Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Билковите рецепти на Петър Димков


Recommended Posts

Безсъние:

1 рецепта: Една глава червен лук се счуква и се смесва с пчелен мед. След вечеря се изяждат по 1-2 с.л. от тази смес. Тогава не се пие нито кафе, нито чай.

2 рецепта: Вечер преди лягане да се поставя лапа на цялата глава, приготвена така: 5 - 6 картофа заедно с люспите се сваряват и намачкват с вилица, пак заедно с обелките и още докато са топли и излиза пара от полученото картофено пюре, да се обърка с 5-6 сухи сини сливи, предварително накиснати в малко топла вода за да омекнат, отстраняват се костилките и се нарязват на дълги лентички. Обърканата с тях картофена лапа се поставя в подходяща двойно сгъната тензухена торбичка или шапка и се полага на главата да покрие челото, така се преспива. Процедурата се прави най-много 5-6 вечери.

Виене на свят:

1 рецепта: Вземат се по 30 гр. фий, дилянка и цвят от акация, заливат се с 1 л. вода и се кипват, като изстине се прецеждат. Пие се по 1 ч. ч. три пъти на ден преди ядене. Отварата не трябва да се приема продължително време в големи дози.

Главоболие:

1 рецепта: Свежи лимонени кори с диаметър най-малко 2 см. се почистват от бялото вещество, налагат се върху слепоочията и се превързват с кърпа или бинт. Държи се известно време.

2 рецепта: Обелва се лимон, разделя се кората на 2 части, поръсват се с кафе и се слагат на слепоочията, закрепват се с кърпа. При здрав стомах се взема и малко на върха на нож лимонена киселина, разтваря се в 1 ч.ч. вода и се изпива.

3 рецепта: При възможност, подпрете се за няколко минути на дъб или бреза и болката ще изчезне, тези дървета подхранват с енергията си.

Източник: Кн.: "Най-добрите билкови рецепти на България 2", първо издание: Ню Медия Груп

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Благодаря Аделаида, за тези безценни съвети и рецепти на Лечителят.Моите впечатления за рецептите на Петър Димков са, че са изключително разнообразни, имам книгата му.Той съчетава лечебната сила на растенията, добре е запознат и с нетрадиционни продукти с лечебно действие.Той е казвал, че нелечими болести няма.Всяка болка идва навреме, промениш ли си мисленето изчезва, други болести идват като изпитание на духа.Рецептите на Петър Димков са много и твърде индивидуални това е един Воин на Светлината!При някакъв проблем обичам да погледна неговите рецепти, преди да посегна на лекарство.:dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

ЗА ЖИВОТА БЕЗ БОЛЕСТИ ПЕТЪР ДИМКОВ -книга

http://www.dimkov.hit.bg/dimkov.pdf

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление моля всички да проверят още веднъж, всичко казано по горе, аз имам виждания от свръхусещания, не мога да ги докажа,но истината за въпросния лечител е друга.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки има право на собствено мнение,който желае да се ползва от знанията на Петър Димков е свободен да го направи.За себе си аз не бих го направила, защото най-добрият лечител за мен е Учителя Беинса Дуно, и в миналото, и до днес, убедена съм, че и завинаги.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-добрият Лечител е Бог. Бог е Любов. Бог се изявява във всеки и всичко, не слага граници, не отхвърля. Ние сме тези, които слагат граници и отхвърлят. Да отхвърляш и пренебрегваш някого, който служи на Бога, на Доброто, значи отхвърляш самия Бог и Го огорчаваш.

Беинса Дуно е толкова високо, че аз не се наемам да го опиша. Той самият като личност обаче винаги е поставял Бог над себе си.

Със сигурност и през ум не му е минавало, че щом той самият съществува, няма вече нужда от други. Колкото и да иска, няма начин да помогне само и единствено самият той на всички.

Добре, че в Божията градина има много и различни! цветя!

:3d_125::3d_014::3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Най-добрият Лечител е Бог. Бог е Любов. Бог се изявява във всеки и всичко, не слага граници, не отхвърля. Ние сме тези, които слагат граници и отхвърлят. Да отхвърляш и пренебрегваш някого, който служи на Бога, на Доброто, значи отхвърляш самия Бог и Го огорчаваш.

Беинса Дуно е толкова високо, че аз не се наемам да го опиша. Той самият като личност обаче винаги е поставял Бог над себе си.

Със сигурност и през ум не му е минавало, че щом той самият съществува, няма вече нужда от други. Колкото и да иска, няма начин да помогне само и единствено самият той на всички.

Добре, че в Божията градина има много и различни! цветя!

:3d_125::3d_014::3d_041:

Kuki, не се заяждай с Галатея! Ако имаш намерение да отмъщаваш, отмъсти си на мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, но вие заяждате ли се!? Не знаех щото хванах последните 1-2 мнения. Според мен няма противоречие никакво между Учителя и лечителя Петър Димков :feel happy:. Както и да е, Учителя е дал универсални методи, да, наистина, но някъде съм чела, че и Петър Димков много прераждания е сял в тази насока... няма да търся, не знам много, но малкото което знам е достатъчно, а и усета ми е такъв - противоречие няма тук, по- скоро допълване - всичко е Едно! Поздрави и хубав ден!:hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Не се заяждам, просто мисля различно. Това не бива да ви изнервя.

Държа на свободата си да изказвам мнението си свободно. От много време съм тук и ще остана.

Не се опитвайте да ме ограничите или прогоните и не ми вменявайте вина.

Не мога да вляза в тесни рамки, нито да млъкна, защото на някого не му харесвам.

Това е моят Духовен Дом. Тук имам близки хора. Познават ме.

Линк към коментар
Share on other sites

Не се заяждам, просто мисля различно. Това не бива да ви изнервя.

Държа на свободата си да изказвам мнението си свободно. От много време съм тук и ще остана.

Не се опитвайте да ме ограничите или прогоните и не ми вменявайте вина.

Не мога да вляза в тесни рамки, нито да млъкна, защото на някого не му харесвам.

Това е моят Духовен Дом. Тук имам близки хора. Познават ме.

kuki, по тази логика и Галатея може да каже същото.

Аз имам добри впечатления от Петър Димков, но признавам си бегли и задочни. Дори и да бях твърдо убедена, пак щеше да ми е интересно и искам да чуя какво може да сподели Галатея по въпроса.

Галатея, Димков е един от учениците на Учителя, би ли обяснила по-подробно какво имаш предвид?

Линк към коментар
Share on other sites

Рецептите на Петър Димков могат да помогнат за съответните заболявания,но в съвременния начин на живот беше много трудно за мен да ги изпълня,загубих 3 години като се опитвах да приложа неговите съвети,след което използвах съвети от Учителя Беиса Дуно, и получих по-добър резултат.Останалите неща,които знам за него не мога да ги коментирам,нека всеки сам да провери за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Права си, нека всеки да опита/ приложи и да провери резултата, за себе си :feel happy:

Ето от тук може да се свали молитвеник и книжка с рецепти :hypocrite:.

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно е, че голяма част от препоръчваните от Петър Димков рецепти са трудоемки. За себе си зная също колко много време пилея безсмислено, а за здравето - почти никакво. Петър Димков препоръчва съчетаване на различни методи за лечение - с природни средства, билки, изричане на словесни формули. Това, което Беинса Дуно е давал на части в дългогодишната си дейност и е било достъпно за малцина, благодарение на Петър Димков е синтезирано, съчетано с други методи и предоставено в достъпна форма за всички хора. Благодарение на неговите трудове лечението със словесни формули, дадено от Учителя, добива популярност.

Линк към коментар
Share on other sites

Погледнато йерархически Великят Учител на Всемирното Бяло Братство е само един – Учителят Петър Дънов. Той стои над Бялото Братство и Черното Братство.Петър Димков е човек допринесъл много с приложените от него самия методи на лечение .Помогнал е на много хора за тяхното излекуване.На много места в страната e организирал запазването, възстановяването и изграждането на иторически паметници за прослава на българщината въпреки съпротивата на официалните власти.Интересен и различаващ се от официалната версия на историята е погледът му върху ролята на някои публични личности за дейността им в Българие – например на Стамболов, Фердинанд, и др. написани в книгата по негови интервюта "Петър Димков Откровено" на Магдалена Асенова.Малко е писано за участието му в Школата на Учителя. Знае се, че той е завел Николай Райнов при Учителя. Критерия за всеки човек е даден от Исус Христос "По делата им ще ги познаете".

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно е, че голяма част от препоръчваните от Петър Димков рецепти са трудоемки. За себе си зная също колко много време пилея безсмислено, а за здравето - почти никакво. Петър Димков препоръчва съчетаване на различни методи за лечение - с природни средства, билки, изричане на словесни формули. Това, което Беинса Дуно е давал на части в дългогодишната си дейност и е било достъпно за малцина, благодарение на Петър Димков е синтезирано, съчетано с други методи и предоставено в достъпна форма за всички хора. Благодарение на неговите трудове лечението със словесни формули, дадено от Учителя, добива популярност.

:hmmmmm: Точно на там ме водеха и моите разсъждения днес. Мислех си че това е ученик на Учителя който е изпълнил успешно мисията си тук. Мислех си също, че много българи знаят повече, за него отколкото, за Учителя защото такава е била мисията му, да помага, да лекува и да е в близост до народа, а народа помни лечителите. Другото което си мислех е че всеки от нас си има някаква мисия стига да я открие, за себе си и ако всеки от нас я изпълни така както тези ученици на Учителя са го направили, няма да има по- хубаво нещо от това. И много силно впечатление ми направи в клипа на който попаднах тази сутрин и който споделих малко по- горе, а именно- безстрашието на този човек изправил се пред комисия от комунисти във времена в които вярващите са ги вкарвали в Белене заради вярата им и как той без да му трепне окото говори, за методите и учението на Бялото Братство пред тях. Поклон до земята!

п.п. Благодарение на тази дискусия си свалих книгата от Спирала и попаднах на рецепта, за Ревматизъм и болки в ставите, а майка ми има точно такъв проблем и се чудим вече с какво да я мажем и на доктор ходи и инжекции и биха и я мажа и не минава. Сега като и я прочетох много се зарадва, каза - Ще берем черници, поне това е лесно капят навсякъде. Той лекът може да му е под носа на човек ама като не го знае, слава Богу, че има и такива които са изнесли това богатство и са го направили достъпно, за народа.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Колко е хубаво, че научих това. Личността на Николай Райнов винаги ме е изумявала, чувствала съм, че не мога да разбера докрай същността му. Той има много силен дух, изключителен интелект, дълбочина, точност и проницателност. Чак сега получих обяснение защо толкова ме респектира духовността, излъчваща се от него. Той е от Бялото Братство, последовател на Учителя! Петър Димков е с по-меко излъчване, но само външно, той е много устойчив и когато е нужно - непоколебим. Ние сме различни, за всеки има мисия. Когато един си отиде, Бог изпраща друг да продължи делото му. Беинса Дуно е жив и сега, той не иска да има раздори между нас, а разбирателство и сътрудничество. Благодаря на Елф за позитивността, която винаги успява да внесе! :feel happy::angel::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Погледнато йерархически Великят Учител на Всемирното Бяло Братство е само един – Учителят Петър Дънов. Той стои над Бялото Братство и Черното Братство.Петър Димков е човек допринесъл много с приложените от него самия методи на лечение .Помогнал е на много хора за тяхното излекуване.... Критерия за всеки човек е даден от Исус Христос "По делата им ще ги познаете".

:thumbsup: Да, П. Димков е изпълнил мисията си на Ученик на Мировия Учител на Всемирното Бяло Братство. Дай Боже всекиму. АУМЪ!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Димков и Дънов са били много близки и Учителя е изпращал хора при Димков. Казвал е брат Димков е лечителя, отидете при него. Аз го харесвам , много полезни неща научавам от трудовете му. А за болестта той казва, че колкото години ни е отнела да я отгледаме то толкова ще ни отнеме и да се излекува.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Цветанка Ризова на четири очи с Лили Димкова:

За Петър Димков, магията на билките и силата на мисълта

Редактирано от Nicki64
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...