Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

Кое е любимото ви упражнение от Паневритмията?

Recommended Posts

Кое е любимото ви упражнение в Паневритмията?

Кое ви привлича най-много, най-приятно ви е да го играете, най-много ви резонира?

А може би упражненията, които харесвате са повече от едно?

Според вас случайно ли е това, че определени упражнения ви привличат повече?

Как си го обеснявате? Какво точно ви привлича в тях и защо?

През различните периоди на практикуване и на живота ви, любимите ви упражнения сменят ли се?

Ако да, забелязали ли сте някаква закономерност?

Споделете опит и наблюдения

Ето едно мнение по темата:

най-любими от упражненията ми са "Тъкане","Колко сме доволни","Квадрат","Красота" и "Слънчеви лъчи"- когато ги изпълнявам чувствам един по-особен вътрешен трепет.:rolleyes:

Сподели това мнение

Интересно,че при мен сякаш на периоди са различни любимите упражнения.Наричам така,онези упражнения,в които се чувствувам по особен начин-радостна,волна,вглъбена или постигнала единение с окръжаващия ме свят.Първото упражнение ,което откроих по този начин, беше "Изгрява слънцето".Мога да кажа,че моят първи сезон с паневритмия ,мина под знака на това упражнение.Продължава да ми е любимо и до днес,но едновременно с това започнах да усещам и други упражнения по подобен начин.На последната паневритмия ,тази неделя,най-силно ме разтърси и преживях -"Радостта на земята".

Сподели това мнение

Най ми харесват евера, мисли, красота, аум, обичта (радостта...) на земята - това, при което три пъти галиш земята с длани надолу, изгрява слънцето. Харесват ми повече.

Сподели това мнение

Най-много ми харесва Евера. След това Квадрат, Красота, Подвижност и Радостта на земята. Невероятно съвпадение с тези на Орлин! От първата част ми харесват частите Примирение, Даване и Освобождаване. Тези, които са в контакт с партньор не ми харесват. Вкусът ми изобщо не се е променил, харесвам си точно тези упражнения още от самото начало. По едно време харесвах Побеждаване, но не задълго. :)

Редактирано от Максим

Сподели това мнение

Най-любимото ми упражнение е ДИШАНЕ! Странното е, че когато започвах да уча Паневритмия това упражнение най-малко ме впечатли, даже малко пренебрежително гледах на него. От около година насам изпитвам невероятно наслаждение от това упражнение и това ми е един от най-силните моменти в Паневритмията.

Сподели това мнение

Кое е любимото ви упражнение в Паневритмията?

Кое ви привлича най-много, най-приятно ви е да го играете, най-много ви резонира?

А може би упражненията, които харесвате са повече от едно?

Според вас случайно ли е това, че определени упражнения ви привличат повече?

Как си го обеснявате? Какво точно ви привлича в тях и защо?

През различните периоди на практикуване и на живота ви, любимите ви упражнения сменят ли се?

Ако да, забелязали ли сте някаква закономерност?

Споделете опит и наблюдения

Интерсно ми е да регистрирам как всеки път в мен отекват ,по-силно от останалите ,едно или няколко упражнения.Те са различни.Случвало се е едно да е доминиращо през период от време,но след това идва друго.Мисля,че това е свързано с начина ,по който аз се чувствувам,със задачите,които решавам на етапа.Имах например период,в който двете най-силни упражнения ,за мен, бяха - Тъкане и Квадрат,а друг път -Радостта на земята..В тоя смисъл вече съм убедена,,че през различните периоди на практикуване,за мен се сменят и любимите упражнения.

Редактирано от Розалина

Сподели това мнение

моето най-любимо е "изгрява слънцето". за мен този сезон ми е първи и вероятно и това има значение.

НО днес открих "квадрат". гледах една презентация на дейвид уилкок - "изследвания върху полето на източника":

където той казва:"във всички хиперизмерни физични модели за наблюдаване на по-високите измерения винаги се казва, че по-високите измерения се намират на 90 градусов десен завой спрямо измеренията на нашата реалност".

някакси свързах двете неща и се замислих дали "квадрата" няма за цел да ни пренесе в други измерения, от които после да свалим енергията на земята??!!

какво мислите?

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега