Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

Аз мисля обратно на Донка. Всеки един разговор, носи в себе си своите уроци! Защо да не черпим всички от тях?

В крайна сметка, всичко в живота изгражда човека.

Сподели това мнение

Не мислим обратно, по-скоро мислим еднопосочно. Всеки, който има желание да участва или прочете разговори и спорове с лични адресати, може спокойно да отвори дискутираните теми и да чете и да се учи без да участва в тях и да отклонява вниманието на спорещите с постинги, които не ги засягат лично. Ако желае да се намеси в разговора им, то ще има основание да го направи също с лични обръщения.

В същото време темите, които са поставени за обща дискусия няма да се "препълват" и объркват с постинги в стил "лично съобщение".

Сподели това мнение

:):v::thumbsup2:

Всеки един разговор, носи в себе си своите уроци! Защо да не черпим всички от тях?В крайна сметка, всичко в живота изгражда човека.

:smarty: Така си е. Нали всичко е част от Пътя.

Има обаче много близки + допълващи се теми като например за Истината и лъжата...май три теми фиксирах тези дни...що да не се съберат в например една тема бисерчетата форумски :sorcerer: да не губим време ценно :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Сподели това мнение

В началото мислех, че по този начин, отговарящ на предложението ти, "Портала" допълнително ще се усложни! Сега съзрявам, че може би това би го опростило и подредило.

Но все още съм на мнение, че мястото на въпросните бъдещи спорове е точно в темите, както е било и до сега. Мисля, че те дават доста повече от това което се вижда на пръв поглед.

Сподели това мнение

Предлагам да се създаде специален отдел във форума за спорещи на лична основа.

Спорещите на лична основа могат да го правят на лични съобщения. :)

Сподели това мнение

Guest Зара_

А защо да няма чат и да определяме предварително дата и час на среща. Или по-скоро да има чат-стаи по интереси,например:

Чат-стая "Духовни мостове",

Чат-стая "За истината и льжата"

Чат-стая "Здраве"

и т.н.

Проведените разговори да се публикуват от модераторите на сьответните теми.

Сподели това мнение

:thumbsup: Чудесно предложение! Благодаря!

Ами ако например постингът започва с лично обръщение, защо да не дадем право на модераторите да оставят видимо за всички личното обръщение и да "приберат" останалото в линк като "плик". Не знам защо но когато започвам да чета такива постинги все имам усещането че надничам в чужда кореспонденция. :(

Така, тези, които проявят интерес към разговора между конкретните участници, ще могат да го отворят в отделен прозорец и да го използват като "урок". В същото време това ще ни накара да се замислим дали споделяме мнението си с всички участници във форума или само с някои от тях.

Сподели това мнение

За мен е странно, че някой от модераторите се престарава в опитите си да коригира мнения на участници във форума. Първо ми беше направена забележка, че не съм посочил откъде е цитата, който публикувах. Източник в писмен вид просто няма. Всичко направих коректно. Можеше на лични да бъда попитан и там да се изясним, не да се лепва забележка с червени букви, абсолютно несраведлива! След това поздравявам XX, някой го е поправил на XX. Какво лошо има в това да нарека някой с истинското му име? Аз съм със своето истинско тук. Защо да се крием и прикриваме? И всичко това само от 10 дни как съм дошъл тук. Вече две забележки или промени на мои съобщения, при положение че с нищо не съм накърнил ничие достойнство и съм бил напълно коректен и добронамерен към всички. Какво ли още да очаквам? Моля ви.

Сподели това мнение

Здравей Макс,

XX ни помоли в ЛС да сменим името и с ника, тъй като не иска името и да е публично видимо поради лични причини. Решихме да уважим искането и. Не предполагахме обаче, че не е говорила с теб на ЛС.

Относно източниците, много държим при цитиране да се уточняват по възможност в повече детайли. Това няма да се промени и е основно правило при цитиране на текстове във форумите на портала. При регистрация, ако внимателно си чел правилата, с които си се съгласил, би трябвало да си го видял това. Екипът, който поддържа форумите ни е малък и нямаме време да пишем на всички ЛС с обяснения. Практикувахме го в началото, но сега е практически невъзможно.

Ако имаш други въпроси, моля не се колебай да се свържеш с нас.

Поздрави,

Екипът на Портала

Сподели това мнение

Ами ако например постингът започва с лично обръщение, защо да не дадем право на модераторите да оставят видимо за всички личното обръщение и да "приберат" останалото в линк като "плик". Не знам защо но когато започвам да чета такива постинги все имам усещането че надничам в чужда кореспонденция.  :(

А моето усещане е, че сме примерно няколко приятели в една стая и се води нормален разговор, при който не винаги всеки се обръща едновременно към всички, а понякога конкретно към някого, но съзнателно оставя мислите си достояние и на останалите, което предполага съгласие те също да вземат отношение. Има си лични съобщения за строго личните разговори. По този начин сайтът е достатъчно функционален и не се нуждае от повече усложняване в това отношение.

Ако някой по някакви причини е решил да бъде анонимен, друг няма право да нарушава волята му и да разкрива самоличността му. По тази причина аз бих скрила по някакъв начин /примерно с обичайното Х/ истинското име, споменато наред с псевдонима по-горе. Това е работа на модераторите, разбира се.

Сподели това мнение

А моето усещане е, че сме примерно няколко приятели в една стая и се води нормален разговор, при който не винаги всеки се обръща едновременно към всички, а понякога конкретно към някого, но съзнателно оставя мислите си достояние и на останалите, което предполага съгласие те също да вземат отношение.

Напълно съм съгласна с Латина! Всъщност ние точно така разговаряме тук от самото създаване на форума. Благодаря на модераторите за точния и коректен стил на общуване, който поддържат.

Съмнявам се, обаче, че е коректно да се приканват останалите да вземат отношение по следните "бисери":

ти дори обикновените ми примери не разглеждаш внимателно и тръгваш да ми показваш, че и ти имаш някакви знания, да имаш ги, но явно не умееш да ги използваш.

...четеш през пръсти постингите ми

...Понякога ми се струва, че се имаш за съвършен човек и човек, който няма какво да открие в думите на другите,

...ти си уникат. Дано никога не ставаш съдия, защото с тази си логика ще пратиш мнозина невинни не там, където трябва да са.

....Не знам дали ще разбереш това ми послание или то ще бъде поредното, което ще те скандализира и накара да ме мразиш, но се надявам някой ден да пораснеш и да ме разбереш.

:hmmmmm:

Сподели това мнение

Здравейте,Латина и Донке! :) Съгласна съм и с двете.

Мисля,че всеки форум (стая) си има изграден тон на разговори. Ако разговорът между двама души не нарушава този тон, то няма никакъв проблем те да останат в "стаята". Но когато този разговорът премине дадената границата или навлезе в твърде спицифична област,която не интересува останалите - редно е отношенията да се изнесат навън от стаята.

В противен случай има опасност да се доближим до стила на коментарите във вестници като например "Сега","Новинар" и др. или в някои клубове на Dir.bg. <_<

Сподели това мнение

Да, но всеки един греши! Въпросът е - Кой иска да се поправи?.

Тук не съм виждал хора, които не желаят това!

Аз също съм грешал в отношението си към вас.

Но не сме ли всички - Братя?

И ако родният ти брат се спъне, падне и обели нослето си, ти как реагираш? Присмиваш ли му се, или се притичваш да го вдигнеш, да му помогнеш?!

Аз също греша и моля сега да ми бъде простено!

О, хора простете ми детинството! Простете ми грешните стъпки и падания.

По някой път, когато човек пада, се опитва да повлече и друг със себе си. Това е от страхът, а той от незнанието и липсата на вяра.

Прощавайте ме Приятели!

Бог ни обича!

Сподели това мнение

:thumbsup: Съгласна съм! Чудесно казано!

Ние всички тук прощаваме и оставяме доста време без внимание или с коректни забележки "опитите да се повлекат и другите със себе си". Стараем се да опазим Любовта в душите си и да не се повличаме, да не съдим, да не се присмиваме, да не запушваме устата, да не не гоним....

изслушваме, отговаряме с тона, приет в нашия малък красив свят...

Нямам предвид конкретен човек или прецедент, а по-скоро покълващи тенденции... Нали и Учителите така ни съветват - да почистваме градината си редовно...

Какво означава "да помогнеш" на падналия? Някъде четох един мъдър съвет:

"Да вдигаш човек, който не желае да се изправи, е престъпление.

Да вдигаш човек, който е опитал да се изправи, не е успял първия път и се е отказал, е глупост.

Имаш право да подкрепиш само този, който не се е отказал да се опитва и вярва, че ще се изправи."

Съгласна съм с Бина (и с модераторите), че наше право и дълг пред Себе си и Бог е да опазим това място чисто от спам, агресия и дребнави заяждания. Това също е помощ и урок за падналите и сгрешилите тона. Те са свободни да избират между Мястото и Тона си ако двете не са съвместими.

Простете и на мен, ако звуча агресивно, но горчивият ми опит ме научи, че е по-агресивно да казваш Да на всичко, отколкото да се научиш да казваш НЕ на явната агресивност. :hmmmmm::(

Сподели това мнение

:):v::thumbsup2:

Ако някой по някакви причини е решил да бъде анонимен, друг няма право  да нарушава волята му и да разкрива самоличността му. По тази причина аз бих скрила по някакъв начин /примерно с обичайното Х/ истинското име, споменато наред с псевдонима по-горе. Това е работа на модераторите, разбира се.

:) Благодаря!

Сподели това мнение

:v: Здравей, братко Синева !

Да, но всеки един греши! Въпросът е - Кой иска да се поправи?
Отговорът е: Само разумният иска да се промени/поправи.

:angry: Да, казали са древните : Човешко е да се греши или още Само , който не работи - той не греши! :lol: и ний вместо като предупреждение сме го приели като оооправдание и правило - велик капан! Изобщо Не Всеки Греши - така ми се иска да го стопим това внушение, че всеки греши :whistling: "грешките"= недоразуменията/опитностите са ни за опознаване+поука + израстване :D а относно емоционалните бързаци в мисленето и писането :sleeping: полезно е да си почесват комбалчетата ( когато ги усетят ).

:v:

Тук не съм виждал хора, които не желаят това!

:v: Щото и аз - нали затова сме в Портала към съзнателен живот..осъзнаваме се :angel:

:smarty: Замислял ли си се за разликата между думите Извинявай и Прощавай ?

:feel happy: Латина, сестричке , аналогията с "разговора в стаята" е мнооого :thumbsup::v::thumbsup2:

Сподели това мнение

Изобщо Не Всеки Греши - така ми се иска да го стопим това внушение,
Самозалъгването е любимата игра на ума. :D

Римляни

3:10. Както е писано: -

"Няма праведен ни един;

Описах нещо, което излезе от сърцето ми, с думи! Право на всеки е да тълкува и разглежда това както намери за добре! Убеден съм в думите си от пост номер 38 и не бих ги заменил.

:thumbsup:

Сподели това мнение

Нова тема -упражнения

Да се споделя опит

Предлагам да се направи/ подобно на ПАНЕВРИТМИЯ /основна тема във форума УПРАЖНЕНИЯ.Нека в нея всеки участник във форума да може да сподели своите опитности.

Сподели това мнение

:) това ме вълнува, защото имам доста въпроси по изпълнението на доста упражнения :) конкретно даже по изпълнението на четвъртото от Шестте окултни ( не гимнастическите).

а във форума има също доста

Упражнения

Сподели това мнение

Благодаря за интересното представяне на действителността ни (тук).Но аз нямам нужда от припомняне.Нито пък от ''запознаване ''с термини от психологията или йога.Те са ми до болка познати ,защото си служа с тях понякога в професията.Май отново представяме хроничната болест на духовните общности''приемане на желаното за действително''Но какво от това? Колко човека от нас могат да се концетрират така , че да игнорират заобикалящия ги свят?Аз не съм виждал никого.А не съм много млад. И не ми липсва духовен опит.

Нека не бягаме от темата.Аз мога да представя доста упражнения от различни източници.Но това не разрешава проблема.Те не са български.А аз искам от много години първо да РАЗБЕРА упражненията на Учителя /на базата на принципите от Учението/,а после да ги използвам ,за да се съхраня в това трудно време.Знам/и съм ги виждал/ ,че някои хора ги знаят , но никой от тях не желае да направи филм,за да могат повече хора да ги научат .Ние с мой близък направихме първата стъпка във www.bratstvoto.net/упражнения/.Може би някой вече ги е видял.А кой ще направи втората?.... :harhar:

Сподели това мнение

Намерих някъде (и вече забравих къде) забутани предложения за среща на живо, която е била осъщественена, както и за нова, която предстои. Не е ли силно препоръчително това да е отделна тема, която да е на видно място - "Предложения и уговорки за онлайн мероприятия" (може формулировката да е друга). А също така би било интересно, ако има място, където да обявяваме по желание, кога и колко смятаме да прекарваме в Портала, за да се улеснят всички онези, с които най-често водим "разговори". Например аз днес съм до около 22 ч., следващите 2 дни съм много зает и да влизам ще е за кратко, а за четвъртък мога да видя как ми вървят нещата и да го обявя допълнително...

Сподели това мнение

Много ще бъда благодарна на модераторите, ако бъдат така добри към някои хора, които нямат възможност да пишат на кирилица, а само на латиница, да им позволят това, защото са ценни всички мнения на всеки, който иска да ги сподели тук, а на участниците се предполага, че не им пречи начинът, по който се прави това.

Благодаря! :feel happy:

Сподели това мнение

Добромир, благодаря ти за предложенията. От техническа гледна чатове са за онлайн срещи в реално време. В сайта има чат, ако имате конкретно предложение може да организираме в даден ден и час - чат, за да могат участниците да си говорят в реално време. Хубаво е предварително да изберем тема.

Силвия, ние също смятаме, че мненията са ценни, но този в форум писането на кирилица е основно изискване за участие. Не е проблем за всеки човек, който няма кирилица, да използва транслираща програма - има много такива в интернет. Не отнема много време и не е сложно.

Сподели това мнение

Предлагам някога и тук да се направи възможно, всеки регистриран посетител/ка да може да получава "рейтинг". Целта е да се вижда от всеки нов посетител, кой доколко "ври и кипи" в темите на портала (поне според околните тук) и кому доколко може да се довери при четене.

Рейтинг предлагам напр. да може да се дава от и на всеки регистриран посетител само по 1 единица (в смисъл - да не мога аз напр. да давам на 1 човек повече от една единица).

Във форумите на all.bg както и на daobg.com има подобни системи. Само предлагам, знам че нямам правото да настоявам, порталът не е мое дело. :) :)

Поздрави на порталците и

:feel happy: Л+С+М+Р :feel happy:

Редактирано от Любо

Сподели това мнение

Здравей Любо,

Благодарим за предложението. Напълно реализируемо е. Единствената спънка засега е, че ни трябва инвестиция от $149 USD за новата версия на форума + време за инсталация и конфигурация.

Поздрави,

Иво

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега