Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Повечето врачки лъжат ли?


Recommended Posts

Диана :thumbsup2:

Да, истинската Сила (Знание, Мъдрост) идва с нежеланието да я използваш и с уважението пред естествения порядък на нещата.

И тогава ненасилието и ненамесата (във всичките им форми) стават основополагащи камъни в жизнената ти философия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Отговори 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Преди години,когато канал 2001 беше популярен,ми направи добро впечатление един ясновидец и лечител и реших да отида при него за съвет относно личния ми живот.Пред "кабинета" имаше многобройна тълпа,но аз стоически издържах и влязох при него.След 2-3 празни приказки той ми каза че имам анемия,която можел да излекува с помощта на премахване на магия,специални билки и някакъв масаж.Цените бяха жестоки!Съгласих се...и си направих кръвно изследване - всичко беше в норма!Да знаете колко хора беше подвел въпросния "ясновидец и лечител"!!!

След време си получи заслуженото.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди бяхме писали в някаква тема за това как "великите професионалисти" от канал 3 и т.н. и т.н. правят нагласени записи, които после представят като "на живо" предавания! Тогава се изумих - каква наглост е това, какво безочие... Иска ми се д вярвам, че има ясновидство, което не е смесица от психопатологии, а реален феномен. Защо обаче, когато и на Ванга са провеждали научни изследвания, се оказало всичко бошлаф работа? ...

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,покойната Валя Томова беше моя приятелка и истински ясновидец.Тя направи грешката,която правят повечето сензитиви - преразходва жизнената си енергия.Мир на Душата и!

Линк към коментар
Share on other sites

Бих се радвал да общувам някога с истински ясновидец. Имам отворена психика, която допуска възможността за съествуването на такива хора. Преди вярвах много силно в ясновидството - четях предимно езотерика... Сега вярвам, но по-приземено и с желание за проверка на реалността на феномена. Доколко го има действително - или се дължи на наглата социопатия на бизнесмена или на шизотипията му или на хистеричността му...

Линк към коментар
Share on other sites

Проверява се задължително!Валя ми е казвала такива неща,които и не съм помисляла,че могат да ми се случат,но са се случвали.Невероятно,но факт!Но и при най-добрия ясновидец винаги има процент познаваемост,и аз като човек на логиката(професионално изкривяване) винаги приемам с резерв ясновидски прогнози.

Интересното при Валя беше,че тя пишеше и рисуваше автоматично,получаваше информацията като кадър от филм и усещаше болните места чрез ръцете си - беше и биоенерготерапевт.Работеше в екипа на Игнат Игнатов.

Линк към коментар
Share on other sites

Бих се радвал да общувам някога с истински ясновидец. Имам отворена психика, която допуска възможността за съествуването на такива хора. .....

Ами според мен ти общуваш smile.gif

Според мен сред тези, които пишат във форума, има поне няколко ясновидеца.

Винаги сред последователите на Бялото Братство е имало няколко такива.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Едно позвъняване и животът ти може много да се промени ! Просто звънваш и се свързваш !Колко просто, нали ?;)

Каквато енергия искаш, такава ще ти прати пухкавата и привидно загрижена магьосничка. Едни искат енергия за здраве, други за късмет, а повечето искат енергия за пари. И тя щедро дава ли, дава ...Не съм сигурен дали като казва "енергия за пари" има предвид някаква по - специфична енергия, по - различна от да речем от "енергия за здраве", "енергия за късмет". Останал по - скоро съм с впечатление, че говори за различни видове енергия. Признавам си, че не съм сигурен Е ли не е ли коректно да се прави подобно разграничение. Та нали енергията е една ? Но някои мои впечатления ме карат да се съмнявам, че може и да на е грешно да се прави подобна диференциация.

Звънваш, свързваш се, тя ти отговаря със сериозен глас, изглежда че си вярва. Искаш енергия за пари - ок, няма проблем. Казваш си името и рождената дата. Дамата те моли да си затвориш очите. Тя също си ги затваря. Протяга десница към камерата и уверено изрича нещо от сорта на :"Изпращам ви енергия за пари ! До един месец вашият дом, вашият джоб да се напълни с много много много пари !". Това е - колко просто и лесно ! Седиш си удобно на дивана и парите едва ли не ти падат на главата. Врачката обяснява как десет години е "зареждала" тази "енергия за пари". Бре, десет години е трупала, за да помогне на обеднелия български народ ! И хората звънят, искат, благодарят и, и човек чак да си каже :"колко лесно било да се замогнеш !"

img_185893_2194855_r.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност да. Тя има предвид "енергия за пари" като отделна енергия, а не енергия изпратена с цел повече пари. Казва, че може да ти оправи финансовото състояние поне за десет години напред. Толкова бързо и лесно изглежда. Чак ми хрумна, да звънна - в най - лошия случай, ще изгубя малко пари (за тел. разговора). Обаче ако има файда от нейното пожелание, дано няма странични ефекти ( дори да приемем, че тя наистина създава резултатите, за които претендира, не е без значение идеята, че може да има странични ефекти...в природата има равновесие, нищо не се дава току така).

Линк към коментар
Share on other sites

Чак ми хрумна, да звънна - в най - лошия случай, ще изгубя малко пари (за тел. разговора).

.. Хич недей звъня!

Нали точно това прави каката - размахва пухкави ръчички - само дето не уточнява, че парите в крайна сметка отиват при нея.. защото все ще има балъци, дето ще й звънят :D

Нали Законът е "Дай, за да получиш!".. И каката дава шоу и получава за него кинти.. То, да не е лесна работа да се прави на шут! :D

Линк към коментар
Share on other sites

Виц по действителен случай. Не смешен, ужасен, ужасен!

В кръчмата след полунощ всеки е пиян. Трезен е само певеца, който се възползва от пияните и обезверените. Прави всичко по силите си, за да вземе парите им, за да ги весели уж. Внезапно измежду пияните една маймуна влиза през прозореца и започва да си топи опашката в чашите. Един не толкова пиян човек търка очи и гледа. И понеже няма към кого да се обърне пита певеца. Нали е трезен.

- Ей, знаеш ли защо маймуната си топи опашката в чашите?

Отговор веднага получава.

-Е, как да не я знам, бе.

И певеца запява.

- Защо си топи маймуната опашка в чашите ...

Така е и с врачките. Врачката, за да вземе парите на " пияните " знае всяка песен. А " пияните " понеже не виждат трезвенник, към когото да се обърнат, търсят помощ във врачката, която поради липса на истински лечители заема длъжността истински лечител. И вместо да лекува сее разруха.

Линк към коментар
Share on other sites

Лъжат, лужат - толкова много. Особено с тия "проклятия" и "амулети", та няма накъде повече. Лъжат, та се късат!

А за тия ясновидските - едно махало или ясновидство (виждане на астрали) или пророчески способности или друго - не те правят нито мъдър, нито организиран човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Прости и глупави хора с лопата да ги ринеш, а като имат проблеми търсят ясновидци дори за зелето дали да претачат днес или утре :)

Ясновидка познавам, много е добра, но не се запознава, има си семейство и приятели и не тича да се запознава всеки ден с някой щото нали е ясновидка. Това да ти кажа е много условно за ясновидството - всичко е в в развитие, и съответно информацията се обновява. Та това си зависи от услията ти и учене и работа и знания, и интилигентност, и мъдрост, и отганизираност, и от ХОРАТА около теб, приятели, близки, семейство - които ще ти подадат ръка, а не от някакви врачки.

Успех и ето един поздрав:

382734_268349543223819_261920330533407_771768_449389517_n.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Преди около 6 години, търсейки отговори на определени въпроси попаднах на една "виждаща" врачка.

Тя успя доста умело за максимално кратко време да пробие душата ми и да ме оплете в копринената паяжина на лъжата. Последва пълно обсебване от лъжите ѝ, което от своя страна доведе до пълно отчаяние.

Все пак не ѝ е било трудно да манипулира и лъже 18г. човек, който не ѝ се противопоставя. Трябваше ми доста време, за да осъзная, че това, за което всъщност бях отишла не го получих и че тя няма способност да "вижда", а само отлични умения за печелене на пари.

Да, лъжат - не знам дали повечето или по-малкото, но е факт.

От позицията на сега съм благодарна на Бог, че пресече пътищата ми с тази "виждаща" жена, защото ми беше необходима, въпреки болезнените лъжи тогава.

Но от друга страна езиците на лъжата се протягат отвсякъде около нас. Те се плезят от телевизионния екран, надничат от вестникарските заглавия, от филмовите продукции, от билбордовете и от къде ли още не. Няма начин врачките да не го правят.Лъжата хваща здраво, промива съзнанието, манипулира. И колкото е по-арогантна, толкова е по-силна!

Няма нищо по-хубаво от това на света да се гледа с бистри очи :3d_002:

Линк към коментар
Share on other sites

цитат:

"...Ако си ясновидец, Господ ти е дал тази дарба за да помагаш на другите."

"Разговори при седемте рилски езера" стр. 236

"...И ясновидецът не знае. Той вижда нещата отвън. Спрямо мравките и вие сте ясновидци. Вие виждате това, което те не виждат. Ясновидството е още външната страна на нещата. Някой отишъл в невидимия свят, видял ангели, форми. Казвам му: "Говори ли с ангелите?" - "Не." -"Ти си видял само формите. Не знаеш езика на тези разумни Същества. Тогава ти не си бил още в онзи свят"

"В Невидимия свят има места, където ти не можеш да стъпиш. Там за нищо не ще те пуснат. Някои искат да отидат на онзи свят. Защо не пускат там всички? - Защото ще оцапат. Тук някой може да влезе с кални обуща, обаче това там не се допуща."

пак там, стр. 230

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо по-хубаво от това на света да се гледа с бистри очи :3d_002:

Така е, но няма и нищо по-трудно от това. :)

Има и по-трудно.

Да вижда абсолютно всичко с бистрите очи и да не можеш да противодействаш с нещо на Злото. Просто седиш и чак Милостта Божия да те отърве. Защото едно е да искаш, второ да можеш, трето и четвърто да го направиш. Та това четвъртото е най-трудното нещо. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да, да, да - Мъдростта е да знаеш да си гледаш своите неща и т.н., а не да се занимаваш с глупостта на другите хора.

А за лъжливите врачки - само лъжи приказват и те изкарват по-некадърен и/или "прокълнат" / "омагьосан" и от не знам какво :D

Я си гледайте себе си и си живейте живота и не ходете на такива. И на мен смао проблеми и излишни косури ми намериха повечето - независимо дали виждат или не.

А тези, които наистина виждат, са ме учили - хвани си нещата и си ги свърши, вместо теб никой няма да ги свърши. И да се радвам на хубавите моменти. Това е :)

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо по-хубаво от това на света да се гледа с бистри очи :3d_002:

Така е, но няма и нищо по-трудно от това. :)

Има и по-трудно.

Да вижда абсолютно всичко с бистрите очи и да не можеш да противодействаш с нещо на Злото. Просто седиш и чак Милостта Божия да те отърве. Защото едно е да искаш, второ да можеш, трето и четвърто да го направиш. Та това четвъртото е най-трудното нещо. :)

Сигурно си прав. :)

Единствения начин да противодействаш на Злото според мен е скрит в тези думи: "Помогни си сам, за да то помогне и Господ".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Хората не обичат неизвестността и се стремят да знаят какво се случи с тях в дългосрочен план и прибягват до ясновидци, гледачи, магове и всякакви други такива "професионалисти". Колкото дяволът разбира от Евангелието, толкова и ясновидците могат да виждат в бъдещето. Гледам по Diskoveri едно предаване със звучното име "Измамници". 

 

Aнглия. Стая и маса. До масата два стола. Зад масата секция. Зад секцията човек в тайник, явяващ се като помощник на гадателя. А в секцията отвор, такъв като на пощенските кутии.  

В стаята удобно се е изпънал на стола ясновидецът. Влиза при него човек, който иска да ползва от услугите му. Ясновидецът му предлага да се разположи удобно на стола срещу него и да разкаже нещо повече за себе си. Възраст, семейно положение, проблемите си... Човекът започва да му споделя, ясновидецът го слуша внимателно и клати глава. След известно време му казва да се обърне наляво и да погледне картините на стената, а след това да каже какви чувства изпитва, когато си съзарцава. Жертвата се вглъбява в картините и мисли внимателно. През това време ясновидецът става и отива до секцията. Взима един лист и сяда пак на стола си. Листът е пуснат през отвора на секцията от помощника на гадателя. Докато жертвата е разказвала за себе си човекът зад секцията е писал на листа това, което чува, но под формата на числа, знаци символи... На листа има две детстки ръчички. На едната пише момче, на другата  — момиче. Името Крис. Думичката "развод".  Годината 1965. И други подробности. Магът прекъсва жената, докато прави опити да изрази чувствата си, които будят картините в нея с думите: " Достатъчно, я сега да виж какво съм написал на този лист, още когато се чухме по телефона и ти записах час. Да сравним. Погледни листа!". Жената учудена възкликва: " О, Боже. Ето, имам две деца. Да, момче и момиче. Мъжът ми се казва Кристофър. Да, развеждам се с него. А годината е тази, през която съм се родила! Не мога да повярвам! " 

Оставя 50-сет лири и си уговарят втори сеанс. Няма хора, които предвиждат бъдещето, но фокусници-професионалисти, умеещи да манипулират.  Колкото и да е тъжно за някои хора не ни е дадено умение да виждаме бъдещето, не ни и трябва. Каквото трябва да се случи, случва се и толкоз...

Линк към коментар
Share on other sites

А какво  ще кажеш за интуицията. Тя не е ли вид ясновидство. Ето, днес отивам на автобусната спирка, както обикновено, и там чакат два автобуса. Десет без пет минути е, а автобусите тръгват в 10 по различни маршрути. Всеки ден единият автобус тръгва винаги преди другия - без изключения... до днес. И защо точно днес когато пристигнах на спирката си помислих, че моя автобус, както никога досега, ще тръгне първи? Случайност? Може да се търсят логически обяснения. Например, шофьорът ми се стори непознат. Може да е нов. Но аз когато пристигнах на спирката не знаех това. Видях го едва, когато се качих в автобуса. Подобни случаи с лопата да ги ринеш. Всички ли са случайни? Една част може би; други - не.

Линк към коментар
Share on other sites

A не си ли замислял колко пъти интуицията ти е била грешна. Тук е добре да се каже, че интуицията действа при хора разчитащи на нея. Не знам доколко се оставяш на нея, но ако го правиш често, тя ще работи, просто защото трябва да оправдае вярата/очакванията. Дори да допуснем, че някои хора имат пророческа дарба, то те ще са единици. По-добре е да се изобличават ясновидците, за да не лъжат хората. По-добре да очерним с неверието си единици, но да спасим хиляди, отколкото да твърдим, че ясновидството е сред нас. Защото по този начин ще се излъжат закъсалите хора и ще прибягнат до услугите на ясновидците-лъжци. В България смятам, че няма нито един ясновидец, да речеш, е този познава! Е, не съм ходил по врачки, ама от това, което съм чул и видял, заключавам, че няма.

 

Ще рискувам с риск да стана смешен, затова се кълна в най-милото ми, че е истина! Някъде в 5,6 клас с един приятел излязохме на разходка. Минахме покрай кварталните тостери, а нямахме една стотинка в джоба. И аз му казвам " Ех, сега да имахме два лева да си купим по един тостер. " Той ми казва: " Представи сега да се разбие един самолет и да паднат 2 лева, как ще се наядем !" И почнахме да си мечтаем разхождайки се. Целият ни разговор се въртеше около това да си намерим 2 лева и да си купим по един тостер. Това си го приказвахме около 1 час, обикаляйки квартала. По едно време минаваме по един тротоар и аз гледам, че настъпва нещо. Правим 2, 3 крачки напред и се обръщам да видя какво настъпи — на земята 2 лева!!! Не е възможно никой да ни е чул какво си приказваме, защото беше зимата, около 10 вечерта, и нямаше абсолютно никакво движение по улиците. Нито пред нас, нито зад нас имаше хора, да кажеш да се е смилил някой и да е пуснал 2-та лева. Пустош, страшна пустош! И друго, което беше интересното, подобно на твоя случай. Тостерите винаги работеха до 10. В десет заключваха вратата. Обслужваха хората, които са вътре и това е. А ние ги намерихме около 10 часа  и сме на 1 километър път от тях. Тичахме и стигнахме, часовника показваше 10:20 и те работеха, все едно за нас! Купихме си по един тостер и това беше. Той ме пита дали не съм ги пуснал аз, а аз пък питам него дали не го е сторил той. Той ми вика закълни се, аз му викам да го стори. Кълнем се и двамата. А искам да подчертая, че точно този мой приятел никога не е бил лъжец, дори по детински. Не знам какво се случи тогава, но ден днешен си припомняме тая случка. Понеже семейството му спечели Зелена карта и вече близо 5 години живеят в Америка. Та много често се чуваме по скайпа и си сещаме за тая случка.   

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

A не си ли замислял колко пъти интуицията ти е била грешна.

 

Е и? Важен е фактът, че тя може да е вярна. Че съществува възможност да узнаеш нещо без логическо обяснение, без да го извеждаш въз основа на определени факти, а ей така - "от нищото". Възможността съществува и тя не е плод на случайност. Колко е голяма няма значение, важното е, че съществува и не може да бъде пренебрегната. Защото дори и един на един милиард да може да предвиди бъдещето, то вече не можеш да кажеш, че ясновидството е невъзможно (както правиш).

Линк към коментар
Share on other sites

Тук е добре да се каже, че интуицията действа при хора разчитащи на нея. Не знам доколко се оставяш на нея, но ако го правиш често, тя ще работи, просто защото трябва да оправдае вярата/очакванията. Дори да допуснем, че някои хора имат пророческа дарба, то те ще са единици. По-добре е да се изобличават ясновидците, за да не лъжат хората. По-добре да очерним с неверието си единици, но да спасим хиляди, отколкото да твърдим, че ясновидството е сред нас. Защото по този начин ще се излъжат закъсалите хора и ще прибягнат до услугите на ясновидците-лъжци. В България смятам, че няма нито един ясновидец, да речеш, е този познава! Е, не съм ходил по врачки, ама от това, което съм чул и видял, заключавам, че няма.

И ти се имаш за Християнин?! Не е ли казано: не лъжи. Значи да очерниш някого, който казва истината е справедливо. Не лъжесвидетелствай против ближния си! Мотивите нямат значение. Та ти пропагандираш директно за нарушаване на божиите заповеди. Било по-добре... Кой ти каза, че е по-добре?

Линк към коментар
Share on other sites

 

A не си ли замислял колко пъти интуицията ти е била грешна.

 

Е и? Важен е фактът, че тя може да е вярна. Че съществува възможност да узнаеш нещо без логическо обяснение, без да го извеждаш въз основа на определени факти, а ей така - "от нищото". Възможността съществува и тя не е плод на случайност. Колко е голяма няма значение, важното е, че съществува и не може да бъде пренебрегната. Защото дори и един на един милиард да може да предвиди бъдещето, то вече не можеш да кажеш, че ясновидството е невъзможно (както правиш).

 

 

Станимир, все едно кой какво ще каже за "ясновидството" - то не само, че е възможно, а и не е толкова голямо усилие, нужна е само концентрация. И всеки е разкрит :)

 

Но, стига толкова, подобни дарби са едно висше усилие на душата, не толкова да види бъдещето на някого, а своето собствено битие, отвъд това време, отвъд това пространство, отвъд себе си дори, това е просто път, като всеки друг, с но повече енергия, дори и с повече воля за живеене.

Да си ясновидец не е новина, новина е да си добър.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...