Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Олег Черне


Recommended Posts

Искам да попитам дали някой посещава школата на Олег Черне . Ако имате повече информация за нея помогнете да се ориентирам какво точно представлява тя и откъде да започна .:3d_097:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ти харесват тай чи, ба гуа, седяща практика по вътрешна алхимия, школата е супер! не съм я посещавал, но много пъти ми се е искало. Съдейки по излъчването им и инфото в сайта им, това е най-вътрешно ориентираната школа за работа с енергията и китайска медитация. Има много зали, където се правят тай чи и т.н. но като гимнастика, без акцент на енергията. Докато в тази школа май са различни нещата - поне такова впечатление правят! Аз обаче все повече се насочвам към бул чи школата - паневритмията! :) Изберете българското! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ти харесват тай чи, ба гуа, седяща практика по вътрешна алхимия, школата е супер! не съм я посещавал, но много пъти ми се е искало. Съдейки по излъчването им и инфото в сайта им, това е най-вътрешно ориентираната школа за работа с енергията и китайска медитация. Има много зали, където се правят тай чи и т.н. но като гимнастика, без акцент на енергията. Докато в тази школа май са различни нещата - поне такова впечатление правят! Аз обаче все повече се насочвам към бул чи школата - паневритмията! :) Изберете българското! :)

Бул чи школата-паневритмия- добре но би ли ми подал повече информация за нея. Ако искам да се насоча към нея къде може да стане това

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ти харесват тай чи, ба гуа, седяща практика по вътрешна алхимия, школата е супер! не съм я посещавал, но много пъти ми се е искало. Съдейки по излъчването им и инфото в сайта им, това е най-вътрешно ориентираната школа за работа с енергията и китайска медитация. Има много зали, където се правят тай чи и т.н. но като гимнастика, без акцент на енергията. Докато в тази школа май са различни нещата - поне такова впечатление правят! Аз обаче все повече се насочвам към бул чи школата - паневритмията! smile.gif Изберете българското! smile.gif

Бул чи школата-паневритмия- добре но би ли ми подал повече информация за нея. Ако искам да се насоча към нея къде може да стане това

Щракни горе вляво бутона "Форуми". Първият форум е за Учителя и учението. В него има подфорум "Паневритмия". Там ще намериш информация специално за Паневритмията.3d_097.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...

Посещавам негови семинари вече 3-та година и съм изключително доволен. Както е написал и Орлин - вътрешна работа, задълбочаване и осъзнаване на процесите в себе си, чрез което човек естествено получава и осъзнаване за процесите извън себе си. Школата му се усили доста последните години и смело бих казал че в България по-добро за усъвършенстване на съзнанието/тялото/енергетиката не съм открил. Има ясна методика и 16 дисциплини за работа над себе си. В материалите които дава и по време на семинарите му споделя безценен 40-годишен опит, придобит от древните цивилизации и култури с които е общувал.

Сайта на институт INBI, който О.М. Черне развива в София/Пловдив: www.inbi.bg

Коментар за ,,Паневритмията" - замина си с Учителя. Най-доброто което човек може да получи в момента там е Настройка. И то временна.

Сила, дисциплина, осъзнаване и преобразуване обаче днес не стават само с настройка. Не и в ритъма в който се намираме. Нужни са практически умения и емпирична опитност с тези понятия във всяка една дейност, мисъл и чувство, което преминава през съзнанието ни.

Иначе всичко е в най-добрия случай промяна (обратимост), а не преобразуване (необратимост) на даденостите, с които сме се родили.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

 

 Най-доброто което човек може да получи в момента там е Настройка. И то временна.

Сила, дисциплина, осъзнаване и преобразуване обаче днес не стават само с настройка. Не и в ритъма в който се намираме. Нужни са практически умения и емпирична опитност с тези понятия във всяка една дейност, мисъл и чувство, което преминава през съзнанието ни.

Иначе всичко е в най-добрия случай промяна (обратимост), а не преобразуване (необратимост) на даденостите, с които сме се родили.

 

Наистина от работещите хора зависи духа на общноста ... Сила, дисциплина, осъзнаване и преобразуване се постигат само чрез работа върху себе си .Също търпение и постоянство в настройката , за да стане промяната .Когато изчакваш условията да те променят има един резултат . когато влагаш сам усилия за това има друг резултат .

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Коментар за ,,Паневритмията" - замина си с Учителя. Най-доброто което човек може да получи в момента там е Настройка. И то временна.

Не е вярно. Очевидно не познава и не практикува Паневритмия. Настройка може да получи, и то временна, но ако самият той е там за временна настройка. Паневритмията дава на всеки онова, за което е отишъл и толкова, колкото може да понесе на етапа на личното си развитие - изпитано, проверено лично.... 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...