не разбираме това, е все едно да се самозалъгваме.

И още нещо за самозалъгването.

Аз съм поставила до сега май само 2(два) броя плюсчета (скръндза, какво да правиш biggrin.gif ), в самото начало, макар че току що бях написала първия си коментар в тази тема - едно на Веселин, за това че е пуснал в музикалните теми песента на Емил Димитров "Ако си дал" с коментар "Една велика песен" и още едно не помня вече на кого, пак за нещо, което аз оценявам като хубаво, просто като експеримент за себе си и да проверя думите на Донка и другите, че ще оценяме мнения, а не хора.

Ясно е, че Веселин е готино момче, но няма нищо общо нито с Емил Димитров, нито с песента му, освен това, че също като мен я харесва. ОБАЧЕ - точката в същност отива при Веско, а не при тази песен. Защо се самозалъгвате? С тези + се оценява човека/личността/персоната - как по-ясно да го кажа?!

Илиянче, извини ме, но такива пожелания не звучат сериозно - аз разбирам, че ти няма да се вържеш, и други може би също, но всички ли?!

azbuki, всички са големи/възрастни, но не всички са пораснали; и няма нужда да се комплексираме допълнително с репутациите.

Вики, съгласна съм с това:

Май ще трябва да влизам по-често, за да давам точки на хората, които пишат добре.

Да, ама на тях не им пука колко точки имат..60.gif

Но въпросът е какво да правят другите?

Дали ще им се отрази стимулиращо това, че имат 0 репутация? Или дори отрицателна?

Сподели това мнение

Guest azbuki

Защо не го наречете това тука "тема за печелене на точки", за да е ясно за какво става дума? Ясно е и защо всички тук гледат - тук тече купонът и има зрелища.

Иначе останалите теми от форума... ами доста са ми скучни напоследък. Не че тази ми е интересна, но вчера стана малко веселба - и от това има нужда човек. Но иначе наблюдавам една тенденция към крайни теоретизации по разни теми, които иначе предпочитам да ги живея.

П.П. Всъщност ако "репутациите" ги бяхте оставили на мира, без пространни дискусии, теории и психоанализа, системата вероятно щеше да функционира доста по-естествено и по-неегоугодно. Вероятно и на никой нямаше да му хрумне да си прави майтап с нея, нито пък да обяснява на другите те какво да правят с нея - като детска учителка. Започне ли обаче циркът, може да очаквате всички видове номера в него - и този на укротителя, и този на слона, и този на маймуната, и този на клоуна. От... до...

Та понякога си мисля, че човек като почне да "духовничи" прекалено съзнателно, нищо добро не се получава. Така става и с "репутирането". Някои хора обаче само в мислите си живеят и накъдето и да искат да се развиват, само наум го правят. И каквото им хрумне, пишат го по форумите.

Редактирано от azbuki

Сподели това мнение

Незнам, размислях и аз по този въпрос, прочетох и другите мнения повечето. Исках да погледна ситуацията от различни ъгли. Както казах, щом системата вече е факт, поне да се поучи човек. Но това което искрено си мисля е че този път не води до Единство, което на мен вече достатъчно ясно ми говори. За мен това е точно обратната посока, въпреки че който е буден и иска да учи ще учи навсякъде, независимо в каква ситуация е поставен. И все пак...:3d_027:Незнам... вие си знаете.

п.п. Азбуки :):v:

п.п.п. Когато човек пристъпи в наистина духовно пространство, усеща една дълбока тишина, уединение, дълбок вътрешен мир и пълнота. Тези пространства са над полюсите, слава Богу има ги и в портала пример тук и тук, това е първият пример за който се сетих, има и други...На такъв човек и да го оцениш и да не го оцениш пък и минус да му сложиш (ако ти даде сърцето за това), му е все едно, защото е над нещата и сърцето му е достатъчно преливащо :hypocrite:. От там нататък...

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Guest pavletA

Много хубаво е измислен този метод, но в служба на какво!?Чудя се кризата и тук ли се проявява!?Вярно, че има хора в този сайт, с висока репутация без оценяване.Може би има много съфорумци, които не са развили потенциала си, защо не ги привличаме с каузата си да участват тук.Може би човек сам избира за какво да използва разума и идеите си- в материалния сектор или в духовен аспект.Според мен всеки работи по Божията воля както сам рабира това.Оценките са отгоре, от Бога.Ако има в теб съзнание го прилагай.Бих изразила своето признание за всички, които работят за форума, благодаря им за всичко.От първия до последния участник.Е, щом има система за репутация да се приложи, ще излезе някоя истина и от нея.

Сподели това мнение

Здравейте съфорумци.

Да ви призная чисто субективно -селективно не бях надниквала в темата.Но понеже отзивите я задържаха на челна позиция във форума,реших вчера и аз да се разходя из нея.Погледнах,полюбопитствувах ,дори се поувлякох да видя имам ли и аз оценки.59.gif

За момент егото се понадигна да си мисли за разни неща.Все пак съм родена в зодиакален знак Лъв.3d_146.gif

Но едно мнение на ris 78,тук ми подействува като сутрешния студен душ-за освежаване.С това приключих играта на егото в посока главозамайване и си казах -Всъщност тази система вероятно е добре да обслужва статистиките на Портала ,да служи като база анализи на администрацията му.Благодарна съм,че за мен беше малка проверка ,какво съм научила от престоя си в Портала..На игра ,като на игра.Искам да кажа на ris78 с най-добри чувства.Не можем да предпазим друг човек от него самия.Понякога ни се иска да извикаме,да предупредим за опасност.Но всичко е опитност и се добива лично.Както се казваше в едно стихче

"За доброто се готвим постепенно и дълго,

подлеци ставаме изведнъж."

3d_053.gifХубав ден от мен на всички.

Сподели това мнение

Guest azbuki

Това че се махнаха оценките от профилите е добре. Повече ми харесват така. А като ги махнат и от мненията, още по-добре ще стане. Напълно съм съгласна с Иво за следното:

Ако някой е отделил много време примерно да избере някакви ценни мисли или пък да напише ценен споделен личен опит, или да допринесе с нещо ценно, не се обръща особено внимание на това. Но когато нещо засяга лично мен като участник, вниманието е много голямо. Как си го обЯснявате?

Много точно. Слагат се плюсчета и минусчета на някакви зрелищни мнения на принципа на наддаванията. На моменти чак се питах, като се изключи това, че някой е бил халосан по главата от това мнение, в какво се състои огромната му ценност. Затова и го ударих на пародия вчера - просто беше смешно колко насериозно се вземат някои от наддаващите. ОбЯснявам си го с човешката природа, с инстинктивната такава. Просто повечето хора живеят според инстинктите си, колкото и локуми на ден да разтеглят на тема духовност. И на тия дето най-малко локуми разтягат, на тях май най-много им вярвам.

Редактирано от azbuki

Сподели това мнение

На всеки му е мило да получи добра дума за себе си,но накъде бях чела от Учителя ,че всякакви коментари за останалите ученици са строго забранени.Не зная дали съм разбрала правилно думите му,но мисля,че в това число се включваха и добрите коментари.

Стана ми интересно!Ще те помоля с най-добри чувства да ми кажеш къде го прочете.

Предварително благодаря!

Сподели това мнение

thumbup2.gif

Защо не го наречете това тука "тема за печелене на точки", за да е ясно за какво става дума? Ясно е и защо всички тук гледат - тук тече купонът и има зрелища.

Иначе останалите теми от форума... ами доста са ми скучни напоследък. Не че тази ми е интересна, но вчера стана малко веселба - и от това има нужда човек. Но иначе наблюдавам една тенденция към крайни теоретизации по разни теми, които иначе предпочитам да ги живея.

П.П. Всъщност ако "репутациите" ги бяхте оставили на мира, без пространни дискусии, теории и психоанализа, системата вероятно щеше да функционира доста по-естествено и по-неегоугодно. Вероятно и на никой нямаше да му хрумне да си прави майтап с нея, нито пък да обяснява на другите те какво да правят с нея - като детска учителка. Започне ли обаче циркът, може да очаквате всички видове номера в него - и този на укротителя, и този на слона, и този на маймуната, и този на клоуна. От... до...

Та понякога си мисля, че човек като почне да "духовничи" прекалено съзнателно, нищо добро не се получава. Така става и с "репутирането". Някои хора обаче само в мислите си живеят и накъдето и да искат да се развиват, само наум го правят. И каквото им хрумне, пишат го по форумите.

azbuki! thumbup2.gifthumbup2.gifthumbup2.gif

Сподели това мнение

На всеки му е мило да получи добра дума за себе си,но накъде бях чела от Учителя ,че всякакви коментари за останалите ученици са строго забранени.Не зная дали съм разбрала правилно думите му,но мисля,че в това число се включваха и добрите коментари.

Стана ми интересно!Ще те помоля с най-добри чувства да ми кажеш къде го прочете.

Предварително благодаря!

Поздрави гранат :). Ровя се тново в правилата на Учителя. Чела съм някъде това което Рис е казала но не помня точно къде, но ето също едно полезно правило: "В школата се забранява всяко одумване, изтъкване, вглеждане в погрешките на другите. На окултния ученик не се позволява да прави предпочитание между добро и зло." Из * Правила за ученика в окултната школа на Учителя Беинса Дуно* Изд. Бяло Братство

Дори и да не е точно същият текст, видно е че от хората поели по духовен път се изисква навлизане в друг порядък :).

И да продължа още малко. Лека полека може и да стигна до точното място: " В школата не се позволява никой никого да поправя....Ученикът не трябва нито да завижда, нито да облажава нито да съжалява."

"В тази школа се изисква учениците да образуват една благоприятна атмосфера около себе си, та всички да я почувстват."

Сподели това мнение

Предварително благодаря!

Поздрави гранат :). Ровя се тново в правилата на Учителя. Чела съм някъде това което Рис е казала но не помня точно къде, но ето също едно полезно правило: "В школата се забранява всяко одумване, изтъкване, вглеждане в погрешките на другите. На окултния ученик не се позволява да прави предпочитание между добро и зло." Из * Правила за ученика в окултната школа на Учителя Беинса Дуно* Изд. Бяло Братство

Дори и да не е точно същият текст, видно е че от хората поели по духовен път се изисква навлизане в друг порядък :).

И да продължа още малко. Лека полека може и да стигна до точното място: " В школата не се позволява никой никого да поправя....Ученикът не трябва нито да завижда, нито да облажава нито да съжалява."

"В тази школа се изисква учениците да образуват една благоприятна атмосфера около себе си, та всички да я почувстват."

Благодаря за отговора Елф!:)Ще прочета правилата,въпреки че причислявам себе си повече към обикновените хора.

Одумването,изтъкването,вглеждането в погрешките на другите са част от нашето ежедневие.И на духовния човек е трудно да излезе извън тези рамки!(Моля за извинение,ако без да искам съм засегнала някого с думите си!)

:)Благодаря ти,елфче!:)

Сподели това мнение

Извинявам се за неточно написанато,цитатът е точно този Елф!Аз също не помнех къде точно съм го прочела и как точно беше.Аз съм го разтълкувала по такъв начин ,дано не е подвеждащо за някого моето тълкуване.Благодаря ти че го уточни.Ако модераторите преценят нека коригират поста ми като добавят твоята поправка,ако можех бих я направила аз.

Сподели това мнение

Съжалявам, че ще се наложи да повторя поста си, но явно не е бил забелязан, защото е неудобен за позициите против +овете. Та ето какво още е казал Учителя за поощряването и за добрите думи към хората около нас:

Сега гледам, че в събранията всички вие сте започнали по обратен път – във физическо отношение се събирате, а в духовно отношение сте започнали с изваждането и все отрицателни качества си намирате. Какво изваждате? Вие казвате, че еди-коя си сестра има някоя отрицателна черта. Като кажете така, знаете ли какво става? Един лъч от тази лампичка изгасва. После казвате за друга някоя: „Знаете ли тази сестра какъв недъг има?” – хайде и втори лъч от лампичката изгасва. За някоя трета казвате: „Откак дойде в събранието, внесе само разединение!” – хайде и трети лъч изгасва. – „Ами тази пък, четвъртата, откак влезе между нас, всичките нещастия ни сполетяха!” – хайде и четвърти, пети лъч от светлината на лампичката изгасва. Вие говорите по същия начин отрицателно за петата, за шестата, за седмата, за осмата и т.н. сестри и току-виж един след друг лъчите на светлината в лампичката изгасват, докато най-после изгасне и цялата лампичка. Вие изваждате, изваждате и настава най-после тъмнина. Това е един психологически закон, който предизвиква загасване на Светлината в нашия ум, в нашето съзнание – изваждаш, изваждаш, докато най-после се намериш в пълна тъмнина. В ума ти всичко е загаснало и най-после казваш: „Господи, защо направи света така?” Господ казва: „Който гаси като тебе Светлината на своя ум, ще остане да живее в тъмнина и в мрак.”

Какво трябва да направите? Ще започнете обратния процес: ще кажете: „Онази сестра там е започнала да се поправя, станала е отличен свирец, нека дойде да ни посвири!”; тя идва, сяда на пианото, започва да свири и хубаво свири – веднага лампичката светва. После казвате за друга някоя сестра: „Знаете ли, че еди-коя си сестра била писателка, пише много хубаво, хайде да я викнем да ни прочете нещо!”; тя идва, прочита някое свое стихотворение, всички са доволни, радват й се – лампичката още повече светва. – „Ами онази сестра там била художничка, нека ни донесе картините да й ги разгледаме!”; тя си донася картините, всички ги разглеждат, радват се – лампичката още повече светва. За друга казват: „Тази сестра е завършила някакъв курс по шев и хубаво работи, нека я накараме да ни проведе един курс!” – лампичката още повече светва. За още някоя казват: „Знаете ли тази сестра какви отлични баници прави, хайде, нека ни направи една баница!”; тя направи една баница, всички се радват, доволни са, а лампичката все повече светва. Колкото повече си изтъквате положителните черти един на друг, толкова повече светлината на лампата се усилва, докато най-после светва с всичката си мощ. И тъй, като се стремите към положителната страна на Живота, само така ще създадете в себе си характер – това е Божественото в човека. Иначе, като си търсите само отрицателните черти в характера, ставате банални.

Събиране и изваждане. Запалване и изгасване на свещта

Посочените по-горе цитати се отнасят за поставянето на отрицателни знаци, което никога не е имало и няма да има най-вероятно в този форум.

Това, че вдигаме + на някое мнение не означава, че го оценяме. И в старателно търсеният цитат, който да докаже, че аз си противореча, точно това се казва, но всеки си е свободен да си го разбира както той може... Оценката предполага градация - 2,3,4,5,6 - + казва само "това ми харесва". - вече обясних защо не е логично и етично да се слага. Когато до мнението, което четем има знакче +, то действа на съзнанието ни подканящо - виж в тези думи нещо положително за себе си, а ако искаш натискай, ако искаш, недей. Имаме и една стара такава тема, в която можем да продължим обсъждането каква е разликата между мнението и оценката. Да махнем плюсовете от страх, че хората ще оценят и че това не е духовно - че който оценя той и без тях ще оценя, който се чувства оценян и за когото оценката има важност и е мотив за поведение и отношение, тя и без плюсовете в меннията ще остане такава. Но тук възниква въпрос - с какво право ние смятаме, че всички, които просто искат да се порадват и да похвалят нещо казано, искат да го оценят и ще броят звездите и ще водят някаква статистика??? Обзалагам се, че сега много хора, които не са казали нито дума в тази тема, ще натискат плкюсовете без дори да гледат кой е писал мнението - аз например, съм една от тях и съвсем не съм съгласна да ми се вменява вина, че съдя - защото не го правя нито външно, нито вътре в себе си. То ако започнем така, айде да махнем емотиконите с пляскащите ръчички, с цветята, със сърчицата, защото те са опасни за егото на някого....

Благодаря на Иво, че махна точките от профилите, защото наистина нямаше логика да се трупат точки в профила за сметка на мненията. За това, че някой ще сравнява себе си и мненията на другите по брой на звезди и плюсове - това не е проблем на системата с плюсовете, тя е неутрална, това е проблем на човека, който им води сметката и който се влияе от броя им.

Благодаря ви на всички за мненията - и за одобренията, и за неодобренията - те ми дадоха много материал за разсъждения. Все повече съм убедена, че тази система е за добро - тя ще ни учи да виждаме доброто без да търсим и броим кой на какво ръкопляска. Ще се учим да се радваме един на друг и на мислите и споделеното без да се чувстваме длъжни да слагаме плюс, но и ще можем да го правим, ако ни се прииска.

:3d_047:Ето така!

Сподели това мнение

...

...

Ето пълния цитат, защото в книжката която цитираш доста са орязани нещата:

„В окултната школа се забранява всяко одумване, изтъкване погрешките у другите хора, изобщо лошите мисли се забраняват. Знаете ли защо? – Понеже, щом мислите лошо за някой човек, вие отправяте ваши корени към този лош човек, а там, в него, няма никаква храна за вас. Тези ваши коренчета започват да всмукват сокове от този човек, но тези сокове са чиста отрова, която постепенно трови, разваля живота. Много жени се развалят не само от това, че имат лоши мъже, но мислят, че мъжете им са лоши, и започват от ден на ден да отпадат, да съхнат, докато един ден кажат сбогом от този свят, а мъжът мисли и си казва: „Не знам от какво се помина моята жена!“ Същото нещо става и с ученика от окултната школа. Затова се казва на ученика: „Не мисли зло“, т.е. не пущай корените на твоята душа в лош човек, стой настрана от него.“

„В окултизма на окултиста ученик не се позволява да прави предпочитание между добро и зло. Тази мисъл е малко тъмна, нали? – Ще я поясня: ако трябва да направя една операция, аз ще си послужа с един остър нож, а не с тъп. Острият нож е лошият човек, а тъпият – добрият. Следователно при една операция ще си послужа с лош човек, него ще предпочета пред добрия. Когато Господ иска да накаже света, предпочита лошите хора, а когато иска да съгради нещо – предпочита добрите; когато иска да изкорени, предпочита лошите хора, а когато иска да насажда – добрите.“

Силите в природата

Сподели това мнение

...

...

Ето пълния цитат, защото в книжката която цитираш доста са орязани нещата:

„В окултната школа се забранява всяко одумване, изтъкване погрешките у другите хора, изобщо лошите мисли се забраняват. Знаете ли защо? – Понеже, щом мислите лошо за някой човек, вие отправяте ваши корени към този лош човек, а там, в него, няма никаква храна за вас. Тези ваши коренчета започват да всмукват сокове от този човек, но тези сокове са чиста отрова, която постепенно трови, разваля живота. Много жени се развалят не само от това, че имат лоши мъже, но мислят, че мъжете им са лоши, и започват от ден на ден да отпадат, да съхнат, докато един ден кажат сбогом от този свят, а мъжът мисли и си казва: „Не знам от какво се помина моята жена!“ Същото нещо става и с ученика от окултната школа. Затова се казва на ученика: „Не мисли зло“, т.е. не пущай корените на твоята душа в лош човек, стой настрана от него.“

„В окултизма на окултиста ученик не се позволява да прави предпочитание между добро и зло. Тази мисъл е малко тъмна, нали? – Ще я поясня: ако трябва да направя една операция, аз ще си послужа с един остър нож, а не с тъп. Острият нож е лошият човек, а тъпият – добрият. Следователно при една операция ще си послужа с лош човек, него ще предпочета пред добрия. Когато Господ иска да накаже света, предпочита лошите хора, а когато иска да съгради нещо – предпочита добрите; когато иска да изкорени, предпочита лошите хора, а когато иска да насажда – добрите.“

Силите в природата

:)Благодаря ти!

Сподели това мнение

Безсрайно дълги постове са се получили след мен, а аз в момента съм се разбързала защото ме гонят задачки. Значи и досега намирахме начин да изразим радостта си един към друг по различни начини, дори има и такава теми :). Намирахме начин и се чувствахме свободни в това и ни харесваше. Притеснението ми си състои в това, че тази система може да послужи за съблазън по един или друг начин на много неукрепнали души. В главицата на всеки преминава какво ли не...Сещам се за покойният ми баща който ми казваше - "Човекът е китка от чувства" и е така:feel happy: всичко има в човека...По едно време си мислех, "ама защо въобще го обсъждат, така и така са решили, създават излишни спорове, ядове и размисли поставяйки нещата под прожектора. Като са решили да го правят, правят го и толкова, хората ще свикнат и с това в един момент въпреки че рано или късно някой ще намери начин да повдигне въпроса, но ще му го обяснят с две изречения и въпросът ще приключи, а нещата постепенно ще се уталожат и никой няма да отдава толкова съществено внимание на това. Но понеже темата излезе на дневен ред и цялото внимание се фиксира върху проблема затова и аз реших да се включа шегувайки се с което исках да покажа че към въпроса може да се подходи малко по- философски и освободено без човек да се задълбочава, но напротив по методът на водата да заобиколи весело подскачайки около препятствието или да извае и от най- грубите материали уникално творение. Така постъпва природата :). Интересното е че точно преди това един човек с уникално виждане ми го предрече в чашата :). Отдавна не го бях виждала, той използва чашата с кафе само колкото да се концентрира и от там нататък стават чудеса, никъде не съм срещала такова нещо... Както и да е. Поочудих се като ми каза за това, нещата отекнаха в мен въпреки че не бих могла да ви цитирам думите му и уникалният му изказ, но се оказа прав и думите му се сбъднаха. Останете си със здраве и доскоро пък като е дошло до това ще видим какво ще правим от тук нататък. Поздрави!

п.п. Хубавото е че поне оценките от профилите са премахнати за да не съблазняват. На мен например не ми пука дори и да ми пишете минус един милион, аз съм свикнала още от дете. Дори и да ме боли, дори и да ми е мъчно аз се свивам в болката си и намирам за себе си красотата в нея, така ми се е стекъл живота, но знам че на повечето душички няма да им е добре така и заради това ми е радостно че премахнахте точките от профилите.

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Харесва ми да чета твоите мнения vorfax. Виждам, че имаш опит от Калдата с тази система и си направил доста интересни заключения. ;) Но как можеш да игнорираш една система, когато си вътре в нея?

Всички сме в матрицата, но не всички спим в нея.

Като казах, че самият аз гласувам, подчертавах колко съм несъвършен. Когато видиш потребител с 300 поста и 200 плюса какво ще си помислиш? А когато някой се е отдал да бъде полезен, но всеки ден рейтингът му намалява с точно 5 точки?

Оценките, като част от форумът, подсказват какво е съдържанието на поста - че наистина си заслужава да се прочете или, че в него има нещо отблъскващо или злонамерено. Ако получа минус на "Честит Рожден Ден! Да си жива и здрава." ще го понеса много лесно. Когато го получа върху труд отнел ми съня и подлага на съмнение неговата безкористна споделена полза, това докача.

Мисля, че отрицателният вот трябва да се въведе тук, тъкмо заради опасенията и страховете от него. Който го е страх от мечки да не ходи в гората. Само дето всички живеем в там...

Горещо препоръчвам тази тема (от Калдата е).

Има поне още две по темата, но с образователна цел тази е достатъчна.

Сподели това мнение

Форумът на калдата - моите уважения към неговите модератори и потребители - има доста по-различни правила и тон от нашия. Много от разговорите, които се водят там и от лексиката, която се използва в тях, тук няма да бъдат толерирани дори в Разговорките. По същата причина не виждам какво ще прави тук отрицателен вот - той противоречи на основните принципи на форума на портала. Така че опасенията ви за негативизъм могат да отпаднат изцяло. Поне докато модераторският екип тук е в настоящия му състав.

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Аз съм поставила до сега май само 2(два) броя плюсчета (скръндза, какво да правиш biggrin.gif ), в самото начало, макар че току що бях написала първия си коментар в тази тема - едно на Веселин...

Оо, неее m000.gif А мен пропусна ли?? m071.gif

Вече няма да си спамя с теб m143.gif

ПП: Да не ми затриете ценният коментар, ей m131.gif

Човекът първо е субективен, тъй че с добри намерения гаранция за нищо няма.

Второ, човекът е социално (обществено) същество. Ръководи се от мнението на другите и мнението на другите определят поведението му. Както някой подчерта, интересът към темата е намек, че оценките ще тежат, често повече от авторът им.

Форумът на калдата - моите уважения към неговите модератори и потребители - има доста по-различни правила и тон от нашия. Много от разговорите, които се водят там и от лексиката, която се използва в тях, тук няма да бъдат толерирани дори в Разговорките. По същата причина не виждам какво ще прави тук отрицателен вот - той противоречи на основните принципи на форума на портала. Така че опасенията ви за негативизъм могат да отпаднат изцяло. Поне докато модераторският екип тук е в настоящия му състав.

Бях подведен от "По-нататък вероятно ще има възможност и за негативно гласуване...".

Разликата е осезаема и не искам да остава впечатление, че придавам предпочитания към друг форум, отвъд една ценна дискусия.

Интересно ми е все пак да науча как опцията за негативен вот противоречи на принципите на форума. Би трябвало свободата да се изразява в неограничените възможности за себеизразяване, а принципите на форума и по-точно потребителите му, биха игнорирали тази опция. Както някой спомена в друга тема, с един нож може да се отреже хляб, както и да се убие човек. Аз казах нещо подобно наскоро - че от приятелите най-много боли, но още не е забранено със закон приятелството.

Според мен едностранната оценителна система и то в позитивна страна би имала роля единствено да вдига нечие его. Бих предпочел всичко или нищо...

Сподели това мнение

Нека първо да свикнем с опцията за + за мнение, да се почувстваме конфортно с това, да мине малко време, да видим как и колко ще се ползва опцията и т.н. След това, предполагам до 1-2 месеца, ще направя ъпгрейд на форума, който ще позволи да се вижда кой как е гласувал.

Едва тогава според развитието на нещата, колко често се ползва опцията и т.н., можем да мислим и за -.

Засега като гледам (освен многото шум) не бих казал, че виждам опцията да е ползвана особено интензивно.

Сподели това мнение

Донка и Станимир, много навременни и хубави цитати давате! :feel happy:

Станимир,

...Много жени се развалят не само от това, че имат лоши мъже, но мислят, че мъжете им са лоши, и започват от ден на ден да отпадат, да съхнат, докато един ден кажат сбогом от този свят, а мъжът мисли и си казва: „Не знам от какво се помина моята жена!“...

Това се доказва и в хомеопатичната практика от 200 години, като лоши, негативни мисли насочени към други, могат да доведат и до рязко напълняване!

Сподели това мнение

...

Мисля, че отрицателният вот трябва да се въведе тук, тъкмо заради опасенията и страховете от него. Който го е страх от мечки да не ходи в гората. Само дето всички живеем в там...

Горещо препоръчвам тази тема (от Калдата е).

Има поне още две по темата, но с образователна цел тази е достатъчна.

:hmmmmm:Казваш, като е гарга поне да е рошава :). Мда, "Обърнал се Илия пак в тия" казва народната поговорка. Мисля, минали сме през нещата и без помощта на знаците "+" и "-", но щом сте решили да експериментирате...Сигурна съм, че опитът на потребителите от Калдата е ценен, но за жалост нямам време да погледна, затова ще изходя от изводите които сама съм си направила в живота, а именно, малкият ми опит ме е довел до извода, че понякога е много по- ценно да си отхвърлен или пренебрегнат защото това събужда. За будните всичко е ценно и в изпитанията се вижда много ясно какво се крие в човека и какви избори той ще предпочете да направи, но... пътят не е лек, никой всъщност не е казал че е, нали, но, щом сте се нагърбили да го извървите аз мога да ви пожелая само успех и светлина. Поздрави!

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Донка и Станимир, много навременни и хубави цитати давате! :feel happy:

Станимир,

...Много жени се развалят не само от това, че имат лоши мъже, но мислят, че мъжете им са лоши, и започват от ден на ден да отпадат, да съхнат, докато един ден кажат сбогом от този свят, а мъжът мисли и си казва: „Не знам от какво се помина моята жена!“...

Това се доказва и в хомеопатичната практика от 200 години, като лоши, негативни мисли насочени към други, могат да доведат и до рязко напълняване!

:thumbsup: +

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега