Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

Ако този форум ви се струва свърталище на злото, какво търсите още в него, защо си губите времето, а не намерите Форума на Доброто?

Значи, ако обител на доброто бъде заразена с чума, вместо да я защитавам, да си събирам партакешите? Интересно, че тази идея ми я пускат в този форум за втори път и на никого не се струва странна?

Що се отнася до моята тема, думите на администратора бяха, че ще остане няколко дена и впоследствие ще бъде изтрита (или премахната, не помня точните думи, а мнението му не е видимо в темата). Във всеки случай преди дни, когато последвах линка, където се намираше темата ми, той не водеше до никъде. Ако някой е възнамерявал да я слива, би следвало да уведоми, най-малкото, защото администратора вече е заявил, че ще я премахва. Ако някой е лъгал, не съм бил аз.

Сподели това мнение

Теми за месото:

1.

2.

3.

4.

П.П. Да напомня, че на много хора тези теми също изглеждат като чумна зараза във вегетарианската обител. Аз лично не съм и никога няма да бъда в тяхната група, както и приятелите от нашия екип. С последното приключвам коментирането на добрите и злите теми в този форум. Моля, тези потребители, на които нашата миролюбива и уважителна позиция не се нрави, да не правят по-нататъшни опити за конфликти - усилията им ще бъдат напразни и времето им - изхабено. 

Сподели това мнение

Vorfax, пак ли ти?

Нека не завъртаме темата около личността ти, а да се опрем на формулировката на темата.

Нека го даваме по стегнато и не чак толкова емоционално натоварено.

Кажи сега, какво препоръчваш, на база на какво го препоръчваш и как предлагаш да стане, естествено пак обосновано.

Все пак довода за Рогатия отдавна не важи, а тези с кладите вече не са на щат.

Сподели това мнение

Приемам непознатото битие да бъде наречено чума, а неговите апологети - чумави, дори и да не е написано точно така, но това отново е хвърлена сянка и то проективна, тук науката не спори. Не отвръщам на никого, защото няма на кого, защитавам свободата на различността. Отвъд катакомбите на етикетите, единствено отвъд е приемането. Да бъдем различни хора и да се поздравим затова.

Излишен е спора за чумавостта и праведността от устата на кресливи защитници на схизматична истина, оковани о твърдата си вкамененост. И къшея хляб, останал в ръцете на изпращачите на Кръста.

Сещам се за началото, когато Бернардо Ги е осъждал хората, че са вещери, само защото не са обичали свинско, и са били изгаряни заради измислена еврейска вяра ... Но да оставим късното Средновековие, нали сме тука :) Уж.

А милия образ на Хитлер и неговата наивна Библия, наречена Моята Борба служи единствено на инфантилни търсачи на лесна значимост и отграниченост между Доброто и Злото.

Ала, отвъд това, е някак е непристойно, мъж да нарича непозната дама "лелка". Първо това е акцентът на разсъждения, второ това е обидно за онзи, който го изрича и трето, триж обидно, че сам не се е обидил от говоренето си.

Сподели това мнение

Благодаря за изказаните мнения.

Само искам да ви напомня, че това е тема за конкретни предложения и препоръки. Изглежда, че някои от пишещите тук, модератори или не, са малко или повече засегнати от ситуации, които са се случвали в миналото във форума - комуникация на ЛС, мнения във форума, действия на модератори и т.н.. Всеки има нужда от разбиране и уважение и това е разбираемо. Това е една от ценностите, която поддържаме тук.

Посоката, в коята се развива тази тема обаче в момента, смятам че от една страна не отговаря на целите и, и от друга не спомага за поддържането на споменатата вече ценност. 

Ще помоля, всички, които се чувстват засегнати от нещо конкретно и/или имат конкретни конструктивни предложения и препоръки, да ми пишат директно на ЛС.

Хубав и приятен ден на всички!

Сподели това мнение

Искам да попитам защо няма възможност да се намалят размерите на картинките?

Понякога излизат ненужно големи, а пък не искам да използвам файлоообменници,

защото през тях по някое време картинките се губят

Сподели това мнение

Искам да попитам - вече втори или трети път ми се случва - в темите на подфорум "Психотерапия онлайн" няма възможност да се редактира поста веднага след пускането му от автора. Постът понякога се одобрява и става достъпен и за своя автор често след много повече от 4-те часа, които са заложени за корекция. За съжаление, понякога постът ми се публикува неволно, в недовършен вид (може би докосвам нещо на лаптопа) и после нищо не мога да направя, за да го довърша. Нека някак се промени това.

Сподели това мнение

След като го публикуваш неволно, напиши още един пост с продължението,

а модераторът ако одобри и двата поста , ще ги обедини в един

Редактирано от mvm

Сподели това мнение

Много моля, престанете да триете теми без основание и без обяснение.

Сподели това мнение

А може би не е без основание. Колкото до обяснението, има си лични съобщения, където можеш да попиташ например мен или Донка, защо са предприети съответните действия. Но инициативата, ако желаеш обяснение, трябва да е твоя, а не наша. В конкретния случай в изтритите теми даваш линк към сайт за продажби, на страница на която ти продаваш определено нещо. Дори и целта на темите да не е въпросната продажба, то подобни линкове са недопустими.

Сподели това мнение

Линкът към обявата беше за да се видят снимките на къщата, целта на темата тук не беше продажба, а търсене начовек, който желае да живее в тази къща. Трябваше да махнете само линка в такъв случай. Щом е така, ще пусна пак тема без линк, надявам се че нямате нищо напротив.

Редактирано от Теодора Андреева

Сподели това мнение

Искам да изявя своето най-смирено желание, съобразяващо се с изискванията на този форум, за възможност да се трият лично и собственоръчно вече направени публикации. Базирано е на общата тенденция такава опция да съществува и да е налична в мнозинството бг форуми.

Сподели това мнение

Здравейте :)

Напоследък пиша в други форуми. Такива са обстоятелствата. Ако нямаше някои ограничения от този форум сега, то не бих никога разбрала някои неща (като цяло не съм фен на форумите, ала спецификата на моето писане за някои неща е потребност отвъд Съдбата), а именно следните:

- на други места всяко мнение може да бъде редактирано по всяко време, т.е. винаги

- може да бъде изтривано отново по всяко време

Би било добре това да се случи и тук, и наистина всеки да е свободен. 

П.С. Радвам, че се заради някои ограничения, открих чужди свободи другаде :)

Свободата е птица, винаги иска да лети и с полета си да рисува думи. Не боли. 

Сподели това мнение

- на други места всяко мнение може да бъде редактирано по всяко време, т.е. винаги

- може да бъде изтривано отново по всяко време

Би било добре това да се случи и тук, и наистина всеки да е свободен. 

Аз не мисля, че трябва да се оставят подобни възможности. Всеки е свободен да пише и има известно време след това за редакция. Никъде в реалния живот го няма това, да направиш нещо и след това да изтриеш направеното все едно че не се е случило. Свободата не се нарушава, тъй като правилата са ясно поставени и те отговарят на действителността, т.е. правилата в реалния живот са същите.

Сподели това мнение

Това ми звучи като "страх лозе пази". Но не виждам от какво. Сравненията с реалния живот са неуместни - има реален живот от САЩ, през Франция до Русия и Северна Корея. 

Ясно поставени правила има във всеки форум, без това да пречи собственика да си редактира и изтрива мнението, ако сметне за правилно. 

Тук подобни опции няма, на други места - има. 

Споделих наблюдението си. Това е всичко.

Сподели това мнение

Има опция за редактиране в определен период от време след публикуване - това е нормално. Едно безконтролно изтриване или редактиране, обаче, би довело до хаотично нарушаване на логиката в разговорите. То би било нормално в теми тип "чат", но никак не е желателно в сериозни дискусии.

Все пак има възможност при много сериозни основания потребителят да помоли модератор да изтрие поста или да го редактира. Тогава модераторът преценя доколко това няма да наруши логиката на темата и дали няма да наложи изтриване на цитирано мнение в постове на другите участници, обезмисляйки с това техните мнения. 

Сподели това мнение

Има опция за редактиране в определен период от време след публикуване - това е нормално. Едно безконтролно изтриване или редактиране, обаче, би довело до хаотично нарушаване на логиката в разговорите. То би било нормално в теми тип "чат", но никак не е желателно в сериозни дискусии.

Все пак има възможност при много сериозни основания потребителят да помоли модератор да изтрие поста или да го редактира. Тогава модераторът преценя доколко това няма да наруши логиката на темата и дали няма да наложи изтриване на цитирано мнение в постове на другите участници, обезмисляйки с това техните мнения. 

Донче, за мен всичко е ок. Всякак е възможно. Форумният свят е шарен. 

Просто съм на мнение, че свободата и отговорността са винаги лични и никой друг не може да понесе такава тегоба. Както и че човекът и връзките, които създава, трябва да се променят. 

Достатъчен е факта, че коментираме нещата, без да спорим. Пък и темата е такава. 

Поздрави :)

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега