Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Повечето врачки лъжат ли?


Recommended Posts

:v: ОМ МАНИ ПЕМЕ ХУНГ :v:

ОМ - премахва ГОРДОСТТА

МА - премахва РЕВНОСТТА

НИ - премахва ПРИВЪРЗАНОСТТА

ПЕ - премахва НЕВЕЖЕСТВОТО

МЕ - премахва АЛЧНОСТТА

ХУНГ - кара гръдния кош да вибрира и ГНЕВЪТ да си отиде!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Врачка, врач - означава лечителка, лечител!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Благичко Благост и ЧНГ ..2006

Аааа... ето и Благост , идва благичко за да ми каже ЧНГ - 2006г. по Християнското летоброение и чижди думи ...:))) с думи БЛАГИ , като ...

Оооо... родна реч, омайна, сладка,

реч на мама , баба и на татка...

....

Само дето в тази реч ..на мама , баба и на татка няма ..думи но САНСКРИТ И ХИНДИ

Казвам го разбира се най- БЛАГИЧКО И ДИПЛОМАТИЧНО ...!!!!!!

Забравила е мама да ме научи на санскрит да ги разбирам тез думи съкровенни от АЗ БУКИ -то на Кирил и Методи ..

И това ако не е манипулиране на съзнанието на хората ... аз може би съм трамвай ???

:angel::angel::angel::angel::angel::angel::angel:

Броих ГИ Ангелчетата - Точно 7 са ....

Да ..да.. да ,

За Вярата говорим, там се целят някои хора .

Нека хората да четат внимателно кой какво пише !!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Нямам мнение по теоретичните аспекти на ясновидството, но ми се иска а споделя моя опитност от случайно посещение при жена, която не се саморекламира, но не отказва поискана помощ и не иска възнаграждение (освен това, което посетителят сам остави - няма определен размер или вид, може и без него).

Та за посещението. Заведоха ме по мое внезапно желание (нямаше възможност да научи нещо за мен) и ме оставиха сама с нея. Не се познавахме, не и зададох никакви въпроси, не се представих. Бях решила да мълча докрая. :D Тя някак разбра, че няма смисъл да ме заговаря и просто затвори очи. В този момент усетих топла, леко вибрираща вълна, която бавно и спокойно ме заля. (Покрай ежедневната си работа съм се научила да "усещам" полетата на хората до мен.) Пуснах я съзнателно, макар че знаех как да я спра. Бях спокойна, защото знаех и как да изчистя евентуални остатъци и как да я "избутам" ако усетя недоброжелателност. Беше ми интересно какво ще стане по-нататък.

След малко, още със затворени очи, тя каза неща, които не бяха известни на никого освен на мен. После се усмихна и ми каза, че сега са ми дали почивка, за да довърша промяната си и да се науча на щастие и истинска Любов. Последните думи бяха "Светлината я чакай към пролетта (беше септември), да си готова за нея." Вълната постепенно се "стопи" без да остави следа у мен. После тя отвори очи и заговори за ежедневни неща, започна да ме разпитва и да ми казва своето мнение за това, което се е случило и се случваше с мен тогава. "Това сега аз ти го казвам", предупреди ме тя.

Понякога си мисля, че това, което ми каза докато бе със затворени очи, бе в самата мен - моята интуиция, Божественото ми Аз, което аз все още не се бях научила да чувам добре.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Иване, Иване ! Честит имен ден! Все така с Дух и Истина! Амин

Не гледай моля санскрита, същността погледни! Хората как трансформират лошотийките опасни! Шест порока!

:ph34r: Гордост + Ревност + Привързаност + Невежество + Алчност + Гняв :ph34r:

Всеки с методите си , но истинният извор е Един! Бог е Любов!

Не ние, а Христос в нас и чрез нас! Амин

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Още веднъж благодаря за поздравите Благост !

Не гледам само санскрита, за мене той е форма, но може да се използва срещу хора с по слаба вяра и нови във Вярата, неукрепнали Души, като постепенно се заменя съдържанието на формата с неверни неща ...потенциално говоря. Нали я знаеш онази приказка от Толстой ли беше, от Пушкин ли беше, от Гогол ли беше - сега не си спомням ??... а бе за онези дяволчета дето усложнили простичкото христово учение и го направили прекалено сложно и после така го изопачили, че хората тотално са се объркали след време?? Там ми беше мисълта. Ако я искаш цялата приказчица мога да ти я пратя по е-майл.!?

Ти само си дай е-майла и ще ти я пратя като прикачен файл , да не занимавам хората сега с ненужни подробности и да не си уморяват очите от четене...:))))

Линк към коментар
Share on other sites

:)

"ЧEСТИТ ИМЕН ДЕН, ИВАНЕ,

Бъди здрав и все така духовит и всезнаещ, трезво посочващ пътя на заблудените души!

Любов, мир, радост, щастие и благоденствие! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте на всички! Само едно ще кажа по темата: жалко, че въобще приспадате името на ВАНГА под общия знаменател на "врачка", "ясновидка", "гадателка" и т.н. За мен тя бе и е повече от всичко, което познаваме и използваме като нарицателни имена. Стои наравно и с Беинса Дуно и с Едгар Кейси и смного други УЧИТЕЛИ в света-всеки УНИКАЛЕН И ВЪЗВИШЕН САМ ПО СЕБЕ СИ! Благодаря за вниманието!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте ,

бих споделил опита си и срещите с една ясновидка.

Имах сериозен проблем и след като ,в чисто психологичен план , достигнах до идеята за изход- чрез самоубийство .....

Моя роднина , в пенсионна възраст , попаднала на статия от вестник , с координати на г-жа xxxx , позвъних и по телефона , след като споделих само рожденната дата , на себе си .... г-жа xxxx , се обърна към мен с малкото ми име , без да съм го споменавал до сега - в разговора ....

Освен това , моето име не е от най разпространените , а тя се обръна към мен с името , както в студентските години и в работата ми се обръщат колегите към мен ...

Това ме очарова , но не само това ... в последствие доста фрапиращи неща , от моето минало и настояще спомена , което поне на 80 % от нещата бяха назовани конкретно , с факти .

Няма как да ме познава , данните за мен ,които спомена , няма как да знае ,ако не ме познава , а това няма как да стане , привсе ,че съвсем инцидентно се свързах с нея .

Повярвайте ми , аз останах очарован от нейните способности и продължавам да вярвам в нейните способности ...

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Общо взето ясновидците познават миналото и настоящето, познават имена, семейно положение, болести, ако има , казват някои неща за роднини, но вече случили се, могат да разгадаят кражба, или нещо изгубено, изчезнало...и така нататък

НО, те не са много правдоподобни в предсказването на бъдещето и това е нормално, защото бъдещето не е константа, а е променлива, и как ще се промени, или по-точно как ще се случи не е предварително заложено, че да може да се види.

Бъдещето ние си го създаваме, Ако днес мислим по един проблем по един начин, то утре ще мислим за този проблем по друг начин и така ще формираме бъдещето си, което няма да е същото, ако бяхме продължили да мислим по проблема както вчера.

Така че врачката ако види някакво бъдеще, то е в резултат на нашите мисли днес, но ако утре те се променят, което често се случва.......предсказанието на врачката увисва.

Скоро четох една книга, където се обясняваше, че предсказанията на Нострадамус за апокалипсиса през 2000г...не са вече верни, не са се сбъднали . Защо е така? Защото на енергийно ниво, вибрациите на цялото човечество са се повишили към по-добро, станали са по-съвършени и по-извисени, и по този начин, хората сами са предотвратили този апокалипсис.

Ако хората бяха останали на нивото си, на което са били по времето на Нострадамус, то това нещастие щеше да се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че трябва да правим разлика между феномени и врачки.С други думи имена като Ванга, Кочовска, Славка Севрюкова (която незнайно защо има твърде малка популярност) не трябва да слагаме до тези на врачките.Защото репутацията на последните е твърде съмнителна.Да, между тях има и такива със способности, това е безспорен факт.Но се нароиха толкова много, че е твърде вероятно да попаднем на най-обикновена шарлатанка.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Разликата е в способностите наистина.

И в още много неща.Като осъзнатата мисия, желанието да се служи на човека, смирението, безкористността - все неща, чужди на врачките.

Преди години попаднах на една пълна шарлатанка, която за жалост отне покоя на нощите ми за доста дълъг период.Всъщност, докато осъзнах, че няма способност да "вижда".

Но срещнах и жена, работеща с таро, която беше абсолютно точна.И не за неща от миналото, максимално точно предрече бъдещето ми.

Срещала съм се и с Момера Пенчева - невероятен диагностицик и лечител.

Лошото е, че се "излюпиха" твърде много "виждащи".

Линк към коментар
Share on other sites

Лъжат там където усетят, че може да мине номера. Масово хората обаче предпочитат вместо да чуят безплатния съвет на "виждащ" приятел да отидат някъде срещу някаква сума да бъдат излъгани, че да им тежи врачуването :))

Линк към коментар
Share on other sites

Повечето врачки лъжат,и използват наивноста на хората за да печелят,но няма лошо,не е луд тоя дето дава баницата,а тоя дето я яде.Сега идва въпросът как да разпознаем истинските от фалшивите ясновидци.Просто е,истинските имат за цел да отворят очите на хората,притежават и един магнетизъм,авторитет то се усеща,и би трябвало да неболедуват,макар че Ванга примерно е имала май някакви заболявания,както и Вера Кочовска също,но доколкото знам,те се поглъщали някаква част от заболяванията на хората.А тия които използват страданието на хората,за да печелят от него,непросъществуват дълго време.Също така не се задържат дълго на екран,най много година.И защо неправят никакви предсказания в близко бъдеще?Ами това предаването за ясновидците по БТВ,мен ми беше много смешно.Може би само това малкото дете да имаше по усобени усещания,но е далеч от ясновидството.И ми се струва че сега ще му развалят детството.

И според мен всеки би могъл да има тия сензитивни способности,ясновидската дарба,но трябва да минат години в осъзнатост,да бъдеш години наред в "рая".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Не мога да разбера защо е този завишен интерес в България, пък и в целия свят към гадаене на карти, астрология, нумерология,ясновидство. Дори в църквите се ходи не заради Бога, а заради светената вода. :o

Вярата тотално е забравена – да живеят врачките. Или модерно казано – екстрасенсите. И те наистина си живеят. Като има толкова балами да им вярват. Една/един прави магии. Черни, бели, шарени – няма значение. Колегата му през няколко улици или офиси ги разваля. :D Естествено и в двата случая срещу прилично възнаграждение. B) Понякога една врачка, пардон – маг, изкарва много повече от професор в БАН. Кой се интересува сега от наука. „По заповед на щуката и ...готово“. На много им се иска, като Емеля от руската приказка да си лежат на печката и работите им да се уреждат по магичен начин, че дори накрая и за царската дъщеря да се оженят. Без да си мръднат и пръста. Всичко да става по магия. :sorcerer:

Но даром на този свят нищо не става. Най вече заиграването с непознати на нас сили. Ако човек има развити екстрасензорни способности май няма да отиде при друг екстрасенс. Обикновено при тях ходят слепците. За тях говори Учителя в беседата си „Дали може“, която се радва на голямо безразличие от страна на четящите и пишещите в този форум. Защото няма как да изпратят снимката си и всички възможни данни от личната карта на Беинса Дуно и да го попитат за връзката на асцедента и външния им вид например. :D Замисля ли се някой, че не е много безопасно да си поснеш всичките данни в нета, в един форум, където всеки може да ги прочете и... използва. Това дори не е чат. Тук написаното остава и след години. Но това е друга тема. ;)

Проблемът ми е доколко можем и трябва да вярваме на всеки, който ни твърди, че е едва ли не на ти с невидимия свят, че само като махне с ръка и идват няколко духчета на помощ. Всъщност ние в болшинството сме слепи за този (невидимия) свят. И точно тук, други слепци или полувиждащи идват на „помощ“. Най-опасни са тези, които имат малка дарба в това отношение (другите просто трудно издържат на конкуренцията). Казвам опасни, защото те виждат като в мъгла, обикновено до 10% и останалото е свободно съчинение, което въвежда в заблуждение клиента им. Вместо да работят върху своята дарба, за да я развият, тези хора се отдават на бизнес и печелене на пари. Дарбата постепенно изчезва. Остава рутина и психологически догатки.

По този въпрос Учителят казва:

Да виждаш ясно във всички светове, това е истинската култура, към която хората се стремят. Смътното и ограничено виждане не е виждане, а гледане. За такива хора е казано, че гледат, но не виждат. Които виждат ясно, влизат в съзнателна връзка с нещата, разбират езика им и се разговарят с тях, както днес аз се разговарям с вас.

„Дали може“

Много хора, пишещи в астрологията са на доста високо ниво, но все пак ми беше интересно да прочета мнението на Кристиян;

Моето мнение е това, че астрологията не може да начертае и точка дори, по отношение на това, какъв е стремежа на една Душа да се слее с Твореца, и дали това ще се случи точно в това телесно въплъщение на тази Душа. В крайна сметка, астрологията може да проследи един оборот от колелото на раждане и смърт- пътя на една егоцентрично диалектично съзнание..и нищо повече от това. Кога Душата на човека ще се отвори и ще бъде посетена от Бог- нито една наука не може да покаже, дори не може да определи период, в който това би се случило...Ако астрологията, или която и да е друга наука би могла да определи това, то пътищата на Господа съвсем не биха били неведоми...

Астрологията, нумерологията и коя и да е от т.нар. окултни науки...честно казано отдалечават човека от същността на понятието Вяра, а и донякъде са форма на богохулство, защото съзнанието се съблазнява...и човек си мисли, че сам може да направи това или онова...Според мен, ползата от тези науки е само в това, да се разпознае в тях онова, което в писанието е наречено "мерзостта, която докарва запустение"...

В темата „Доколко астрологията определя нашата съдба“

:thumbsup:

Абсолютно съм съгласна с написаното от него. За мен астрологията, нумерологията, френологията, хиромантията са нещо като патерици или проходилки в нашия път. Донякъде помагат. Идва момент, когато трябва да ги оставиме и да продължим без тях. Но и Кристиян не издържа на изкушението да се гмурне в тези области – по-точно в астрологията. Аз също понякога, въпреки желанието ми се занимавам с нумерология и магията тъй да се каже на числата. :rolleyes:

Изучаването на тези науки все още не е ясновидство. На истинският ясновидец те не му трябват. Но колко са истинските ясновидци? И дори когато един човек е наистина доказал се такъв, можем ли да му се доверим? За мен има само един чудотворец на който мога да се доверя – Исус Христос. :v::hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

"........извисени ли сте да тълкувате съдбата, нумерологията отпада" Слава Севрюкова

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Привет,

Поздрави за темата! Според мен- повечето врачки не са врачки- това не значи че лъжат, но и не означава, че имат някакви кой знае какви способности. Естествено голяма част имат най-вече голямо самочувствие, а и такива които нямат ни способности, нито са си дали труда да понаучат малко за петте "стандартни" въпроси поради които ги търсят хората...

А нещата, поради които хората търсят врачки, наистина се свеждат до 5 :

- проблеми със здравето

- проблеми в отношенията- с интимния партньор, съпруг/а, с децата, с хората на работа

- брак/връзка+ деца- ще ги има ли, няма ли да ги има

- промяна на работа, промяна на местожителство, емиграция

- обучение (вкл. и зад граница)

Със съвсем малко "инвестиции" в смисъл- да се прочетат някои общообразователни книги, разглеждащи тези въпроси, да се инвестира в понаучаването на някой гадателски метод- например игрални карти, карти таро, руни и т.н., и всичкото това да се облече с умения за манипулиране (а такива книги има колкото щете- обясняват като за олигофрени начините да продадете примерно фризер на ескимос, или да пордадете краставици на краставичар...)...

Нито един гадтелски метод не е въпрос на "дарба" или на "специални умения"- няма такова нещо...Гаданието, независимо от метода, е въпрос на заучаване. Вярно е, че един по-лесно ще се научи да "познава" на карти таро от друг, но пък другия може да се научи по-лесно да"познава" оперирайки с друг гадатерски инструмент, в сравнение с по-добре боравещият с таро и т.н.

За да стане човек "врачка от класа" само това обаче- не е достатъчно...Трябва да има някаква потресаваща история, която да "отключи" "дарбата" на "врачката"- това е част от рекламната "презентация"...Повечето врачки у нас са преболедували "кома"...която май ще излезе нещо заразно, което някои дори прекарват на "крак"...Така- към всичко това обаче, е нужно да има и обстановка- имая значение къде и в какво помещение е "приемната"- независимо дали е в дома им, или са наели "офис", "печените врачки"- женски или мъжки няма значение- придават на помещението по-такъв вид...въздействащ хипнотично- тук аксесоарите и методите на въздействие са много и няма да ги изреждам, варират от различни цветни драперии, през свещи и различни благовония, до разни "окултни" предмети, икони и прочие кичозни вещи...

Ако до тук сме се постарали да си осигурим тези неща, сме на една крачка от това да бъдем "печена врачка"...липсват обаче някои подправки...като например "ясновиЦствена терминология":

-магия; карма и кармични уроци, кармични отношения, кармична обремененост; чакри; аура; Акаша; енергия (лоша енергия, добра енергия, енергийни корекции);естестевно по малко астрологични, нумерологични и др. подобни понятия, плюс един кош сбирщайн термини- медицински, психологични, правни...

- все пак, за пред хората, трябва да има демчонстрация на някаква вяра- в каквото и да е, може и в Бог (най-често вяра в свети незнамсикой, чиято икона ти виси на стената, или вяра в една банда светии, чиито икони изпълняват ролята на тапети или пък на "вътрешна изолация"...) богини, или пък фенове на хаоса или пък на някои от по-претъпканите с божества пантеони...."Аз съм жрица на Изида", или пък "Аз съм тракийски шаман"...възможности много...

- Ритуалност в "професионалните" действия...Всеизвестен факт е, че ритуалностите въздействат хипнотично на хората- особено ако успееш да им напипаш местенцето..което служи за манипулиране- учудващо лесно е между другото да се напипа "бутончето", чрез което да може да се манипулира този или онзи...

И така- ако до тук нямате пропуск- честито! Може да завъртите бизнеса...Като начало ви трябват п оне 10-ма "свидетели", които да се кълнат, че `сичко сте им познали, и как благодарение на Вас са се избавили от магия за смърт, причинена от тъщатаа или пък от свекървата, как сте разбрали кой Ви мъти водата на работа, как сте изловили половинката си в изневяра, как благодарение на "печената врачка" сте получили информация за това, как да си намерите нова, високоплатена работа, която Ви парви щастлив...как благодарение на "печената врачка" сте открили "любовта на живота"...или пък как "печената врачка" е спасила брака Ви, спасявайки го от безплодието, чрез насочване към някой наистина добре оборудван и на ниво медицински център, в който сте получили най-доброто което съвременната медицина може да ви предложи по отношение на безплодието...и след една-две процедури инвитро (което всъщност, се окзва впоследствие, че "печената врачка" ви е предрекла...но това се изяснява чак след като дойдат на дневен ред в живота ви) жената се оказва бременна....и в семейстово предстои "промята"- накъде без "печената врачка" в случай, че `сичко досега от нейна страна е било "точно"?! Ето че вече сте редовен клиент на "печената врачка"- ставате зависим по отношение на вземането на решения...и не само това...

Кажи-речи, това е началото...В ХХІ век, "печената врачка" трябва задължинелно да има лаптоп, поне три мобилни телефона, достъп до интернет, и опции за продаване на услуги в интернет- "Печената врачка" си качва на лаптопа поне 3-4 гадателски софтуерни изделия, с които работата й се улеснява много...Освен това, "печената врачка" не можге да е "печена" ако не окупира поне една медия, в която да има редовни седмични изяви, и от ефира да си подбира податливите на добрите й намерения" потенциални клиенти...

"Печената врачка" след подобен старт, започва да "отсява" клиентите си, докато не се установи една твърда клиентела, спрямо която "печената врачка" прилага приницпа "редовно, с малки суми"- та ако не "уцели", да не се чувстват прецакани...а и сами да попитат да не би щото нали...малко са платили, евентуално това да е за сметка на "качеството"- "печената врачка" не оставя подобни дилеми- "Е, и аз съм човек, и аз имам проблеми...Много работа, много клиенти- не е проблема в заплащането, дори на вас и безплатно бих ви свършила работа..ама на- проблеми имам и аз- конкуренцията ми смущава работата..Знаете ли- магии след магии, за малко да ме поболеят...Тц-тц-тц...да знаете, тия некадърните, така завиждат като се появи някой (тук кимат многозначително към себе си) с "дарба", и проявява "човещина"...Е, па то не може- и аз съм човек, от една страна конкуренцията ми се бърка- знаете ли по колко магии на ден намирам че ми правят?! От друга страна- много работа бе...идат хора, питат- как да ги върна..то сърце не ми дава, отдалеко идат- пътували цял ден..някои на хотел отсядат, ама не мога пък и навсякъде да огрея..."- и вече сте забравили, че сте получили погрешна информация...тоест- "печената врачка" не вие познала нещо..."Милата...И ние сме тръгнали да се притесняваме с нашите проблеми...На жената магии й правят, опитват се да се оттърват от нея "онези" "некадърните", а и само ние ли сме й на главата- чу ли, хората на хотел отсядали, отдалече пътували...Ама така е то- "печените врачки" ги търсят..."- това е, което най-вероятно ще ви остане за "домашно" и ще обсъждате на път към вкъщи...

Следващата стъпка в кариерата на "печената врачка" са разните му дипломи, както и свидетелства, потвърждаващи "способности", или пък дипломи от разни курсове- ако щете тридневен курс по "подготовка за медифтация" да е- щом дават диплома или свидетелство, и ако не те оръсват с много пари за такъв курс- става...

Така..."печената врачка" обаче, за да бъде "печена", не се задволява само с "врачуване"...сърбят я ръцете за нещо повече..."Печената врачка" започва да "пробва" това-онова, събирано оттук-оттам, илои пък прочетено-недопрочетено някъде...и така започва отначало да "разваля магии"- ама ако е "печена врачка", "разваляне на магия" е "селска простотия"..."Печената врачка" прави "енергийни корекции"... :yinyang::thumbsup2: после я досърбяват ръцете, и тръгва да се пробва да лекува...В наши дни можеш да получиш безптлатни настройки в някоя от многото рейки-системи, със съответния документ- безплатно първо ниво, или пък платено- стига да е поносимо...за малка сума можеш да станеш "мастер" с най-официално свидетелство...Всъщност- самото рейки е без значение...Важна е дипломата, защото това гледат хората...Ако не усещат рейкито- ами то е рейки..не всеки го усеща, пък и ако не действа при някой- той си е виновен...Лесно, и удобно откъм поемане на отговорност...

"Печената врачка" рядко би започнала "легален" бизнес...Нещо от типа на "Astral Джанъм Vision"- това е примерно име...всъщност, преди време направих опит за пробия в бизнеса на астралните туроператори...ама- пълен провал...затова смених името на "Astral Джанъм Project", и сега съм в бизнеса с ангели-охранители...Ако не си плащате кармичните дългове, ако не си плащате редовно религЬОзната ипотека...ще ви пратя няколко ангели-охранители...които не си поплюват... :3d_015:

Е- това е...друго не намерих в СНОБ (СамоНаписващ се Окултен Бележник)- :3d_125:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Apocatastasis

Съгласен съм с вас, че има много заблудени хора, които си мислят какви ли не работи - че са ясновидци, че са врачки, че си говорят с Бог, че се сливат с Бог и прочее и прочее. Но знаем, че има и такива, които наистина го могат. Но трябва да знаем, че не са хората тези, които решават Божиите дела. Плюс това от невидимия свят винаги се решава какво да се спусне за нас като някакво предсказание и гадание. Това важи и за спуснатите ни способности и пр.

В крайна сметка, според мен е по-важно да изграждаме в себе си всичко това, което искаме да чуем от врачки и ясновидки. И още повече - да не разчитаме на някой друг да ни пророкува нещо за нас и живота ни, а сами да постигаме това, щом толкова го желаем. Има си определени методи и практики, с които може да стане. А и в крайна сметка пророкуването е просто една егоистична тръпка, която ни замазва в голяма или малка степен очите за това дълбокото, което извира от душата на всеки човек, а то е тъкмо истинското познание за Бога, човека и света.

P.S. На част от мнението на Ани съм отговорил тук.

Редактирано от Apocatastasis
Линк към коментар
Share on other sites

Донякъде съм съгласна с Кристиян, за „печената врачка“. :D Всъщност такива последователи на великия комбинатор – Остап Бендер, има във всички професии и области на живота. Друг е въпросът, защо при екстрасенсите те преобладават. Може би причината е, че те боравят с неща не от физическата реалност, която е по-позната на болшинството хора. За да се установи верността на техните действия се иска духовно виждане и от потребителя. А обикновено към тях прибягват за помощ хора на които им липсва такова. :sleeping:

Стимул за появата на тези псевдо врачки, магьосници и т.н. е духовният мързел на повечето хора. Много по-лесно е да се отиде при екстрасенс с изброените от Кристиян искания, отколкото да реши човек сам да навлезе в тези области. Според мен във всеки човек има заложени подобни сили, само трябва да започне да ги развива. :sorcerer: Но тук се иска вече усилие, смяна на начина на живот, запознаване с духовните учения. :smarty:

Има истински екстрасенси естествено. Тези които са усвоили свръхсетивни способности или са се родили с тази дарба. Но приложението на тези способности върху друг човек е доста тънка и опасна работа и мисля, че истинският екстрасенс добре осъзнава това.

От Библията знаем, че Исус Христос дава тази способност само на 12-те си ученика:

1. И като повика дванайсетте Си ученици, даде им власт над нечистите духове, да ги изгонват, и да изцеряват всяка болест и всяка немощ.

.....

7. и като ходите, проповядвайте и казвайте, че се приближи царството небесно;

8. болни изцерявайте, прокажени очиствайте, мъртви възкресявайте, бесове изгонвайте. Даром получихте, даром давайте.

9. Недейте има ни злато, ни сребро, нито мед в поясите си,

10. ни торба за път, ни две дрехи, нито обуща, ни тояга; защото работникът заслужава своята прехрана.

11. В който град или село влезете, разпитвайте, кой в него е достоен, и там оставайте, докато си отидете.

12. А кога влизате в някоя къща, поздравявайте я, казвайки: мир на тая къща!

13. И ако къщата бъде достойна, вашият мир нека дойде върху нея; ако ли не бъде достойна, вашият мир да се върне при вас.

14. Ако пък някой не ви приеме и не послуша думите ви, като излизате от къщата или от оня град, отърсете праха от нозете си.

....

16. Ето, Аз ви пращам като овци посред вълци: и тъй, бъдете мъдри като змии и незлобиви като гълъби.

Матей, 10 гл.

Целта на Спасителя са не самите чудеса, а проповядването на небесното царство. Съдбата във физическия свят на всичките тези ученици – апостолите е била много тежка. Всички те са понесли мъченическия кръст и нито един от тях не е превърнал дарбите, дадени му от Христос в занаят. А са имали много по-големи способности в това отношение от практикуващите магове.

Самоцелното прилагане на подобни сили върху друг човек е груба намеса в кармата му и рано или късно за това се плаща много тежко. Особено тези, които учили – не доучили, се хвърлят в морето на магиите. Те залагат не физическият си живот, а нещо много по-ценно според мен – безсмъртната си душа. :ph34r:

Колкото до „печената врачка“ – там наивниците си залагат парите. :P

На Apocatastasis аз също ще му отговоря в астрологията. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре се посмях с Кристиян, благодаря!

А с Ани съм абсолютно съгласна, тъкмо мислех как да формулирам разбиранията си, ето че тя го е направила по най-добрия начин. Особено важно е според мен това:

Стимул за появата на тези псевдо врачки, магьосници и т.н. е духовният мързел на повечето хора. Много по-лесно е да се отиде при екстрасенс с изброените от Кристиян искания, отколкото да реши човек сам да навлезе в тези области. Според мен във всеки човек има заложени подобни сили, само трябва да започне да ги развива. :sorcerer: Но тук се иска вече усилие, смяна на начина на живот, запознаване с духовните учения. :smarty:

Oстават обаче някои въпроси:

Има истински екстрасенси естествено. Тези които са усвоили свръхсетивни способности или са се родили с тази дарба. Но приложението на тези способности върху друг човек е доста тънка и опасна работа и мисля, че истинският екстрасенс добре осъзнава това.

Целта на Спасителя са не самите чудеса, а проповядването на небесното царство. Съдбата във физическия свят на всичките тези ученици – апостолите е била много тежка. Всички те са понесли мъченическия кръст и нито един от тях не е превърнал дарбите, дадени му от Христос в занаят.

Защо ?

Линк към коментар
Share on other sites

Oстават обаче някои въпроси:

Съдбата във физическия свят на всичките тези ученици – апостолите е била много тежка. Всички те са понесли мъченическия кръст и нито един от тях не е превърнал дарбите, дадени му от Христос в занаят.

Защо ?

Мисля, че това е изпитанието им - дали ще поддадат на лесното - парите и охолния живот или са осъзнали и приели съдбата си, което е по-трудното. Да служиш даром всеки ден и час, да виждаш богатсвото около теб, а ти самия да се задоволяваш с най-малкото. Не всеки би издържал. И ми се струва, че това не са изпитания само в един живот, а в няколко последователни и то при различни условия. Трябва да докажеш, че си достоен. Ако надрастнем човешката си алчност ще видим от колко малко се нуждаем за да сме задоволени. Тук се сещам за притчата за царя, рибаря и костицата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...