Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Пламъче

Система за добавяне на точки към мнения - обсъждане и идеи

Recommended Posts

Както бях обещал преди време, във форума вече има система за добавяне на точки към мнения (система за репутация - на технически език казано).

Тя работи по следния начин.

Долу вдясно под всяко мнение или тема има един бутон плюс. След като щракнете върху него, вие гласувате за съответното мнение / тема. Това увеличава точките, които темата / мнението е получило. В същото време това увеличава репутацията на съответния човек. Репутацията (сумарния брой точки, които са събрали всички мнения и теми от даден потребител), може да бъде видяна в личния профил. Засега могат да се дават само положителни оценки на мненията / темите.

Не можете да гласувате за собствените си теми и мнения.

Общия брой гласове на ден, който може да давате е ограничен.

По-нататък вероятно ще има възможност и за негативно гласуване, както и възможност да се вижда кой как е гласувал.

Обсъждане на опцията

Иво,поздрави за идеята и осъществяването и!

Сподели това мнение

Кому е нужно това оценяване?

Смятам го за не на място!

Ще гласувате, дали е открит "хубав" цитат от Учителя?

Да! Има невероятни цитати.

Но всеки човек, по различно време и по различен начин може да открие нещо за себе си от Учителя.

Ще гласувате за "прекрасно" мнение?

Да! Има мнения, които са силни, точни, вдъхновени и вдъхновяващи.

Но толкова сме различни, че, отново, всеки ще открива различно важни неща за себе си от мненията на другите.

Същото важи за пусната музика - колкото стилове и изпълнители, толкова вкусове.

Да! Има споделени красиви картини и прекрасна музика.

И ще се оцени човека, открил ги...

Редактирано от lokator

Сподели това мнение

Но всеки човек, по различно време и по различен начин може да открие нещо за себе си от Учителя.

Ще гласувате за "прекрасно" мнение?

Да! Има мнения, коитио са силни, точни, вдъхновени и вдъхновяващи.

Но толкова сме различни, че, отново, всеки ще открива различно важни неща за себе си от мненията на другите.

Същото важи за пусната музика - колкото стилове и изпълнители, толкова вкусове.

Да! Има споделени красиви картини и прекрасна музика.

И ще се оцени човека, открил ги...

Локатор,мислиш ли че на някого от форумите ще му хрумне да оценява цитати на Учителя?!

Сподели това мнение

Guest Мона

Напротив, опцията е много готина :-)

Съвсем не се вживявам; а ти ако се тормозиш от чатове и от представянето ти във виртуалното общество, е твой проблем, не е общ. Това е разширяване на хоризонитите и няма нищо лошо в това. Например, гледам, че имам само 3 точки, други имат 28 - и какво да припадам ли, радвам се. Това са ненужни спорове. И намирам това за полезно, това си е социален експеримент от моя гледна точка, от друга е друго и така, силните изказвания саа вредни, щото не носят нищо позитивно, от собствено опит го знам.

Опцията е забавна :)

Сподели това мнение

И аз така мисля.

Нужно ли е?

За какво?

На кого?

На мен някаква (допълнителна) суета ми изглежда това.

Редактирано от Диана Илиева

Сподели това мнение

Guest Мона

Според мен такава система само ще изпокара доста хора, знам го от опит. ;)

Опит, опит, колко да е опит ...

Всеки има опит, моят не е такъв. Аз съм наясно със себе си и това не ме притеснява, дори е чудесно - да видиш и чуждите оценки, ние в БГ сме умрели от страх да ни оценяват. За мен това е изкллючително интересно и стабилизращо. Браво за идеята.

Сподели това мнение

Положителното оценяване (така както е в момента) си има своите плюсове и минуси. Сега няма да ги коментирам. Ще кажа няколко думи за отрицателното оценяване (тъй като съществува възможност за вмъкване и на такава опция), към което определено съм против. Докато чрез положителното оценяване, без значение дали е обективно или не, се пренася положителна енергия, то при отрицателното оценяване нещата не стоят така. Освен това смятам, че елементарната коректност изисква, когато даваме оценка за нещо и особено ако тази оценка е негативна, да се обосновем. Системата за оценяване не дава такава възможност. Който не е съгласен с нещо в някое мнение може да напише мнение в което да изрази и мотивира несъгласието си, но просто ей така да поставя отрицателни оценки...

Сподели това мнение

Според мен такава система само ще изпокара доста хора, знам го от опит. ;)

Опит, опит, колко да е опит ...

Всеки има опит, моят не е такъв. Аз съм наясно със себе си и това не ме притеснява, дори е чудесно - да видиш и чуждите оценки, ние в БГ сме умрели от страх да ни оценяват. За мен това е изкллючително интересно и стабилизращо. Браво за идеята.

Съгласна съм с Веселин. Аз също съм наясно със себе си. Но не съм тук за да бъда оценявана. Не ме е страх. Просто не желая да участвам в социален експеримент. Все едно да отида някъде на гости с приятели, на разговор и да очаквам да ми слагат точки...На форума в Портала гледам точно така, а не като на рейтинг на някакво предаване... :feel happy:

Сподели това мнение

За мен е по-скоро обратно - когато един човек не е наясно със себе си, с това какво представлява, все търси да се оглежда в огледалата наоколо; и естествено получава субективна, разнопосочна информация, защото огледалата са кое повече, кое по-малко криви. И това едва ли ще му е полезно.

За интересното - не знам, там вече е въпрос на вкус.

Сподели това мнение

....

Локатор,мислиш ли че на някого от форумите ще му хрумне да оценява цитати на Учителя?!

Гранатче, последното, което би ми хрумнало е да оценявам Учителя.

Ще оценим човекът, открил цитата.

...прекрасното е, че го е споделя с нас.

Напротив, опцията е много готина :-)

Съвсем не се вживявам; а ти ако се тормозиш от чатове и от представянето ти във виртуалното общество, е твой проблем, не е общ. Това е разширяване на хоризонитите и няма нищо лошо в това. Например, гледам, че имам само 3 точки, други имат 28 - и какво да припадам ли, радвам се. Това са ненужни спорове. И намирам това за полезно, това си е социален експеримент от моя гледна точка, от друга е друго и така, силните изказвания саа вредни, щото не носят нищо позитивно, от собствено опит го знам.

Опцията е забавна :)

Мона!

Изказваш мнение. Както всички останали.

Тъй като твоето е в дисхармония с моето, трябва ли, да гласувам отрицателно за него?!

Смятам го за ненужно. Ти мислиш по този начин, аз по - друг. Нещо нормално.

Така гласуването - положително или отрицателно, се обезсмисля.

Редактирано от lokator

Сподели това мнение

Guest Мона

Това е проблем, който изобщо не ме касае. А социален експеримент е просто метафора, която явно е недоразбрана ...

Аз, въпреки всичко усещам някакъв страх, който ме отблъсква, намирам това за забавно. Аз нито имам нужда да се доказвам пред никого от вас, нито нещо подобно. Това са глупости, мислех, че сте по-лежерни и по-допускащи забавления ...

Объркала съм мястото :)

Сред хора, които се приемат толкова насериозно, животът е доста тежък и обременен.

Редактирано от Мона

Сподели това мнение

Guest azbuki

Забелязвам, че опцията за оценяване на мнения се използва особено в теми като тази, превърнали се в престрелки. Не знам дали е "добре" или "зле" това, на мен опцията не ми пречи, но според мен е показателно.

Сподели това мнение

"Оценките" ние си изразяваме като мнения. Понякога сме съгласни с нещо, понякога спорим. Не ме интересува дали някой дава оценка на мнението ми и какво е тя. Но е ненужно за този форум. Ако тук се появи надпревара и рекламиране, ще загубим нещо много ценно. Малко са форумите, където можем да бъдем себе си, без притеснения.

Не ме е страх. Просто не желая да участвам в социален експеримент. Все едно да отида някъде на гости с приятели, на разговор и да очаквам да ми слагат точки...На форума в Портала гледам точно така, а не като на рейтинг на някакво предаване...
:thumbsup2:

Сподели това мнение

С риск да ми ми вземат точки (хе хе) ще кажа, че тази система е не-духовна, защото може да доведе човек до заблуждение.

Някой с много точки може да изпадне в заблуждението, че обикновено е прав.

Някой с малко, че обикновено не е прав. И т.н.

А и човек, който се стреми да се хареса на другите обикновено ще има много точки. Той обективен ли ще бъде.

А и като добавим субективизма на оценяващите, то системата просто засилва субективизма във форума и това може да е най-значимия й ефект.

Редактирано от БожидарЗим

Сподели това мнение

Ми кво да кажа аз? Убаво е!3d_146.gif

Сега ще обясня що ме е гот. Ама така се посмях...3d_146.gif

Гледам и разглеждам репутации всекакви, ама ги гледам, нали разбираш, без да си влизам у профила, че да не става ясно дет съм зяпал... Такива разни хитринки, с които прикривам любопитство, което подобава на миен несуворшения!

И кат си гледам и шпионирайки, очите ми не могат да поверват, че такива люде, кат теб, като Ради, Вальо, Кристиян разбира се, дет ме е учил на кво ли не... и др., та таквизе орица имат по-ниска репутация от моята (Господ да ме убие веднъж завиниги! 3d_146.gif ), а аз нося на гърбина репутация 7!!! Абе, моля ти се!3d_097.gif3d_072.gif Толкова много багаж!3d_111.gif

Ама така се смях! Забавно е!3d_091.gif3d_053.gif

Що да нема система за репутация? То си е забава от висша класа, пък ако некой много си поверва, ще вземе да се възгордее, кат раздут сапунен балон! И после - пук!3d_094.gif Ке падне от високо. Ке си намери местото, баце 3d_014.gif !

И сега кат гледам нема да ми стигнат емотиконките за да се самоиронизирам!3d_158.gif3d_088.gif3d_074.gif3d_127.gif3d_069.gif

Иво 3d_066.gif , мен си ме кефи, брат.3d_025.gif3d_125.gif Често е подарък за самоанализ, дет като се гледш да речеш: "Ахааа! Ето къде се криеш!"3d_054.gif

Мерси боку!

п.п. и да въведеш емотиконка дето да мога да се погланям, чрез нея на всички. Това без ирония го пиша, щото всички заслужават поклон от моя милост, от мен нефелата!3d_092.gif

Тенкю, брадър!

Сподели това мнение

Благодаря за изказаните мнения и различни гледни точки!

Системата за репутация и гласуване за мнения / теми е една от многото социални опции на този форум и е пусната експериментално. По-нататък ще има и нови социални функции (като например възможност за коментиране на статуса в профила и мн. други) за повече взаимодействие. От всички нас зависи дали ще успеем да използваме тези функции по приятелски и конструктивен начин. Според мен, това е съвсем възможно и не е чак толкова трудно.

Мисля, че всичко ще си дойде на мястото с времето. :)

Сподели това мнение

Относно темата Репутация и оценяване, тъй като съответната тема е заключена, както и някои други между другото, реших да изкажа мнението си тук. Умишлено се сдържах от писане в нея, докато беше отворена, просто защото не исках да критикувам. Изчаках да видя дали някой все пак ще каже истината. И това се случи. Тъй като видях, че достатъчно други хора вече са направили това и са казали това, което исках да кажа, само ги подкрепям. Добре се посмях на идеята... :) Опитвам се и не мога да проумея как може на някого да дойде такава идея в главата. Наистина не мога. И още повече експериментална, сякак тук са се събрали някакви животинчета... Забравих препъни-камъчетата и прописах отново, но ето че те пак се набиват на очи... :(

Сподели това мнение

Само да уточня, това с оценяването е една от многото функции на форумите, има го във всички форуми, както положителното, така и отрицателното. Във всички сайтове с форуми или поне в повечето с активни форуми.

Функцията се ползва по желание и никой не е задължен, нито да я ползва, нито да се интересува от нея.

Аз не виждам нищо притеснително в нейното съществуване и употреба .

А визията на форума си е страхотна.

Сподели това мнение

На мен ми харесва това, че нищо не е задължително тук - освен, разбира се, регистрацията, ако иска някой да участва не само като читател.

Новите прозорци за мненията са много по-разбираеми и лесни за използване. За системите за оценка - нали не забравяме, че отдавна ги има - звездичките за оценки на темите и на потребителите - отначало ни правеха впечтление, после вече не чак толкова. Аз лично дори не ги забелязвам, когато отварям тема или профил - не ми е това мотивът да го направя и не ми оказва влияние на личното впечатление, защото си знам, че е много относително.

За плюсчетата - не ги приемам като оценка, както смятат някои - по-скоро нова форма на слагане на емотикончето браво или съгласен или благодаря - нещо такова. Често ми се иска просто да пусна едно емотиконче с пляскащи ръчички, но се въздържам да не оспамя темата - ако всеки вземе да пляска ще гледаме само емотикони вместо мнения.

Ако има техническа възможност, бих отнесла плюсчетата не само към профила на потребителя, който ги е писал, а също към рейтинга на темата. А дали ще гъделичкат егото тези плюсчета - ами зависи от егото... 59.gif Дали ще изкушават - ако някой се опасява от това изкушение, да не си гледа профила просто - аз и без друго не изпитвам особен интерес към собствения си профл и много рядко намирам време да го посетя... И много други са така - познавам лично хора, които са регистрирани, но само четат без да си влизат в профила. Не изпитват нужда. Ако има лични - системата за оповестяване ги праща в пощата.

Сподели това мнение

Здравейте, приятели!

Рекох и аз да си споделя мислите.. rolleyes.gif

Мона:

И намирам това за полезно, това си е социален експеримент от моя гледна точка,

Опцията е забавна.

Абсолютно следвам препоръката и по-големият форумен опит на Мона – и за себе си направих следния извод, докато се забавлявах:

Хората най ме обичат, докато ме няма или не пиша (Ни въй срам! biggrin.gif ).

Доказателството е, че "цената ми” застрашително е набъбнала на "трийсетина сребърника” репутация, пощата ми е пълна с пожелания (Благодаря ви, приятели, обичам ви! wub.gif ), а профилът ми с мили коментари..

Следователно, "социалният експеримент" в моя случай сочи, че най-добре е да си седя с лепенка на устата и да гледам как ми се вдига репутацията от самосебе си.. 4a001fe7f682.jpg

То е почти същото като да си седиш мързеливо под дървото и бананите сами да ти падат в скута. biggrin.gif

Простете ми пак за празнодумството и шегите.. и успешна седмица на всички! 3d_046.gif

Сподели това мнение

Ще се опитам дам по-пълен отговор на Локатор от този,който съм написала като коментар в профила и.

Тук,във форумите има различни хора-някои не са чели всички лекции и беседи на Учителя(аз съм от тях),други тепърва ще започнат ги четат.Да се избират подходящи цитати и да се поставят теми по тях е благородно дело и аз винаги ще дам оценката си в знак на благодарност към тези които го правят.

За да навлезе човек в учението на Петър Дънов му е нужен водач,иначе рискът да разбере неправилно учението е голям.

Благодаря на водачите!:)

Нямам нищо против да ме оценяват.

Сподели това мнение

Мдааа, в интерес на истината и аз искам да ме репутират.

Сестри и братя, моля репутирайте ме необуздано smile.gif

Това е като оня политик дето като ставало въпрос за корупция викал: "корупцията е обида! Моля, обиждайте ме!" smile.gifsmile.gif

Редактирано от БожидарЗим

Сподели това мнение

:hmmmmm: Така и така системата за репутация е вече факт от тук нататък ще му мислим какво ще правим. Порталчето все повече ми заприличва на Хогуортс, а още повече пък като въведат отрицателният вот skype-37.gif. Можем да си спретнем една игра на куидич например и да припечелим някоя и друга точка за домовете сиHPotterQ_05.jpg:))). Всичко е въпрос на гледна точка и на подход. Така и така вече го има и положението няма да се промени може да се помисли за интересните възможности които се отварят :feel happy:. Поздрави! Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега