Jump to content
Порталът към съзнателен живот

22 април - Фестивал на българското образование в София. Започва с Паневритмия


Recommended Posts

Заповядайте на Фестивала на българското образование в София,

НДК, 22-24 април, ет. 1 и 2.

Започва на 22 април с Паневритмия от 10.00 ч.

http://www.edufest.info/index.php

Picture_078.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Представянето на Паневритмията тази сутрин пред НДК мина много приятно. Изиграха се първите 10 упражнения, Евера, Запознаване, Мисли, Изгрява слънцето, Красота, Подвижност, Радостта на Земята, Колко сме доволни, Дишане и Промисъл - за финал. Атмосферата беше много хармонична въпреки нашествието по едно време на един доста шумен училищен оркестър :) Аз лично си представях нещо поне някой да обяви какво е това странно явление насред София, но може би така беше по-добре и по-естествено. Нямаше много "публика", но малкото хора, които се спряха да гледат останаха очаровани.

Снимки от събитието може да видите ТУК

А скоро ще има и видео :)

Линк към коментар
Share on other sites

Това е радост,прелетна пролетна радост за всички българи,за България,за Майката Земя. Рядка проява на обичта ни към Паневритмията.Направена е по случай Фестивала на Българското Образование ,макар че не я виждам обявена в програмата,но това не е от голямо значение.

Това е "градски" вариант на Паневритмия - по работно ежедневни дрехи и чепик,но на мен ми харесва ,защото има ентусиазъм и светлина в душите на танцуващите и музикантите.В крайна сметка това не е Паневритмия -за образец,а по-скоро Паневритмия-покана за танц към пробуждащи се души.

Харесва ми също неафиширането на проявата,нека танца и музиката да говорят,пък който му харесва-да се хваща.А на който -не,ще отмине и поне ще му стане по-леко.

Дори само в една душа да се е проявил подтика към танца,това е грандиозен успех.

Пред НДК от днес вече нищо не е същото.

Линк към коментар
Share on other sites

25. Стъпка по стъпка

Стъпка по стъпка, ето ний

вървим към новия живот.

Чертаем светли бъднини

за нас и цял човешки род.

Всички прегради преодоляваме,

не се страхуваме от беди.

Мисли красиви вредом посяваме.

Любов света да победи.

Пътека светла е пред нас

и нова чудна светлина.

Живот в сърцата ни се влива,

мъдрост и любов.

3d_053.gif Поздрави на всички,които изиграха тази паневритмия пред НДК.Благодарим ви.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...