Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Репродуктивни проблеми


amanda

Recommended Posts

Имам кисти на яйчниците, нямам овулация. Един хомеопат ми изписа да пия сутрин през ден по 5 зрънца - Foliculium(едната сутрин) и Lycopodium(другата сутрин). А през вечер пак по 5 зрънца Pulsatilla(едната вечер) и Apis mellifica(следващата вечер). Аз се притеснявам защото четох в интернет, че тези лекарства се пият в определени дни от цикъла, а не постоянно? Моля помагайте!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Имам кисти на яйчниците, нямам овулация. Един хомеопат ми изписа да пия сутрин през ден по 5 зрънца - Foliculium(едната сутрин) и Lycopodium(другата сутрин). А през вечер пак по 5 зрънца Pulsatilla(едната вечер) и Apis mellifica(следващата вечер). Аз се притеснявам защото четох в интернет, че тези лекарства се пият в определени дни от цикъла, а не постоянно? Моля помагайте!

Аманда, извинявай много че съм пропуснал да отговоря!

"...Един хомеопат ми изписа..." това е т.н. "боаронско" предписване, при което се изписват "по схема" ?... много различни хомеопатични л-ва и като резултат от тази механична смес... няма резултат!

Прочетете по въпроса тук: В кои случаи трябва да сменим хомеопата си?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, amanda! Не съм хомеопат, но дълги години прилагам хомеопатия, включително и за кисти на яйчниците, и смея да кажа - резултатите винаги са били успешни. :rolleyes: Две от лекарствата съм пила - Pulsatilla 9 сh и Foliculium 30 ch и 9ch, и постоянно, и един път в седмицата, в зависимост от случая, и на седмия ден от цикъла. Ти не си посочила "разреждането" или цифричките с "ch", което е важно, но независимо от това, мисля, че схемата, която хомеопатите препоръчват е индивидуална и касае конкретния случай, така че това, което четеш в инетернет е вярно, но за случаи, различни от твоя. А как си диагностицирана и лекарят - хомеопат има ли роля в поставянето на твоята диагноза?

Линк към коментар
Share on other sites

Мислех да пиша на лични, но реших, че и на други може да е полезно това.

Може да си помогнеш на хормоналния баланс с билки. Опитай това (изпробвано):

Първа част на цикъла: розмарин, див пелин, цвят от бъз, градински чай (Salvia), листа от малина

Втора част на цикъла: цариче, бял равнец, коприва, витекс.

Правят се две смеси от равни части от билките.

Една супена лъжица в 200 мл вода, три пъти дневно.

Аз ги пия и изобщо понягога за да се регулирам, и там няма нужда да са три пъти дневно.

(Особено ако са ти просто функционални кистите, водни т.е., тази смес много ще ти помогне)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Вече казах, че съм само "пациент на хомеопатията", а аманда не споменава колко време пие лекарствата и има ли някакъв резултат. В такъв случай може би е добре да направи консултация и с друг лекар, и много правилно се е насочила към нас. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

П

Надеждна, права си, че целта е да и помогнем с обективна информация.

За другото съдя по това, което тя казва: "...Аз се притеснявам защото четох в интернет, че тези лекарства се пият в определени дни от цикъла, а не постоянно? ..."

... а не постоянно?... предполагам че са и ги изписали за... постоянно, а те обикновено така правят - подсигуряват висок оборот...

Линк към коментар
Share on other sites

Надеждна, не са проблем изброените хо л-ва или потенцията им, а "схемата" по която са предписани:

1-ви ден: сутрин Foliculium, вечерта пак по 5 зрънца Pulsatilla

2-ри ден: сутрин Lycopodium а вечерта Apis mellifica

и това се повтаря дълго време...

Освен това, цитирам: "...пак по 5 зрънца..."

Това объркващо Жизнената сила редуване на 4 коренно различни хо л-ва при това по 5 гранулки е абсолютно неправилно от Хомеопатична гледна точка.

Аксиома са двата хомеопатични закона, за подобието и за едно единствено хомеопатично лекарство

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...