Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Иво

Отзиви от националната форумна среща в Априлци - май 2010 г

Recommended Posts

Преди няколко часа се върнах от срещата в Априлци. Природата беше невероятна. Програмата беше наситена, приятелските разговори изключително ползотворни.

Съвсем в резюме програмата беше следната:

Петък

Събиране на отбора и обща вечеря, опознаване на физиономиите :)

Избиране на подходяща поляна за Паневритмия

Събота

Молитвена програма, 6-те упражнения, беседа и Паневритмия

Закуска

Лекция за развитието на портала - история, екип, визия за близко бъдеще; кратко обсъждане на уики проекта, обсъждане на нови идеи; Учението и интернет

Лекция за радиестезията -> + кратка демонстрация + въпроси и отговори; лектора е познавал Николай Дойнов, един от близките ученици на Учителя

Обяд

Лекция за лечението с прана + практически упражнения

Киновечер - няколко филма и клипа

Подаряване на книги от Учителя (може би половината от тях бяха оригинали) на участниците в срещата от borislavil

Лекция + практически упражнения за будността на съзнанието по време на сън; мисли от Учителя по темата

Неделя

Молитвена програма + 2 беседи

Закуска и отпътуване

Много благодаря на всички участници и активно участващи в организацията, които направиха тази среща възможна.

Моля публикувайте своите отзиви, фото разкази, усещания от срещата и предложения за други подобни срещи тук :)

И аз при възможност ще пиша пак по-подробно.

По-подробно описание в темата по-долу: ТУК и ТУК

Галерия със снимки от срещата

med_gallery_1_116_2319535.jpg

Сподели това мнение

:dancing yes: Срещата беше изключително приятна!

Всички бяха и са :) много мили, прекрасни събеседници.

Специални благодарности на Ани (Аделаида) и Иво, че изтърпяха многобройните ми обаждания, докато се координираме :D. На borislavil за ценният подарък, който ни направи и на всички останали, че бяха там и дадоха по нещо от себе си.

Надявам се да си направим и друга подобна среща и повече хора да имат време и възможност да присъстват. За съжаление един ден е крайно недостатъчен за всичко което искахме да направим и да си кажем, но благодаря на всички за него.

Сподели това мнение

Простете ми, че ще излезна оф топик малко, но е важно - за срещата ще пиша като имам повече свободно време.

На наряда в неделя сутринта някое от момичетата, но не помня кой, попита дали знаем къде Учителя е говорил, че сега човечеството е в положение на младеж. Никой нямаше представа за източника. Тази сутрин, прелиствайки една от малките книжки от дарението, което получихме на срещата, "случайно" открих това:

Сега човекът е достигнал до едно по-високо положение, но още не е пълновъзрастен. Цялото човечество днес е в положението на един младеж на около 15-16 години. Както виждате, още сте много млади. В миналото, когато е бил създаван Мойсеевият закон, хората са били деца, затуй е трябвало малка пръчица, която да ги подканя. Сега вече хората са на 15-16-годишна възраст. Тъй щото в туй отношение всинца сте младежи. До пълнолетието, до 21-годишна възраст, ви трябват още пет години. Човек ще се развие в шестата раса – там ще достигне до 21 години.

За щастие имаме беседата в уики - Отличителни черти на човешката интелигентност

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Невероятна природа и невероятни хора60.gif , но за съжаление беше много за кратко време!

Сподели това мнение

Простете ми, че ще излезна оф топик малко, но е важно - за срещата ще пиша като имам повече свободно време.

На наряда в неделя сутринта някое от момичетата, но не помня кой, попита дали знаем къде Учителя е говорил, че сега човечеството е в положение на младеж. Никой нямаше представа за източника. Тази сутрин, прелиствайки една от малките книжки от дарението, което получихме на срещата, "случайно" открих това:

Сега човекът е достигнал до едно по-високо положение, но още не е пълновъзрастен. Цялото човечество днес е в положението на един младеж на около 15-16 години. Както виждате, още сте много млади. В миналото, когато е бил създаван Мойсеевият закон, хората са били деца, затуй е трябвало малка пръчица, която да ги подканя. Сега вече хората са на 15-16-годишна възраст. Тъй щото в туй отношение всинца сте младежи. До пълнолетието, до 21-годишна възраст, ви трябват още пет години. Човек ще се развие в шестата раса – там ще достигне до 21 години.

За щастие имаме беседата в уики - Отличителни черти на човешката интелигентност

Аз питах и благодаря източника и точния цитат. На мен ми го беше казвал това един брат, но не можа да ми каже в коя беседа го е чел.

:3d_047:

А срещата беше наистина прекрасна и дано да се превърне в традиция!

Сподели това мнение

Най-пълноценната и ползотворната ми почивка от много време насам.

Паневритмията - великолепна, перфектна!!!

Върнах се заредена и щастлива.

Благодаря на всички!

При възможност ще пиша още. :)

Редактирано от късметче

Сподели това мнение

Guest Мона

Радвам се, че за краткото време, в което успяхме да се засечем, се запознах с изключително усмихнати, добронамерени и слънчеви хора. Благодаря :)

Сподели това мнение

И аз да подраскам в темата59.gif ,

Първо да благодарим на Мона, че след вазникване на идеяата, поради моята заетост, тя много настоятелно се зае с организационния въпрос и благодарение на нея тази среща стана факт.

Природата там е изключителна, котловина обгърната в прегръдките на Стара планина, сгушено кътче, което е все още почти непокътнато и девствено, чист въздух, тишина и спокойствия. Едно кътче от наистина прекрасната ни и приказна България.

Всички с които се запознах бяха изключително усмихнати и различни, от всеки имаше какво да се научи и да да се чуе. Беше интересно да си поговориш със всеки поотделно, както и да седнеш с всички на една маса, просто защото всички имаха по един пропуск за присъствие-и той беше Усмивка.

На мен ми беше изключително приятна разходката към конната база още първият ден, където хем прекапваша дъждец, хем изгряваше слънце и се редуваха почти по равно...не по-малко ми бе приятно и когато седнахме после на една маса вечерта.

Паневритмията на другия ден беше много приятна и зареждаща, въпреки, че мен музиката ме бъркаше от време на време, но това пък не ме ядосваш, а ме караше да се усмихвам, благодаря на Хамелеончо че ме изтърпя, както и на тези които бяхя зад нас Иво и Дима за това че не ни скастриха, а ни изтърпяха и се смяха с нас...Беше много приятно, росно, свежо и мокро.

Беше много приятно и интересно да чуем и разказа на Иво относно създаването на сайта, а той пък от своя страна си имаше една малка помощничка, която му подаваше репликитеrolleyes.gif , от време на време.

Креми не само че ни разказа и ни въведе в тайните на лечението с прана, но ни показа и гимнастика, която бих се радвала ако имам волята да практикувам понякога. Благодаря и на двама им.

Не по - малко беше и семинарчето за Осъзнатото сънуване, обвите с нежна пелена на мистерията, която Иво лекичко повдигна пред нас, за да надникнем и ние там...но пък вече бяхме леко уморени...и някои от нас преплитаха осъзнатото сънуване с осъзнатото заспиване....но знанието пък не се губи.

Специални благодарности на Бориславил за книжките и на Дончето и Емката, че направиха това възможно, тези книжки вече са заредени с много радост и енергия, за която ще помним винаги щом ги пазтворим...

Съжалявам, че нямаше повечко време за Праната, Сънуването и Таро, но товъ пък сигурно не е случайно, защото навярно трябва да го продължим на следващата среща, която защо пък да не е в края на лятото?60.gif

Редактирано от Аделаида

Сподели това мнение

Бях всред приятели и сродни души, жадни за Словото на Учителя! Природата беше прекрасна! Програмата пълна! Разходките и разговорите съдържателни! Лекциите и беседите интересни и полезни! Бихме могли тази среща да я превърнем в традиционна... колкото и да не сме традиционни като личности! Би ми се искало да спомена всеки от участниците и за всеки да кажа по една добра дума, както и да ви благодаря за чудните съвместни мигове и да ви прегърна. Съжалявам, че нямаше достатъчно време и възможност да си поговоря задушевно с всеки и да се докосна в по - голяма степен до богатството на душите ви. Но... видях в очите ви Светлината и... усетих топлината на сърцата ви! Има надежда за света... поне докато има хора като вас!:feel happy:

Сподели това мнение

Благодаря на всички, които дойдоха, благодаря на организаторите 245.gif

Беше ползотворна среща, чувствах се прекрасно и зная, че ще има следващи:thumbsup1:

Чета томчето "Дреха на живота", което дойде при мен в най-точния момент с други книжки, които съм чакала и търсила. 242.gif

med_gallery_1_119_925282.jpg

Прегръщам ви хора, от сърце:3d_053:

Сподели това мнение

Е, те всички казаха каквото и аз имах да казвам, докато успея да взема думата.

Затова ще разкажа нещо, на което всички много се смяхме в неделя сутринта.

Та уговорката беше да се съберем в 5.30 и да идем до 6 на полянката за паневритмия. Но около 5 часа заваля силен дъжд и после разбрахме, че всички сме надничали навън по пижами да разберем ще или няма да има паневритмия.

Накрая се събрахме в беседката (от снимката в галерията) и решихме, че ще си направим само наряда. "Най-възрастната сестра" в мое лице, естествено като една закоравяла дева, си носеше по цяла България каната за гореща вода и не остави "децата" на мира докато не тикна в ръцете им по една чаша рано сутринта. И тогава започна "ритуалът".

Някой предложи да отидем в беседката о другата страна на двора и в индианска нишка с чаши гореща вода в ръцете се запътихме нататък начело с бялата кана. Обаче установихме, че към нея няма пътечка - геройски прецапахме мократа трева и... разбрахме защо няма пътечка. Зад беседката течеше поточе от канализацията на хотела. Изнесохме се по най-бързия възможен начин - пак в нишка с чаши в ръка и с бялата кана начело. След това проверихме още 2 беседки и накрая се върнахме в първата, от която тръгнахме, но междувременно вече бяхме обиколили дъжда целия двор.

И тогава на админа му светна:

"Представяте ли си някой да ни наблюдава - сигурно си мисли - тия какво ли правят в тъмни зори в неделя с чаши в ръка и бяла кана начело - обикалят двора - сигурно така посрещат слънцето или това е паневритмия, а може и някаква вуду магия да е...."

:3d_146: Е, после и като запяхме....

Сподели това мнение

Да добявя-по време на наряда /валеше дъжд, а ние бяхме под беседката/ от тревета надникна един дъждовник-саламандър. Излезе предпазливо, гледаше ни подозрително, но реши и остана. Изслуша цялата беседа. И след това си тръгна по пътя.

Една душа от друг свят ни навести и заедно се насладихме на Словото.:yinyang:

med_gallery_1_120_1349671.jpg

Сподели това мнение

Чак сега се включвам и аз, да кажа 2,3 думи.:rolleyes:

Срещата мина много радушно. Имаше много импровизация в програмата, разходки и т.н., но пък именно заради това се получи чудесно. Само да кажа на тези които не успяха да доидат, че изпуснаха много. Една идея ни събра и същата идея отвори сърцата ни за да се опознаем и приемем едни други. Съжалявам че не се събрахме повече хора. Може би времето не беше достатъчно, за да бъде още по-пълна и разнообразна програмата, но ако се превърне в традиция, това може да се коригира.

Много благодарности за този които роди тази идея:feel happy:.

Нека си пожелаем на другата среща, кръга на :3d_097:Паневритмията да бъде 2х по голям ~ ~ ~ ~

Сподели това мнение

Искам да благодаря на Илианчето специално, че ми отдели едно местенци и ме приюти в колицата си на път за София...а пътьом доста добре си поговорихме и един вид срещата ни продължи и пътьом!

И също така да кажа, че въпреки че не съм особена фенка на дъжда и прохладното време, този път...то не ме подразни59.gif .

Сподели това мнение

Ето и аз се включвам,макар и с голямо закъснение :)

Срещата бе изключително зареждаща,щастлива съм,че бях с вас и се запознах с нови интересни,светли и сродни души!

Благодаря на организаторите за това,че се състоя това събитие!!!:feel happy:

Поздрави на всички!

Сподели това мнение

Срещата беше наистина невероятна. Най-интересното беше, че повечето не се познавахме по физиономии, но имаше такъв дух и заряд, та накрая вече си мислих, че се познаваме от много години. Общуването, лекциите, изгревите и Паневритмията, общото хапване - всичко се случваше естествено и като че ли по някакъв точен план, въпреки че нямахме предваритена стриктна програма. хameleona даже сподели, че има едно усещане за цялостност на цялата срещата, сякъш всичко е така планирано, че да бъде едно хармонично и допълващо се цяло. Беседите, които прочетохме двата дена, отговаряха на нашите преживявания и мисли. Срещите, разговорите - всичко се случваше на място. Всички допринесоха по нещо за срещата.

Лично мен много ме впечатли невероятната природа на мястото. По време на Паневритмия се чувствах като в Алпите. Навсякъде в зеленина, а в далечината се виждат високи, заснежени върхове. От другата страна пък на полянката се виждаше Априлци в мъгла.... Невероятно!

Една от участничките се оказа, че за първи път играе Паневритмия и беше за късмет на всички :P

Имаше и множество забавни моменти като:

Интервюто спонсорирано от Европейския Съюз !!! (виж текста под снимката)

Да се позабавляваме

Кравата на Аделаида (разкажете повече за тази крава, че да не се чудят хората)

КметЯ, който ни пожела приятен път

Около обяд в беседката до поляната, разказах на накратко за портала - неговата история, развитие през годините и визия за близкото бъдеще; малко за Учението и Интернет. Накратко, накратко - май имаше час и половина. Интересното е, че не се бях готвил специално, а мисълта ми течеше много ясно. Донка разказа за Уики проекта, после обсъждахме набързо различни идеи за развитието и организацията на сайта и после дойде ред за лекцията по радиестезия. На нея имаше и демонстрация, но за жалост не успях да присъствам на всичко, тъй като ми се наложи да свърша някои задачки.

Радиестезистът, който по някакво стечение на обстоятелствата беше дошъл на нашата среща с didi_ts, освен лекцията, която води, разказа по-късно накратко и за личните си срещи си с брат Николай Дойнов, който тогава е бил много възрастен вече. Разказа как на световен конгрес по езотерика в Банкя през 1991 година (или 1990 май беше), Николай Дойнов е изнесъл лекция по астрология. Присъствал е заместник председателя на световната асоциация по астрология, който лично е благодарил на Николай Дойнов, казал е че това, което говори е на световно ниво и му е целунал ръка. Впечатляващо!

Следобед късметче ни разказа за лечението с прана, показа конкретни упражнения и ни представи интересна информация. Сподели, че този метод и упражнения според нея са много близки до Учителя. На по-голямата част и от тази лекция не успях да присъствам обаче...

Киновечерта организирана от Светлата беше супер. Гледахме част от филма Touch the sound, филмът за хомеопатията - SIMILIA SIMILIBUS CURENTUR или Една Безкрайно Малка Доза, видео импресията - Рила ни е мила и няколко кратки клипчета правени от Светлата за Рила. Единият беше толкова смешен и така майсторски направен, че залата се заливаше от смях.

Borislavil ни направи невероятен подарък с книгите от Учителя, които донесе и даде възможност на всеки да си избере колкото му душа иска. Много от книгите бяха оригинали - на по 60-80 години. Донка и компания на идване биха доста път, за да могат да вземат borislavil и ценния кашон с многото книги с колата. Навръщане пък, през част от пътя, borislavil пътува в нашата кола и разказа накратко за своя път, за срещите си с хора като Николай Дойнов, Борис Николов, Темелко, една от стенографките на Учителя и т.н.

След киновечерта и в същата зала, една голяма и красива зала за йога, направих кратка лецкия за будността на съзнанието по време на сън. Зачетох някои мисли от Учителя по темата, разказах накратко за осъзнатото сънуване и направихме няколко упражнения. Бяхме наредени в кръг, получи се малък семинар. Народът обаче беше много уморен от дългия ден, та накрая всички бяха будно заспали :))))))

xameleona, беше подготвила чудесни наряди за двата дена, беше се постарала да избере подходящи молитви и беседи за четене. На място си добавихме и още молитви и песни, та даже една допълнителна беседа прочетохме втория ден :)

galgo и Мона пък предния ден бяха пообиколили и бяха избрали чудесна поляна за Паневритмия, за която споменах по-горе. Трябва да призная, че си заслужиха благодарностите ни. Аделаида пък познаваше част от околността и някои приятели се разходиха с нея в едния ден. devashaktika и Светлата бродеха с хубави професионални апарати и направиха множество снимки.

На следващия ден, в неделя, се бяхма заканили да тръгнем още по-рано за изгрев в 5:30, за да направим повече снимки и да хванем изгрева съвсем отначало. Този ден обаче валя голям дъжд, та няколко човека ентусиасти, с чаши топла вода в ръка предвидливо подготвени от Донка, под една беседка, си направихме наряда.

Имаше и едно организационно изпитание, няколко човека в последния момент не бяха дошли и това причини известни главоболия на човека поел ангажимент за настаняването в единия хотел. Но... както обикновено става на такива срещи, въпросът беше бързо разрешен по братски, както си му е редът.

Сподели това мнение

Само да допълня хрониката на Иво, че клипчето, което предизвика толкова бурни залпове от смях, не е само мое дело (те най-хубавите работи стават колективно) и е част от концерта и съпътстващата го кампания за събиране средства за ремонта на къщата на брат Сава, която ще бъде Детска школа по изкуствата.

Ето го и него:

Изпълнението е на:

Виделин Джеджев - цигулка

Йоана Стратева - цигулка

Радостина Няголова - пиано

Сподели това мнение

Току що изгледах отново след Априлци сега и вкъщи клипчето, което Светлата е пуснала в по-горният пост, наистина е много сладко, толкова сладко даже, че почти съм напът да откажа сладкото от смокини и меда...60.gif Благодаря ти мила Светла, посмях се от сърце!!!

Сега да взема да поразкажа малко за моята Крава "Милка-Априлска" оригинална с бандеролче, произведена в България!!!

med_gallery_7012_114_118845.jpg

На една от следобедните ни разходки бавничко, бавничко стигнахме до конната база на Острец...но пъ пътя видяхме таза симпатична крава, която толкова ме зарадва, че искам най-малкото да си я снимам щом не мога да я имам. И изпълнена от емоции, започнах да викам по Светлето и Дима: "Ейййййй, фотографитееее, снимайтеее...вижте каква прекрасна ..симпатична Крава, моля ви, снимайте я, ама мнооога е сладка"!!! И Светлето взела, че изпълнила моето желание, без дори да ми поиска и левче!3d_146.gif

И явно толкова ми се е зарадвала, че даже ми я подарила...

Влизам аз в нета веднага след срещата и започвам да си гледкам снимчиците от така приятната ни срещичка и изведнъж виждам...гледам и пак виждам, че съм се сдобила с Крава, и на всичкото отгоре тя точно тази крава, която тъй си заобичах...и не случайно Светлата ми подарила!3d_146.gif

Какво мога да кажа, освен Мерси мило Светле, вече имам Крава, и ми е много сладка! А другия път ако слушате ще ви дам да ми я издоите!

За това бъдете послушни и дерзайте!3d_065.gif

П.П. Имам и още един въпрос към Фотографите, тъй и тъй ми подарихте кравичката, защо не ми подарихте и русият кон/ блондинче/ в дъното на снимката, който също си харесах много, много...?3d_013.gif Искам си и него!

Сподели това мнение

Абе, дава ме ти го и кончето барабар с щъркела, заради който ме юрна да си намокря апарата:3d_146:

med_gallery_7012_114_1289943.jpg

Сподели това мнение

Привет на всички! :)

Аз се включвам с голямо закъснение, но и с голямо желание.

Макар че не бях част от вашите занимания, искам да споделя колко съм трогната от срещата с вас. Видях едни добри души, едни прекрасни хора. И искам да ви благодаря - за топлото отношение, за отворените ви сърца. Радвам се, че се запознахме - макар и моя път да е по-различен, винаги е хубаво да срещнеш хора с добри сърца, търсещи истини, търсещи пътища.

Успех на всички! yinyang.gif

Сподели това мнение

Да напиша и аз:

Още самата природа е пленителна.

Въздействаща, неимоверно величава.

С повечето се познавахме, а сега открихме още общи неща. Приятна изненада - запознаването с още млади, а толкова мъдри хора!

Разказът на Иво за полагане началото на сайта беше интересен и вълнуващ, особено защото беше от извора.

Беседата за радиестезията ми даде някои подробности за тази техника и предизвика много въпроси в мен, които ще са подтик за обогатяване на познанията.

Свободните и непринудени разговори на разни теми ни свързаха и разкриха нови възможности за съвместна или самостоятелна работа за всеки от нас. Всички бяха толкова мили и естествени, прями и загрижени.

Радвам се, че и моята беседа предизвика куп въпроси, макар да бе прекъсвана от непредвидени обстоятелства ... и далеч не можах да покажа всичко подготвено. Ако има още въпроси, ще продължавам да отговарям в темата или на ЛС - както предпочитате.

Разходките сред природата , улисани в приятен разговор,действат така пречистващо! :)

И за десерт - Паневритмията!

Двадесет години Учителят се е трудил за нас - да подбере и синхронизира движение, звук и мисъл за нашите корави балкански глави, които само от теория не разбират ( или пък са винаги скептични) , та с телата, ушите и очите си да усетим истината за Божествеността на целия свят!

Наистина шедьовър!

Розовата зора се отразяваше в снежните ръкави на върховете и обагряше леката мъгла над пляните и селцето ... незабравим спомен.

И още един урок :) - на другата сутрин, когато в своето вдъхновение дори не погледнах през прозореца, а заедно с половинката бързо нахлузихме дрехите и излязохме в тъмното, за да не пропуснем следващата паневритмия ... ми се показа колко нищожни са човешките намерения и възторзи, които дори един дъждец е в състояние да обърка.

Всеки ден - пълен с уроци , и все различни. :)

Да благодаря още веднъж на Бориславил за щедрото дарение - книжките са на добро място при мен и ще бъдат доста четени. Вече започнаха да ми помагат!

В очакване на следващата среща...

Редактирано от късметче

Сподели това мнение

Само искам да кажа, че дори да е приятно да общуваш и да четеш във форума, на живо усещанията са доста по - силни и са още по-приятни.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this