Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Горещата вода - за лечение и профилактика


Recommended Posts

Здравей АИМ,

Доколкото ми е известно студена вода се препоръчва само в някои изключителни и особени случаи. Иначе за профилактика от опит знам, че топлата вода е най-добра. Все пак това е интересна информация, благодаря за споделеното.

Поздрави,

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Провеждам от време на време кратки курсове на гладуване по системата на един руски автор. Той препоръчва през това време да се пие студена чешмяна вода, а не минерална. Комбинирала съм, обаче, гладуване с гореща вода, ефектът е многократно по - голям. Внимателно да подхождат с горещата вода хора с язви на стомашно - чревния тракт - има опасност, особено сега, в летните жеги, да изкървят. Но за тези, които нямат подобни проблеми, дори е препоръчително да се пие гореща вода.

Линк към коментар
Share on other sites

Пробвах с пиенето на топла вода, но при мен нещо не се получи. Но аз имам проблеми със сърцето.

Нещо изпробвано - при ускорен пулс или тежест в сърдечната област на малки глътки се пие студена вода. Ако може да е от шише, така че главата да е нагоре е още по-добре. Веднага облекчава.

Линк към коментар
Share on other sites

При ускорен пулс, ако нямате нищо под ръка, докато дойде лекар при вас, поемете много дълбоко въздух в гърдите и го задръжте колкото може по - дълго, така диафрагмата слиза надолу и дразни края на n.vagus - блуждаещия нерв, който забавя сърдечните съкращения. Друг приом е внимателно, бавно, но силно да се притиснат очните ябълки с пръсти и да се задържи натиска, докато намали честотата на сърдечните съкращение.

Тези действия наистина помагат при тахикардии.

Линк към коментар
Share on other sites

Пробвах с пиенето на топла вода, но при мен нещо не се получи. Но аз имам проблеми със сърцето.

Нещо изпробвано - при ускорен пулс или тежест в сърдечната област на малки глътки се пие студена вода. Ако може да е от шише, така че главата да е нагоре е още по-добре. Веднага облекчава.

Топлата вода е най-старата известна лечебна система, но е нужно вяра, търпение, постоянство и природосъобразен начин на живот, за да почне да действа и да укрепи здравето. Студената вода облекчава, но не лекува. Там е разликата!

Внимание и наблюдение над тялото. Да не се достига до крайности. Процесът трябва да бъде внимателно насочван. Нека всичко става естествено!

И каквато е Божията воля.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

:rolleyes:

Здравейте,

Чел съм, че пиенето на гореща вода, бавно и на глътки, може да се ползва като профилактика и даже лечение на някои болести (особено за настинка).

Водата трябва да е кипнала. След това се изчаква малко и се пие бавно. След изпотяване - веднага преобличане и после пак пиене на глътки.

Чували ли сте за този метод?

Имате ли опит?

Здравейте,

Пиенето на гореща вода е метод на Беинса Дуно. Това най вероятно е много добър метод , за почистване на стомашния тракт от мазнини и нечистотии.

Според мен водата не трябва да е много гореща, защото хора с чуствителни и болни стомаси не биха я приели добре.( най вече когато е на гладно). Говоря от личен опит, защото когато я пия на гладно и много гореща, я връщам обратно,чисто и просто стомаха ми не я понася.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Под "гореща" според мен би следвало да се разбира диапазонът от 40 до 60 градуса. По-нагоре аз не бих я препоръчал на никой, защото вреди на лигавиците на устната кухина, хранопровода и стомаха. А студената отнема енергия от организма и тъй като някои проблеми са в резултат на неравномерно разпределена енергия, при общото й спадане те се "нормализират" - но на по-ниско ниво. Ако човек има голям енергиен потенциал той може и да се закали от студената вода, но от "закаляване" до "прекаляване" пътят не е много дълъг... По-добре е закаляването да става външно, а вътрешно да се пият не ледени или врящи, а хладки, топли и горещи - в горния смисъл - течности.
Линк към коментар
Share on other sites

Верно е. Благодаря на всички, защото нерядко съм се чудил и границата е малка.

Чел съм изследвания за повишените случаи на рак на хранопровода сред екскимосите, което се отдава на целодневното пиене на горещ чай.

Същото се случвало и при китайците, ми сподели наскоро моя съквартирантка, която завършва сега медицина (ендокринология).

:feel happy::feel happy:

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Това е също и йогийска практика. Аз никога не закусвам и сутрин като стана до обед изпивам някъде около 10 чаши гореща вода. Мисля, че е много вредно човек да закусва и въобще не е вярно това на което учат децата, че най-важна е закуската. Научно доказано е че сутрин организма се самопочиства от токсините в организма и е вредно да прекъсваме този процес като внасяме нова храна за обработване в организма.

Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм, че пиенето на гореща вода, бавно и на глътки, може да се ползва като профилактика и даже лечение на някои болести (особено за настинка)

Водата трябва да е кипнала.

Чували ли сте за този метод?

Имате ли опит?

Винаги съм се впечатлявала от мъдростта, която се пренася от старите хора. Често те самите нито знаят защо, нито обясняват-те просто носят знанието във вид на навик и казват:"Така знам от моята баба..."

Та въобще за почитанието към водата: Никога да не се разваля извор и всеки, които пие от него да се погрижи да го пооправи/т.е.почисти,поогради.../.Благословен е всеки, който съгражда чешма на такова място. Изворът и водата са с голямо/и не случайно/място във фолклора, обичаите и творчеството на поети и писатели.Впечатляващ и с много информация е ритуалът свързан с "Мълчаната вода" ,слънцестоенето и билките на Еньов ден.

"Не оставяй водата да се мъчи" означава да не се оставя водата да ври напразно и без нищо/когато се подготвя ястие/.Водата трябва винаги да е покрита/капак, салфетка ,кърпа.../

Пиенето на вода сутрин /не нощем/ е полезно. Тя може да е изворна, затоплена, преварена и охладена или престояла от вечерта/казват утаена вода/

Правилото при пиене на вода е:"ГЛЪДКА-ГЛЕДКА" !!! :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Пия само минерална вода, така съм отвикнал от водата от чешмата, че тя вече ми се струва че има има неприятен мирис и не е добра за пиене.

Предпочитам студената вода, докато топлата, а още повече горещата не мога да я възприема. Така и не можах да й свикна, не че не я пия понякога, особено когато съм на Рила, но така и организмът ми не я възприема.

Относно закуската, не мога без нея, ако не закусвам се чувствам слаб и отпаднал. Но не прекалявам-стига ми и предпочитам една паничка мюсли или просто овесени ядки с мляко. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Максим хубаво е да се редува минералната вода с чешмяна или неминерална вода, защото съм чела, че при употреба само на минерална вода в бъбреците се образуват камъни. Имах братовчедка, която пиеше само минерална вода и в последствие имаше ужасни бъбречни кризи и изкара доста камъни и песъчинки.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Максим хубаво е да се редува минералната вода с чешмяна или неминерална вода, защото съм чела, че при употреба само на минерална вода в бъбреците се образуват камъни. Имах братовчедка, която пиеше само минерална вода и в последствие имаше ужасни бъбречни кризи и изкара доста камъни и песъчинки.

Здравейте .Буболече това за бьбреците не е вярно.Аз пия минерална вода от 23 години.Чешмяната е много лоша мирише на тиня с един бьбрек сьм от 13 години.Нямам проблеми с него и не образува камьни или песьчинки заради мин. вода.Можеш да ги получиш и от истинки и от много други неща. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! На всички, които искат да разберат повече за тайните на водата и нейните неподозирани свойства, горещо препоръчвам филмът - Великая тайна воды. Той е на руски, но съществуват субтитри и на български език. Изключително полезен за гледане, особено от тези, които търсят духовно израстване. Обърнете му внимание!!! Показва ефектът от човешката мисъл/чувства върху водата и прави връзка с това, че човекът е средно 70%-90% вода, т.е. как влияем на себе си и околните. Показано е свойството на водата да помни всичко около нея и да го записва чред подредбата на своите мулекели. Разгледани са различните агрегатни състояния, промените при слушане на музика и медитация, начините за подобряване на нашето здраве и спасиние на човечеството! Достъпен е в някои от фрии-сървърите. В добавка към филма, препоръчвам и книгата на японския учен д-р Масаро Емото, който за първи път достига до тези чудни открития. Включени са много снимки. Намира се в ел. книжарница Спиралата!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Едно допълнение: водата трябва да бъде чиста изворна или дестилирана. Кипването отстранява варовика, но не и останалите вредни съставки, каквито има безброй в чешмяната(водопроводна) вода.

Здравей!

за това, че кипването отстранява варовика - .. това сигурно ли е? аз имам представата, че във водната пара няма варовик, защото той вероятно остава във водата като относително тежко вещество.

иначе съм чувал, че като се замрази, дори и чешмяната вода се попречиства и че структурата на молекулите тогава се връща в едно по-симетрично и красиво състояние.

а дестилирана вода откъде може да си набави човек - тази по бензиностанциите която я продават, за акумулаторите или пък по други магазини за гладене също става за пиене но все пак не е специално за тази цел?

сърдечни поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Как се прави вода от скъпоценни камъни? Или Edelsteinwasser, както му викат немците.

На филтрирана вода в каната се слага на дъното смес от кристали. Аз си имам аметисти, розов кварц и планински кристал. Тази смес обикновено я водят благоприятстваща душевния мир. Оставям водата да престои поне един час с камъните и после я ползвам за пиене, готвене, чай. поливане на цветята, особено орхидеите, и т.н. Камъните имат нужда от периодично пречистване и трябва да са много бистри. Да не са манипулирани по някакъв начин, а да са в грубия си необработен вид. В този вид се намират за не много пари в ибей. Аметистът например е скъп само като обработен камък с по-тъмна виолетова краска (зависи от количеството желязо в него и излагането на топлина). Този камък помага на шестата чакра. Розовият кварц чисти сърдечната чакра. Планинският кристал чисти всичко, но особено "изяснява" високите чакри.

Вкусът на водата от камъните се променя, но забелязвам също така, че има сякаш друга плътност течността и при наливане бълбука и искри като планинска вода.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Как се прави вода от скъпоценни камъни? Или Edelsteinwasser, както му викат немците.

На филтрирана вода в каната се слага на дъното смес от кристали. Аз си имам аметисти, розов кварц и планински кристал. Тази смес обикновено я водят благоприятстваща душевния мир. Оставям водата да престои поне един час с камъните и после я ползвам за пиене, готвене, чай. поливане на цветята, особено орхидеите, и т.н. Камъните имат нужда от периодично пречистване и трябва да са много бистри. Да не са манипулирани по някакъв начин, а да са в грубия си необработен вид. В този вид се намират за не много пари в ибей. Аметистът например е скъп само като обработен камък с по-тъмна виолетова краска (зависи от количеството желязо в него и излагането на топлина). Този камък помага на шестата чакра. Розовият кварц чисти сърдечната чакра. Планинският кристал чисти всичко, но особено "изяснява" високите чакри.

Вкусът на водата от камъните се променя, но забелязвам също така, че има сякаш друга плътност течността и при наливане бълбука и искри като планинска вода.

:feel happy:

изглежда вкусно :thumbsup2:

много ти благодаря, че писа тук

+че реши да споделиш опит... и вкус :feel happy:

поздрави и да е сладко, чисто и благо на всички, що решили са да пият планинска водичка :angel:

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, ние миналата година си купихме пречиствателна инсталация за водата. Сложиха ни я след водомера. Тя работи със сребърни йони и има филтър който абсорбира рани гадости във водата - желязо, олово манган, амоняк и разни други неща. Има също и магнитна обработка. Сребърните йони създават нещо като втора имунна система на организма и лекуват разни кожни заболявания и стимулират кръвоносните органи, а магнитната обработка повлиява много добре бъбреците и нормализира обмяната на веществата. От както я ползваме почти не боледуваме или ако това се случи болеста преминава по леко. Фирмата е българска, това им беше мейла- ivtove@abv.bg

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, ние миналата година си купихме пречиствателна инсталация за водата. Сложиха ни я след водомера. Тя работи със сребърни йони и има филтър който абсорбира рани гадости във водата - желязо, олово манган, амоняк и разни други неща. Има също и магнитна обработка. Сребърните йони създават нещо като втора имунна система на организма и лекуват разни кожни заболявания и стимулират кръвоносните органи, а магнитната обработка повлиява много добре бъбреците и нормализира обмяната на веществата. От както я ползваме почти не боледуваме или ако това се случи болеста преминава по леко. Фирмата е българска, това им беше мейла- ivtove@abv.bg

Това звучи доста добре, стига да е вярно...

Линк към коментар
Share on other sites

Максим хубаво е да се редува минералната вода с чешмяна или неминерална вода, защото съм чела, че при употреба само на минерална вода в бъбреците се образуват камъни. Имах братовчедка, която пиеше само минерална вода и в последствие имаше ужасни бъбречни кризи и изкара доста камъни и песъчинки.

Здравейте .Буболече това за бьбреците не е вярно.Аз пия минерална вода от 23 години.Чешмяната е много лоша мирише на тиня с един бьбрек сьм от 13 години.Нямам проблеми с него и не образува камьни или песьчинки заради мин. вода.Можеш да ги получиш и от истинки и от много други неща. :rolleyes:

Аз не съм специалист по водите, но все пак да кажа,че минералните води от различните извори варират по състав и концентрация,биват алкални и кисели и т.н. Някои от тях не трябва да се пият постоянно, може да се получи прекалено натрупване на даден елемент. Би трябвало при продаваните бутилирани "трапезни" води да има контрол и може би е безвредно да се пият без ограничение,но не съм сигурна.

Много е добра идеята за кристалите и среброто. Среброто от древността е доказало своите лечебни и антибактериални свойства. Не случайно се ползват сребърни прибори за хранене. Вода,съхранявана в сребърни или посребрени съдове е оставала много по-дълго време годна за пиене.Май има и лечебни свойства.

:3d_008::3d_150:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Как я пиете тази гореща вода :unsure: Аз съм пробвала точно така, сутрин на гладно, но не знаех, че било препоръчано от Дънов.

Обаче то много гадно бе, мъчих се мъчих, започва да ми се гади. И така след 2-3 дни опити, се отказах

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Горещата вода е първото нещо, към което посягам след събуждане - наистина действа точно така, както е описано по-горе... Аз я оставям да заври и после да се охлади докато стане приятна за пиене. Няколко капки лимон наистина я правеха по-вкусна, когато започвах, но сега нямам нужда от тях.

В Извора на доброто- Чистата и нечиста храна - прочетох и още едно от благотворните и влияния:

Когато водата възври, в нея става разширение – праната, магнетизмът се освобождава и по-лесно може да се възприеме от човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...