Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кое е любимото ви упражнение от Паневритмията?


Иво

Recommended Posts

Кое е любимото ви упражнение в Паневритмията?

Кое ви привлича най-много, най-приятно ви е да го играете, най-много ви резонира?

А може би упражненията, които харесвате са повече от едно?

Според вас случайно ли е това, че определени упражнения ви привличат повече?

Как си го обеснявате? Какво точно ви привлича в тях и защо?

През различните периоди на практикуване и на живота ви, любимите ви упражнения сменят ли се?

Ако да, забелязали ли сте някаква закономерност?

Споделете опит и наблюдения

Ето едно мнение по темата:

най-любими от упражненията ми са "Тъкане","Колко сме доволни","Квадрат","Красота" и "Слънчеви лъчи"- когато ги изпълнявам чувствам един по-особен вътрешен трепет.:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно,че при мен сякаш на периоди са различни любимите упражнения.Наричам така,онези упражнения,в които се чувствувам по особен начин-радостна,волна,вглъбена или постигнала единение с окръжаващия ме свят.Първото упражнение ,което откроих по този начин, беше "Изгрява слънцето".Мога да кажа,че моят първи сезон с паневритмия ,мина под знака на това упражнение.Продължава да ми е любимо и до днес,но едновременно с това започнах да усещам и други упражнения по подобен начин.На последната паневритмия ,тази неделя,най-силно ме разтърси и преживях -"Радостта на земята".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Най ми харесват евера, мисли, красота, аум, обичта (радостта...) на земята - това, при което три пъти галиш земята с длани надолу, изгрява слънцето. Харесват ми повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-много ми харесва Евера. След това Квадрат, Красота, Подвижност и Радостта на земята. Невероятно съвпадение с тези на Орлин! От първата част ми харесват частите Примирение, Даване и Освобождаване. Тези, които са в контакт с партньор не ми харесват. Вкусът ми изобщо не се е променил, харесвам си точно тези упражнения още от самото начало. По едно време харесвах Побеждаване, но не задълго. :)

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Най-любимото ми упражнение е ДИШАНЕ! Странното е, че когато започвах да уча Паневритмия това упражнение най-малко ме впечатли, даже малко пренебрежително гледах на него. От около година насам изпитвам невероятно наслаждение от това упражнение и това ми е един от най-силните моменти в Паневритмията.

Линк към коментар
Share on other sites

Кое е любимото ви упражнение в Паневритмията?

Кое ви привлича най-много, най-приятно ви е да го играете, най-много ви резонира?

А може би упражненията, които харесвате са повече от едно?

Според вас случайно ли е това, че определени упражнения ви привличат повече?

Как си го обеснявате? Какво точно ви привлича в тях и защо?

През различните периоди на практикуване и на живота ви, любимите ви упражнения сменят ли се?

Ако да, забелязали ли сте някаква закономерност?

Споделете опит и наблюдения

Интерсно ми е да регистрирам как всеки път в мен отекват ,по-силно от останалите ,едно или няколко упражнения.Те са различни.Случвало се е едно да е доминиращо през период от време,но след това идва друго.Мисля,че това е свързано с начина ,по който аз се чувствувам,със задачите,които решавам на етапа.Имах например период,в който двете най-силни упражнения ,за мен, бяха - Тъкане и Квадрат,а друг път -Радостта на земята..В тоя смисъл вече съм убедена,,че през различните периоди на практикуване,за мен се сменят и любимите упражнения.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

моето най-любимо е "изгрява слънцето". за мен този сезон ми е първи и вероятно и това има значение.

НО днес открих "квадрат". гледах една презентация на дейвид уилкок - "изследвания върху полето на източника":

където той казва:"във всички хиперизмерни физични модели за наблюдаване на по-високите измерения винаги се казва, че по-високите измерения се намират на 90 градусов десен завой спрямо измеренията на нашата реалност".

някакси свързах двете неща и се замислих дали "квадрата" няма за цел да ни пренесе в други измерения, от които после да свалим енергията на земята??!!

какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...