Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Горещата вода - за лечение и профилактика


Recommended Posts

Как се прави вода от скъпоценни камъни? Или Edelsteinwasser, както му викат немците.

На филтрирана вода в каната се слага на дъното смес от кристали. Аз си имам аметисти, розов кварц и планински кристал. Тази смес обикновено я водят благоприятстваща душевния мир. Оставям водата да престои поне един час с камъните и после я ползвам за пиене, готвене, чай. поливане на цветята, особено орхидеите, и т.н. Камъните имат нужда от периодично пречистване и трябва да са много бистри. Да не са манипулирани по някакъв начин, а да са в грубия си необработен вид. В този вид се намират за не много пари в ибей. Аметистът например е скъп само като обработен камък с по-тъмна виолетова краска (зависи от количеството желязо в него и излагането на топлина). Този камък помага на шестата чакра. Розовият кварц чисти сърдечната чакра. Планинският кристал чисти всичко, но особено "изяснява" високите чакри.

Вкусът на водата от камъните се променя, но забелязвам също така, че има сякаш друга плътност течността и при наливане бълбука и искри като планинска вода.

:feel happy:

изглежда вкусно :thumbsup2:

много ти благодаря, че писа тук

+че реши да споделиш опит... и вкус :feel happy:

поздрави и да е сладко, чисто и благо на всички, що решили са да пият планинска водичка :angel:

:feel happy:

Посоченият метод доста нашумя в Западна Европа. Запознатите с въздействието на кристалите ще се сетят навярно, че кристалите не само отдават, но може и да са попили волни или неволни негативни въздействия, при което вие да си навредите много повече , отколкото е очакваният добър ефект.

Не препоръчвам на никого да ползва вода по този начин, преди сериозно да се е запознал с природата на кристалите от енергийна / езотерична гледна точка. И преди кристалите да са пречистени от надежден и знаещ човек.

Ако нямате достъп до информация, по-добре ползвайте по-леснодостъпните природни източници - вода , слънце, въздух...

Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

....кристалите не само отдават, но може и да са попили волни или неволни негативни въздействия, при което вие да си навредите много повече , отколкото е очакваният добър ефект.

Не препоръчвам на никого да ползва вода по този начин, преди сериозно да се е запознал с природата на кристалите от енергийна / езотерична гледна точка. И преди кристалите да са пречистени от надежден и знаещ човек.

Ако нямате достъп до информация, по-добре ползвайте по-леснодостъпните природни източници - вода , слънце, въздух...

Бъдете здрави!

Напълно право си, късметче!

Наскоро четох книга за кристалите. Там се обясняваха различните стъпки за работа с кристали. Най-вече изчистване, изчистване, изчистване. А що се отнася до есенциите или камменната вода, доколкото си спомням от книгата, тя се използва в много умерени количества - Например няколко капки за пиене или се капва на една чакра една капка и ако се налага втора, то между двете трябва да има минимум през 15 минути.

Така че и от мен съвет: внимателно с камъните!!! :3d_075:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Под "гореща" според мен би следвало да се разбира диапазонът от 40 до 60 градуса...

И аз го практикувам от известно време - има много голям ефект и се чувствам прекрасно :D:dancing yes: . Но дали може някой да ми каже колко време преди и след това не трябва да се яде? За сутринта е ясно, че е на гладно, но вечер - колко време трябва да се изчака след вечеря? Или през деня, колко време след изпиване на водата е добре да не се яде? :hmmmmm:

Желая Ви прекрасен ден :king:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Под "гореща" според мен би следвало да се разбира диапазонът от 40 до 60 градуса...

И аз го практикувам от известно време - има много голям ефект и се чувствам прекрасно :D:dancing yes: . Но дали може някой да ми каже колко време преди и след това не трябва да се яде? За сутринта е ясно, че е на гладно, но вечер - колко време трябва да се изчака след вечеря? Или през деня, колко време след изпиване на водата е добре да не се яде? :hmmmmm:

Желая Ви прекрасен ден :king:

Хубаво е да пиеш вода около половин час преди ядене и после около два часа след. Или поне...минимум един...защото иначе водата разрежда солната киселина в стомаха, която подпомага обработването на храната и по този начин тя започва да гние.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е да пиеш вода около половин час преди ядене и после около два часа след. Или поне...минимум един...защото иначе водата разрежда солната киселина в стомаха, която подпомага обработването на храната и по този начин тя започва да гние.

jul, Благодаря за отговора :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Каквито промени стават със Земята, същите промени стават и с човешкото тяло. Голяма част от тялото на човека е вода. Много хора боледуват от липса на вода в организма. Водата е причина за топлината на организма.

Липсата на вода охлажда организма. Много вода пък сгорещява.

Липсата на вода в организма прави човека нервен, сух. Той започва да се дразни, става рязък и готов да се сърди и кара с всички. Как може да се въздействува на нервността? Чрез гореща вода. Вземете чаша гореща вода и пийте лъжичка по лъжичка. През това време наблюдавайте след коя лъжичка ще се успокоите. Ако нямате гореща вода, може да направите опита и със студена.

Книга за здравето

Линк към коментар
Share on other sites

А, вредна ли е горещата вода за бъбреците /ако са болни/ или не? :whistling:

Горещата вода е полезна за бъбреците - вредна е студената,както и студените храни.

Линк към коментар
Share on other sites

Горещата вода може също да е доста вредна.И за зъбите ,и за гласа,В Братството много често под ''гореща вода' се разбира вода ,която дори понякога трудно се пие/изгаря езика и гърлото/

За мен ,изхождайки от принципите на Учението /за еволюцията ,а не за революцията/,водата трябва да е с температура близка до телесната .Може би има някакви изключения при болезнени състояния.Друго важно правило,което някъде съм чел,е да се ''хване ''при първите мигове на кипване.След три ''избълбуквания'' се сваля от печката /котлона/.Този принцип някой спазват и при варенето на кафе.Може би помага за запазване на определен тип структура на водата ,Прекаленото топлене наподобява храна ,която е вряла прекалено дълго/ като качество/.

Ако се пие бавно,в подходящ съд и обстановка,влияе положително върху нервната система

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Петър Димков препоръчва пиенето на гореща вода да става с чаена лъжичка.

Вечер преди лягане се изпиват 6 чаени чаши гореща вода с помощта на лъжичка - целта е изпотяване.По този начин организма се изчиства от токсини.

Врялата вода както и врялата храна са вредни за гърлото,зъбите и хранопровода ако се приемат на големи глътки.( Това се случва изключително рядко,най-често по невнимание,защото човек все пак има рецептори,нали?!)

Водата която пием при жажда трябва да е топла - нито гореща,нито студена.

п.п. Мадона ползва точно този метод за подмладяване!:)

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

:v: Здравейте, приятели!Сутрин на гладно- с почистени всичките седем отвора(които са и седемте"печата" на "книгата"!) се пие на глътки гореща/кипнала,но не вряла вода хехе ! :thumbsup2:

Количеството е променлива величина - чаша - две - три ... колкото ти се пие...или за колкото имаш време...Важно е постоянството в действието!!!

Ако се изпотиш - добре, значи отваря се кожното дишане, ако ли не - пак добре ...изпотяването се случва по после във времето. Но вътрешните процеси си текат ! На времето карах само на гореща вода сутринта - беше ми приятно пък и имах съществена цел - олекване , не отслабване..., препоръчвам хапване на малко мед след това ! Има и разни мисли/формулки - всеки сам ще си усети...

Примерен вариант :

"С тази вода , която пия... аз приемам Божията Любов и лечебна сила / Божието благословение да проникват във всичките ми клетки ..и да ме лекуват( чистят ,хармонизират..)! " :smarty:

Желателно е да не се пие бира/мляко... веднага и да не се пуши.... :whistling:

Микровълновата печка не е вредна !Може да се пие затоплената на нея вода!

Аз ползвам качествена термокана с качествен филтър.

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Благодаря на Благост за този пост!

Лично съм изпитвала благотворния ефект на горещата вода... (макар че никога не съм я кипвала преди това, просто си сипвах от чешмата...:whistling: по аматьорски, бързашката :D ). И въпреки това, определено имаше осезаема разликa. Правех го за известно време, но в един момент престанах... не си спомням точната причина, но най-вероятно е било липса на дисциплина.

Сега си мисля да си закупя една термокана и да опитам да запоя това като навик в живота си, този път както трябва. :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Водата е един от основните лекари на човека според Учителя. Тук ще сложа няколко цитата, които срещнах в първите 2 тома "Медицински и окултни правила" (Извадки от лекциите и беседите на Петър Дънов, 1906 - 1927 година), издание 2012 г. на Нова Българсска Медийна Група Холдинг.

 

-----

 

Водата, въздухът, храната, светлината, музиката са лекарите на човека.

 

Ако знаете как да пиете врялата вода, тя ще внесе у вас такива елементи, че 90% от съвременните кризи, които разяждат обществото, ще изчезнат.

 

Лекувайте се с вода и слънчели лъчи, докато се изпотите, докато не изхвърлите всички
нечистотии навън.

 

Лекуването да става винаги с топла вода. Ако ли се къпете със студена вода, то да не променяте ту топла, ту студена, а само със студена. Да няма смяна на температурата на водата.

 

Лекувайте се с топла вода, от чист извор донесена и топли картошки.

 

Една дъждовна капка, приета от вас от 9 март до 9 септември, е равна на една английска лира. Всяка капка носи магнетизъм в голямо количество. През тези месеци – април, май,
юни – облечете стара дреха и излезте навън да ви навали хубаво 2-3 часа дъжд.
Такива дъждовни бани са безценни и като се приберете вкъщи, веднага ще се
преоблечете. Дъждовната баня действа освежаващо и прекрасно.


Съветвам ви да постите като пиете само гореща вода 2-3 дни.

 

Когато излизате на разходка, избирайте за пиене води, които имат южно изложение – те са
здравословни, пълни с енергии. Никога не пийте вода, изложена на север, защото енергията й не е добра.

 

При неразположение направете си една топла баня – водата действа магнетично.


Сутрин, като станете от сън, измийте добре лицето си и в дясната ръка сипете малко вода,
която ще изпиете на глътки, на седем глътки. Това ще правите седем сутрини наред, т.е. една седмица. Малък е този опит, но ценен. Така ще опитате силата на енергиите, които възприемате чрез ръката си. Който пие вода от ръката си, а не направо от извора или чешмата, не се простудява. Ако ви боли корем, може да направите следното: всяка сутрин да пиете по десет глътки гореща вода на всеки пет минути. Горещата вода, приета на глътки, чисти нервната система от наслоявания, които подпушват мислите и чувствата на човека. Тя го освобождава от напрежението, което нервната система произвежда в него.

 

Ако ви боли глава, първо поставете краката си в топла вода да постоят малко, после изчистете червата си.
 

Ако искате косата ви да расте добре, мокрете я по няколко пъти на ден с чиста, изворна вода и после я разчесвайте.

 

Макар и отдалече да я носите, пийте чиста вода.


Нечистата вода и нечистата любов се отразяват зле на организма. 


За да се подмлади, човек трябва да внесе в организма си от онази първична вода, която е носителка на живота. Достатъчно е да се направи само една инжекция от първичната вода в кръвта на стария дядо, за да го видите превърнат в млад момък.

 

Чумата се лекува чрез пиене на гореща вода – всеки час по една чаша. Чрез водата серумът в кръвта се разредява и микробите постепенно престават да се размножават.

 

Свещено нещо са водите, изворите, реките – отнасяйте се към тях с уважение; почиствайте ги, ако ги видите завърсени; мийте се далеч от тях, а не в тях.


Водата ще я пиете затоплена или гореща, на глътки, по един литър на ден не е много.

 

Защо трябва да се пие гореща вода? При храненето по стените на стомаха и червата остават мазнини и утайки, които пречат за правилното храносмилане. Горещата вода ги разтваря и регулира процесите в стомаха и червата. Нали чиниите миете с топла вода, а не със студена?

 

Не бързай да изпиеш цялата чаша с вода наведнъж. Вземи една глътка, подръж я в устата,
докато се постопли. После вземи втора, трета, ще пиеш винаги, каквото и да е на
глътки.

 

--------

 

Още за водата от Учителя:

 

- http://www.dunov-knigi.com/topla-studena-voda-p-2204.html

- и тук
 

Линк към коментар
Share on other sites

Преди всичко задължително четиво по тематиката за водата и връзката й със здравето според мен:
"Ти не си болен, а просто си жаден" или "Тялото жадува за вода" на д-р Ф. Батманжелидж
 
Бих искал да споделя и мой личен опит с различни видове вода.
 
ЖИВА ВОДА
Ще започна с тази, която ми е направила най-силно впечатление до момента. Това е вода, която се получава от система за "жива вода", която се нарича Пимаг Водопад (на японската фирма Никкен). Първият път, когато пих от нея беше на презентация на тази фирма и тогава изпих към 5-6 чаши. Водата беше много пивка и вкусна. Но най-впечатляващото ми преживяване беше през първите 2 дни, в които имах възможност да пия свободно от тази вода. Незнам какво ми стана, но не престанах да пия от нея през целия ден. Имах чувството, че за първи път в живота си вкусвам истинска вода и просто не мога да получа насита от нея. Пих и пих докато изпих около 5 литра. Същото се повтори и на втория ден, но с малко по-малко вода. Най-неприятното беше ходенето до тоалетната - през 20 минути ходих до там, за да се освобождавам. Интересна беше и физиологичната ми реакция на пречистване, защото ходих няколко пъти и по голяма нужда - това със сигурност беше от водата, защото се повтори на следващия ден, както и други пъти по-късно усещах този ефект от нея. Други по-осезаеми ефекти от нея за сега не съм усетил, но непрекъснато чувам за нови истории свързани с ползи за здравето от нея.
 
Системата не е от най-евтините, но ако човек може да си я позволи, парите на литър жива вода му излизат с пъти по-малко в сравнение с бутилираната.

 

PiMag%2BWater%2BAura.jpg
Това е снимка на аурата на човек преди и след изпиването на една чаша жива, структурирана вода. Аз също си направих такава снимка, но моята нормална аура беше много по-голяма и не се виждаше така ясно изразен ефекта, както в този отделен случай.

 

Повече за системата можете да видите тук - http://totalwellnessbg.blogspot.com/p/blog-page_5.html
 
КИСЛОРОДНА ВОДА
На тематиката за кислородната вода може да се прочете книгата на Неумивакин "Кислородната вода страж на здравето".
 
С кислородната вода ме запозна баща ми преди да започна да консумирам структурираната, жива вода, за която споменах по-горе. Слагат се до 10 капки в 200 мл чиста вода от кислородна вода, която е 3%. В интернет срещнах информация, че се препоръчва преди всичко 35% кислородна вода, която е предназначена специално за хранителни продукти (35 percent food grade hydrogen peroxide), като дозата е същата и се препоръчва да се слага в чиста или направо дестилирана вода. За съжаление такава вода не се предлага на българския пазар, но може да се поръча по интернет.
 
Ефектът при мен се получи едва когато приложих максималната доза от 10 капки в 200 мл вода х 3 пъти на ден. Още в първите 1-2 дни почувствах бучене в ушите и повишаване на енергията. Най-впечатляващото за мен беше ефектът върху стомаха. Почувствах го много по-здрав и стегнат и можех много по-лесно да се контролирам какво ям през деня. Вече го нямаше този неистов глад за храни боклуци, без които сякаш не можех да си възвърна спокойствието. Психологическото ми усещане като цяло беше придобиване на по-ясно изразено усещане за контрол над това какво става в моя ден. Препоръчвам на всеки този прост, евтин и лесно достъпен метод за прочистване, лечение на един куп заболявания, профилактика и повишаване на енергията.
 
Един линк по тематиката: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=rak&Number=1949741281
 
ДРУГИ
Сол: Слагайте по мъничко морска или хималайска сол във водата - на 2 л вода по 3 грама сол. Това спомага за електропроводимостта на клетките. Петър Дънов също говори за необходимостта от солта.
Сода бикърбонат: Ако взимате до 1 чаена лъжичка готварска сода сутрин и следобяд разтворена във вода или мляко, ще подпомогнете поддържането на рН баланса на тялото си. За содата има много материали в интернет, че може да лекува цяла поредица от заболявания, включително и рак.
 
Още един линк за лечение с вода:
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=1121.0

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...