Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Kornelia1

Предложения и Препоръки

Recommended Posts

всеки регистриран посетител/ка да може да получава "рейтинг". Целта е да се вижда от всеки нов посетител, кой доколко "ври и кипи" в темите на портала (поне според околните тук) и кому доколко може да се довери при четене.

:hmmmmm::hmmmmm:

Според мен ние всички тук сме равни по рейтинг - и тези, които имат по 1 и тези с по над 100 поста. Бог дали ни преценя и обича според някакъв негов рейтинг? :D

И вместо да се оценяме взаимно доколко "врим и кипим" и на кого може да се има доверие, нали може просто да споделяме като приятели и съмишленици...

Колкото до доверието... мисля си, че всеки е хубаво да се доверява на себе си преди всичко - на усещането си за вътрешен мир, свобода, радост и Любов. :angel:

Сподели това мнение

:thumbsup: Да, и освен това не е нужно да изискваме нещо, свързано със значителни разходи, ако няма и други сериозни основания да се прави такава трансформация на форума.

Сподели това мнение

Донка, eeeeх, хубаво си го написала, не мога да отрека..и съдържателно..може би имаш право..да, имаш право, каза това усещане в мен.. ;):angel:

Редактирано от Любо

Сподели това мнение

:hmmmmm:  :hmmmmm:

Според мен ние всички тук сме равни по рейтинг - и тези, които имат по 1 и тези с по над 100 поста. Бог дали ни преценя и обича според някакъв негов рейтинг?  :D 

И

:thumbsup: И аз мисля така.

Сподели това мнение

Рано или късно ще сложим новата версия на форумния софтуер. По-скоро е въпрос на време отколкото въпрос дали да правим подобни подобрения. Сигурен съм, че на форумците ще има харесат повечето от подобренията и възможнистите на новия софтуер... Да видим само кога ще му дойде времето.

Сподели това мнение

Засега сайтът върши работа и в тоя вид. Бих препоръчал да се огледа, когато имате време, за да се намали броят на подрубриките, които нерядко се повтарят смислово или даже буквално, например в „ЗДРАВЕ” - "Зависимост от алкохол - как се лекува" и "Как да разбера кога да спра да пия", в „ХРАНЕНЕ” - "Колко често да ядем месо" и "Вегетарианство" (на вид има разлика, но вътре тълкуванията са сходни); в „ЕЗОТЕРИЧНИ НАУКИ” - "Молитвата. Защо и как да се молим?" и "Молитвата. За какво да се молим?". Освен това моето скромно мнение е, че вместо в огромния кош "Други..." важните подтеми "Предложение за жив форум" и "Границата между реалност / Истина и илюзия" трябва да са на други места - първата в отделна тема, защо не и горе над чертата, при предложенията и препоръките за сайта; втората - към "Езотерични науки" (от друга страна в нея някои подтеми са за другаде и т.н.) Специално на модераторския екип желая весели празници и още повече успехи във вътрешния, личния и социалния живот през идващата година :)

Редактирано от Добромир

Сподели това мнение

Иска ми се да помислим заедно какви теми може да се измислят, за да се включат тийнейджъри. Може би теми, които ги вълнуват, от техния живот. Техните преживявания и проблеми.

Отношения родители-деца, например :hmmmmm:

Ще се радвам ако се включат родители и деца с предложения.

Надявам се, че екипа модератори няма нищо против :feel happy:

Сподели това мнение

Доколкото знам, модераторите заедно с някои известни наши порталки подготвят по-скоро разклонение на сайта за тинейджъри. но да не форсираме нещата... :)

Сподели това мнение

:) Благодаря ти Илияна за прекрасната идея!

Може би наистина е хубаво участниците във форума да я споделят с растящите си деца!

Ако те сами поискат да се включат в разговорите и дори да отворят теми, които са им близки, разбираеми и ги вълнуват, очакваме ги радост и интерес. Надявам се модераторите няма да имат против да отделят темите им в специален раздел.

А дали това не са първите ни стъпки към новия ни свят - да приемем до себе си като равни и приятели децата си - с безусловна любов, разбиране и уважение! :angel:

Сподели това мнение

Иска ми се да помислим заедно какви теми може да се измислят, за да се включат тийнейджъри. Може би теми, които ги вълнуват, от техния живот. Техните преживявания и проблеми.

Отношения родители-деца, например :hmmmmm:

Ще се радвам ако се включат родители и деца с предложения.

Надявам се, че екипа модератори няма нищо против :feel happy:

Идеята звучи добре. Имаме един форум - бремнност и деца, но той е по-скоро за родители, майки и бременни.

Ако има поне няколко теми отворрени от тинейджъри и за тинейджъри, по-нататък може да ги отделим в отделен форум. Ако се наложи може да направим и отделна група потребители - тинейджъри. Но нека да стигнем до там....

Сподели това мнение

Аз предлагам Модераторите тук да приложат повече безпристрастност и да разрешат и не-дъновисти да споделят опита си в пътя и учителя, когото следват. Предполагам това означава свободата в раздела "Свободни разговори на други теми".

И да предположат дори, че може би има неща, които те не не разбират...

Защото преди време, когато попитах дали това е портал обслужващ "дъновистката" общност ми се каза, че не е, че това е място за широкоскроени хора от всякаква вяра и религия. Но все още не съм убеден, особено след днешното предупреждение отправено ми от модераторите, че всяко споменаване на Виссарион тук ще бъде изтривано. Толкова по "Свободните" разговори.

Редактирано от pencil

Сподели това мнение

Предлагам да се въведе като изискване прекалено кратките и неозначващи нещо особено постинги да не бъдат преобладаващи при всеки един от участниците! И също така да имаме търпението да подбираме същественото, когато цитираме, а не, както е по-лесно, да се затрупва портала предимно с цялостни цитати, само малка част от които имаме предвид, когато ги даваме. Понякога е добре да се отговори с няколко думи или само с усмивчица, не съм против това. Но например това, което е в момента в "Климатология" - безконечен разговор само с по 1 изречение между двама, всеки от които винаги цялостно цитира другия, който току-що се е изказал и този цитат следователно изобщо не е необходим... така се утежнява самата тема и вместо атрактивна става тромава... И, разбира се, чрез тези многобройни постинги се трупат прекалено лесно бройки на участие в сайта. Е, и прекалено дългите постинги, с редки изключения, не са необходими. "Златната среда" е най-добра и тук и не става въпрос да се изчислява кой е най-близко до нея, а само да се отчитат най-драстичните отклонения. А може би ще има и други предложения, целящи да бъде направено същественото съдържание във всяка от темите по-концентрирано и от там - ползотворно?

Редактирано от Добромир

Сподели това мнение

Аз предлагам Модераторите тук да приложат повече безпристрастност и да разрешат и не-дъновисти да споделят опита си в пътя и учителя, когото следват. Предполагам това означава свободата в раздела "Свободни разговори на други теми".

И да предположат дори, че може би има неща, които те не не разбират...

Защото преди време, когато попитах дали това е портал обслужващ "дъновистката" общност ми се каза, че не е, че това е място за широкоскроени хора от всякаква вяра и религия. Но все още не съм убеден, особено след днешното предупреждение отправено ми от модераторите, че всяко споменаване на Виссарион тук ще бъде изтривано. Толкова по "Свободните" разговори.

Зависи за кои учители става въпрос. На мен нищо не са ми трили, а постоянно говоря и цитирам индийски гуру. Тук има много "не-дъновисти" и наистина е място за широкоскроени хора. На мен лично ще ми е интересно да чуя нещо за Висарион, не че не знам, но твърде малко.

Сподели това мнение

Guest Apocatastasis

Без да искам да се намесвам по някакъв начин в политиката на форума или пък да засягам някого, ми се иска да кажа и аз своето мнение, не на списвач, но на читател във форума. Предвид заглавието на форума, неговата насоченост и неговото съдържание, според мен главната насока и най-важната част от него трябва да бъде Учителя Беинса Дуно! Участниците, събеседниците и пр. трябва поне да знаят кой е той, къде влизат и да имат някакво отношение към него, разбира се - положително! На мен лично ми е неприятно да срещам всякакви цитати, мнения или пък трактовки по важни езотерични въпроси, излизащи извън рамките на истинността, такава каквато е дадена от Учителя. Защото много често срещам информация, която по принцип е погрешна, съобразно Словото на Учителя. Става дума за изместени принципи, лични интерпретации по вече обяснени от Учителя теми и пр. подобни изказвания и цитирания. Вярно, че съвременната езотерична литература е препълнена с всякакви автори и всякакви "истини" и вярно, че Свободата е Свобода за всички и всеки може да чете и харесва различни неща, но според мен тук е място, посветено на Учителя, а не за други учители, псевдо-учители и учителствуващи ученици, и то дори и на такива, които не са препоръчвани от Беинса Дуно! Това, мисля че не трябва да е толкова допустимо, защото се замърсява енергийността на форума, но за неговото следене се изисква голяма ерудираност и възвишеност на самите участници, както и на модераторите. Това исках да отбележа и нека пак кажа - това е форум, посветен на Учителя Беинса Дуно - за други творци (Висарион и пр.) би трябва да си има отделни форуми с участници, интересуващи се от тях - който иска да обсъжда някого, нека предложи тема примерно за връзката на неговото учение с това на Учителя и така да бъде обект на дискусии.

Това исках да кажа. Простете за строгостта, но мисля, че в името на Учителя се изисква форума да бъде чист. И от друга страна - който не харесва нещо, да не влиза, да не чете и да не пише, нали така? :)

Сподели това мнение

В никакъв случай не мога да се съглася с казаното от теб! Доста фанатично ми звучи. Името на форума е "Съзнателен живот". Нима само това, което излиза от Учителя е съзнателно, а всичко друго не е? Има си официални сайтове на Братството, там си има форуми, който иска да говори само за Учителя нека отиде там. Тук сме се събрали съзнателни и широкосроени хора, които търсят общата основа във всички учения, и я намират. Всеки тук има свободата на мнение. Наистина ли мислиш, че ако поставям цитати на моя Учител, които са пропити от чистота и истина, замърсявам атмосферата? Тесногръдството и фанатизма само отдалечават всеки човек от целта...

Сподели това мнение

Guest Apocatastasis

Не се притеснявайте. :feel happy: Казах, каквото сметнах за необходимо. Кой както иска да си го определя и разбира. Беше най-искрено и с най-добри чувства. Просто си изразих мнението, това е. :)

Поздрави. :feel happy:

Сподели това мнение

Изобщо не се притеснявам. :) Опонирах заради Вас, не заради себе си. :thumbsup: Учителя на много места е казвал, че неговото учение е по свобода. Нищо не става с натиск и ограничения. Човешката душа трябва да има достатъчно пространство, за да може да полети. Това е простичката истина. :hypocrite:

Сподели това мнение

Максим :thumbsup2:

Досега никога не съм писала във форуми, смятах го за ненужно. И сега не знам доколко е нужно, но на този форум хубавото му е, че хем има мислещи хора, нищо, че не със съвсем еднакви, поне на пръв поглед възгледи, всъщност, по-добре :) Хем не се допускат разни глупости, спамове, всичко е на български и то приличен... Ами, хубав форум :) Не бил тясно ориентиран, нали Истината е една :) Сигурно в разнообразието, могат да се достигнат повече частички от нея :)

Сподели това мнение

За мен Учението, което Б. Дуно ни е оставил е свещено, но едва ли Учителя би се обидил ако прочета книга на друг Посветен например.

Той е свалил нещо свято за цялото човечество и ако някой автор интуитивно е отразил идеите в творчеството си, не значи, че е направил грешка, може би на някого е нужно да вникне и разбере идеите чрез по-съвременен език, или с по-научни термини. Важното все пак е това Учение за Любовта, Светлината и Истината да намира приложение в целия свят :thumbsup:

Сподели това мнение

Природата, природните стихии. Морето, океана. Екстремните спортове. Това липсва според мен, за да бъде по-всеобхватен и красив форума.

Скачала съм с бънджи, влизала съм навътре в морето, сега се сещам за още една моя мечта-да карам сърф.

Сподели това мнение

Къде е синият цвят?

Въпрос

Скъпи приятели,

Къде е синият цвят и защо след техническите подобрения във форумите го заменихте с този, който дори не мога да определя точно какъв е? Според мен на синия фон написаното много по-добре се открояваше. Намирам, че сега всичко просто бледнее в сравнение с преди!

Уважавам работата ви и стремежът ви да подобрите сайта във всяко едно отношение, но въпреки това се опитвам да бъда искрена в своята преценка.

Много бих се радвала, ако някой ден все пак решите да върнете предишния облик на форумите в синия цвят - цветът на Истината!

С уважение,

Диана

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега