Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

Оф, днес ми избягаха няколко интервала. Не може ли автоматично форума да замества всяка запетайка със запетайка и интервал, а впоследствие да търси да замести всеки два интервала с един интервал?

Сподели това мнение

А механизма с цензура на думи не можели да се ползва? Където срещне запетайка, да я цензурира на запетая и интервал. И отделно двата интервала до един интервал.

Сподели това мнение

Искам да попитам какъв език е най-добре да започнем да изучаваме, за да можем да четем подфорума Таро?

Италиански? Португалски? Френски? Немски? Испански?

Или някои от аржентинските или бразилските варианти на испанския?

Аз знам японски и корейски, но в случая не ми помага

Сподели това мнение

Искам да попитам какъв език е най-добре да започнем да изучаваме, за да можем да четем подфорума Таро?

Италиански? Португалски? Френски? Немски? Испански?

Или някои от аржентинските или бразилските варианти на испанския?

Аз знам японски и корейски, но в случая не ми помага

Понеже не споменаваш никого конкретно, то аз, като модератор на форум Таро, се усещам отговорна да дам разяснение, което не е указано като задължение от общите условия.

Ти имаш, и не само ти (а всеки), на разположение около 80 теми в подфорум Таро. Карти Таро., но е твърде възможно да бъркам броя, поради непомнене, но това са все теми на български език, в които, би могло да се получи начална визия за картите Таро.

Колкото до темите на споменатите езици, то те са за евентуални други участващи, които не говорят български език и за тяхно улеснение бе тази моя идея.

Надявам се сега да си успокоена в разсъжденията си и в търсенията си.

Поздрави :)

Сподели това мнение

Имах предвид темите на български, и чуждите думи вмъкнати измежду българските

и в заглавията също

Поне слагайте в скоби превода на съответната чужда дума, която искате да използвате в българския си текст

Всъщност няма значение, и без това спрях да чета подфорума

Редактирано от mvm

Сподели това мнение

Искам да коментирам затварянето на моя тема - http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=14213&p=185535 Аз самият охарактеризирах заглавието, което беше променено без да се допита никой до мен, като глупаво в частта си "за и против" храненето с месо. Сравних го с раждането на едно или друго дете, като "за" и "против", когато очевидно имаме етичен конфликт. Същият би могло да има в темата за месото като храна, когато заглавието е поставено така. Да се повторя, че това не е моето заглавие. Не считам, че темата ми е в противовес с нечии ценности, добродетели, учение или представи. Така както и темата за злото или за Дявола не са и не бива да бъдат теми табу. Моята тема има образователна и запознаваща цел. Няма форма под която тази информация може да е вредна. Няма форма и под която темата може да бъде винена за противоречаща на нечии виждания. Информацията в темата е общодостъпна за всеки разполагащ с интернет. В нея не се проповядва, не се поставя като грешно избора на един или друг начин на хранене и живот и като такава по собствените думи на администратора, тя не противоречи на никакви форумни правила.

Разговаряли сме достатъчно относно грешката да бъде стерилизиран света, защото за мен това е растеж в саксия - ограничен и неспособен да оцелее извън изкуствената си среда. Вярата е силна не защото има слаба съпротива, а защото има силна опора. Ако някой вижда в образователната ми тема заплаха, която (тема) междувпрочем до голяма степен подкрепя идеята, че месоядството води със себе си много рискове и вреди, то той е слаб във вярата си. Това е моето виждане.

Сподели това мнение

Благодаря на Иво за намесата. С първоначалната си формулировка - т.е. без за и против, темата се насочваше към възхваляване на хранителните качества на месото ( за справка можете да прочетете стартиращото мнение) .  Друга основателна причина за допълването на заглавието бе, че в оригиналния му вид, то изобщо не предвиждаше сравняване между месните и вегетарианските ястия и тяхната ценност. Следователно, както ясно обясни Иво при затварянето на темата, тя трябваше да бъде изтрита още преди да започне дискусията в нея. Все пак, според личното ми мнение в хода на дискусията бяха дадени интерсни гледни точки и споделена полезна информация. Придържам се напълно към изтъкнатите от Иво доводи за затварянето на темата. 

Сподели това мнение

"Възхваляване"? Сериозно? Ако кажа, че в месото има витамини, то аз го възхвалявам. Ако кажа, че има хранителна стойност, то аз го възхвалявам. Но ако кажа, че то съдържа "пестициди, химикали, антибиотици, стероиди, ГМО и т.н." още в първото си мнение, това нищо ли не значи?

Не пиша тук от вчера и мисля, че съм доказал, че за мен най-важното нещо е истината, или по-точно нейното търсене. Напълно безпристрастно изразявах своите мисли. И иска ли му се на някого или не, когато възхваляваш храненето с растения, то съпоставяш това с храненето с алтернативи като месото. Кой реши, че може да има правилно без неправилно? Пак задавам въпросът си, може ли да се говори за нещо, без неговото отрицание? Може ли Бог да бъде правдив, без да съществува греха? Как храненето с растения е по-добрия избор, ако няма друг избор? С какво поставянето на граници в знанието, то може да води до нашето израстване? Какво е табуто, ако не потулване на нашите страхове и безсилие? Мръсна дума ли е "грешка", след като всички ние копнеем да сме правдиви? Мръсна дума ли е "месо", ако учение ни съветва да се храним по друг начин? Ако знаеш значението на "човекоядство", къде се е практикувало и кога, това прави ли те по-малко добър човек? Защото струва ми се в това се опитвате да ме убедите.(

Предложението ми е никой раздел да не бъде филтриран от споделянето на мисли и факти. След като беше признато, че в темата има "интересни гледни точки", с какво тя е нежелана? Че не се ограничавам до анатемосване на месото ли? Ако ягодата е по-полезна от портокала и споменаването на портокала ли ще забраните? За мен това е детинско. Няма нищо омърсяващо, принизяващо или сквернословно в това да трупаш знание. Никому не съм налагал своя стереотип на живот, никого не съм убеждавал да прояде месо, ако не се храни с месо или да не се храни с растения, ако се храни с растения. Аз още доводи не съм чул, за да се съглася с тях. Ще приема решението, независимо какво е то, защото тук съм само гост, но за мен форума губи с налагането на цензура.

Редактирано от vorfax

Сподели това мнение

Темата не е грях и в нея, както и в месоядството не осъждаме никого и нищо. За последен път подчертавам, че теми от този род не се смятат за подходящи за идейната насоченост на сайта и форума. Поради тази причина те не са под категорична възбрана, но разумно се ограничават по разбираеми причини. 

Напомням на потребителя vorfax, че коментар и претенции към модераторски и особено администраторски решения не се допускат от правилата ни. Следващото ви мнение по този случай ще бъде отстранено, ако то отново оспорва администраторското решение

Сподели това мнение

Забелязах, че е допусната тема за Таро и Йоруба, а в текста се говори за вуду, отмъщения и подобните им философии. Как е възможно?

Отговарям ти, защото съм модератор на форум Таро и темата е плод на мои лични разработки.

Допусната е, защото се отнася до науката за Таро. А Таро, както много други учения, е синкретична система, която обема у себе си всякакви пластове, митологични практики от целия свят. В това число и Вуду в раличните му локални разновиднисти.

Вуду е трудна тема все още, за жалост, свързана със социологията, психологията и историята на религиите, при това граничеща както с африканистиката, така и с американистиката.

Непознаването на нещо и рамкирането му, дамгосването му в удобни етикети на отрицание, не е в услуга на истината. Чудя се колко ли години ще са нужни да се разбере, че чудовищата от уж страшното вуду, са само в главите ни, защото са проективни и са другото лице на Сянката, която всеки носи у себе си.

Отвъд измислените черни хроники, Вуду е съвкупност от вярвания и ритуали от африкански произход, със силен католически примес, това е религия на бедните хора, които търсят лек за болките си и надежда за живот отвъд смъртта. Че кой не търси собствените си пътища за спасение?! А мрачната легенда за вуду е само мрачна легенда, спомен от далечната колониална епоха ...

Повече няма нужда да пиша какво е вуду у какво не е и защо има такава тема. Изводът е, че най-лесно се отрича онова, което не се познава добре. Време е за безпристрастност.

Поздрави!

Редактирано от Лиула

Сподели това мнение

Забелязах, че е допусната тема за Таро и Йоруба, а в текста се говори за вуду, отмъщения и подобните им философии. Как е възможно?

Таро не е наука, това е официалното становище на науката и е некоректно да се поднася лъжлива информация за да се подведе някой, и като такава (псевдонаука) може да вместява всичко, каквото си пожелае.

Сподели това мнение

Таро не е наука, това е официалното становище на науката и е некоректно да се поднася лъжлива информация за да се подведе някой, и като такава (псевдонаука) може да вместява всичко, каквото си пожелае.

Хей, хайде не търси обекти извън храненето да доказваш значимостта на нещо научно или ненаучно.

Още повече, че това е тема за препоръки - ти такива не правиш, не правиш и предложения.

Държа да бъдем точни в изказа си.

Когато нямаш какво да предложиш, особено нещо по-добро, то не давай крайни мнения за безкрайни ситуации на комуникация.

Особено научно или ненаучно.

И още нещо: след като самият Карл-Густав Юнг е счел за нужно да постави Таро, И-дзин и други системи до епистемологията, то някой неизвестен като теб, не може да казва кое е научно и кое не е.

Поздрави :)

Сподели това мнение

Изказването ми касае мнението на Aurora2012, чийто реторичният въпрос изразява възмущение, което и без много догадки е препоръка да се поставят граници между духовното и чистото и лъжливото и дяволското.

Що се отнася до Юнг, имам пълното право да си изказвам мнението, най-малкото защото не живея в мракобесната му и църквопоклонническа епоха.

Ти не правиш предложение в мнението си, а си тръгнала да ми правиш забележка на мен, което ми говори, че важното за теб е просто да защитиш интересите си, вместо да си полезна. Ето и моето предложение: Учения на Дявола да нямат място в Портала.

Сподели това мнение

Доживяхме на блога с името на Беинса Дуно да има защитници на вуду.

Каквото да се казва в защита е важно да се видят резултатите и това, което ми е попаднало да гледам по YouTube относно вуду е било толкова противно на нормалната човешка природа, че не съм ги довършвал. Последно гледах репортаж от американски репортери, които отиват в Либерия. Там воюващите, водени от "дълбоката мъдрост" на вуду, ядат сърцата изтръгнати от живи деца. Загрижени за собствените си животи и за да победат. Същите репортери са предупредени да не ядат месо там, защото може да е човешко.

В Страните, където се практикува вуду човешкият живот има малко стойност. Защитниците на природата там са загрижени и от прирастът на населението, от това че дивите животни извън резерватите са изядени, че рибата в морето е намаляла до нищо. Че хората се ядят един друг. Че принципът на саможертвата е напълно непознат, а основното мото е "Ако трябва ти ше умреш, за да живея аз."

Сподели това мнение

Модераторът на подфорум Таро ясно обясни причината и логиката на съществуването на темата Таро и Йоруба и разликата между етикетите и истината. 

Моля да не се правят опити да се квалифицира нещо като Учение на Дявола, защото точно в това се състои учението на Дявола - разделението на ние-добрите и те-лошите, преследването на лошите и конфликтите между различните - или старият принцип на черната ложа - "Разделяй и владей". 

Християнството също е било обявявано за учение на злото, после църквите и лидерите, които се кълнат в Христовото име също са преследвали злото и са избивали милиони. Учението, което споделя този сайт също е било и все още се смята за зло от определени хора и кръгове. 

Моята лична позиция по подобни въпроси е "Злото да стане слуга на Доброто" вътре в сърцето, ума и душата на всеки човек и в нашия общ свят като цяло. В тази светлина сме допускали и дискутирали теми, свързани с консумацията на месо въпреки вегетарианската насоченост на Учението. Ако вие сте забелязали някъде във форумите мнения, които открито влизат в разрез с ценностите на този сайт и на учението, моля предоставете ги на екипа и лично на мен. Но да се лепят етикети и да се отправят обвинения само на базата на "това е учение на Дявола" и без препратка към конкретна публикация в нашия сайт и форум, смятам за некоректно. 

Моля, отнасяйте се с уважение към членовете на екипа и ако някой от подфорумите не ви харесва, просто не го четете. 

Сподели това мнение

не е вярно, че дискутирането на консумацията на месо е допускана в Портала. Още на предната страница ти подкрепи изтриването на темата, която написах. Мотивът ти беше, че тя е някаква реклама на месото, което е нелепо и нарекох детинско, защото ако един вегетарианец не може да обори всеядно хранещ се, ако неговото красноречие и аргументите, които подкрепят вярата му са гола вода, тогава защо по дяволите е вегетарианец? Изразът "по дяволите" е нарочен и ще обясня в последвалите ми мисли.

Не разбрах какви доводи трябва да посочвам за вудуто, след като и малките деца знаят, че то е свързано с човешки жертвоприношения, наркотици, расизъм, черна магия и чужд бог!? Ако сериозно това е новина за някой от четящите, не би ми представлявало проблем да залея темата с конкретни статии описващи тези садистични и откровено дяволски традиции из Америките.

Аз ще повторя въпросът си, който не получи отговор тук. Какво може и какво не може? Ако вудуто минава за средство в духовното ни израстване, а образователна тема какво е месото - не, тогава може ли някой да даде пример за Дяволско учение, което няма място тук?

ПП: Между другото вчера започнах (нямам сили да доглеждам наведнъж) филмът "American History" 1998 г. - един от шедьоврите на американското кино. В него напълно основателно един от главните герои беше написал реферат за гражданските права базирайки се на "Моята борба" на Хитлер. Ако ще търсим нещо положително, за да оправдаем съществуването на злото в този форум, можем да го намерим и в Луцифер, нали и той е "невинно" паднал ангел.

Сподели това мнение

Ако този форум ви се струва свърталище на злото, какво търсите още в него, защо си губите времето, а не намерите Форума на Доброто?

П.П. Лъжа е, че темите за месото са изтрити. Една от тях е затворена, защото дублира друга, пусната от същия автор. След време двете теми ще бъдат слети. В тях има ценни мнения на различни хора. 

Какво може и какво не може?

Написано е в правилата на форума и в идейната платформа на този сайт - прочетете ги отново. 

Ако смятате, че нечие мнение нарушава тези правила, моля посочете мнението. 

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега