Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

Явно няма модератор който да направи забележка на писалите след мен. " Темата е за Предложения, а не предположения"

Който не е запознат със случая, а е решил да пише наизуст, да не го коментира!

Не страдам изобщо за никакво мнение, нито за форума страдам, живота ми не зависи от него.

В момента в който се спрат манипулативните и лъжливи оправдания и коментари по мой адрес, спирам да пиша във форума ви публично. Когато си свърша разговора на лични съобщения с един наистина широкоскроен човек, или го прехвзрля на друго място... изобщо спирам да влизам.

Сподели това мнение

Здравей Ивайла, аз също писах по темата за която става въпрос. Запозната съм с мненията ти, които значат нещо за теб, тъй като си вложила труд в написването им и вероятно някакво послание, каквото има във всяко едно мнение, на който и да е от нас.

Въпросната тема е деликатна, тъй като днес всеки е готов да тръгне след всичко, дори и след един пост в нета.

Форумите в този сайт са създадени с определена насоченост. Това предполага някои от темите да са по - наблюдавани, а други не чак толкова. Често попадайки в подобна ситуация съфорумците реагират остро, тъй като в болшинството форуми няма цензура.

Цензурата тук е създадена с цел да оформя определено духовно пространство, което отговаря на определени правила.

Да, оценката е субективна и няма как да бъде по друг начин, но това има както своите недостатъци, така и своя чар.

Когато преди 5 години започнах да пиша тук, много внимателно проучих атмосферата, прецених кое и как бих могла да напиша. Тази предпазливост с времето донесе своя положителен смисъл, научих се да виждам нещата под друг ъгъл, от друга гледна точка, която ми донесе много положителни преживявания.

Много хора минаха през форумите, много не се върнаха, но и много все още са привлечени в това нет пространство.

Има постове, които не харесвам, често си личи, че не споделям нечии идеи с изказванията си, но много по- често просто съм подминавала темата или не съм прочитала мненията.

Предложението и препоръката ми е, цензурата да не се приема лично. Тя не е насочена към конкретната личност или идея. Цензурата обикновено е към определен пост, който е преценено, че нарушава някое правило. Това е цензурата тук. Това не означава, че хората стоящи зад цензурирането са "тясноскроени" или че не разбират човека стоящ от другата страна. Напротив, много добре разбират ситуациите и могат да се обосноват.

Цензурираният не се чувства добре, това е напълно нормално. Всяко нещо обаче има и добра страна, по - трудно е да се открие точно тя. Желая ти успех и по- добро чувство към това виртуално пространство. :)

Редактирано от didi_ts

Сподели това мнение

Здравей Ивайла, аз също писах по темата за която става въпрос. Запозната съм с мненията ти,.........................................

Явно не си запозната, след като си написала всичко това по горе.

Не изпитвам никакво тъгуване, страдание и привързаности по каквито и да е изтрити мои мнения, проблема е изключително различен! Но за да се разбере не се изисква голяма напредналост и учителски и поучителен манталитет, ....а наблюдателност и прозорливост на обикновен човек.

Защо ме карате да повтарям едно и също:

1. Изтриването не е проблем и никога не е било, та нали инициативата за премахване на цялото ми мнение е МОЯ.

2. Проблем БЕШЕ бездушното трансформиращо вмешателство, името ми да стои зад мнение, което не е мое! НО и това вече не е поблем, защото изчезна.

3. Проблема е липсата на смелост и откровенност да се заяви защо се изтрива, приемам че не ви допада мисленето ми,и в това няма проблем. А се

излиза с причина ЛЪЖА(че е изтрит цитат) и оправдания от типа няма какво да кажа(и публично и на лични).

Целия форум е пълен с цитати различни от на Петър Дънов,... присъствието на мнения съставени от цитати почти или изцяло без една лична дума е факт, но няма как да се забележат някои хора са приятели, ...присъствието на остри, студени и бездушни реплики включително и в онази тема също е факт.

Единственото което искам е да се спре да се коментира този случай, нищо друго!

Редактирано от Ивайла

Сподели това мнение

Да темите са интересни :) .Пламаче съгласна съм с теб,имам предвид това че всеки е свободен да каже това което мисли .Аз искам да кажа нещо друго ,тук има правила които ограничават ,има йерархия където критиката е недопустима.Относно правилата имаше мнения които са наи-малко обидни.Кои трябва да спазва правилата за кого са ,би трябвало за всички.Смятам че идеите доста се разминават с учението на Петър Дънов

Сподели това мнение

тук има правила които ограничават

Кое по-точно имате предвид? - Моля цитирайте и посочете линк.

има йерархия където критиката е недопустима.

Критиката по принцип е недопустима, защото такова е учението, на което е посветен сайтът. Ако имате някакво особено мнение или предложение към екипа на сайта, моля пратете ни лични съобщения към когото смятате, че ще е полезно да го знае.

имаше мнения които са наи-малко обидни

Моля посочете линк към такива мнения (в лично съобщение към модератора на съответния форум) и след обсъждане в екипа, те могат да бъдат модерирани по приети в правилника ни начини.

Смятам че идеите доста се разминават с учението на Петър Дънов

Уважаваме личното мнение на всеки. За тази цел са създадени няколко сайта посветени на Учението, които са съвсем раз;лични като облик, теми, звучене и среда въобще.

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Пиша в тази тема, тъй като не искам да пиша на лични на модераторите на форума.

Бих искала някой от модераторите да види последните мнения на Итое в тази тема http://www.beinsadou...20 , Считам думите за обидни, за работата, която върша и не мисля, че човек трябва да напада някой щото работи нещо от което той не разбира.

Не съм писала неща и не съм споделяла опита си, без да съм се позовавала на източниците с които работя - КТ, КСО, Наредби и Правилници към съответните закони.

Съжалявам, че споделях знанията, които имам и исках да се обсъждат проблемите, които са много наболяли в обществото като цяло. И смятам, че дори и малкото работещи хора тук са имали полза от това, което съм писала в другите теми!

Редактирано от Лора Витанова

Сподели това мнение

Не смятам че е учение което изключва критиката,а моята критика е насочена не към учението а към правилата тук и смятам че противоречат на учението и не се спазват ..Усещането ми е че става дума повече за контрол и безмислени ограничения .Колкото до това което предизвика моята е реакция ... когато човек е слаб и го нападат и винаги събужда в мен чуството за справедливост не само когато става дума за мен .Слабост ли е да търсиш помощ и съпричастност?Тези думи звучат доста силно и за това казах че не искам да се правя на жертва,защото имат своята стойност,а и мисля че ценностите в човешките взаимоотношения не се изчерпват само с няколко думи

Сподели това мнение

ester, имай предвид, че това е отворен форум и не всички пишещи тук изповядват и по-важно прилагат учението на Учителя.

Сподели това мнение

Скъпа ester, уважавам вашите чувства, но не мога да предприема никакви действия само въз основа на тях, ако не ми посочите конкретни случаи и постове, както и конкретни правила. Другото са просто общи приказки.

Сподели това мнение

Потребителите имат своята роля в поддържането на форумите, като тяхната субективна преценка се съпоставя със субективната преценка на хората от екипа (които се грижат за форума съвсем и само по свое лично желание и без никакви възнаграждения освен недоволството на някои потребители). Обективни преценки не съществуват.

Сподели това мнение

Естествено че съществуват,поддържането форумите поне от никои хора от екипа е по собствени съображения което си личи от написано от вас Донка,ако критиката е недоволство тогава имате право

Сподели това мнение

Не мога да си трия мненията и спамя безразборно... Не може ли както редакцията е позволена за период от време, така и изтриването на мнения да е допустимо?

Сподели това мнение

Ако в мнението има само многоточие, това се разбира като желание то да бъде изтрито от модератор. Ако желаете да изтриете съобщението си, редактирайте го като оставите в него само многоточие.

Сподели това мнение

Guest Зара_

Бих препоръчала да не се бърза със заключването на темите. Това е свободно духовно пространство и не виждам причина когато се поразгорещи малко разговора, веднага да се ликвидира темата (защото заключването е точно това).

Сподели това мнение

Ликвидиране на темата означава изтриване или скриване от потребителите. Заключването на темата е направено по две основни причини:

- Екипът смята, че дискусията по този проект в нашия форум няма какво повече да допринесе - доказва го израждането и в коментари за личността и поведението на автора (недопустимо по нашите правила).

- Потребителите, които имат желание да кажат нещо на автора на проекта или на неговите представители в тази тема могат да го направят с лични съобщения. Тези, които желаят да дадат мнения или предложения, могат да го направят директно в оригиналните страници, към които сме дали линкове. 

- Разгорещяването на разговора като правило не довежда до разумни мнения. Заключването на темата оставя възможност на потребителите да четат коментарите, но ограничава губенето на ценно време в излишни престрелки и пустословене.

Сподели това мнение

А може ли хора, които са баннати в този сайт, техни индиректни мнения да не бъдат допускани тук?!

Спорен казус. Бан се налага на потребители, които нарушават драстично и системно правилата на общуване. Екипът остава с уважение към самите потребители и техните позиции и спокойно би позволил връщане на потребителя, ако той е променил отношението си към нашите правила и ценности. Няма как да ограничим публикациите на трети лица, които по някакъв повод са решили да споделят мнение на бивш потребител, ако при това спазва правилата и уважава идеите и ценностите на този сайт и форум.

Сподели това мнение

Донка, това мое мнение не бе пълно с някаква необходимост или емоции.

Още повече, ако е вярно, че той е един от създателите на този сайт, то трябва да има пространство за него, за да може нещата тук да вървят нормално :) Тези взаимовръзки са по-големи от личните отношени.

Сподели това мнение

Не е вярно.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега